Сред ДЕКЕМВРИйките вълнение настана, до срещата със бебчо много не остана!

  • 24 843
  • 773
  •   1
Отговори
# 60
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Здравейте момичета! Flowers Bouquet

*bear, благодаря за новата тема! Flowers Bouquet Да я напълним с хубави новини и емоции, и от следващата тема да започнат ражданията на нашите бебчета! Flowers Four Leaf Clover

Не съм писала отдавна. Четях, когато имах време и наваксвах с новините. Най-накрая съм в болничен!!!  И играя танца на радостта, че вече не ми се налага 5 дена в седмица да съм ангажирана с работа! Имам още малко до 45-дневния и не мога да повярвам, колко бързо мина това време! Flushed
Започнам да ходя на лекции. Вие вече сигурно ги минахте. Grinning  Утре сутрин съм в Парадайс. Темата е „Раждане“. После съм в Майчин дом. Там темата ще е „Бебето у дома – подготовка, каляване и разходки“. По програма трябва да се води от акушерка Камелия Спасова, но утре ще се води от проф.  Боряна Слънчева, която завежда Клиниката по Неонатология. Не смятам да пропускам! Други лекции препоръчвате ли?
И ако се организира среща в София, докато сме още бременни  – на линия съм. Blush

Иначе все още нямам нищо купено – ни кошара, ни количка, ни кош за кола, ни някакви други дреболии. Но имам дрехи (нови и дадени от приятелки), педиатър, знам, къде ще раждам и имаме измислено име (не е окончателно, но е фаворит). Grinning  Надявам се само да не се роди на Никулден, че тогава ще обмислям дали да не е Николета. Rolling Eyes
Въпреки всичко, все още съм спокойна.

В последния пост в темата бях писала, че хемоглобина беше под долна градица. Успях да го вдигна, само с храна. Доволна съм. Но Б12 продължава да пада.. Сега на него ще отделям внимание и ще го мъча.
Имам записан час за офталмолог, да провери очните дъна и мога ли да раждам естествено. Все още с АГ не сме коментирали раждането.
На последната ФМ ми казаха, че водите ми са намалели и плацентата почнала да старее (бях в края на 30 г.с.) Няколко дена преди това бях на консултация по ЖК и тогава водите и плацентата бяха добре. Реших, че няма да се притеснявам, но за всеки случай ще започна тоновете по-рано.

simka92 и другите момичета, които продължават да ходят на работа, стискам палци бързо да мине времето там и колкото се може по-леко. Знам, колко дотежава на края и как броях дните.

Сладурче и Пухи, пазете близнаците! Дано излязат след като сте влезли в 9-тия месец. Flowers Four Leaf Clover
Всички бебета да излязат близо до термина си! Flowers Four Leaf Clover

Като не ходеща вече на работа, ще се включвам по-често. Simple Smile
Поздрави и хубава сряда от мен! Hug

# 61
  • София
  • Мнения: 231
И аз утре съм на последната си лекция в Парадайс от цикъла на училището. И смятам да приключвам колкото и да ми е интересно, че по моловете и болниците а тия вируси не ми се иска накрая да се издъня както се вика. Обади се, ако дойдеш да се запознаем, пък живи и здрави с всички мами може една среща да направим.
Здравейте момичета! Flowers Bouquet

*bear, благодаря за новата тема! Flowers Bouquet Да я напълним с хубави новини и емоции, и от следващата тема да започнат ражданията на нашите бебчета! Flowers Four Leaf Clover

Не съм писала отдавна. Четях, когато имах време и наваксвах с новините. Най-накрая съм в болничен!!!  И играя танца на радостта, че вече не ми се налага 5 дена в седмица да съм ангажирана с работа! Имам още малко до 45-дневния и не мога да повярвам, колко бързо мина това време! Flushed
Започнам да ходя на лекции. Вие вече сигурно ги минахте. Grinning  Утре сутрин съм в Парадайс. Темата е „Раждане“. После съм в Майчин дом. Там темата ще е „Бебето у дома – подготовка, каляване и разходки“. По програма трябва да се води от акушерка Камелия Спасова, но утре ще се води от проф.  Боряна Слънчева, която завежда Клиниката по Неонатология. Не смятам да пропускам! Други лекции препоръчвате ли?
И ако се организира среща в София, докато сме още бременни  – на линия съм. Blush

Иначе все още нямам нищо купено – ни кошара, ни количка, ни кош за кола, ни някакви други дреболии. Но имам дрехи (нови и дадени от приятелки), педиатър, знам, къде ще раждам и имаме измислено име (не е окончателно, но е фаворит). Grinning  Надявам се само да не се роди на Никулден, че тогава ще обмислям дали да не е Николета. Rolling Eyes
Въпреки всичко, все още съм спокойна.

В последния пост в темата бях писала, че хемоглобина беше под долна градица. Успях да го вдигна, само с храна. Доволна съм. Но Б12 продължава да пада.. Сега на него ще отделям внимание и ще го мъча.
Имам записан час за офталмолог, да провери очните дъна и мога ли да раждам естествено. Все още с АГ не сме коментирали раждането.
На последната ФМ ми казаха, че водите ми са намалели и плацентата почнала да старее (бях в края на 30 г.с.) Няколко дена преди това бях на консултация по ЖК и тогава водите и плацентата бяха добре. Реших, че няма да се притеснявам, но за всеки случай ще започна тоновете по-рано.

simka92 и другите момичета, които продължават да ходят на работа, стискам палци бързо да мине времето там и колкото се може по-леко. Знам, колко дотежава на края и как броях дните.

Сладурче и Пухи, пазете близнаците! Дано излязат след като сте влезли в 9-тия месец. Flowers Four Leaf Clover
Всички бебета да излязат близо до термина си! Flowers Four Leaf Clover

Като не ходеща вече на работа, ще се включвам по-често. Simple Smile
Поздрави и хубава сряда от мен! Hug

# 62
  • Мнения: 113
Иви, за гърло ти препоръчвам с две ръце бонбони за смучене Хималая Кофлет с джинджифил или лимон. Могат да се приемат по време на бременност и оправят гърлото много бързо. Докато бях сега в болницата имах сухота в гърлото и силно здразнене, губех гласа си и тези бонбони ме спасиха.

Ася, и аз снощи и онази вечер имах някакви странни болки, даже доста се притесних какво се случва.. но бебето си е активно. Според мен, ако до края на деня няма никаква активност, не е лошо да се обадиш на док за всеки случай. Иначе аз си мисля, че може да е от растежа на матката.. притисканията от бебето. Старай се да лежиш повече 😘

# 63
  • Мнения: 882
Явно тази нощ ни е била гадна на всички . Аз вчера доста се преуморих и имах болки ниско долу . Днес продължават на моменти , но пък малкия си е активен и през нощта и в момента още . Ася провокирай го с нещо ако ти се обади няма какво да те притеснява . За лекцията в парадайс и аз ще идвам стига да се чувствам добре  че мм не ми дава вече мн мн да карам

# 64
  • Мнения: 3 782
Ася, пий студена вода, хапни малко сладко - най-добре шоколад и легни по гръб. Обикновено това раздвижва бебоците. Моята вилня цяла сутрин и сега обядвах и заспа. Аз си събрах вече нещата от офиса - 2 големи торби Grinning направо не знам как съм ги събирала тук, ама нищо, поне вече свършвам и с това и ще си почивам повече.
Мен вчера много ме болеше врата и гърба, особено един мускул на гърба ми се е схванал много и е ужасно, ама ММ ми направи масаж и днес съм по-добре.
И да се похваля, че най-накрая имаме пердета у дома и съм много щастлива Grinning

# 65
  • Мнения: 354
Привет и от мен Simple Smile
Сега съм на тонове, минах консултацията и бебчо си е порастнал , плацентата държи фронта и все още е 1 към 2, та мога да кажа, че се успокоих 🤗
Направо камък ми падна! Викат ме всяка седмица на тонове вече.
Иначе пожелавам на всички нещата да им се случват, както плануват и искат Simple Smile
Аз също мислех каката да си е в нейната стая веднага едва ли не, а сега през акъла не ми минава такава мисъл 😅 за интимността не мисля , че децата пречат по какъвто и да е начин❤

# 66
  • Мнения: 58
Иви, за гърло ти препоръчвам с две ръце бонбони за смучене Хималая Кофлет с джинджифил или лимон.

Съгласна и Прополки за смучене много помагат с прополис и лимон, много приятни.

# 67
  • Германия
  • Мнения: 73
Здравейте и от мен!
При първото дете като се роди ни дадоха от болницата различни брошури и една от тях беше за температаурата и влажността в жилището, с което се съобразяваме и до днес. При нас е влажно и това ние по големия проблем, затова трябва често да проветряваме. Ето и моя превод:
Оптималната среда за сън изисква комфортна стайна температура. Оптималната температура за сън е между 16 и 18 °C, за игра по-скоро при 18-20 °C. Влажността трябва да бъде в границите от 50-60%. Ако въздухът в стаята е прекалено влажен, акарите и плесените се чувстват твърде добре. Ако влажността е постоянно под 50%, стайните овлажнители ще ви свършат добра работа, ще бъде по-лесно да използвате влажни кърпи или купа с вода на парното (климатици тук се използват рядко, затова няма информатия). Рискът бебето ви да настине се увеличава при по сух въздух, тъй като лигавиците вече не могат ефективно да предпазват от микробите. Също така сухият въздух се възприема субективно като по-хладен от влажния въздух. Свежият въздух е част от добрия вътрешен климат. Често е необходимо да се проветрява (няколко пъти на ден), но само за кратко. По този начин броят на простудните вируси се намалява.

# 68
  • Мнения: 347
Момичета бях при лекаря при когото ще раждам на консултация днес и каза че бебчо е около 2.500 кг в 33 и 6 Г.с. . И той ксто АГ е на мнение , че ще родя преди термин , даже може и към средата на ноември, тогава вече ще съм в 9-ти месец , но все пак от втори лекар вече чувам, че ще родя по-рано! Аз си знаех, но все пак ше видим, почвам да се настройвам за раждане малко по малко. Цената на епидуралната е 200 лева, раждането е 450 , стаята е 100 лева до края на престоя и така се събира "скромната" сумичка от 750 лева хаха ..но няма как важното е всичко да е наред и спокойно. Каза ми, че ще родя голямо бебче и ме успокои, че ще се справя, а и цената включва и спешна оперативна намеса, ако се наложи и така нататък, дано не се наложи де... и това беше
Алегра мерси за съвета ще ги пробвам❤
Тиквичке мерси и на теб , може и двете да пробвам няма проблем ❤

# 69
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Ledena kukla, не мисля да пропускам. Пиша ти на ЛС.

monikrisi, а с градския транспорт, как си?

Rammzes, ти ли искаше да ходиш на отворени врати в Майчин дом или бъркам? Браво за хубавите новини!

CheGuevara, благодаря за информацията! Запазих си я.

# 70
  • Мнения: 354
Ledena kukla, не мисля да пропускам. Пиша ти на ЛС

monikrisi, а с градския транспорт, как си?

Rammzes, ти ли искаше да ходиш на отворени врати в Майчин дом или бъркам? Браво за хубавите новини!

CheGuevara, благодаря за информацията! Запазих си я.
Аз, но тази седмица гледам каката, че от един ден на градина и направи конюнктивит ... иначе и в парадайз исках да мина на лекция

# 71
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Тогава да ти кажа, че когато аз звъннах ми дадоха дата след 4-ри седмици. Ще ходя средата на ноември. И по техни думи, ме включиха в група по-рано, защото съм сама. Ако съм с придружител (таткото), сигурно отворените врати и раждането щяха да съвпаднат. 🙄😂

# 72
  • Мнения: 444
Тогава да ти кажа, че когато аз звъннах ми дадоха дата след 4-ри седмици. Ще ходя средата на ноември. И по техни думи, ме включиха в група по-рано, защото съм сама. Ако съм с придружител (таткото), сигурно отворените врати и раждането щяха да съвпаднат. 🙄😂
Е, как посредата? Аз преди седмица звъннах и ми дадоха 22.11. Не съм споменавала дали ще съм сама, ама сигурно ще съм. Мъжът е на работа, а и не се вълнува от такива неща.
Чувствам се прецакана 😂

# 73
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Ами средата на ноември - на 14.11 ще ходя. Даже са ми дали дата 5 седмици след като съм звъннала. Проверих - звъняла съм на 11.10.
Мен ме питаха дали ще съм сама. Затова ме вместиха по-рано, по техни думи. 😆

# 74
  • Мнения: 113
Рейн, ние с ММ също ще ходим на отворени врати в МД и по-миналата седмица звънях да запазя ден и час.. дадоха ми дата 13.11 😀 Изобщо не знаех, че месец напред върви този график.

Последна редакция: ср, 23 окт 2019, 19:14 от Alegra_

Общи условия

Активация на акаунт