СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 5

  • 26 200
  • 792
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 3 390
Е, Бюти, дори и да е лесно като тази година, е могло с: 476,5-400=76,5, а не 96 (доколкото помня вие искахте АЕ, а не НЕ). Изобщо не виждам как точно той няма да е със сто на математика, каквото и нво да се падне (ако изобщо му се наложи да ходи на нво).
Май се оказа, че не е решил дали няма да е НЕ. А за математиката залагам 98, че всичко се случва. А и не ми се иска да стигаме до второ класиране-не ми се хабят нерви да го чакам. Към 490 беше за НЕ за първо класиране. Ако сложим 6 точки резерв за математиката, остават 96 за БЕЛ-а. Той е сравнително спокоен за БЕЛа, но аз си чакам пробния.

# 376
  • Мнения: 3 491
В нашата школа не ги карат да учат тези наизуст, за подобно нещо чух от една колежка, която каза, че детето преписва по 10 пъти една теза, за да я запомни

# 377
  • Мнения: 8 228
детето преписва по 10 пъти една теза, за да я запомни

Ужас! Мога единствено да се радвам, че това безсмислено занимание му е спестено. Би ми коствало много нерви, ако се налагаше да го прави. Такъв тип е, че е трудно да бъде накаран да учи нещо, което според него е глупаво, дори и ако целта го изисква. По-скоро би си променил желанията, но няма да се занимава с подобни неща.

# 378
  • София
  • Мнения: 4 035
Хм, тези не ги е карала Михайлова да учат наизуст, наскоро за домашно имаха да пишат тези и после им ги беше рецензирала, но си бяха лично техни или поне мойта си я писа блеейки в стената, тоест не е ползвала чужди помагала.

Последна редакция: нд, 27 окт 2019, 09:20 от bubcheto15

# 379
  • Мнения: 6 925
Моят пример не е за учител от Междучасие.

# 380
  • Мнения: 819
Честно казано на мен 96точки по БЕЛ ми се виждат непостижими поне за моя син.Аз се надявам да има поне 82-83 на БЕЛ,а за математиката той се надява да не стигне до матура.Изобщо и двамата сме пълни с надежди,но ще видим матурите какво ще покажат.

# 381
  • София
  • Мнения: 7 190
Мария, относно учителката, за която ми се струва, че говориш: на НВО дете на познати беше със сериозно окастрени точки на теза, написана по именно този "комплициран" начин.

# 382
  • София
  • Мнения: 4 035
Моят пример не е за учител от Междучасие.

Знам, знам, мисля, че знам и за кого говориш Simple Smile Просто сподеlих нашия сблъсък с тезите към момента. Девойката е на конкурс с ансамбъла в Пловдив, мислех си, че заради него ще пропусне курса, ама идеално се получи, че днеска нямат. Тя е потресена, защото й бях казала, че едно занятие от курса на срок може да пропусне заради ансамбъла и тя не беше миналата седмица в Търговище на конкурса, защото си избра Пловдив, пък се оказа, че е можело да ходи и на двата Simple Smile Иначе спечелиха второ място децата вчера, много им се радвам. (аз както винаги извън математиката Grinning )

# 383
  • Мнения: 47 981
Не всичко е математика
Около мен има доста посредствени хора, завършили хубави училища.
Децата, които имат интереси извън училище много ме радват. Мисля, че стават по свестни и уравновесени хора

# 384
  • Мнения: 6 925
За мен проблемът със зубренето на тезите е в "осакатяване" на мисленето на децата. Те остават с впечатление, че когато напишат нещо със свои думи то изглежда "леко", спират да се изразяват и разчитат на заучените неща. Това, разбира се, си е личен избор на подготовка, просто ми се струва, че манията за 100т. по-скоро вреди на едно дете, отколкото да е в плюс, каквато би трябвало да е целта на образованието.

Бубчето, браво за наградата! И браво, че е извън математиката (там така се изродиха нещата за едната печалба, че се нароиха състезания бол с медали на килограм и вече всеки втори е с медал и обезценяват наистина добрите деца; за родителските издевателства над някои деца да не говорим; като прочета заглавие за 32 медала на наши "математици" от първи клас или дори от предучилищната в азиатска олимпиада и изпадам в дълбоко съжаление към "журналиста" написал статията)!

# 385
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Леле, почти всички деца от темата май са при В.Михайлова. Междудругото тя ми е преподавала на мен до 7 клас, затова исках да запиша Ема при нея.
Това е любимата ми учителка и класна. За съжаление се разделихме с нея след шести клас, тъй като беше бременна с второто си детенце. Много, много страдахме за нея. Наистина е страхотен, невероятен човек. Беше естествено да я избера да преподава и на децата ми, първо на баткото, сега и на малката.


Да не си учила в 30 СОУ?

# 386
# 387
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329


И аз така:)

# 388
  • София
  • Мнения: 9 110
Ей, с този форум няма скрито покрито Stuck Out Tongue .
На мен 96-98 точки по БЕЛ ми се струват страшно много. Честно казано изобщо нямам ориентация към момента какво да очаквам от младежа. Тепърва след първия пробен ще се ориентирам. Но с тези преразкази и тези, на които ми се струва, че има и субективен момент - кой точно ще го проверява (въпреки разписаните критерии и точки), си ми е притеснено една идея.
За математиката също не мога да съм сигурна дали няма да има някаква техническа грешка, нещо недочетено, недоразбрано. Та и там не знам какво да очаквам.

# 389
  • Мнения: 3 491
Допитване сред петима филолози показа, че трима от тях смятат, че "Балкан стене" е олицетворение, а двама, че е метафора:smiley:

Общи условия

Активация на акаунт