Бихте ли инвестирали в " Исторически парк"?

  • 66 624
  • 370
  •   2
Отговори
# 135
  • Мнения: 29 254
А, да, особено че сектантите са много убедителни.

Преди време познавах майка и дъщеря в една секта - свидетели на Йехова май беше...може и да се лъжа за името. Веднъж ме хванаха да ми говорят....леле....след 1/2 час се чудех къде се намирам и аз ли съм, не съм ли. Направо като промиване на мозъка.....добре, че не се повтори разговора с тях.

# 136
  • София
  • Мнения: 3 148
Ако ще вадим усмивки от старите ленти, помните ли онези с картите за отстъпка? Те хем секта, хем пирамида бяха, къде ли си харчат "паричките" сега и колко ли студена вода са изпили "инвеститорите"...

# 137
  • Мнения: 1 306
Ето истории:

https://www.standartnews.com/balgariya-obshtestvo/bg-faraonite-o … ruzha-387366.html

Очакваме допълнения в следващите години.

# 138
  • Мнения: 29 254
Ако ще вадим усмивки от старите ленти, помните ли онези с картите за отстъпка? Те хем секта, хем пирамида бяха, къде ли си харчат "паричките" сега и колко ли студена вода са изпили "инвеститорите"...

Какви бяха тези, че нещо не ги помня.....

# 139
  • Мнения: 1 306
SCI от горния линк.

# 140
  • София
  • Мнения: 3 148

Да, и тук имат "присъствие"

https://www.bg-mamma.com/?topic=719787

# 141
  • Мнения: 29 254
Горният линк с новината не се отваря при мен, а темата нямам време да я чета цялата.

Сещам се за "чудната козметика" от 2000 лв., за която те канят на "безплатна" демонстрация. Която всъщност наистина е безплатна, ама така е обработват, че ти се ика да не си ходила.....

Преди доста години /1999 г. трябва да е било/ имаше една фирма, уж ти дават да шиеш гоблен за големи хотели в Гърция, обаче трябва да оставиш капаро 100 лв. Тогава това беше около една заплата, днешни 800 лв. примерно. Трябва и да им доведеш 2 човека, които също да шият и уж ще ти дадат около 900 лв. /тогавашни/. За малко да ме метнат и мен - майката на една приятелка ни агитираше. Даже обясняваше как трябва да сме сериозни, ако искаме да шием. Добре, че се отказах. Накрая хората останаха с по едни гобленчета от по 10 лв. комплекта, за които са платили по 100 лв.

# 142
  • Мнения: 16
Пазарната икономика е нещо много просто. Основният принцип при нея е " дайте да дадем". Ще ви дам примери с " Зеленият фонд" и фонда на Прокопиев. Без да харесвам хората които управляват капитала там  аз знам, че ако инвестирам при тях при успешна година ще касирам няколко процента дивиденти . Инвестицията ми ще бъде защитена и щом реша мога да си получа парите обратно. През 2019 г. от фонда на Прокопиев ми изплатиха 7 % доходност. Вие които защитавате ИП какво получихте срещу вашите пари? Можете ли да си получите вложението обратно? Имате ли клаузи които защитават вашите интереси? Освен щедри обещания какво друго получихте досега?

# 143
  • Мнения: 1 306
Е баш при Прокопиев не бих инвестирал и 1 лев. Ти като искаш, влагай.

# 144
  • Мнения: 68
Е баш при Прокопиев не бих инвестирал и 1 лев. Ти като искаш, влагай.
  Аз също не харесвам Прокопиев и не бих вложил  нито парите си при него, нито в някой от другите фондове . Все пак трябва да отчетем, че той е няколко класи над Ивелин и наистина плаща дивиденти при инвестиция. Прокопиев е международен измамник а Михайлов само регионален. Ако първият строеше " Исторически парк" досега щеше да го е построил за една година без никой да го чува . Не съм чул някой да агитира или рекламира инвестиция при Прокопиев защото при него нещата са точни. Пак казвам, той е отвратителен дегенерат, но плаща и има реални инвестиции
в  Сингапур и още две страни. Ивелинчо не може да му се намаже на малкия пръст нито като интелект, нито като финансова мощ . Колкото и реклама да правят " Тогедър" никога няма да привлекат големите играчи при тях. Всеки който има два грама мозък, щом се запознае с офертите им веднага ще избяга. При Прокопиев са инвестирали половината от българските политици докато при Ивелин са все голтаци и хора със сериозни умствени проблеми.

# 145
  • Мнения: 1 306
Аз също не харесвам Прокопиев и не бих вложил  нито парите си при него, нито в някой от другите фондове . Все пак трябва да отчетем, че той е няколко класи над Ивелин и наистина плаща дивиденти при инвестиция.
Няма смисъл да го четкаш деликатно. Почти всички пирамиди плащат дивиденти при инвестиция. Проблемът им е, че накрая загубваш главницата. Не че неговите фондове са пирамида, но понякога нещата се размиват като поговорката: Искахме да стане както трябва, а стана както обикновено.

# 146
  • Мнения: 11
Не знам колко е голям бизнеса на Иво Прокопиев и не мога да го съпоставя с този на Ивелин Михайлов. Знам обаче, че от " Тогедър" систематично се опитват да ми продават разни книги и са адски досадни. Една колежка беше любезна да поговори с тях и да си купи една книга. След това беше подложена на такъв натиск от тях  да се продаде жилището, че спря да вдига телефона си на непознати номера и изтри профилът си в фейсбук. Такива пиявици са тези брокерчета, че не искам да имам нищо общо с подобни индивиди.

# 147
  • Мнения: 29 254
Как може да натискат някой да си продаде апартамента? Не се ли нарича тормоз това? Знам, че  е подсъдно. Защо не подаде сигнал в полицията?

# 148
  • София
  • Мнения: 261
Аз също не харесвам Прокопиев и не бих вложил  нито парите си при него, нито в някой от другите фондове . Все пак трябва да отчетем, че той е няколко класи над Ивелин и наистина плаща дивиденти при инвестиция.
Няма смисъл да го четкаш деликатно. Почти всички пирамиди плащат дивиденти при инвестиция. Проблемът им е, че накрая загубваш главницата. Не че неговите фондове са пирамида, но понякога нещата се размиват като поговорката: Искахме да стане както трябва, а стана както обикновено.

Привет,

Финансовите пирамиди не изплащат дивиденти. Да, дават някакви суми на участниците във финансовата пирамида, но това са суми, които се получават от сумите на новопостъпилите участници. Това е един от признаците, че цялото мероприятие е финансова пирамида.

А дивидент е друго нещо. Дивидент е част от печалбата или цялата печалба на организацията, която общото събрание на акционерите е решило да разпредели/раздаде на акционерите си.

Хубав ден!

# 149
  • Мнения: 1 306
Дали ще му кажеш дивидент или лихва няма голямо значение. Зависи дали пирамидата се представя като общ бизнес с акционери или като паричен влог с лихва примерно. А това откъде идват парите за лихва/дивидент е нормално да не се знае от непросветените - така че от тяхна гледна точка е само получаване на рента (ако ти харесва повече като неутрално понятие).

Общи условия

Активация на акаунт