Измама в грамажа на яйцата!!!

  • 1 792
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здраейте,
Забелязах проблем в размера на яйцата от производител - Агро Лоджик ООД , гр. Плевен,
Център за опаковане "Борсата" ЕООД, с. Кубратово. Закупени от Супермаркет Рекорд - адрес на магазина: ул.Методи Андонов 74, П.К: 1784 Младост 1 ( зад пазара ). Проблема, е че се продават яйца в опаковка с размер L с грамаж на яйцата 63-72 гр. Обаче това не е вярно. Преди няколко дни си закупих от тези яйца и всичките бяха по 60 грама всяко. Знам, защото измервам храната с кухненска везна. Днес реших да си закупя отново тези яйца от този производител и магазин. L - размер.  Оказва се обаче, че този път половината са в размера, който трябва да бъдат 63-72 гр., останалите 5 са по и под  60 гр. Запазил съм касовата бележка, яйцата ( няма да ги готвя, ако се налагат като доказателство. ) върху яйцата има и партиден номер така, че не могат да Излъжат, че яйцата са подменени. Изглежда, че пускат в търговската мрежа един път яйца по 60 грама, друга партида със смесени размери половината 63-72 гр., останалите по-малки. Даже е имало случай всичките да са под 60 грама. Това не са първите производители и яйца, на които попадам с разлика в грамажа. Тези измамници правят стотици хиляди левове на гърба на потребителите само защото продават яйца по 60 гр. за размер L 63-72 гр. Това трябва да СПРЕ!!! Пуснал съм жалба в комисията за защита на потребителите да видим какво ще направят тези. Понеже си измервам храната всеки ден и ще пускам жалба за всяко едно яйца различно от грамажа посочен на опаковката!!! Исках да добавя снимки, обаче не става. Не се виждат добре. Ако някои иска мога да му ги изпратя на мейл за да се убеди сам. Бих Ви посъветвал да ги измервате.

# 1
  • Мнения: 574
ще пускам жалба за всяко едно яйца различно от грамажа посочен на опаковката!!!
Боже, каква енергия, за всяко яйце - жалба Simple Smile

# 2
  • Мнения: X
Ами пуснете жалба и затова че кокошките са снесли яйца с няколко грама по малко от предвиденото.😂

# 3
  • Мнения: 22 867
Кокошките могат да снасят каквито си искат яйца, работата е там, че ги предлагат за по-голям размер. Не съм обръщала внимание много-много, нито съм мерила, но имах случай с кори яйца размер S и M. Малките свършваха, купих кората с размер М, вкъщи взех да ги слагам в хладилника, като сложих и лек разделител, не за друго, а за да използвам първо останалите по-стари с размер S. Ами нямаше никаква разлика между яйцата, S и M по големина,  съвсем еднакви бяха, но не съм мерила за грамаж. Просто сега, като четох поста на автора, се сетих за тоя случай. Или са ми продали S за М , или М са си били S.

# 4
  • София
  • Мнения: 971
То само тези да бяха.... Всички яйца, с малки изключения са подменени или смесени. Купувам XL, а вътре всякакви размери и грамажи. Винаги съм се чудилa какво се случва с яйцата S или XS? Изсушават ги и ги правят на прах за сладкиши или ги бракуват?!.... Иначе браво, че има такива будни граждани, които реагират на измами! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 693
Или си snejina1980, или ще предложа да се вземете, за да си обсъждате вкъщи в кой магазин по колко ни лъжат. Grinning

# 6
  • Мнения: 4
Ами пуснете жалба и затова че кокошките са снесли яйца с няколко грама по малко от предвиденото.😂

Ясно ми е, че кокошките снасят различен грамаж яйца. То за това на опаковката пише яйца с размер L Варират в грамаж от 63-72 грама. Те се сортират на машини и се пакетират. Обаче не може да ми продават нещо на цена за 63-72 грама, а в кутията яйцата да са по 55 грама. Може да се пробваш на хиляди яйца колко пари правят от тази измама, ами ако това продължава години... Може да ти продам нещо за 1 кг., а да ти дам само 500 грама, ок ли ще ти е ?!

# 7
  • Мнения: 4
Или си snejina1980, или ще предложа да се вземете, за да си обсъждате вкъщи в кой магазин по колко ни лъжат. Grinning

 Жалко, с такова мислене нищо никога няма се оправи... Не ми харесва да ме лъжат и крадат, Вие ако сте ок с това да ви лъжат и крадат, на мен не ми пука. Но аз не искам това да се случва на мен.

# 8
  • Мнения: 11 558
А на други фирми проверява ли яйцата и грамажа? Гони ги до дупка, всички фирми и фирмички.

Последна редакция: нд, 20 окт 2019, 17:04 от Не се сърди, човече

# 9
  • Мнения: 18 684
Оф, стига, прав си е човекът. Въпросът е принципен, не е заради 5-10 грама разлика.

Лошото е, че съм виждала клиенти да разменят местата на яйца Л и М размер, за да платят големите като М размер и да им излезе някоя и друга стотинка по-евтино, но щом в повече от една кутия улучва по-дребни от обозначението яйца, по всяка вероятност причината е в производителя или поне в опаковчика на яйцата.

# 10
  • Мнения: 1 195
Не съм обръщала досега внимание дали отговарят точно на S или M, но доста често има няколко видимо по- малки яйца (купувам различни марки, каквото има в магазина). И като сметнете на колко продукти плащате едни 10-20, че и повече грама, накрая сметката  не е толкова смешна.

Последна редакция: пн, 21 окт 2019, 01:01 от Juicy Pigeon

# 11
  • Мнения: 10 514
Аз за това спрях да купувам М-ки ами вече купувам само едри яйца Л-ки. По 30 ст на яйце, ама поне знам, че с три яйца на очи ще се наям, че и на оранжев жълтък държа... Ония боклуци от кауфланд все с бледожълти жълтъчета...

# 12
  • София
  • Мнения: 634
Хей, не "кълвете" човека - абсолютно е прав ! Ако вашите портмонета са съгласни да ги ръсят с 1/4 по-скъпи плащания за 1/4 по-евтини стоки - това си е ваше виждане. Но не съм съгласна с тона на тези, които се нахвърлиха върху човека, поставил този проблем тук. Когато ви е все едно дали получавате това, за което плащате, не иронизирайте тези, които си търсят правото да плащат само за това, което купуват. Що за хора сте, моля ?

# 13
  • Мнения: 18 684
По принцип ги сортират по големина яйцата. Описвам какво съм виждала, не знам дали има специална терминология за уреда и процедурата:

Пробват ги дали преминават през нещо като метален кръг, окръжност всъщност, с диаметър приблизително колкото диаметъра на най-малкото яйце със съответния размер и грамаж. Ако премине през кръга, значи яйцето е с по-малък размер от търсения. После тези, които са преминали, може да ги прекарат през окръжност с по-малък диаметър и т.н. По този начин се сортират по големина яйцата ръчно. Може да има и някакъв автоматизиран процес, не знам, но ако са много бройки яйца със сбъркан размер и грамаж, е изключено да е станало неумишлено.

# 14
  • Мнения: 4
По принцип ги сортират по големина яйцата. Описвам какво съм виждала, не знам дали има специална терминология за уреда и процедурата:

Пробват ги дали преминават през нещо като метален кръг, окръжност всъщност, с диаметър приблизително колкото диаметъра на най-малкото яйце със съответния размер и грамаж. Ако премине през кръга, значи яйцето е с по-малък размер от търсения. После тези, които са преминали, може да ги прекарат през окръжност с по-малък диаметър и т.н. По този начин се сортират по големина яйцата ръчно. Може да има и някакъв автоматизиран процес, не знам, но ако са много бройки яйца със сбъркан размер и грамаж, е изключено да е станало неумишлено.

Мога да изпратя снимка, то само с просто око се вижда, че има разлика в грамажа! Те са несъразмерни.

Общи условия

Активация на акаунт