Кюретаж и забременяване след това - тема 82

  • 23 269
  • 754
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 266
Здравейте момичета! На 03.11.19г. прекъснах бременност в 14,3г.с. (заради Даун и порок на сърцето на бебето). Беше предизвикано раждане + кюретаж, но след 10тина дни кървене и последните 3 дни онова гадното кафяво цапане се чудя до кога ще продължи? Не знам колко време е нормално и да ходя ли при лекаря?

# 181
  • Мнения: 35
Ntmasdom, на мен ми казаха, че до 20 дни е нормално, особено ако е вече слабо накрая. След повторния кюретаж аз имах две контроли на 5ти и 10ти ден, но мисля че ги бях наплашила, понеже матката ми не контрахира добре. На мен даже ми спираше за ден и пак тръгваше кървенето.
Ако нещо те притеснява посети лекар, но от 3 до днес 14 не са толкова много дни, нормално е.

# 182
  • Мнения: 24
И при мен беше така , 10ина дни обилно, след това спря за ден и продължи още 10ина дни само със зацапване. АГ каза, че е нормално.
Здравейте момичета! На 03.11.19г. прекъснах бременност в 14,3г.с. (заради Даун и порок на сърцето на бебето). Беше предизвикано раждане + кюретаж, но след 10тина дни кървене и последните 3 дни онова гадното кафяво цапане се чудя до кога ще продължи? Не знам колко време е нормално и да ходя ли при лекаря?

# 183
  • Мнения: 153
Здравейте момичета, преди няколко дни пуснах секрет,за да видя дали всичко е наред. Тъй като всеки път не разчитам резултатите,се допитвам до вас. Всичко наред ли е?

# 184
  • София
  • Мнения: 10 642
Имаш възпаление, най-вероятно от анаеробен причинител. Консултирай се с лекаря си

# 185
  • Мнения: 153
Имаш възпаление, най-вероятно от анаеробен причинител. Консултирай се с лекаря си

Благодаря.Да със сигурност ще се консултирам,но съм нетърпелива,защото искаме да започнем с опитите и незнам дали това ще попречи и дали е нещо тревожно.

# 186
  • Мнения: X
Здравейте момичета.

Бях на лекар и с матката всичко е наред след кюртажа, няма кръв, възстановява се добре... Но...

Аз съм с отрицателен резус фактор, но в болницата не са ми били инжекция за антителата. Не знам защо не са ми били въпреки че специално си платих за кръвната група, никой нищо не каза. Не знам ако докато съм била под упойка, но никой не ми е казал...

Та сега ще пускаме на мъжа ми да видим каква кръвна група е той. Моля ви, ако някоя от вас се е сблъсквала с подобен проблем да ми разясни какво се случва, ако той се окаже с + и при следваща бременност бебето също е с +.
Какви са процедурите, терапиите и шансовете...

Тъкмо се бях зарадвала, че се възстановявам добре и сега това..

Благодаря.

# 187
  • София
  • Мнения: 10 642
Имаш възпаление, най-вероятно от анаеробен причинител. Консултирай се с лекаря си

Благодаря.Да със сигурност ще се консултирам,но съм нетърпелива,защото искаме да започнем с опитите и незнам дали това ще попречи и дали е нещо тревожно.
Опити за бременност не се правят до като има инфекция.

# 188
  • София
  • Мнения: 7 482
Фея,
консултирай се с лекар кога и как могат да ти сложат инжекция Анти-D гама глобулин.

"Профилактика с Анти D-гама глобулин трябва да се прави на всички резус-отрицателни бременни след аборт – спонтанен, терапевтичен или по желание, както и при извън маточна бременност при резус-положителен партньор. На профилактика с Анти D-гама глобулин подлежат всички резус-отрицателни бременни с кръвотечение през бременността, особено следствие от заплашващ аборт."

Пускам ти два линка:
https://roditel.bg/rezus-faktor-bremennost-bebe/
https://dama.bg/article/rezus-nesuvmestima-bremennost-kakvi-sa-shansovete/19075/
Потърси и ти "резус отрицателна бременност" и си прочети, за да знаеш какво трябва да правиш.

Здравейте момичета.

Бях на лекар и с матката всичко е наред след кюртажа, няма кръв, възстановява се добре... Но...

Аз съм с отрицателен резус фактор, но в болницата не са ми били инжекция за антителата. Не знам защо не са ми били въпреки че специално си платих за кръвната група, никой нищо не каза. Не знам ако докато съм била под упойка, но никой не ми е казал...

Та сега ще пускаме на мъжа ми да видим каква кръвна група е той. Моля ви, ако някоя от вас се е сблъсквала с подобен проблем да ми разясни какво се случва, ако той се окаже с + и при следваща бременност бебето също е с +.
Какви са процедурите, терапиите и шансовете...

Тъкмо се бях зарадвала, че се възстановявам добре и сега това..

Благодаря.

# 189
  • Мнения: X
Благодаря.

Знам какво се случва по принцип, но не ми е, ясно, а и не намирам информация сега при положение, че не ми е сложена инжекцията какво следва... Това ме притеснява. Че след аборта никой нищо не ми е бил..

# 190
  • София
  • Мнения: 7 482
Питай си лекаря.
Ако не е минал още месец от кюртажа, имаш право и на контролен преглед и в болницата - виж си епикризата.

# 191
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
Здравейте момичета!
Да ви споделя какво стана при прегледа с доктор Сигридов. Още като отвори документа от Геника и видя факторите на тромбофилията ми каза, че най-вероятно детето ни е било с ДЦП.
Отделно, още на БХС, който беше в началото на 13 седмица е имало индикации за проблем, и онези от Щерев не са видели. Мозъчната дейност на детето е била много ниска, както и плацентата е работила на 57 процента. Било е въпрос на време да изгубим детето, а ако евентуално оцелее, е щяло да бъде с огромни увреждания.
Каза ми категорично, че бъбречната инфекция не е причина за пукането на водите, просто имунната система ме е предпазила и е направила всичко възможно, за да ме спаси, а в случая е спасило и една невинна душичка от много тежък и болезнен живот.
Погледна матката и се оказа, че наистина е двурога, а след 2-та кюретажа в МД има огромни страствания, поради което ме препрати при доктор Калчев за хистероскопия. Каза ми, че независимо, че той се занимава с инвитро, той е специалист и по ПКЯ и помага за нормално забременяване.
Сигридов ми каза, че ще се опита да ми помогне и да направи всичко възможно по силите му, за да износя момче, т.е. организмът ми да е достатъчно силен, защото с момчетата бременността е по-проблемна.
Прегледът не бше дълъг, но ми даде спокойствие. От месеци се измъчвам, че аз съм виновна за детето ни, че не е оживяло, че нещо съм направила не както трябва. Той ме успокои, че аз нямам никаква вина и това е физиология. Даде ми нужните отговори и душата ми вече е спокойна.
Обадих се да запазя час за доктор Калчев, другата седмица, живи и здрави, ще се видим.
Сигридов каза, че в никакъв случай не трябва да бързаме със следваща процедура, докато не даде зелена светлина д-р Калчев.
Каза ми да мина и през доц. Русев, има час чак за края на януари, но ще си чакам.
Не знам как ще се справим финансово. До сега бях при един лекар и ни беше тегаво финансово, сега като ще ходим при трима, не ми се мисли просто  Confused Още съм без работа и това допълнително утежнява ситуацията.
Трябва да пускам някакви изследвания, които са мега скъпи и държи да са в лаборатория Бодимед. В Благоевград няма и тези дни ще отскочим до София, за да ги направим. Не мога да разчета обаче какво е, за да видя в ценоразписа кое колко струва, но със сигурност няма да са под 400 лв., не знам каква сума да си приготвя  Confused
Макар и много уплашена от предстоящото, имам някаква надежда, че нещата могат и да се получат при нас. Въпросът е да имам търпение да извървя този път и да не се впечатлявам от отминаващото време. В случая времето не ни е враг, а ни е приятел. То ще ни помогне да се стабилизирам, да се възстановя и когато му дойде времето, да съм готова за дете.

Искам да изкажа специални благодарности на Arabella34 и на всички вас, че ми казахте за доктор Сигридов и ме насочихте да потърся отговори при него. Благодаря ви от сърце! 

Днес започват постите - за тези от вас, които ще постят - желая ви дни, изпълнени с много чисти молитви и смирение. Дано Бог ни помогне да сбъднем мечтата си!

# 192
  • Мнения: 56
Здравейте момичета,
да ви споделя..имах аборт октомври месец и до ден днешен бях със зацапване и нещо като цикъл..получих един сърбеж..след който посетих тази лекарка дето ми направи и аборт..изписа ми полижинакс и някакъв крем да се мажа,но не ги взех, защото някакси не й повярвах..поне чже на следващия ден получих кървене и помислих че е цикъла ми..но уви..днес посетих друг гинеколог който веднага ме видя и каза че не съм почистена добре..дори имам овулация на левия яйчник..но вдясно видяхме една разтегната мъгла..пробва де да го доизчисти като ме попита дали ще мога да издържа но не успяхх..сега ми изписа Топ гин, лоето ще предизвика контакция и да видим дали ще може така да се изчистя..ако не следващия месец отново същата процедура упойка и чистене..
ужасена съм че съществуват такива Аг..който не си рвзбират от работата и могат да съсипят човек..плюс това тази Аг ме гледа два пъти и нищо не е видяла..просто нямам думи..
не очаквах да се случи това..прсото съм в шок..

# 193
  • София
  • Мнения: 10 642
Анти-Д гамаглобулин се слага ДО 72 часа след раждане/аборт.
А това за Сигридов и ДЦП... не е и за коментиране. То, ако ставаше толкова лесно диагностицирането... особено вътреутробно...

# 194
  • Мнения: 943
Направо съм потресена от изводите за ДЦП 😲😲😲 Чак не ми се вярва, че един професионалист може да говори подобни неща 🙈

Общи условия

Активация на акаунт