Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 22 окт. 2019, 17:57 ч.

Проблем с дъщеря ми

• 2 500
  • 8
  •   1
Отговори
Дъщеричката ми,която е на 12 години започна да се държи някакси потайно...Веднага след училище не сяда не масата да си говорим да обсъдим разни теми. Заключва се в стаята си постоянно. Опитвам се да я заговарям,обаче тя се нерви и не ѝ се иска да си говорим. Много се е отдалечила от мен. Ако някой знае как да помогне,моля да сподели.

# 1
Ами те навлизат в пубертета и се променят. Моят син също е роден 2007 г. Все още ми споделя, но те момчетата по принцип се развиват по-рано.

# 2
  • Mars Hotel
Не я притискай. Прекарвай повече време с нея, само двете. Излизайте, пазарувайте, идете на пицария, на кино. Може пък да се поотпусне малко и да си поговорите.

# 3
  • София
Детето навлиза в пубертета. Нормално поведение за този период. Ако натискаш твърде настойчиво, рискуваш да я отблъснеш. Бъди по-тактична с нея. Кани я от време на време да правите заедно неща, които обича. Не настоявай твърде много да ти споделя мислите си. Би било добре, ако усети, че я разбираш, защото пубертетите обикновено се чувстват недоразбрани, недооценени от възрастните и оттам започват конфликти.

# 4
Моят тинейджър като се прибере от училище е уморен и също не иска да говори. Не го закачам в такива моменти.
На мен  също не ми се говори като се прибера от работа.
Начинът е съвместни дейности. Правете заедно неща, които момичето обича.

# 5
Моята е почти на единайсет. Определено има промяна в поведението й през последната година. Това е неизбежно.
Все по-често е на друго мнение. Случва се да ми отговори с раздразнение и изобщо да е изнервена като цяло...
Много е тъжно наистина, но така е през пубертета.
Минахме през това с голямата ми дъщеря.

Аз лично се опитвам да не й досаждам в такива моменти.
Винаги се шегувам много и се опитвам отношенията да са непринудени и шеговити, настроението да е сравнително добро.
Като я видя, че е предразположена, разпитвам това и онова.
Засега тя доста споделя.
Опитвам се да прекарваме време заедно,  по разходки примерно.

Прекарва много време в стаята си. Слуша музика, рови се в телефона - гледа някакви тъпи клипчета, сега това е актуално. Пише си с деца от класа.
Определено разликата с преди е драстична - преди беше като залепена за мен, непрекъснато правехме нещо заедно, а сега е самостоятелна и се забавлява сама...

Но чак да се заключва в стаята си не се е случвало. Това ми се струва неприемливо.

# 6
  • España (Плевен)
Темата с тийнейджърите е много, много, много сложен и деликатен преход. Ние вкъщи имаме 13 годишно момиче и характера й много се промени за последните 2 години. Все още споделя, но има моменти на нервност, защита, крясъци, смях и още, и още.. Смятам, че трябва да се говори, да се общува. Още повече, че и цикъла е на лице ( добре де, при момичетата ) и е необходима подкрепа от вкъщи.

# 7
# 8
  • София
Наистина някои деца се променят през пубертета. Това не означава, че не трябва да сме нащрек и да следим внимателно тези промени. Моментът е деликатен, но контролът трябва да е засилен. Може в случая да няма нищо, но по-добре да се презастраховаме, отколкото да не забележим опасни симптоми.

Аз бих се опитала да я предразположа, но ако ударя на камък не бих се поколебала да поставя ребром въпроса и да споделя опасенията си от промяната в поведението със самата нея като изискам някакво обяснение.

Общи условия

Активация на акаунт