повръщане

  • 4 751
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 12
какво адаптирано мляко бихте препоръчали за бебе което повръща много

# 1
  • Мнения: 46 508
Щом повръща много, трябва да го види лекар, най-вероятно има причина за повръщането.
Успех!

# 2
  • Мнения: 1 353
Добре е да я види педито.Ние повръщахме на всяко хранене по 3 пъти и като бешен а 5 педото каза да и взема фризовом пи го две седмици и започна по малко да повръща но напълно спря да 7 месеца

# 3
  • Мнения: 171
Фризовом и на нас. От края на 1-ви месец и има ефект  Laughing

# 4
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Първо педито трябва да каже каква е причината за повръщането. Ако е рефлукс, млеката против рефлукс са: Фризивом, НАН АР, Аптамил АР /за тези се сещам в момента/
Ние пихме Фризовом.
Успех   bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 663
Фризивом или НАН АР Peace

# 6
  • Мнения: 8 505
Най-добре да го види педиатъра.Нека той прецени.Повръщането може и да е от трудно изхождане (не зная детето тити дали е запечено)-тогава изписват АЕ млека.Така че-нищо на своя глава!

# 7
  • Мнения: 3 042
Моят си пи Фризовом. Доволна съм от ефекта му.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 423
От два дни сме на Фризовом и повръщането спря, преди това бяхме на НАН-АР и повръщаше.

# 9
  • Мнения: X
Фризовом за повръщане - няма равно, моята дъщеря също го пи цели шест месеца.

Но е задължително да се консултираш с пдиатъра и евентуално гастроентеролог. 

# 10
  • София
  • Мнения: 3 676
Фризовом- педито ни изписа Нан АР ама от него се запече и аз сама си "изписах"Фризовом- помогна и за запека и за коликите,повръщането намаля и на 6 месеца го спряхме...

# 11
  • Мнения: 3 116
Фризовом за повръщане - няма равно, моята дъщеря също го пи цели шест месеца.

Но е задължително да се консултираш с пдиатъра и евентуално гастроентеролог. 

 Peace

# 12
  • Мнения: 131
Аптамил АР

# 13
  • Мнения: 1 380
И ние много повръщаме и педиатъра ни предписа аптамил AR, но ми каза да го смесвам с Аптамил 1. Но когато го смеся 1:1 и детето пак повръща. За трова налучках схемата или само антирефлуксното или 3 лъжици АР и 1 обикновен аптамил.
А до кога трябва да пием мляко за леки хранителни проблеми? Докато захраня ли? newsm78

# 14
  • Мнения: 4 784
Аптамил АР. Само то помогна, пробвахме почти всички марки.

# 15
  • Мнения: 118
Аптамил  Peace, ние от фризовома получихме колики, повръщахме до 7-я месец

# 16
  • Мнения: 206
Заведи детето на специалист детски гастроентеролог ,само той може да определи причината за повръщането, не педито! Понякога повръщането може да е симптом на нещо много сериозно ,но не искам да те плаша ,така че се презастраховай за всеки случай. Ние повръщахме и все още повръщаме ,но в началото нашето педи неглижираше проблема ,късно получихме адекватно лечение то беше :Мотилиум и Зантак това са специални прахчета. Пили сме всички АР млека които са в България. Първо пихме Аптамил  АР уж като най-добро, но наддадохме само 400гр. за 4-ти месец, след това НАН АР ,защото е сгъстено с царевично и картофено нишесте ,но от него получихме страшен запек ,пробвахме и една кутия Блемил АР ,но то е доста мазно, мазнината стоеше на ситни капчици. Сега сме на Фризовом и от него се чувстваме най-добре.
Но АР млеката се предписват от лекар ,така че пак ще повторя заведи при специалист.

# 17
  • Мнения: 1 380
 iva_l парва си, че педи не е специалист по всичко, ама от аптамила ве4е на повръщаме.дано така да е занапред.

# 18
  • Мнения: 206
Дано! bowuu
Радвам се за вас. Grinning

# 19
  • Мнения: 24 467
Фризовом за повръщане - няма равно, моята дъщеря също го пи цели шест месеца.

Но е задължително да се консултираш с пдиатъра и евентуално гастроентеролог. 

Ако е хабитуално повръщане, като при нас, Фризовомът наистина е голяма работа. До захранването с твърди храни карахме на него. Нека педиатърът установи за какво се касае и говорете с него за това мляко.

# 20
  • Мнения: 390
Аптамил АР.
След като сменихме няколко други, без резултат, това мляко й спря повръщането.

# 21
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Ако няма друга причина за повръщането и се окаже, че е рефлукс - то той трябва да се потвърди от гастроентеролог. Така беше с моята дъщеря - от 20-я ден досега - 6 м. и половина пие Aptamil AR, няма запек, наддава (както казва лекарката й) като по учебник и се чувства прекрасно.

# 22
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Лекар е добре да установи причината за повръщането и млякото ще ви назначи пак той!

# 23
  • Мнения: 485
Подкрепям момичетата, че лекар трябва да ти види бебенцето.
Ако има рефлукс това се вижда на ехографско изследване /дъщеря ми имаше/. Пихме "Фризовом" и рефлуксът отшумя. Лекарите препоръчват и да вдигнеш на 30 градуса матрачето или дюшечето на бебка така, че главичката да е повдигната, защото ако повърне като лежи да не аспирира повърнатото.

# 24
  • Мнения: 1 380
Подкрепям момичетата, че лекар трябва да ти види бебенцето.
Ако има рефлукс това се вижда на ехографско изследване /дъщеря ми имаше/. Пихме "Фризовом" и рефлуксът отшумя. Лекарите препоръчват и да вдигнеш на 30 градуса матрачето или дюшечето на бебка така, че главичката да е повдигната, защото ако повърне като лежи да не аспирира повърнатото.
За колко време и се оправи стомах4ето, защото и ние повръщахме, но от Аптамил АР сме по-добре. Но педи-то не ни епращала на ехографско изследване. Но ние ходихме преди 2 седмици на ехограф поради др.при4ина,(катастрофа) но лекаря нищо не ни каза????
Какво ще ме посъветваш???

# 25
  • Мнения: 485
Сладкишче, педиатъра на който водих дъщеря ми каза, че за около 3 месеца пиене на "Фризовом"  ще престане да повръща - така и стана. Сега е почти на 6 месеца и вече не връща. Не зная какво да те посъветвам - знам, че най - добрите лекари в тази област са доц. Лилова и д-р Буева едната е в "Токуда", другата в МА. Рефлуксът отшумява след 6-7 месец до годинка и ако детенцето ти наддава нормално не мисля, че трябва да се тревожиш.

# 26
  • Мнения: 1 380
Сладкишче, педиатъра на който водих дъщеря ми каза, че за около 3 месеца пиене на "Фризовом"  ще престане да повръща - така и стана. Сега е почти на 6 месеца и вече не връща. Не зная какво да те посъветвам - знам, че най - добрите лекари в тази област са доц. Лилова и д-р Буева едната е в "Токуда", другата в МА. Рефлуксът отшумява след 6-7 месец до годинка и ако детенцето ти наддава нормално не мисля, че трябва да се тревожиш.
O х благодаря ти. Да наистина 1-вият месец много повръщаше и не беше наддала много, около 400-500 гр, но сега като 4е ли пове4е. Утре сме при педи за БЦЖ и ще ни мери да ни каже колко сме наддали. Много благодаря.

# 27
  • Мнения: 1 032
Аз съм доволна от Фризовом за повръщането, но първо консултация с лекар, за да се види какъв е проблемът.

# 28
  • Мнения: 1 986
  Сладкишче,и при нас повръщането спря от Фризовом-а Peace

Общи условия

Активация на акаунт