СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 5

  • 26 188
  • 792
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 8 280
Задачи по физика: може да видите и стари олимпиада

# 301
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Мама Мони - нали не бъркам, че с теб се познаваме от ноемврийската тема?

# 302
  • Мнения: 8 228
Моят син засега най-много оценки има по физика. Три шестици е наредил. Трябва да му спретна едно изпитване вкъщи да разбера защо са му ги писали.
Химия имат веднъж седмично. Добре че не е в понеделник.Обаче тогава имат биология и изпуснаха часове у ще пропуснат още.

# 303
  • София
  • Мнения: 2 437
Мама Мони - нали не бъркам, че с теб се познаваме от ноемврийската тема?

Не бъркаш и ми е много приятно като пишеш за Ема - чувствам си го близко дете.

# 304
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Мама Мони - нали не бъркам, че с теб се познаваме от ноемврийската тема?

Не бъркаш и ми е много приятно като пишеш за Ема - чувствам си го близко дете.

Да, малките бебета станаха вече големи...бебета:)) Днес девойката обу едни мои маратонки за училище, даже ми подносва и едно яке. Добре, че не всички мои неща са й  "в стила", че иначе ....

# 305
  • Мнения: 5 996
За физика на мен ми препоръчаха този сборник. Като ново издание е изчерпан, но се намира тук таме на старо. Аз успях да го взема така. Сборникът е подходящ и за деца, които искат да готвят физика за НПМГ.
Точно този сборник по новата програма не е издаван.Сега има промяна, част от учебния материал е уж облекчен, и голяма част от задачите в 7 клас не могат да се решават.Има някакви нови, но докато не ги видя не мога да кажа колко полезни са.

# 306
  • София
  • Мнения: 3 561
Учителката на набора по физика също каза, че не бил по новата програма, но имало подходящи задачи. Така или иначе тя ще му ги подбира. Доколкото разбрах предимството му бил, че имало различно ниво трудност задачи.

# 307
  • Мнения: 5 996
Да така е , обаче си мисля, че за втори кръг няма подходящи сборници, в тази  посока трябва да се помисли.Само да излязат регламентите че не се знае какво ще променят.

# 308
  • Мнения: 8 228
Ако на някого му попаднат подходящи сборници по физика и химия, да свирка. Няма да се готви специално за олимпиади по тези предмети, защото НПМГ не е в плановете ни. От друга страна пък, и химията и физиката, са му интересни и допълнителни материали биха му били полезни.

# 309
  • Мнения: X
Олимпиадите от минали години са качени в нет-а. Достатъчно е да ги реши за 3-4 години назад и ще е готов за 1 кръг.
Състезанията на НПМГ мисля, че също са качени, ще потърся линка.
Ето: http://www.prirodninauki.bg/archives/category/олимпиада-по-физика
Тук са олимпиадите и предишните състезания на НПМГ.

Последна редакция: пт, 25 окт 2019, 22:41 от Анонимен

# 310
  • Мнения: 21 455
Не съм сравнявала учебното съдържание по старата и новата програма, но не е ли възможно да има различия с предходни години, имайки предвид, че миналогодишните седмокласници бяха първите, завършили по новата програма?
Иначе това е един много полезен сайт.
http://www.prirodninauki.bg/

# 311
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Моето учи физика по учебника на Булвест и явно има директива Закона на Ом никъде да не се споменава,че е негов-има си го,учат си го и решават задачи само където никъде не пише,че е закон на Ом Grinning - и по др учебници ли е  така?

# 312
  • Мнения: 5 996
Навсякъде е така , закон на Ом в 9 клас.Това е една от промените, другата изчезна еквивалентно съпротивление и двете формули.

# 313
  • Мнения: 8 228
Моят е по Просвета. Не съм разглеждала подробно учебниците му по природните науки, защото се изнервям като започна да ги чета. Отделно от цялата шарения ме заболява главата. А какъв е проблемът, щом учат де факто закона на Ом, да го нарекат с истинското му име?

# 314
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Навсякъде е така , закон на Ом в 9 клас.Това е една от промените, другата изчезна еквивалентно съпротивление и двете формули.

Че то не е останало нищо интересно за решаване по физика в частта за електромагнетизъм.

Общи условия

Активация на акаунт