Сред ДЕКЕМВРИйките вълнение настана, до срещата със бебчо много не остана!

  • 24 826
  • 773
  •   1
Отговори
# 450
  • Гърция
  • Мнения: 201
Здравейте момичета ,днес бяхме на преглед тежим 2500 в 34г.с но Док.каза че съм в 35г.с бебка е с главата на доло и притиска шийката, добре че е серкалжа.Биха ми и инжекции за дробчетата,каза че по рано от термина трябва да родя,но не секцио а ще предизвика раждане.А другият ми следящ казва че трябва да съм секцио понеже съм с проблемна бременност,но ще ме ИЗРАЖДА онзи които ще предизвика раждането. В града който живеа е малко болница и ме пращат в друга на 1:30 път много е уморително от както се върнах постоянно имам стягабе и леко ме боли корема .Взех магнезий дано отмине,а ношпа тук не предписват(той и няма де😔)та магнезий квото направи .Аз тези дни малко се бях поотпуснала ,понеже от 8 месеца само лежа и викам дай да се раздвижа малко и вместо по 21 часа на легло сега съм 13 и днес докторът каза да почивам защото бебето е много ниско.Аз съм почти готова със чантата за болницата останаха някои дребни неща. Количка кошара кош за колата ще ми дадат и дрешки са ми дали но не точно за новородено. Онзи ден купих някои и чакам другите,които поръчах да дойдат.А пулсат ми понякога е 120 и диавитологат ми каза,че е нормално А кръвното днес като бях на преглед беше 137/76 и каза че е добре и друг път е тъка🤔
И едно сладко коремче

# 451
  • Мнения: 58
Да се отчета и аз, днес на прегледа ми препоръча да ходя на късна ФМ. Водите ми били намалели, аз го отдавам на това че откаакто захладня не пия много вода..... моя грешка сега ще се наливам.Седалищно е стискам палци скоро да се обърне, каза ми че не би трябвало да е проблем 1я път се е обърнало и сега таза ми го предразполага.Исках да ви попитам освен Фемина и Селена къде може другаде да се ходи на доплер? За София става въпрос.

Лейди и моето е 1.700 в 32седмица. Малко ми стана кофти, но явно пак като каката ще сме финни мадами. Първо си мислех неможе така висока едра жена съм не може малко бебе, хр. приток правилно ли отива... но на мъжа ми гена слаб и висок. Не се подавам на лоши мисл, че сега влезнах в 8я месец, има време всичко ще е наред.
За педиатър ще си ползвам на каката в ж.к.Сухата река 18та поликлиника.

# 452
  • Мнения: 354
Лана, аз също съм в Люлин , но нашата не записва нови само братчета/сестричета. Иначе мога да препоръчам д-р Груева , но също е в Люлин.
Янка, защо ще те предизвикват? Така и така е ниско бебчето- защо да не тръгне самичко?

# 453
  • Гърция
  • Мнения: 201
Ами защото захарта ми е висока бием инсулин. На 18 пак ще ходя да ми махнат серклажа и ще остана 2 дни в болницата ако рече да тръгне да съм там. Аз ще се радвам да е нормално раждане,но малко ме притеснява това с предизвикване даже незнам какво представлява🤷‍♀️🤦‍♀️

# 454
  • Мнения: 5 211
Ланче, работят със здравната каса, да.  Ами това прозрачното спря, както и леките болки, явно наистина малката се е била наместила на зле и съм се изпускала по малко. Relaxed
Янка, много сладки неща. Още малко и ще си в 9тия, стискай. Hug

# 455
  • Мнения: 65
Здравейте дами, как сте?

На последния преглед в 29г.с мацката беше 1800 и отново ми казаха, че е много голяма. Може би заради това през вечер сънувам как я раждам толкова голяма,че не влиза в количката и не й стават дрешките, които съм купила. 🤣

Ланче аз също съм в търсене на педиатър в София. Нямам претенции за района, искам да съм спокойна. Препоръчаха ми няколко, от които само 1 работи с ЗК. Имам вече редица положителни отзиви за 1ДКК в Поликлиника България (до Джъмбо), но пакет за 10 дом. посещения е около 600лв. Не знам, вижда ми се безумно, иска ми се да намеря по ЗК, продължавам да търся. Ще се радвам да споделяте по темата.

Кейти и аз мисля, че е му в жега на бебчето и с олекотено, и с одеало. Аз купих и от двете, a в последствие реших, че ще спи със спален чувал. Успяха да ме навият, че е най-безопастно и поддържа правилната температура. Поръчах от Angel baby, днес пристигнаха - по-хубави са от на снимките даже. Най-вече ме спечелиха с това, че са с кауза и за всеки закупен, те даряват един.

# 456
  • Пловдив
  • Мнения: 126
Дами извинявам се,но малко ще ви отклоня от темата...
Докато готвех си изгорих ръката,доста си ме боли,можете ли да ми дадете съвет с какво да се намажа или да ми кажете някакво домашно средство?

# 457
  • Германия
  • Мнения: 73
Намажи изгореното с масло, болката не минава веднага, но после не боли и заздравява бързо и не "сътресира" кожата. Студените лекове облекчават за момент, но после си боли.

# 458
  • Мнения: 290
Здравейте дами, как сте?

На последния преглед в 29г.с мацката беше 1800 и отново ми казаха, че е много голяма. Може би заради това през вечер сънувам как я раждам толкова голяма,че не влиза в количката и не й стават дрешките, които съм купила. 🤣

Ланче аз също съм в търсене на педиатър в София. Нямам претенции за района, искам да съм спокойна. Препоръчаха ми няколко, от които само 1 работи с ЗК. Имам вече редица положителни отзиви за 1ДКК в Поликлиника България (до Джъмбо), но пакет за 10 дом. посещения е около 600лв. Не знам, вижда ми се безумно, иска ми се да намеря по ЗК, продължавам да търся. Ще се радвам да споделяте по темата.

Кейти и аз мисля, че е му в жега на бебчето и с олекотено, и с одеало. Аз купих и от двете, a в последствие реших, че ще спи със спален чувал. Успяха да ме навият, че е най-безопастно и поддържа правилната температура. Поръчах от Angel baby, днес пристигнаха - по-хубави са от на снимките даже. Най-вече ме спечелиха с това, че са с кауза и за всеки закупен, те даряват един.

А педиатрите от Поликлиника България знаеш ли дали поставят ваксини или само преглеждат и ходят на домашни посещения? На мен ми е доста близо, но е доста скъпо. В крайна сметка ако поставят ваксини и там ще се навия, че засега нищо не намирам.

# 459
  • Пловдив
  • Мнения: 126
Намажи изгореното с масло, болката не минава веднага, но после не боли и заздравява бързо и не "сътресира" кожата. Студените лекове облекчават за момент, но после си боли.

Благодаря! Simple Smile

# 460
  • Мнения: 444
Ами защото захарта ми е висока бием инсулин. На 18 пак ще ходя да ми махнат серклажа и ще остана 2 дни в болницата ако рече да тръгне да съм там. Аз ще се радвам да е нормално раждане,но малко ме притеснява това с предизвикване даже незнам какво представлява🤷‍♀️🤦‍♀️
А колко ти е захарта, ако може да попитам? Моята от днес вече се е качила на 6.5, но зс момента не ми дават дори и хапчета.

# 461
  • Мнения: X
За изгорено - обилно мажа с мед. Баба ми винаги държи в хладилника по 1 кутийка от крем, пълна с мед. Но трябва да е обилно намазано и няма как да се зачерви и да стане мехур.

# 462
  • Пловдив
  • Мнения: 126
За изгорено - обилно мажа с мед. Баба ми винаги държи в хладилника по 1 кутийка от крем, пълна с мед. Но трябва да е обилно намазано и няма как да се зачерви и да стане мехур.

Медът е доста полезно средство,но нямам Sad
Казаха ми за гентамицин,но ме е страх да се мажа с него,все пак е антибиотик

# 463
  • Мнения: 499
Мартии, аз също имам мокри и прозрачни петна по бельото, а течение почти не съм имала досега през бременността. По-скоро и аз си мислех,че е потене,колкото и да ми е странно. На следващата консултация ще ми пуснат микро за всеки случай, но ме гледаха влагалищно и казаха,че е чисто.

# 464
  • Мнения: 196
Лолипоп, в аптеката се продава, за около 5 лв мисля, алое вера гел на Або Фарма. Пробвала съм върху слънчеви изгаряния и върху изгаряния от печката и действа. Само трябва да се маже малко по-често през първите часове. Като изсъхне и пак мажеш.

Общи условия

Активация на акаунт