СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 5

  • 26 163
  • 792
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 8 223
Чудо на чудесата! Тази вечер имахме обща родителска среща. Един от въпросите, които обсъждахме, беше за тежките раници. Има официално разрешение от директорката за ползване на таблети в часовете.
Сега обаче трябва да купя още един таблет, за да има и за двамата.
Наборът обаче много не се впечатли от новината. Доста поизрасна и явно раницата не му се струва толкова тежка вече.

# 196
  • София
  • Мнения: 8 276
Ston, значи може да спестиш Joy...

# 197
  • Мнения: 815
Тежестта на раниците наистина е голям проблем. Безумно тежки са още от началните класове! Но голямата щерка отхвърли предложението да учи по електронни учебници и да оставя книжните в училище ( 6-7 клас). Каза, че не може да се съсредоточи достатъчно, когата чете нещо на монитор. Ако ни бяха предложили обратния вариант - да ползват в училище електронните, а вкъщи книжните учебници, най- вероятно щеше да е за.

# 198
  • Мнения: 8 223
Ston, значи може да спестиш Joy...

Да, младежът каза, че не искал таблет. Трябвало да се грижи да го зарежда, по-лесно му било да нахвърля учебниците в раницата. Не му тежала вече.
Явно правилно си го разгадах. Спести ми 200лв. Ще връча стария таблет с качените учебници на дребния. Той е 30 кила и определено усеща, че раницата е тежка.

# 199
  • Мнения: 81
В нашето училище, още миналата година, направиха шкафчета, които се заключват (по някаква програма на Министерството. Там децата си държат екипите по физическо и някои от учебниците. Моите ги ползват. Утре ще имаме родителска среща.

# 200
  • Мнения: 222
И аз се включвам в новата тема. За жалост съм от групата на крещящите мами, но на моменти просто е нетърпим. Лигавенето ми идва вповече, а най-изнервящо е, че го прави нарочно и чака реакция ми. А като трябва да влезе да се къпе е страшно.
Учи си бързо, по химия трябваше да знаят всеки елемент как се изписва, питам го кога ще ги учи, а той аз ги научих в трамвая докато се прибирам. Ядосах се и тръгнах да го изпитам и за негов късмет ги знаеше.
По БЕЛ преразказа ни е слабото място, но като не четем книги е така. Пише го на бързо, даже го мързи да прочете, какво е написал, а е толкова грозно написано (той може би затова не иска да си го чете).
За дневни гледам да има около 5 лева в портомонето си, защото не винаги слагам сандвич и си зима пица. Иначе от миналата  година си ги иска накуп, че да си ги събирал.

# 201
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 316


Поздрави за цялата ни група:))

# 202
  • Мнения: 1 208
Ахахах, много яко:). Може ли да я открадна?

# 203
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 316
Ахахах, много яко:). Може ли да я открадна?

Разбира се:)

# 204
  • София
  • Мнения: 8 276
Ще крещите, ще плачете, ще се смеете...
Аз казвам, че щом преди 2 г. не се разведохме значи съм случила на мъж Joy... Надявам се и догодина да ми оцелее семейството, уж девойката послуша, но знаеш ли като я награбят хормоните... Joy

# 205
  • София
  • Мнения: 3 390
ston, и моят син се чуди защо толкова се говори за тежестта на раницата. Колко пъти предлагах да снимам учебници, да има втори комплект в училище и други варианти, но всеки път ми се отговаря едно и също-"не е чак толкова тежка, не ми пречи" 🙄 На отиване баба му го вози, че са в една посока, когато е първа смяна, но иначе 1 час пътува в едната посока.

# 206
  • Мнения: 47 963
Днес и аз записах една дистанционна магистратура. Така и така уикендите са блокаж с курсове на децата...сядане дружно на кръглата маса и учим. 7класника награби учебниците по икономика като топъл хляб Joy

# 207
  • Мнения: 6 584
Браво, Happy! Успешна учебна година😉

# 208
  • София
  • Мнения: 7 183
За викането, забелязвам, сте отворили приказка.
Добре е да тълкуваме правилно въпросното нещо.
Защото колкото и да харесвам скандинавския дизайн например, по същество съм си част от една ала италианска фамилия, на която нито крякането, нито логореята са ѝ чужди.
Та така, викаме си.
Надявам се още дълго време да е така. 😁

# 209
  • София
  • Мнения: 1 043
Момичета, в НТБГ ще има ден на отворените врати. Поствам линк към сайта на училището. Малката ми дъщеря е осмокласничка там и за момента много и харесва.

https://www.ntbg.bg/bg/news/dni-na-otvorenite-vrati

Общи условия

Активация на акаунт