Сред ДЕКЕМВРИйките вълнение настана, до срещата със бебчо много не остана!

  • 24 855
  • 773
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: X
И с час и без час, ако си в Щерев си е чакане. Вие при кой ходите там? Аз съм при д-р Арабаджи и понякога има доста жени.

# 481
  • София
  • Мнения: 162
Здравейте момичета,
Сладурче, Ирмир  Честити рожби 🤗
Да са живи и здрави, бързо да наддават, и много да ви радват! Останалите бебчовци на топло по коремите до второ нареждане 😜
Аз от няколко дни съм се кротнала за радост на ММ. Представям си какво би било ако бях на 20 и няколко, сигурно още щях да си работя и обикалям планините 😁
Вчера започнах 9 месец, и вече натежава доста, добре че вече сме готови с почти всичко.
Моят беб го измериха 3.200 миналата седмица и започват да ме плашат със секцио, а аз хич не искам. Ще се пробвам нормално, пък каквото сабя покаже. И аз съм се родила навремето 4 кила, а и двамата с ММ сме високи, та не е изненада, нито го отчитат като проблем.
Ей сега си купих нощница страстоубийка за болницата, имам и още една, и май съм готова.
Само да имаше кой да изпере и сглоби багажа...

# 482
  • Мнения: 354
И с час и без час, ако си в Щерев си е чакане. Вие при кой ходите там? Аз съм при д-р Арабаджи и понякога има доста жени.
Значи сме и двете при нея Simple Smile аз съм на тонове др седмица- ти кога ходиш?
Имам дата за секциото и вече сякаш не остана време 😄 харесва ми да си бременея, въпреки неволите 😬
Плацентата удържа фронта и все още е 1-2, което мн ме успокои , бебо си расте. Няма да е от големите май, но важното е да е здравичък ❤

# 483
  • Мнения: X
Rammzes, на 19ти съм на тонове. А секциото по мед.причини ли е, че аз като ѝ казах че искам секцио тя каза че нямам причини и започна да ми обяснява как си е сериозна коремна операция и такива неща. Иначе нося очила но са малък диоптър и това не е проблем.

# 484
  • София
  • Мнения: 231
Аз не мога да разбера какъв им е проблема в Щерев, при положение че си плащаш защо да не е по твое желание. Вчера като попълвах документите за да мина прегледите при кардиолог и анестезиолог, една от опциите е "секцио по собствено желание"...значи може. Моето е по медицински причини де, но все пак щом е такова твоето желание би трябвало да се съобразят с теб.
Аз утре съм на тонове.
Rammzes, на 19ти съм на тонове. А секциото по мед.причини ли е, че аз като ѝ казах че искам секцио тя каза че нямам причини и започна да ми обяснява как си е сериозна коремна операция и такива неща. Иначе нося очила но са малък диоптър и това не е проблем.

# 485
  • Мнения: 697
Аз имам някакъв луд страх от секцио. А понеже беб все още е седалищно, ме предупредиха, че ако не се обърне, ще ме клъцнат. Гледам да не мисля в тая насока и се надявам да направи като кака си - да се обърне, когато му дойде времето.
От друга страна си казвам, важното е да е здравичък, пък ще слушам доктора...Просто вече като съм родила веднъж нормално, и то първо раждане, и то много бързо, после и адски лесно и бързо се възстанових, и сега някак си хич не ми се нрави сега да ме режат.
Мм пък, лудата паника, моля ви се, напира да присъства на раждането ако дай боже е нормално. Аз ако той присъства, най-много да се шашна за него и да го мисля него вместо себе си и бебето... въобще не го искам там. Да си чака отвън като бял човек, да излезне доктора, да му каже честито.. и да ходи да си събира дружината у нас. 😅
Все се каня да ви разправям за раждането на Елеонора. Довечера като седна от лаптопа дано не забравя. Simple Smile

# 486
  • Пловдив
  • Мнения: 126
Аз имам някакъв луд страх от секцио. А понеже беб все още е седалищно, ме предупредиха, че ако не се обърне, ще ме клъцнат. Гледам да не мисля в тая насока и се надявам да направи като кака си - да се обърне, когато му дойде времето.
От друга страна си казвам, важното е да е здравичък, пък ще слушам доктора...Просто вече като съм родила веднъж нормално, и то първо раждане, и то много бързо, после и адски лесно и бързо се възстанових, и сега някак си хич не ми се нрави сега да ме режат.
Мм пък, лудата паника, моля ви се, напира да присъства на раждането ако дай боже е нормално. Аз ако той присъства, най-много да се шашна за него и да го мисля него вместо себе си и бебето... въобще не го искам там. Да си чака отвън като бял човек, да излезне доктора, да му каже честито.. и да ходи да си събира дружината у нас. 😅
Все се каня да ви разправям за раждането на Елеонора. Довечера като седна от лаптопа дано не забравя. Simple Smile

Аз пък се притеснявам от нормалното раждане и все си викам няма ли да кажат някаква причина за секцио... От нормалното раждане ме успокоява само това,че възстановяването е по-бързо и ако всичко е наред престоя в болницата е по-малко

# 487
  • Мнения: 58
При др. Щърбанова, часа ми бе удобен, никакви впечатления и мнения нямам за никой за пръв път отивам.
2рата правих при др. Карагьозова във Фемина, сега реших тук.

# 488
  • Мнения: 5 315
Аз пък имам някакъв страх от естествено раждане.. То не е и страх, ами че нещо ще се обърка, недай Боже.. Чела съм за форцепси, вакууми, и т.н и секциото ми е по - безопасно за бебето.
Момичета, купих си сутиен за кърмене за 4 и 90 лв от китайския магазин на метростанция Люлин. Страхотен!
https://visvitalisbg.com/product/baby-jem-sutien-za-krmachki-r-r-105-cheren - ей такъв, същия. Имаше и бежов и бял.
Ланче, мога да ти дам номера на д-р Симова, ако искаш. Аз и звъннах първо и се уговорихме кога да отидем с ММ.

# 489
  • Мнения: 4 660
Именно и аз това казвам че китайските магазини нещата са същите, а цените много по ниски спрямо някои магазини които продават дрехи за бременни.
Аз от една година пазарувам от Алиекспрес и много ме изненадва качеството на бебешките дрешки.
Ако тук един ромпър е 18 лв там е около 8 лв и сравнително с по добро качество.
Единствения минус понякога е бавната доставка.

# 490
  • Мнения: X
Ох, и двата вида раждане си имат плюсове и минуси. Искам най-безопасното за бебето. Чакали сме го 6 години и не искам накрая нещо да се обърка. За това клоня към секциото, защото го изваждат бързо. После аз да му мисля. Но на първо място е бебето.
Сутиен за кърмене си взех от Лидъл и е много мек, памучен и удобен. Беше 9лв. Ако намеря ще взема още един. Дано ми се получи кърменето де. И помпа си взех като за начало ръчна на Медела. Имаше намаление в Комсед - 25% и се възползвах.

# 491
  • Мнения: 5 315
И аз пазарувам от китайските. Същите неща, на добри цени. От Алиекспрес преди пазарувах редовно.
И аз съм на това мнение за секциото. По - безопасно е за бебето. Аз ще му мисля, тъкмо това обсъждахме с ММ сутринта, той вика - ти си кораво куче Joy

# 492
  • Мнения: 354
Слънцето, тя си е привърженик на естественото , а и като цяло навсякъде затягат избора без медицински причини - не само в Щерев. Според мен би трябвало да е личен избор- аз раждам, аз решавам. Иначе аз съм след едно секцио , заради страбизъм. Казаха, че са забранили и да присъства бащата и ако не ми позволят да присъства може в последния момент да сменя болницата. Двамата държим да присъства. Предният път нямаше проблем- вече имало забрана. Така че може и да се откажа от тях. Общо взето държа да присъства и ако не дават не виждам причина да раждам там. Харесвам докторката много, но това си е спомен за цял живот и не искам да ми го отнемат.

# 493
  • Мнения: 444
Слънцето, тя си е привърженик на естественото , а и като цяло навсякъде затягат избора без медицински причини - не само в Щерев. Според мен би трябвало да е личен избор- аз раждам, аз решавам. Иначе аз съм след едно секцио , заради страбизъм. Казаха, че са забранили и да присъства бащата и ако не ми позволят да присъства може в последния момент да сменя болницата. Двамата държим да присъства. Предният път нямаше проблем- вече имало забрана. Така че може и да се откажа от тях. Общо взето държа да присъства и ако не дават не виждам причина да раждам там. Харесвам докторката много, но това си е спомен за цял живот и не искам да ми го отнемат.

До колкото знам, навсякъде вече(в България) е забранено на бащата да присъства на секцио.
И аз разпитвах. Не, че мъжът ми напира, но ми беше интересно къде може или не може.

# 494
  • София
  • Мнения: 162
И на нас с ММ много ни се иска да присъства, дано да успея да е естествено. Бейърче, ти си знаеш човека, но не са толкова слаби психически. Ако ти си ОК с присъствието му, позволи му, това е и негово детенце 🤗

Общи условия

Активация на акаунт