СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 5

  • 26 150
  • 792
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 4 966
Момичета, на 1 ноември занятията в Междучасие остават ли? Така беше по график поне, но после добавиха занятия на 28-ми октомври... Вероятно ще им кажат в понеделник.
И при нас са с един час химия този срок. Тази седмица направиха входното. Взели са 3-4 урока само.

# 286
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
При нас всички разказвателни са по 2 часа, втория срок незнам как ще е. На 16 и 17 ноември в Пловдив ще има пробни в  Образователни технологии. Почивните дни смятам да се разходя до там, за да питам как стои въпросът с външните и дали ще върнат работите (особено по бел) с рецензия.

# 287
  • Мнения: 3 491
Аз се срамувам да напиша, но не знам по колко часа са му разказвателните предмети, не съм и наясно по колко урока са взели. Знам само, че много му хареса да решава задачи по химия, каквото и да решават  . Вчера пак спомена за НПМГ с химия, но според мен това е абсолютно погрешна преценка ,не е за училище с математическа насоченост.

# 288
  • Мнения: 8 223
Аз реших да спра школата по математика на синковеца. Не виждам защо да плащам, за да решава там задачи, които спокойно и аз мога да му обясня вкъщи. Мислех, че ще се съсредоточат върху задачи като тези от втори модул, уж такива бяха обещанията, че ще решават трудни задачи. Явно моите критерии за трудно и лесно са по-различни. Масово нивото е ниско и се съобразяват с нивото на групата. В училището му по разните проекти има допълнителни часове по математика следобед при неговата учителка, ще ходи там. Поне е безплатно. Яд ме е, че така и не можах да намеря място, където наистина да се работи сериозно.

# 289
  • Мнения: 5 234
Опитвам се да разбера как се осъществява приемът в НПМГ.
Избираш профил и се явяваш на такава олимпиада ли?

# 290
  • Мнения: 6 924
В сайта им има информация. Освен олимпиада (областен кръг) има и състезание на нпмг (има го в календара на мон, както и в нашия календар), има и нво, има и оценки от удостоверението.

# 291
  • Мнения: 21 455
В класирането за паралелките с профил Математически ( информатика) и СХН се участва само с резултатите от НВО. За останалите паралелки в балообразуването участват резултатите от областен кръг на съответната олимпиада и/или националното състезание " Акад. Чакалов". Тоест, ако се целиш в Природни науки , Математически (физика) или Икономическо развитие, трябва да се явиш на едно от двете или на двете, като се взема по-добрият резултат. Поне досега беше така.

https://npmg.org/wp-content/uploads/2019/05/plan_priem_2019_20.pdf

# 292
  • Мнения: 983
Благодаря за отговорите! Не знаех, че се провеждат в различни дни. Мислех, че дата е една за цяла България, както е редно според мен.

# 293
  • София
  • Мнения: 8 275
И при нас е 1 час химията този срок. Предполагам ще е съобразено и материалът ще е като за деца, учили 1 срок. Подобно е положението с много предмети, особено фрапиращо е с математиката: ние сме с 9 часа седмично, а други с по 4.
Не, за съжаление друга е реалността. Материалът за общинската олимпиада (училищен кръг) е като за 2 часа, вторият кръг е след около месец. Децата учили само 1ч. до тогава не успяват да наваксат.
Ако ви е цел Химията, сами трябва да си научат.

Мария, при вас поне сериозно се учи Химия, около 2 класа деца се събират на втория кръг. Явно си взимат материала като за 2 часа.

# 294
  • Мнения: 6 924
Защото има школа и там допълнително се готвят. А за училищния кръг ме изненадваш, защото той се готви от учителите в училище и поне този кръг е редно да е съобразен.

# 295
  • София
  • Мнения: 7 183

Не, за съжаление друга е реалността. Материалът за общинската олимпиада (училищен кръг) е като за 2 часа, вторият кръг е след около месец. Децата учили само 1ч. до тогава не успяват да наваксат.
Ако ви е цел Химията, сами трябва да си научат.


Готова бях да се закълна, че е точно така.
Къде толкова акъл у министерството и сие да се съобразят такива елементарни неща...

# 296
  • Мнения: 1 208
Здравейте, можете ли да помогнете от къде да намеря допълнителни задачи по физика? Младежът ще има контролна и пожела сам да решава допълнително:). Мисля че са на електротехника като дял.

# 297
  • София
  • Мнения: 3 560
За физика на мен ми препоръчаха този сборник. Като ново издание е изчерпан, но се намира тук таме на старо. Аз успях да го взема така. Сборникът е подходящ и за деца, които искат да готвят физика за НПМГ.

# 298
  • София
  • Мнения: 2 437
Аз не по темата с химията и физиката, но четох осмокласните и деветокласните мами. Личи си, че децата са минали НВО - и двата набора си оформят мамешка среща. Дано и ние догодина като мине гърчът да направим така Simple Smile

# 299
  • Мнения: 6 584
Ооо, аз съм,,За".Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт