Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Бихте ли инвестирали в " Исторически парк"?

• 27 768
  • 268
  •   1
Отговори
Понеже многократно ми се натрапваха разни брокери на " Тогедър" и ме убеждаваха с щедри обещания да инвестирам в този проект ми е интересно да разбера какво мислите Вие за тази " печеливша" инвестиция.

# 1
аз лично, не. Ще инвестирам в нещо друго.

# 2
Прокуратурата ги бе подгонила , мисля че са пирамида аз не бих дал и лев

# 3
Откриването беше гръмко, реално почти нищо не е построено- 90 на сто е още само проект. Иначе са изкупили доста стари къщи в близкото село. Според мен перат пари или нещо подобно- всичко е само реклама.

# 4
  • Горна Оряховица
АБСОЛЮТНА пирамида...

# 5
Знам много по темата, но накратко е тотална измама, ценете си парите хора....

# 6
До Stealth_s : Знам, че вече не продавате акции, но сега продавате земя и къщи за гости. Трескаво се търсят нови баламурници които да им прилапате парите, но уви такива няма. На въпроса ви какво е пирамида веднага мога да ви дам пример с " Исторически парк". Всички пари на инвеститорите постъпват по сметката на адвокат Савов и се пренасочват към други сметки които нямат нищо общо с този проект. На инвеститорите са обещавани годишни дивиденти от 35 - 40 % което е абсолютно невъзможно и представлява въвеждане в заблуда на клиентите. Ако кажете, че това не е вярно веднага ще ви кажа, че при мен и мои приятели са идвали брокери на " Тогедър" и са ни предлагали такива условия. Да не коментариме, че във всяка друга страна отдавна ръководството на тази секта и пирамида щяха да са на топло в затвора за дълго защото са откровенни спекуланти и мошеници. Не може сам да определяш стойността на акциите си особено когато нямаш никакво финансово обезпечение. Вашите акции струват колкото топче тоалетна хартия и само идиот би платил за една акция 250 лева. Най - отвратителното от целия този цирк е, че постоянно говорите за национализъм и патриотизъм а всъщност сте едни измамници. Всичко което правите е адски комерсиално и фалшиво. Ще обясните ли на хората тук колко е заплатата на Ивелин Михайлов която той получава като управител на " Исторически парк"? Бъдете така добър с нас  да споделите откъде идва тази заплата и с чии пари се плаща.

# 7
Срещал съм брокери от " Тогедър" и честно казано не съм никак очарован. Това са хора които всячески се опитват да те убедят, че ако не си продадеш апартамента или къщата за да инвестираш  при тях светът ще свърши и България ще загине. Ако нещо им възразиш или не си съгласен с тях веднага си заклеймен като родоотстъпник, предател, хейтър и соросоид. Добри са само тези които им дават пари и са съгласни с всичко което те промотират.

# 8
Темата е много обширна затова ще го напиша на кратко. Хора уважавайте  парите си и не се лъжете от сладките обещания които ви дават сладкодумците от „ Тогедър”.

# 9
Ако имате достатъчно нерви намерете "инвеститорите" от Тогедър в YouTube канала им(Те са сектантите зад парка).Точно за 5 мин. гледане ще разберете , че това е една огромна "Хеопсова Пирамида" , всеки който не го вижда това, за мен просто не е нормален човек.Проверете темата във форума на Инвестор.бг , там хората с Факти описват цялата бутафория за ловене на "шарани с бастун".За мен доста по-добра инвестиция е да си хвърлите парите през балкона на някой "Ало" измамник, поне ще нахраните някое дете от малцинствата Head Band .

# 10
Ако имате достатъчно нерви намерете "инвеститорите" от Тогедър в YouTube канала им(Те са сектантите зад парка).Точно за 5 мин. гледане ще разберете , че това е една огромна "Хеопсова Пирамида" , всеки който не го вижда това, за мен просто не е нормален човек.Проверете темата във форума на Инвестор.бг , там хората с Факти описват цялата бутафория за ловене на "шарани с бастун".За мен доста по-добра инвестиция е да си хвърлите парите през балкона на някой "Ало" измамник, поне ще нахраните някое дете от малцинствата Head Band .
   Абсолютно съм съгласен с вас, че това си е една най - обикновена пирамида. Докато глупаците чакат да забогатеят от дивиденти Ивелин Михайлов източва парите им с фалшиви фактури и си взема заплата в размер на 150000 лева всеки месец. В същото време твърди, че правел всичко безплатно от любов към родината. Адвоката на сектата пък Анатоли Савов пренасочва всички постъпили суми по сметките на други фирми и частни лица като той реално е главното действащо лице в цялата схема. Ивелин дори няма акции в " Исторически парк" а само си прибира чисти пари от шараните които са инвестирали в цирка. Дори прокуратурата да не им направи нищо те пак са обречени по простата причина, че са ужасно алчни и глупави типове. За целия туристически сезон едва около 5000 - 6000 души са посетили строежа им което е абсолютна катастрофа. Сектантите отдавна вече им светна лампата и сега се чудят кого да излъжат за да си извадят някак своите пари, но балами няма. Вестниците на Прокопиев свършиха прекрасна работа със статиите които публикуваха и хората се усетиха. Сега е въпрос на време сектантите да потърсят сметка на Ивелин и компания защото всички пари са откраднати а построеното се оценява на не повече от шест милиона лева. Ако беше малко по - умен горнооряховския тарикат нямаше поне да дразни хората с показността си ама той не е и си купува всяка година нови скъпи коли и мотори докато сектантите мизерстват и плащат заеми.

# 11
Преди време попаднах в ютуб случайно на един клип в който един брокер от " Тогедър" се хвалеше как успял да накара една наивна женица да си продаде жилището и да инвестира в " Исторически парк." Толкова се отвратих от тези измамници, че не искам дори да чувам за тях. Убеден съм, че всеки от тези брокери разбира прекрасно какво причинява с действията си на хората които се вържат на техните щедри обещания, но водени от своята алчност и лакомия те продължават да лъжат и мамят  лековерните хора. Не виждам нищо патриотично нито пък добро в цялата тази шумотевица и смятам, че само подлец може да постъпва така с другите хора.

# 12
Преди време попаднах в ютуб случайно на един клип в който един брокер от " Тогедър" се хвалеше как успял да накара една наивна женица да си продаде жилището и да инвестира в " Исторически парк." Толкова се отвратих от тези измамници, че не искам дори да чувам за тях. Убеден съм, че всеки от тези брокери разбира прекрасно какво причинява с действията си на хората които се вържат на техните щедри обещания, но водени от своята алчност и лакомия те продължават да лъжат и мамят  лековерните хора. Не виждам нищо патриотично нито пък добро в цялата тази шумотевица и смятам, че само подлец може да постъпва така с другите хора.
.   Цялата тази секта се опитва систематично да ни внуши, че  този частен проект е едва ли не национален за всички българи и всеки който него подкрепя е враг на родината и народа си. От този строеж зависела буквално съдбата на България и ако не подарим спестяванията си и частната си собственост на Ивелин сме щяли да затрием отечеството си. То поне парите на инвеститорите да влизаха в парка ама те се крадат и разхищават за всякакви глупости. Погледнете колко пари дава Михайлов и кликата около него за нови луксозни возила и мотоциклети а баламите ги праща да му работят ангария на строителната площадка. Тази прокуратурата нима не може да направи една ревизия в " Исторически парк" и да провери произхода на средствата с които са закупени тези МПС - та? Всичко е повече от ясно в случая ала отсъства желание във властите да се спре тази измамна схема. Някой сред управляващите политици които закрилят тази пирамида доста са се облажили по мое мнение. Няма как подобна схема да съществува без опеката на институциите и политическа протекция.

# 13
Добър ден на всички , Попаднах случайно  на тази тема и първоначално си мислих ,че тук са се събрали зомбитата на Ивелин ,но за моя изненада останах приятно изненадан от изразените мнения под темата. Преди около  година  един брокер от " Тогедър" седна на масата ни докато пиехме кафе в едно заведение и започна да ни агитира да си купим някакви акции . Попитах го след като това начинание е толкова печелившо защо набират капитал сред обикновените хора? Има банки , инвестиционни фондове и борси през които да намерят инвеститори ако проекта им е толкова изгоден наистина. Отговорите на този младеж бяха смешни  и неадекватни което още тогава ме накара да се осъмна в цялата тази история. Попитах мой познат които има акции в два фонда какво мисли за този парк и той буквално ми се изсмя . Благодарение на него разбрах , че това е една нагла пирамида  а тези уж патриоти които са плъзнали като хлебарки навсякъде са просто едни мошеници . Липсва каквато и да било сигурност за парите ви ако ги поверите на тези спекуланти а дивиденти никой не получава както в останалите фондове всяка година . В " Исторически парк"  дивиденти се вземат едва след няколко години при това евентуално . Чудесно , но парите ви ги вземат днес и никой не знае къде точно отиват . Ако аз инвестирам в някой от известните фондове ще получа гаранция за парите си и ако годината е успешна добър дивидент докато в " Исторически парк " не получаваш нищо освен празни обещания . Нека времето покаже кой е прав макар да е ясно според мен какви хора са тези които са свързани с този проект.

# 14
Абсолютни пълни измамници.  Покровителствани и прикривани от някой високо стоящ....  търсят будали

# 15
Абсолютни пълни измамници.  Покровителствани и прикривани от някой високо стоящ....  търсят будали
. При толкова много и различни нарушения от страна на фирмите на Ивелин Михайлов без политическа протекция отдавна той и компания щяха да са на топло при това за доста дълго. Фирмените им отчети закъсняват с години а мечтаните дивиденти се отдалечават с всеки изминал ден все повече и повече. Цялата тази секта се тресе всеки ден от нови и нови скандали. Търсят се постоянно невидими врагове които са виновни за несполуките на ръководството и техните кражби. Дори след проваления туристически сезон  Ивелин не намери сили и мъжество да каже истината на хората, че случилото се е катастрофа за инвеститорите. Да обещаваш публично пред всички, че ще имаш минимум 200000 туристи за шест месеца а да те посетят едва 6000 е не просто провал а гавра достойна за книгата на Гинес. Освен това цялатата тази пародия прилича на индийски сериал  от 3000 серии в които се издирва бащата на Лакшми а когато все пак го намират кой е се оказва, че той му е майка. 😂🤣😄

Последна редакция: пт, 27 дек 2019, 13:43 от Sarmatian

# 16
Абсолютни пълни измамници.  Покровителствани и прикривани от някой високо стоящ....  търсят будали
. При толкова много и различни нарушения от страна на фирмите на Ивелин Михайлов без политическа протекция отдавна той и компания щяха да са на топло при това за доста дълго. Фирмените им отчети закъсняват с години а мечтаните дивиденти се отдалечават с всеки изминал ден все повече и повече. Цялата тази секта се тресе всеки ден от нови и нови скандали. Търсят се постоянно невидими врагове които са виновни за несполуките на ръководството и техните кражби. Дори след проваления туристически сезон  Ивелин не намери сили и мъжество да каже истината на хората, че случилото се е катастрофа за инвеститорите. Да обещаваш публично пред всички, че ще имаш минимум 200000 туристи за шест месеца а да те посетят едва 6000 е не просто провал а гавра достойна за книгата на Гинес. Освен това цялатата тази пародия прилича на индийски сериал  от 3000 серии в които се издирва бащата на Лакшми а когато все пак го намират кой е се оказва, че той му е майка. 😂🤣😄
  Залагайте каквото имате  и подарявайте  парите си в " Исторически парк" за да се въздигнете! Проявете своя инвеститорски нюх! 🤣🤣🤣🤣

# 17
Каква сигурност и доходност предлагат тези господа от ИП на своите клиенти при инвестиция? Говореше се, че през 2020 акционерите ще вземат първите си толкова очаквани дивиденти. Понеже целият свят бил съботирал " Историческа пирамида" изплащането на дивиденти се отлагало за 2023 година. Тези сладури дават ли си сметка как изглеждат плиткоумните им селски номера в очите на другите? Естествено не бих поверила дори малка част от финансовите си активи в нещо което е толкова рисково и умишлено затъмнено как точно функционира. Приказките как щяли да спасяват България и да я възраждат за мен лично не играят. Научена съм с едната ръка да давам а с другата да вземам. Адски съм подозрителна към индивиди които вместо "Добър ден" ми казват дай пари.

# 18
Каква сигурност и доходност предлагат тези господа от ИП на своите клиенти при инвестиция? Говореше се, че през 2020 акционерите ще вземат първите си толкова очаквани дивиденти. Понеже целият свят бил съботирал " Историческа пирамида" изплащането на дивиденти се отлагало за 2023 година. Тези сладури дават ли си сметка как изглеждат плиткоумните им селски номера в очите на другите? Естествено не бих поверила дори малка част от финансовите си активи в нещо което е толкова рисково и умишлено затъмнено как точно функционира. Приказките как щяли да спасяват България и да я възраждат за мен лично не играят. Научена съм с едната ръка да давам а с другата да вземам. Адски съм подозрителна към индивиди които вместо "Добър ден" ми казват дай пари.
 Кратко ясно и точно ! Чудесен коментар госпожо ! Да му мислят тези чиито пари са потънали в кофата без дъно наречена " Исторически парк".

# 19
Не бих инвестирала пари там.

# 20
Не бих инвестирала пари там.
 Ако имам повече пари бих ги подарил на някой човек в нужда, но никога не бих ги  дал на измамниците от " Исторически парк". Нямам намерение да финансирам новите  коли, къщи и имения на пет, шест паразита.

# 21
Категориочно "НЕ"! Моите наблюдения са, че има и доза  промиване на умовете на всички онези момчета, които така пламенно агитират други да се включат. Одобрявам определението от предишен коментар "секта"....

# 22
  Не ги жаля  тези  ахмаци. Имали са - дали са! Сега да се оправят както искат. Ще ми бъде интересно и забавно да им видя физиономиите когато гръмне пирамидата. Как ще вървят по улиците и как ще гледат в очите хората които са излъгали. Струва ми се, че ще има доста циркове когато избяга ръководството на цирка а това ще стане рано или късно. Поне ще могат дарителите да пият по една студена вода от езерцето в парка. 😁

# 23
Добър ден на всички , Попаднах случайно  на тази тема и първоначално си мислих ,че тук са се събрали зомбитата на Ивелин ,но за моя изненада останах приятно изненадан от изразените мнения под темата. Преди около  година  един брокер от " Тогедър" седна на масата ни докато пиехме кафе в едно заведение и започна да ни агитира да си купим някакви акции . Попитах го след като това начинание е толкова печелившо защо набират капитал сред обикновените хора? Има банки , инвестиционни фондове и борси през които да намерят инвеститори ако проекта им е толкова изгоден наистина. Отговорите на този младеж бяха смешни  и неадекватни което още тогава ме накара да се осъмна в цялата тази история. Попитах мой познат които има акции в два фонда какво мисли за този парк и той буквално ми се изсмя . Благодарение на него разбрах , че това е една нагла пирамида  а тези уж патриоти които са плъзнали като хлебарки навсякъде са просто едни мошеници . Липсва каквато и да било сигурност за парите ви ако ги поверите на тези спекуланти а дивиденти никой не получава както в останалите фондове всяка година . В " Исторически парк"  дивиденти се вземат едва след няколко години при това евентуално . Чудесно , но парите ви ги вземат днес и никой не знае къде точно отиват . Ако аз инвестирам в някой от известните фондове ще получа гаранция за парите си и ако годината е успешна добър дивидент докато в " Исторически парк " не получаваш нищо освен празни обещания . Нека времето покаже кой е прав макар да е ясно според мен какви хора са тези които са свързани с този проект.
  Където и да си дадете парите ще е по - добре от " Историческа пирамида". Там липсва какъвто и да било шанс да си върнете капитала обратно а за печалба дори е смешно да се говори. Първо на инвеститорите обещаваха, през 2020 година ще вземат дивиденти. Сега им говорят, че ще ги изплатят дивидентите през 2023 година което е доста съмнително. Като наближи времето за плащания сигурно ще им обявят, че  "Капитан Америка", "Годзила" или " Дарт Вейдър" са виновни за липсата на пари и пак ще броят мухите будалите. Аз виждам един реалистичен срок за получаване на дивиденти и това е около 2400 година. Който доживее до тогава ще взема милионите.

# 24
 Не знам как успява да ги омае Ивелин тези лопушници ама трябва да признаем таланта му на измамник. Никак не е лесно да намериш толкова много овце и да ги стрежеш до кръв а те да те гледат с овча любов и даже да ти се възхищават. Когато имате възможност изгледайте няколко от публикациите му в интернет за да се посмеете. Наистина е много забавен тип и ще ви развесели. Шапка му свалям за актьорската дарба! 😀🤣😂

# 25
Ивелин и такива като него виреят само там където има глупаци. Целевата група която атакуват брокерите  от " Тогедър" са най - бедните слоеве от населението. Не мисля, че някой човек който разполага с капитал би инвестирал в подобно високорисково начинание. Презентацията им буди повече смях и въпроси относно сигурността отколкото бизнес интерес. Направиха откриване на нещо което е абсолютно незавършено а големите им обещания за огромен туристически поток се оказаха истински мит. Обедена съм, че посетителите на тази мошенгия са в пъти по - малко от шумно обявените 50000 души. Между впрочем след като тези господа продават билети на посетителите, издават ли касови бонове? Платили ли са данъците си върху тези 50000 клиента? Ако  са редовни платци моите почитания, но честно казано доста се съмнявам в това. Първият им туристически сезон ясно показа, че това начинание въпреки гръмките реклами навсякъде е обречено поради куп причини. Първо в близост до парка няма много милионен град който да го захранва с посетители. Варна и околните градове не разполагат с толкова население а отделно икономическата ситуация в България се влошава вместо да се подобрява. Твърденията на сектантите, че видите ли щели да дойдат туристи от Индия и Китай са фантастика и липса на здрав разум. Китай е огромна икономика, но населението му е бедно и много малко от тях могат да си позволят дори да платят билет до България а камо ли да платят за скъпи развлечения. Индия пък е страна която е в пъти по - бедна от Поднебесната империя и хората едвам оцеляват. Как точно  един средностатистически индиец който изкарва заплата от 100 долара годишно ще си позволи билет до Европа и ще плати вход в " Исторически парк"  от 40 долара? Сами разбирате, че на тези приказки трудно би се вързал дори и синът ми който е на шест години.

# 26
Ивелин и такива като него виреят само там където има глупаци. Целевата група която атакуват брокерите  от " Тогедър" са най - бедните слоеве от населението. Не мисля, че някой човек който разполага с капитал би инвестирал в подобно високорисково начинание. Презентацията им буди повече смях и въпроси относно сигурността отколкото бизнес интерес. Направиха откриване на нещо което е абсолютно незавършено а големите им обещания за огромен туристически поток се оказаха истински мит. Обедена съм, че посетителите на тази мошенгия са в пъти по - малко от шумно обявените 50000 души. Между впрочем след като тези господа продават билети на посетителите, издават ли касови бонове? Платили ли са данъците си върху тези 50000 клиента? Ако  са редовни платци моите почитания, но честно казано доста се съмнявам в това. Първият им туристически сезон ясно показа, че това начинание въпреки гръмките реклами навсякъде е обречено поради куп причини. Първо в близост до парка няма много милионен град който да го захранва с посетители. Варна и околните градове не разполагат с толкова население а отделно икономическата ситуация в България се влошава вместо да се подобрява. Твърденията на сектантите, че видите ли щели да дойдат туристи от Индия и Китай са фантастика и липса на здрав разум. Китай е огромна икономика, но населението му е бедно и много малко от тях могат да си позволят дори да платят билет до България а камо ли да платят за скъпи развлечения. Индия пък е страна която е в пъти по - бедна от Поднебесната империя и хората едвам оцеляват. Как точно  един средностатистически индиец който изкарва заплата от 100 долара годишно ще си позволи билет до Европа и ще плати вход в " Исторически парк"  от 40 долара? Сами разбирате, че на тези приказки трудно би се вързал дори и синът ми който е на шест години.
.  Определено не виждам светло бъдеще пред " Историческа пирамида". След провалилият се първи туристически сезон се задава втори такъв който ще бъде още по - мрачен. На прага сме на нова световна криза а  потребителите във всички страни обедняват драстично. Около нас се дрънкат оръжия и е възможен дори сериозен военен конфликт. В Китай пък този вирус е отнел живота на хиляди хора и ще има дълга карантина. Какъв туризъм, какви марсианци ги гонят всички тези смешници? При това сега от лятото билета за парка щял от 30 лева да се увеличи на 50 лева защото ще отвори още един дял от City of the rich. Вече виждам опашките от Пекин, Делхи и Москва които се блъскат един през друг за да си оставят спестяванията при Ивелин. Сигурен съм, че чистият въздух от циментовия завод в Девня ще им остави незабравими спомени докато са живи. 😂😄🤣😁😀

# 27
Здравейте, здравомислещи хора,

Аз, в качеството си на една "сектантка" ще изкажа от първо лице впечатленията си от злият гении и архитект на пирамиди Ивелин Михайлов.
Ивелин е изключително начетен и предприемчив човек. Специалист в областта на финансите и готов да помогне на всеки, който има нужда. За съжаление слоганът на масите е "дайте ни пари, акъл си имаме" и малко хора са готови да признаят, че някой знае повече от тях, камо ли да потърсят помощ.
Ами, от януари следваме финансовите съвети на Ивелин и вече имаме много добри резултати. Благодарение на тях не се притесняваме за задаващата се икономическа криза.
На въпроса дали бихме инвестирали в ИП - категорично да, знаейки кой стои зад  проекта.
За всички, които искат да се запознаят малко повече с начинът на мислене на Ивелин Михайлов и финансовите съвети, които дава, препоръчвам да изглеждат епизодите на  предаването "Бедността е болест и ние я лекуваме" в YouTube каналът на Together.

# 28
Вярно ли е, че билета за " Исторически парк" струва 50 лева? Тези хора да не са полудели нещо?

# 29

Аз, в качеството си на една "сектантка" ще изкажа от първо лице впечатленията си от злият гении и архитект на пирамиди Ивелин Михайлов.
Ивелин е изключително начетен и предприемчив човек. Специалист в областта на финансите и готов да помогне на всеки, който има нужда. За съжаление слоганът на масите е "дайте ни пари, акъл си имаме" и малко хора са готови да признаят, че някой знае повече от тях, камо ли да потърсят помощ.
Ами, от януари следваме финансовите съвети на Ивелин и вече имаме много добри резултати. Благодарение на тях не се притесняваме за задаващата се икономическа криза.
На въпроса дали бихме инвестирали в ИП - категорично да, знаейки кой стои зад  проекта.
За всички, които искат да се запознаят малко повече с начинът на мислене на Ивелин Михайлов и финансовите съвети, които дава, препоръчвам да изглеждат епизодите на  предаването "Бедността е болест и ние я лекуваме" в YouTube каналът на Together.
Вярвате ли си когато пишете всичко това госпожо или госпожице? Аз не ви вярвам защото познавам двама човека които се бяха подвели по " розовите" приказки на брокерите от " Тогедър " и сега единия бере душа. Изтегли голям кредит и подари буквално парите на Ивелин. Закупи си акции които нямат никакво финансово покритие. Обрече двете си деца на глад и нищета а майка му се разболя защото той я изнуди да си заложи единственото жилище което притежават. Преди  около месец  срещнах случайно този герой на улицата и освен, че беше със стари дрехи, краката  му бяха мокри защото обувките му бяха скъсани. Този същия симпатяга ходи да продава книги на хората и да им обяснява как да успеят в живота. В такава пародия се е превърнал, че всичките му познати го сочат с пръст и му се подиграват. Добре, че другия ми познат успяхме да го спасим на време от вашите лапи и сега човека ние благодарен а щеше да лиши близките си от дом и уют за да се превърне в поредния измамен от тази пирамида. Не знам какъв човек сте, но определено това което се опитвате да рекламирате не е добро за хората а Ивелин не е нито умен, нито почтен човек. Човек с принципи никога няма да лъже и мами най - бедната част от населението на най - бедната страна членка на ЕС. Вие не предлагате абсолютно нищо в замяна на инвестиция при вас. Виждал съм договорите ви за продажба на акции и съм ги чел, никъде в тях не поемате никаква отговорност а само прибирате парите на хората. Ако трябва да избирам между вас и някое казино, бих предпочел второто защото там има 5 % шанс да спечеля при залог. Между другото ще ни обясните ли откъде Ивелин получава по 150000 лева заплата всеки месец, или и Вие ще избягвате от този неудобен въпрос като един ваш колега?

Последна редакция: нд, 15 мар 2020, 00:40 от Sarmatian

# 30
Само секунда за важно уточнение:
Не съм нито брокер, нито колега на Ивелин. Точно за това се допитвам до тях за финансови съвети - работя в съвсем различна сфера, далеч от финансите.
Мнението ми е лично и нямате право да го наричате подкупено, диктувано и прочее, все епитети, които "звучат" от Вашият коментар.
Темата е отворена и в нея се задава въпрос, а аз отговарям на него. Ако искате да си бълвате негативизъм, моля заповядайте.
Аз минах просто да споделя опитът на моето семейство от работата ни с Тогедър. Съжалявам за Вашият приятел, но моля ви не насаждайте убеждението, че вашата е единствената гледна точка.
Цитат на: Sarmatian link=topic=1151289.msg40368989#msg4036898[b
[/b]9 date=1584216891]

Вярвате ли си когато пишете всичко това госпожо или госпожице? Аз не ви вярвам защото познавам двама човека които се бяха подвели по " розовите" приказки на брокерите от " Тогедър " и сега единия бере душа. Изтегли голям кредит и подари буквално парите на Ивелин. Закупи си акции които нямат никакво финансово покритие. Обрече двете си деца на глад и нищета а майка му се разболя защото той я изнуди да си заложи единственото жилище което притежават. Преди  около месец  срещнах случайно този герой на улицата и освен, че беше със стари дрехи, краката  му бяха мокри защото обувките му бяха скъсани. Този същия симпатяга ходи да продава книги на хората и да им обяснява как да успеят в живота. В такава пародия се е превърнал, че всичките му познати го сочат с пръст и му се подиграват. Добре, че другия ми познат успяхме да го спасим на време от вашите лапи и сега човека ние благодарен а щеше да лиши близките си от дом и уют за да се превърне в поредния измамен от тази пирамида. Не знам какъв човек сте, но определено това което се опитвате да рекламирате не е добро за хората а Ивелин не е нито умен, нито почтен човек. Човек с принципи никога няма да лъже и мами най - бедната част от населението на най - бедната страна членка на ЕС. Вие не предлагате абсолютно нищо в замяна на инвестиция при вас. Виждал съм договорите ви за продажба на акции и съм ги чел, никъде в тях не поемате никаква отговорност а само прибирате парите на хората. Ако трябва да избирам между вас и някое казино, бих предпочел второто защото там има 5 % шанс да спечеля при залог. Между другото ще ни обясните ли откъде Ивелин получава по 150000 лева заплата всеки месец, или и Вие ще избягвате от този неудобен въпрос като един ваш колега?

# 31

Как точно лекувате тази болест - бедността? В кое лечебно заведение работите ? Колко хора са затънали в заеми и кредити заради такива като вас ? Ще ми отговорите ли   смислено или ще ни подхвърлите някоя заучена фраза пак ?

# 32
Не съм нито брокер, нито колега на Ивелин. Точно за това се допитвам до тях за финансови съвети - работя в съвсем различна сфера, далеч от финансите.
Мнението ми е лично и нямате право да го наричате подкупено, диктувано и прочее, все епитети, които "звучат" от Вашият коментар.
Темата е отворена и в нея се задава въпрос, а аз отговарям на него. Ако искате да си бълвате негативизъм, моля заповядайте.
Аз минах просто да споделя опитът на моето семейство от работата ни с Тогедър. Съжалявам за Вашият приятел, но моля ви не насаждайте убеждението, че вашата е единствената гледна точка.
[/b]9 date=1584216891]

Няма проблем да изкажете мнение различно от моето. Ние не сме секта като вас, където не е позволено да се съмняваш в правотата на вожда. Тук всеки пише и коментира свободно само, че вашите твърдения не са подплатени с факти и доказателства. Не виждам и отговори на зададените ви въпроси което само по себе си потвърждава нашите съмнения и разсъждения по темата.

Последна редакция: нд, 15 мар 2020, 19:14 от Sarmatian

# 33
[/b]9 date=1584216891]

Когато скучая си пускам да гледам някоя комедия или предаванията на  Ивелин Михайлов. Много ме разведрява и развеселява човечеца. Толкова много разбира от икономика колкото аз от вуду магия. В едно от предаванията си този гений твърдеше, че инвестираните средства в жилищен имот били грешка и много по - правилно било да ги инвестираш в бизнес или в някой фонд. Грешка било и да държиш пари в злато например. Единствено инвестицията в " Исторически парк" можела да ни даде увереност в бъдещето. Като чуеш такива гениални мисли направо си казваш : Господи, защо психодиспансерите не се грижат за болните хора ами им дават трибуна за изява? Все пак оценявам дарбата на този момък и се отнасям с разбиране към неговите селски шмекери. Той не е виновен, че има толкова много идиоти, просто почиства като лешояд мършата сред нас хората.  Така де, ако не е Ивелин друг ще измами лакомите и глупавите.

# 34
Вярно ли е, че билета за " Исторически парк" струва 50 лева? Тези хора да не са полудели нещо?
Обичам историята и родината ни наистина, обаче 50 лева са сериозна сума за вход в атракцион който не е завършен. Лично аз не бих дал повече от 5 лева вход където и да било. Бих предпочел да посетя някой истински исторически обект вместо храма на сектата на алчните. Не си падам по сектанти с изцъклени очи от алчност чиято единствена цел е да заработят някакъв процент.

# 35
Обичам историята и родината ни наистина, обаче 50 лева са сериозна сума за вход в атракцион който не е завършен. Лично аз не бих дал повече от 5 лева вход където и да било. Бих предпочел да посетя някой истински исторически обект вместо храма на сектата на алчните. Не си падам по сектанти с изцъклени очи от алчност чиято единствена цел е да заработят някакъв процент.
Ще си позволя да обобщя моите впечатления и мисли по темата. Първо няколко години Ивелин тръбеше навсякъде как този проект щял да промени България и да донесе стотици хиляди туристи всяка година . Първият туристически сезон се оказа катастрофален с едва около 6000 посетители. Това коментират не някой друг а самите сектанти които са работили по " Исторически парк". Вместо да намалят цената на входа от управата вземат " мъдрото" решение да я увеличат от 30 на 50 лева. Не мисля, че са толкова глупави и не разбират до какво ще доведе това. Тази година Ивелин и компания се убиха да обещават пак чудеса, като в различни клипове марионетките му говореха за стотици хиляди посетители без да отчитат пандемията от коронавируса. Сега вече е ясно, че никакъв туристически сезон няма да има през тази година и горнооряховския измамник няма никакъв търговски или финансов усет. По - лошо, този човек е неадекватен и постоянно сам си противоречи. Изгледайте филмчетата които той бълва всеки ден за да видите безумните му разсъждения. На вас ще ви стане смешно  ама на сектантите които са продали домовете си и са теглили заеми за да инвестират в бутафорията със сигурност им се плаче. Все пак ще им остане утехата, че са направили доста богати пет, шест души и са се въздигнали. 😁😀😄😂🤣

# 36

Как точно лекувате тази болест - бедността? В кое лечебно заведение работите ? Колко хора са затънали в заеми и кредити заради такива като вас ? Ще ми отговорите ли   смислено или ще ни подхвърлите някоя заучена фраза пак ?
Извънредното положение в момента е направо десятка от тотото за Ивелин. Сега той ще може да се оправдава със създалата се ситуация и да прехвърля вината за случилото се на когото си поиска. Очаквам някоя нова конспиративна теория да се роди в празната му глава скоро 😁

# 37

Как точно лекувате тази болест - бедността? В кое лечебно заведение работите ? Колко хора са затънали в заеми и кредити заради такива като вас ? Ще ми отговорите ли   смислено или ще ни подхвърлите някоя заучена фраза пак ?
Извънредното положение в момента е направо десятка от тотото за Ивелин. Сега той ще може да се оправдава със създалата се ситуация и да прехвърля вината за случилото се на когото си поиска. Очаквам някоя нова конспиративна теория да се роди в празната му глава скоро 😁
 Хан Тармък (Ивелин Михайлов) е майстор на късия и дългия разказ. Много го бива в създаването мними врагове и фабрикуваме на оправдания. Представям си сега как ще използва коронавируса и какви бисери ще бълва. Предполагам , че вече им обяснява на вярващите как той е направил толкова много , но световния заговор е осуетил "Българското възраждане" под неговото вещо ръководство. Сега всички които милеят за отечеството си трябва спешно да намерят още пари и да му ги дарят, иначе няма спасение  а душите им няма да идат в рая.

# 38
Не бих си поверила парите на Исторически парк при никакви условия.

# 39
Както всеки изпечен мошеник Ивелин със сигурност няма да изпусне златната възможност да се измъкне от отговорност благодарение на коронавируса. Сега ще може да се оправдава с тази болест за втория подред провален туристически сезон, при това съвсем резонно. Проблемът е, че светът вече се променя и тези промени ще бъдат пагубни за глобалният туризъм. " Историческа пирамида" ще си остане во веки веков празна и освен да напълнят тази пародия с овце и кози друга възможност не виждам пред тях. Кандидат милионерите да вземат по една гега и един ямурлук и да започват да въздигат родното животновъдство. Таман ще могат да пият заедно с добитъка по една студена вода от езерцето дето е в парка и да пасат тревичка за да не гладуват. Слава на Ивелин! Ето за всичко е помислил човека! 😁😁😁

Последна редакция: нд, 29 мар 2020, 15:09 от Sarmatian

# 40
  • София
Имаше разследване за финансова пирамида. Има ли някакво развитие?
Имаше и ТВ репортажи за това преди около половин година.

# 41
 Разследването приключи без повдигнати обвинения срещу " Исторически парк", защото зад фасадата стоят " Герб" и " ДПС". Без подкрепата на силните на деня моментално тази пирамида щеше да бъде унищожена а ръководството й поканено на дългогодишна почивка в затвора. Ивелин е  върхът на айсберга, а зад него се крият истинските играчи в схемата които контролират прокуратурата и всички останали органи. Тук мога да изброявам купища нарушения извършени и извършвани дори в момента от фирмите на Михайлов които институциите отказват да санкционират въпреки ясните формулировки в действащите законови разпоредби в България. За мен лично няма никакво съмнение кой и защо толкова години търпи тези треторазрядни актьори да обират наивните българи безнаказано.

# 42
 Пред мен глобиха един старец който продава домашно мляко пред вкъщи с глоба от 1000 лева а в същото време брокерите на " Тогедър" продават книги на хората по 20 лева всяка без да издават касов бон и да плащат никакви данъци. Защо никой не ги закача и не им търси сметка затова, че "Исторически парк" работеше толкова време без да има  разрешение за ползване? Дори за слепите е видно, че зад Ивелин стоят управляващите. Вестниците на Дилян Пеевски пък открито защитаваха Ивелин Михайлов когато бяха излезли статии в " Капитал" и " Дневник". Сами си вадете изводи кой е реалния създател на тази пирамида.

# 43
  Пред мен глобиха един старец който продава домашно мляко пред вкъщи с глоба от 1000 лева а в същото време брокерите на " Тогедър" продават книги на хората по 20 лева всяка без да издават касов бон и да плащат никакви данъци. Защо никой не ги закача и не им търси сметка затова, че "Исторически парк" работеше толкова време без да има  разрешение за ползване? Дори за слепите е видно, че зад Ивелин стоят управляващите. Вестниците на Дилян Пеевски пък открито защитаваха Ивелин Михайлов когато бяха излезли статии в " Капитал" и " Дневник". Сами си вадете изводи кой е реалния създател на тази пирамида.
 Пред мен глобиха един старец който продава домашно мляко пред вкъщи с глоба от 1000 лева а в същото време брокерите на " Тогедър" продават книги на хората по 20 лева всяка без да издават касов бон и да плащат никакви данъци. Защо никой не ги закача и не им търси сметка затова, че "Исторически парк" работеше толкова време без да има  разрешение за ползване? Дори за слепите е видно, че зад Ивелин стоят управляващите. Вестниците на Дилян Пеевски пък открито защитаваха Ивелин Михайлов когато бяха излезли статии в " Капитал" и " Дневник". Сами си вадете изводи кой е реалния създател на тази пирамида.
  Нали от ръководството на  Исторически парк  твърдят навсякъде , че първият им туристически сезон бил много успешен. Колко данъци са платили и колко им е печалбата ? Изплащат ли като другите фондове дивидент на акционирите си ?

# 44
  • София
Каква печалба би могъл да донесе този незавършен парк с огромна такса за вход?

В търговския регистър би трябвало да се публикуват отчетите им към средата на годината и да се види. Предполагам са на загуба.

# 45

В търговския регистър би трябвало да се публикуват отчетите им към средата на годината и да се види. Предполагам са на загуба.
 Досега винаги "Историческа пирамида" са били на загуба и това се прави съвсем умишлено от ръководството им. Предишните години бяха на минус с 660000 и 680000  лева а тази вероятно сумата ще надвиши един милион. Идеята е каквото могат да откраднат от инвеститор  - кръводарителите  и после да обявят фалит. В един прекрасен ден вярващите ще разберат, че собствеността на всичко е преминала в други ръце  и точка. Все пак ще им остане споменът за славното им минало и някой от тях ще са си купили малко акъл с парите които са харизали на лъжливото овчарче. Проекта е обречен още от самото начало и само безумец би поверил парите си в ръцете на човек като горнооряховския.

Последна редакция: пн, 06 апр 2020, 17:27 от Sarmatian

# 46
  • София
Трябва да си много ....хммм, заблуден, за да вложиш във фирма, която е на загуба над 600 хил.лв./годишно.

# 47

До началото на март месец Ивелин тръбеше как щяли да дойдат половин милион туристи на строежа. Нали много разбира? Нали бил най - големият разбирач финансист и икономист? Дава акъл на другите а не може да види очевадното, че кризата която започна ще ликвидира глобалния туризъм и светът вече ще е много по - различен.

# 48
Знаете ли как намират жертвите си брокерите на "Тогедър"? Канят те на безплатен , финансов форум уж за да ти помогнат да се ограмотиш а всъщност докато общуват с теб преценяват дали могат да те оплетат в техните мрежи . Тази секта не си губи времето в излишни приказки . Директно ти искат всичко което имаш. Дори да нямаш нищо , вежливите сектанти са готови да ти помогнат да изтеглиш заем веднага . Важното е парите да влязат в сметката на адвоката на  сектата и ти вече си истински българин а това как ще плащаш на банката си е твой проблем.

# 49
  • София
Гледах аз преди около година, когато ги разследваха за финансова пирамида. Някакви хорица "инвеститори" обясняваха каква велика сделка са направили и какви националисти са. А директорът им по тениска и с нагло отношение към журналистката, се изказваше като пълен селянин. Сравни инвестицията с изневяра в брака - напълно съпоставимо сравнение, като един виден финансов експерт и изпълнителен директор......хахаххахахха  Това ми беше достатъчно, за да преценя, че този Исторически парк няма да го бъде или поне не дълго.
Може би имаха някакъв шанс, ако бяха направили входната такса по-достъпна и имаше и други развлечения като снимки, обличане на костюми, екскурзовод, което да е включено в цената. Общо взето им липсват наистина добри маркетингови, ПР и финансови експерти, които да преценят рисковете и предимствата на това начинание. Като цяло обаче бизнес плановете се правят преди стартиране на проекта. Въпросът е, че явно не е направено с друга цел освен източване на нечий джоб в такъв на някой друг.....

# 50
Гледах аз преди около година, когато ги разследваха за финансова пирамида. Някакви хорица "инвеститори" обясняваха каква велика сделка са направили и какви националисти са. А директорът им по тениска и с нагло отношение към журналистката, се изказваше като пълен селянин. Сравни инвестицията с изневяра в брака - напълно съпоставимо сравнение, като един виден финансов експерт и изпълнителен директор......хахаххахахха  Това ми беше достатъчно, за да преценя, че този Исторически парк няма да го бъде или поне не дълго.
Може би имаха някакъв шанс, ако бяха направили входната такса по-достъпна и имаше и други развлечения като снимки, обличане на костюми, екскурзовод, което да е включено в цената. Общо взето им липсват наистина добри маркетингови, ПР и финансови експерти, които да преценят рисковете и предимствата на това начинание. Като цяло обаче бизнес плановете се правят преди стартиране на проекта. Въпросът е, че явно не е направено с друга цел освен източване на нечий джоб в такъв на някой друг.....
.  Да започнем от там, че идеята за този парк изобщо не е на Ивелин както обича да твърди а е копирана от един малък исторически парк до Каварна на име " Онгъла". Изборът на място в близост до магистралата е правилен , но близостта с циментовия завод в Девня е липса да далновиндност и разсъдък. Предлагат на туристите еко продукти на баснословни цени а всичко е покрито с бял прах наоколо от производството на цимент. Водата и земята в с. Неофит Рилски са отровени а въздуха там е ужасен. Кой нормален човек ще иска например да си купи къща за 200000 лева от Ивелин в промишлената зона на Варна? Колко хора ще се бръкнат в празните си джобове за да подарят 50 лева за нещо което им е непотребно и с нулева историческа стойност? Толкова са зле сектантите, че обикалят по всички училища да молят директори и учители да правят екскурзии до " Исторически парк". Не вход ами трябва да се радват и пари да дават на всеки който е решил да посети тази бутафория.

Последна редакция: пт, 10 апр 2020, 22:02 от Sarmatian

# 51
  • София
Жалко за хората, инвестирали там. Единствено това....
Ама не е луд тоз, дето яде баницата.......

# 52
Докато ние си пишем тук с вас сектата на алчните работят усилено по нова понци схема. В момента вече са пуснали нови акции на пазара и предлагат " сдружаване". Тази криза е буквално манна небесна за измамниците от ИП. Забележете отново липсва каквато и да било реакция от страна на институциите и отново мошениците се вихрят като обещават невъзможни печалби и доходи за инвеститорите.

# 53
  • София
По-важното е да не им се връзват.

# 54
Жалко за хората, инвестирали там. Единствено това....
Ама не е луд тоз, дето яде баницата.......
  Всеки има глава на раменете си . Сами са взели предполагам тези решения и сега да се оправят сами. Щом вярват още в дядо Коледа ....

# 55
  • София
Ама какъв продукт, моля ви се. Човек ако иска да прави продукт, си намира финансиране, строи, завършва, прави и си кърти кинтите после. Тук "продукта" е само и единствено с цел набиране на инвестициите, съмнявам се изобщо да го завършат.
"Познавам" силно казано и служебно един от сектантите, той изрови де що има схема само и само да не работи а е към 40те. Добре че е майка му.

# 56
Ама какъв продукт, моля ви се. Човек ако иска да прави продукт, си намира финансиране, строи, завършва, прави и си кърти кинтите после. Тук "продукта" е само и единствено с цел набиране на инвестициите, съмнявам се изобщо да го завършат.
"Познавам" силно казано и служебно един от сектантите, той изрови де що има схема само и само да не работи а е към 40те. Добре че е майка му.
  Не мисля, че някой нормален човек би тръгнал да се занимава с подобни схеми. Ивелин е магнит за алчни неудачници и глупаци , не мога да си представя някой умен човек да му  се върже на селските номера . Хората около него са две групи : първата група която е мнозинство, са жертвените агнета които ще изгорят за да светят на другите, а втората група са паразитите които заедно с богоизбраният бъркат в кацата с мед. Доста позагладиха косъма някои хора около Ивелин само, че идва края на пиесата и ще има развръзка. Падне ли " Герб" от власт не се знае какво ще стане. Дойде ли новата власт, отново ще трябва да се плаща пара за да не ги осъдят. Предполагам, че през есента ще има доста промени в България за добро или лошо.

Последна редакция: сб, 11 апр 2020, 23:22 от Sarmatian

# 57
  • София
На мен, честно казано, изобщо не ми пука нито за парка, нито за въвлечените в него. Просто споделям мнение, че е една голяма измама и, ако успея да накарам някой поне да се замисли преди да си вложи спечелените си с труд пари, значи е имало полза от писането в темата.
Чудно ми е, че има хора, които твърдят разпалено, че паркът е върха, директорът е върха и всичко е върха....хахаха /в една подобна тема беше/

# 58
На мен, честно казано, изобщо не ми пука нито за парка, нито за въвлечените в него. Просто споделям мнение, че е една голяма измама и, ако успея да накарам някой поне да се замисли преди да си вложи спечелените си с труд пари, значи е имало полза от писането в темата.
Чудно ми е, че има хора, които твърдят разпалено, че паркът е върха, директорът е върха и всичко е върха....хахаха /в една подобна тема беше/
  Всичко е супер според Свети Ивелин . Нещата вървят чудесно ама пари за дивиденти ще видят през крив макарон сектантите. Сега са пуснали нова мини пирамида с " железни гаранции" - продажба на позлатени дрънкулки  . Срещу само 10000 лева можете да си купите 100 акции и веднага след година да получите дивидент в размер на 5000 лева. Колкото повече лъжат  толкова повече идиотите се ловят . Дори циганите лъжат по - малко от селския хитрец .

# 59
  • София
А какви са тези "железни гаранции"?

Понеже много добре помня, като го питаха какви гаранции дава на вложителите и той каза, че гаранции няма. Било същото като да се ожениш - няма гаранции, че няма да ти изневерят....
Потърсих репортажа, но явно е изтрит.

# 60

Понеже много добре помня, като го питаха какви гаранции дава на вложителите и той каза, че гаранции няма. Било същото като да се ожениш - няма гаранции, че няма да ти изневерят....
 Има някакво голямо раздвижване сред сектантите. Пак са пуснали и платена реклама в опит да привлекат нови жертви на схемата. Предсмъртно се търсят нови шарани чиито пари да прилапат. Като гледам как се развиват събитията максимално до една година ще обявят банкрут. Ивелин отдавна е помислил къде да  избяга а вярващите ще си намерят нов месия и толкова. В " Свидетели ба Йехова" ще ги приемат с отворени обятия.

# 61
  • София
Той едва ли носи лична наказателна отговорност... Ще каже, че такова е положението на икономиката, форсмажорни обстоятелства и т.н. Той си е направил сметката, ама не е луд, който яде баницата. Поне диалекта да беше изчистил малко и да се обличаше с нещо различно от тениска.....

# 62

Има някакво голямо раздвижване сред сектантите. Пак са пуснали и платена реклама в опит да привлекат нови жертви на схемата. Предсмъртно се търсят нови шарани чиито пари да прилапат. Като гледам как се развиват събитията максимално до една година ще обявят банкрут. Ивелин отдавна е помислил къде да  избяга а вярващите ще си намерят нов месия и толкова. В " Свидетели ба Йехова" ще ги приемат с отворени обятия.
  Оня ден четох за нововъведенията в " Историческа пирамида". Верно пак продават акции без никакво покритие и дават още по - щедри обещания на дарителите. Гаранцията за инвестицията ви е думата на " Божия син ". Ако някой от вас не му вярва да знаете, че Вие сте предатели и врагове на родината си. Срамувайте се от себе си!  PS : Само ИП ще оцелее и пребъде в тези трудни времена! Слава на Фараона! 😀😀😀

# 63
Жалко, че някаква добра идея за тоя парк се експлоатира толкова грубо като нов тип пирамида. Но принципно вземат ли някъде да продават "акции" и да набират неограничен капитал, нещата си миришат на пирамида от 10км. Не мога да схвана как винаги се намират хора с налични пари (плюс алчност) и категорично нежелание да мислят.

# 64
Жалко, че някаква добра идея за тоя парк се експлоатира толкова грубо като нов тип пирамида. Но принципно вземат ли някъде да продават "акции" и да набират неограничен капитал, нещата си миришат на пирамида от 10км. Не мога да схвана как винаги се намират хора с налични пари (плюс алчност) и категорично нежелание да мислят.
 Четох преди време анализ  на един американски, финансов анализатор по темата. Той обясняваше, че във всяко общество или държава има около 1%  до 2  % от населението които са лесни за манипулиране и водени от своята жажда за пари или вяра в дадена кауза  стават лесни жертви на измамници и пирамиди. Достатъчно е да предложиш нещо ново и непознато за аудиторията, гарнирано с обещание за бърза възвращаемост и рибките сами влизат в мрежите ти . Тук разбира се е изключително важно да имаш гръб сред действащите политици защото в противен случай прокуратурата ще те смачка на момента. Ивелин е пряко обвързан с " Герб" и " ДПС" а на местните избори агитираше неговите хора да подкрепят кандидати за кметове и съветници от тези партии . Пак по време на вота той дари пари за кампанията на един от кандидат - кметовете от " Герб". Така се става " успешен човек" а сектантите нека гладуват и плащат кредити докато са живи като им е малко акъла.

Последна редакция: нд, 19 апр 2020, 17:36 от Sarmatian

# 65
По-важното е да не им се връзват.
  Чудя се кой им се връзва на плиткоумните мурафети? По цял ден навсякъде обясняват колко велик бил този парк и как щял да промени България. Сложили две пейки в парка и отдолу десетки малоумници  : браво, велики сте, Вие ще спасите България... Парад на зомбирани малоумници които дори не могат да се осетят колко са затънали и колко са смешни за останалият свят.

# 66
Абе какво стана с втората част от " Исторически цирк" ? Нали до юли трябваше да е готова  ? Сигурно Свети Ивелин е говорил не за осем месеца а за осем години. Като се сетя колко години строиха първата част .....

# 67
Паркът е добър като идея. Но набирането на безброй "инвеститори" и входна такса от невероятни суми показва, че нещата са несериозни.

# 68
Абе какво стана с втората част от " Исторически цирк" ? Нали до юли трябваше да е готова  ? Сигурно Свети Ивелин е говорил не за осем месеца а за осем години. Като се сетя колко години строиха първата част .....
  Какъв е смисъла да продължава да се строй нещо което няма да функционира  в близките няколко години ? При този вход кой ще се юрне там?

# 69
Смисълът е да не се събере тълпа да си иска вложените пари. Така се успокояват, че работата върви.

# 70
Още през ноември месец гурото се хвалеше как за осем месеца щял да построи вторият дял от парка. Вече са изминали пет месеца от този срок и няма нищо построено.  Дори да построи този дял след година с безплатен труд от вярващите богомолци, пак никой няма да дойде. Всеки от нас степенува важните за себе си приоритети и посещението на подобни атракциони с баснословен вход не са сред тях. С парите  които ще оставите за вход, можете да си наемете апартамент на брега на морето и да разпуснете прекрасно там. За мен изборът е ясен, а за вас не знам.

# 71
  • София
Имаше една друга тема, в която се разискваше парка като цяло и дали си заслужава. Как само някой кажеше нещо против, веднага двама-трима скачаха срещу него. Не можех да си го обясня, ама и не ми се занимаваше да споря....

# 72
Имаше една друга тема, в която се разискваше парка като цяло и дали си заслужава. Как само някой кажеше нещо против, веднага двама-трима скачаха срещу него. Не можех да си го обясня, ама и не ми се занимаваше да споря....
 Знам я тази тема, именно сектантите които се подвизават там ме ядосаха и затова направих друга  . Мисля, че благодарение на всички вас които коментирате  тук, стана интересна и жива страницата ни. Има много смешни коментари и много истински такива. Надявам се да ни четат повече хора и да бъдем полезни за някого. Дори един човек да спасим от лапите на тези мошеници, пак е много.

Последна редакция: нд, 26 апр 2020, 23:33 от Sarmatian

# 73
Със сектантите е безсмислено да се спори. Те живеят в друг свят и единственото важно за тях е какво ще каже  вожда. Там няма дискусия нито дебати за това кое е правилно или грешно. Винаги си съгласен с Ивелин или получаваш червен картон от сектата.

# 74
Смисълът е да не се събере тълпа да си иска вложените пари. Така се успокояват, че работата върви.
  Тя работата ще върви докато има нови постъпления от баламите . При тази разрастваща се криза  , не вярвам да има нови   дарители. Дори и тези които са останали все още отдавна са наясно , че са излъгани. Стоят покрай Ивелин защото се опитват да спасят поне част от парите си . Вече има и такива които са на улицата защото банките са им взели всичко заради този проект . Определено ще има сериозни трусове на есен.

# 75
  • София
Ужас.....след пирамидите от 90те години още ли има хора, които се връзват?

# 76
  • София

Всеки трябва да преживее сам нещата и да им повярва. Тези, които инвестират в Понци схеми, може би са били родени тогава. А алчността и възможността за бърза печалба никога не е отмирала.

# 77
Значи да накараш хората да теглят кредити и да им вземеш всичко, с ясното съзнание какво им причиняваш трябва да си страшен изрод. Не стига това ами тези които са останали на улицата Ивелин ги е взел при него в селото да му работят безплатно срещу храна и подслон. Това си е жива форма на робство, но щом сами са си причинили всичко това значи го заслужават. Помня прекрасно как един мой познат стана сектант и как от нормален човек се побърка. Човека ми обясняваше как след две години щял да бъде милионер защото следвал съветите на селския тарикат. Вече изминаха три години от този разговор и като гледам не само , че не се е замогнал ами е потънал в заеми и нищета. Честно казано не ми пука за него,  тей като той сам е направил своя избор. Всички познати и приятели го предупреждаваха какво ще се случи ама той вярвал на " живият бог" и ние само сме му пречели да се развива. Ето сега се развива пълноценно и изплаща 30000 лева заем а ние му завиждаме защото е част от този велик проект. 😄😀😁

# 78
  • София
Доколкото съм чела статии и Инвестора, този Ивелин едва ли е точно главата на всичко. Моето мнение е, че той е скъпоплатен бушон, "лицето" на схемата. Имаше някакъв адвокат също, а може и изобщо да не разберем кой е измислил патрЕотичната схема.

# 79
  • София
Той нали си взема тлъстите пари всеки месец,  дреме му, каквото и да стане.....

# 80
Интересното, че все във Варна и района най-много кълват на пирамиди. Преди 2-3 години имаше едни други с клубни карти - и там събиране в зали за взаимно надъхване, смешни истории. Най-добрите с награда нови BMW-та, но се оказа, че подаръкът се състои в платена първа вноска. Получаваш BMW за да го изплащаш. Но глупавите гледат и въздишат. Минимална вноска 600лв, а за 3000лв си не знам какъв си. И жалки хорица, които нямат 3000лв на камара теглят заеми за да се метнат "в бизнеса". Даже в Капитал писаха за фараоните и то със сериозен тон сякаш наистина правят нещо истинско.

Последна редакция: ср, 06 май 2020, 21:01 от BCD

# 81
Не са само нашенци шарани. Преди години нали изгърмя оня Бърни Мадофф, и там имаше големи драми, завлечени с милиони, самоубийства...Има и много хубав филм - "Магьосникът на лъжите", ако не сте го гледали, добре показва как омайват наивниците и какъв луксозен живот водят с парите им. Само че в Щатите такива после отиват в затвора.

# 82
Навсякъде по света има подобни пирамиди и това се случва винаги с любезното съдействие на местните политици. Ако законът има оставени вратички за подобни туморни образования, винаги се намират такива нобелови лауреати като Ивелин. Видимо е, че той не е главата на този проект а просто е един шут които са го избрали да ни забавлява. С риск да се повторя ще го напиша пак - зад него седят действащи политици от " Герб" и " ДПС". Именно там потъват всички събрани пари на кръводарителите - инвеститори. Поради тази причина все още цялата група професионални мошеници които са се събрали около него, не са в затвора а си живеят като арабски шейхове. Слава богу, с всеки изминал ден вярващите в месията спасител намаляват и сектата постоянно се тресе от някакви скандали. Корабът потъва а спасителните пояси са само за няколко привилигировани особи от сектата. Останалите имат избор да потънат заедно с кораба или да използват  въжетата за да се обесят преди да глътнат водата.

Последна редакция: ср, 06 май 2020, 22:52 от Sarmatian

# 83
Доколкото съм чела статии и Инвестора, този Ивелин едва ли е точно главата на всичко. Моето мнение е, че той е скъпоплатен бушон, "лицето" на схемата. Имаше някакъв адвокат също, а може и изобщо да не разберем кой е измислил патрЕотичната схема.
  Адвоката на сектата Анатоли Савов е човека в сянка според мен. Той е връзката между политиците и институциите които толерират това безобразие. През него преминават всички парични потоци и се насочват към други фирми и сметки. Ивелинчо е просто селско момче което се е в живяло в ролята си на спасител на нацията. Лошото е , че идва момента когато освен обещания ще трябва да се дават и пари а такива няма защото са откраднати. Ще има големи драми скоро.

# 84
  • София
Всяка пирамида рано или късно се разпада. На вложителите ще им стане лошо, като разберат, че няма да са видят парите. За създателите на схемата не е ясно дали ще има последствия.  Вероятно ще изгърми някой бушон...

# 85
Поради тази причина все още цялата група професионални мошеници които са се събрали около него, не са в затвора а си живеят като арабски шейхове.
На практика до момента няма причина да са в затвора. Има проект, строи се лека полека. Инвестицията на всеки наивник е рискова, поел е риск, който може да е и губещ. За затвор може да се говори някой ден когато се ревизира фирмата и се зададе въпроса Х милиона къде са след като не са вложени в строежа и ги няма в банката. Но тоя момент още не е дошъл и сигурно майсторски ще се отлага още някоя година.

# 86
Гледайте репортажа на Васил Иванов за Костадин Костадинов и защитената реч на Ивелин Михайлов с която се опитва да го изкара света вода ненапита. Единия крадец защитава другия с зъби и нотки.

# 87
Ами то какъвто единия такъв и другия наистина. За мен лично няма нищо очудващо, че Ивелин " Истината" защити Костя Копейкин. При всички изнесени факти, документите и доказателства за Костадинов да излезеш и да кажеш, че той бил честен и почтен човек си е истинско кощунство.

Последна редакция: сб, 09 май 2020, 17:06 от Sarmatian

# 88
Без да съм финансов анализатор виждам как този проект е в смъртна агония. Кой би си дал парите на човек който не може да анализира пазара и дрънка само глупости? Грандиозни обещания и нулева реална възвращаемост за инвеститорите.

# 89
  • София
Ти пък! Вирусът е виновен.....ако не беше пандемията....ехееее!

# 90
Ти пък! Вирусът е виновен.....ако не беше пандемията....ехееее!

Миналата година Прокопиев им беше виновен . Тази година коронавируса  а следващата вероятно космическият разум.

# 91
Какво става с златните карти за " Исторически парк"? Нали имаха отстъпка 30 % а сега им казват, че отстъпката е 10%? Има ли поне едно нещо в което да не са излъгали или подвели хората тези измамници?

# 92
Тия златни карти и намаления само доказват, че е измама. Не е нормално подобен комплекс с ненормални цени и все още недовършен да се очаква да се посещава многократно. Каква е идеята някой да ходи 5 пъти за 1 година примерно, какво толкова ще види или преживее? Да обръснат всеки по 30лв/човек как да е, но да пробутват "златни" карти (сигурно има и по-ниска категория), защото ще ходи 10 пъти... направо комедия.

А в началото като прочетох за парка, преди още да е открит останах със съвсем други впечатления и даже мислех да ходя и следях кога ще го отварят. Бях останал с впечатление, че тоя Ивелин е натрупал пари от други начинания и си го строи като собствен проект, евентуално с някой съдружник. Като стана дума за акции, инвеститори и т.н. нещата замирисаха. А като прочетох и колко е входната такса вече съвсем се отказах от единично ходене.

# 93
От простотията на Ивелин само лакомията му е по - голяма! В момента входа в "Исторически парк" е 50 лева за човек . Какво толкова има там, че да искат такава сума? Практически това не е исторически обект а една бутафория която ако я посетиш веднъж никога повече няма да ти стъпи кръкат там. Миналото лято като се връщахме със семейството ми от морето отидохме да видим пародията и много се смяхме на простотията им. Една девойка ни обясняваше през цялото време как от там започвало възраждането на България и с какви положителни енергии ще се заредим като идваме по - често. На въпросите ми относно българската история, момичето не можа да ми отговори нито веднъж, а вместо това ни говореше за инвестиции в строежа на сектата. Докато бяхме в парка нямаше други туристи а само сектанти които работеха безплатно на Ивелин. Изобщо селянчето обича да прави хората на прости  и не се срамува да харчи средствата на инвеститорите за луксозни автомобили и лъскави мотори. Все пак той е богоизбраният и заслужава да се глези. За раята е чест да са част от този мега проект и да бъркат бетон по цял ден като малоумни без една стотинка. Както обича да казва гуруто : - Присъединете се към нас и започнете да живеете!

Последна редакция: сб, 16 май 2020, 18:00 от Sarmatian

# 94
  • София
То това не може да продължи вечно. Едва ли има много "инвеститори" все още....
А готови парици бързо се харчат.

От кога входът за тази чудесия е 50 лв., че и на човек?

Че ние за 150 лв. ще изкараме 2 дни на морето......

# 95
Ненапразно " Тогедър" ги наричат сектата на алчните. Трябва сериозно да се замислят да сменят хапчетата там. Този вход от 50 лева граничи с лудост и липса на визия за бъдещето. Това което правят от управата на това съоръжение е самоубийство. Около " Исторически парк" е пълно с исторически забележителности които са на достъпни цени. Тези обекти предлагат автентична история и вход от три лева. Може да не са добре подържани, но имат и евтина кухня с което печелят  доста клиенти. Едно семейство с две деца в" Исторически пирамида" трябва да плати 200 лева само за вход а за сувенири? Същото семейство в Преслав или Плиска ще плати за билети само 12 лева и ще си накупи купища сувенири от там за 20 - 30 лева. В парка обаче нещата стоят доста по - различно. Една чиния със старобългарска живопис се предлага само  за 125 лева, а една малка бронзова статуетка върви между 600 и 800 лева.

# 96
Здравейте! Случайно разбрах, че и тук се коментира разпалено темата за Исторически Парк и това е поводът за първото ми мнение в този форум.

Бил съм там няколко пъти и мога да споделя впечатления, но забелязах нещо странно в тази и още една тема за ИП. Коментира се от доста мъже (в женски форум, което е странно), които са новорегистрирани. Оставят някакъв коментар, най често негативен и бягат.

И второ, малко по горе се дават твърдения относно цената за вход, които не са верни(отново от мъже). С елементарна справка в сайта на ИП се вижда каква е цената. Прикачена е снимка по долу.

Не знам с каква цел се прави тази дезинформация, но аз като турист съм доволен от моите посещения там и като видя такива лъжи изписани тук, за цената и че няма какво да се види и научи от ИП,  ми става доста неприятно, защото не смятам, че е заслужено. Прилагам няколко снимки, които съм направил, за да не пиша празни приказки.

# 97
  • София
И Вие се регистрирахте преди 20 мин., за да ни кажете това?

# 98
  • София
Как ли сме живели досега без тази важна информация...

Не, не е "разпалено" обсъждането, тук никой не ви се връзва.

# 99
И второ, малко по горе се дават твърдения относно цената за вход, които не са верни(отново от мъже). С елементарна справка в сайта на ИП се вижда каква е цената. Прикачена е снимка по долу.
Някаква несравнима разлика ли има в цените, че не разбрах? Говори се за 50лв, а то било 30 на човек. Като отидат 2-3 колко ще излезе - струва ми се, че ще надхвърли 50лв.

# 100

Да, заради това се регистрирах. Написал съм го в предходния ми коментар. Не се чувствайте толкова специални, че е заради Вас, има други хора в темата, които са търсили информация, за тях е. Wink

А към коментара, който твърди, че няма разлика дали 20, 30 или 50 лева на човек... Браво, че за Вас няма, но за други хора има и е редно да се говори с факти, а не със скалъпени цифри.

# 101
  • София
Нали ти е ясно, че да се регистрираш само, за да похвалиш прословутия ИП, означава, че си някакво подставено лице? Мнението ти не значи нищо, ако си някой от "инвеститорите". И да, няма значение дали е 30 или 50 лева, щото не бих ги дала. Ако бяха умни и наистина искаха да направят нещо с този парк, щяха да имат бизнес и финансови анализатори, които да им направят достатъчно добри разчети, както и проучване на пазара. Ама проучване от професионалисти, не от някой по тениска и с гуменки, с неизчистен акцент, да обяснява колко е велик, обаче никакви гаранции не дава на вложителите.

# 102
  • София
Разкажи ни, хайде. Нямам търпение.
Какво светло бъдеще ни очаква и колко трябва да инвестираме за да го получим?

# 103

Да, заради това се регистрирах. Написал съм го в предходния ми коментар. Не се чувствайте толкова специални, че е заради Вас, има други хора в темата, които са търсили информация, за тях е. Wink

А към коментара, който твърди, че няма разлика дали 20, 30 или 50 лева на човек... Браво, че за Вас няма, но за други хора има и е редно да се говори с факти, а не със скалъпени цифри.
 Първо драги господине вашият шеф навсякъде тръбеше как нямал нужда от български туристи и обясняваше разпалено как щял да напълни парка само с чужденци. Сега изведнъж като няма никой в цирка, ни обяснявате колко хубаво и евтино било там. Еми благодаря Ви, ама никой нормален човек няма да дойде да си губи времето с вас и вашата секта на алчните. Нима 30 лева вход са малко за да видиш няколко картини и бутафорни постройки? Огледайте се къде живеем и как се изкарват парите в България. Неофит Рилски не е Лос Анджелис, нито пък Маями. Във всяка друга държава Вие и колегите Ви щяхте отдавна да сте по затворите заради всички измами в които сте замесени. Освен това цената от 50 лева вход я обяви публично Ивелин, в едно от редовните си обръщения през ноември. Изгледайте клипа където обясняваше как за срок от шест до осем месеца ще бъде готов Втори дял от храма на сектата. Предполагам заради високата посещаемост сте намалили цената. 😁😀😄🤣😂

Последна редакция: ср, 20 май 2020, 22:27 от Sarmatian

# 104
Не съм дошъл тук с целта да доказвам на вас каквото и да е. Видях неверни твърдения и реших да споделя актуална информация.

Още от началото казах с какви намерения пиша. Нито съм подставено лице, нито някой ме заставил да пиша.

И не, животът ви няма да стане прекрасен, дори и в папата да се отъркате.

Всички тук сте големи хора и всеки може сам да прецени къде иска или не иска да ходи. Няма как нещо да се хареса на всички.

Пак казвам, видях, че има хора поискали информация и споделена грешна такава за актуалните цени. Това и съм споделил. Вие сте свободни да го тълкувате както пожелаете.

Желая ви успех!

# 105
Чакайте сега! Нарекохте ме лъжец защото съм публикувал това което вожда е заявил публично : - През 2020 година входът ще стане 50 лева защото до края на юли ще бъда въведен в експлоатация Втори дял. Тези думи на Ивелин Михайлов ли са? Сега аз ли лъжа или той е пълен некадърник, че никога не прави това което обещава? Втори дял готов ли е
 вече ? Ще ни осветлите ли откъде се формира заплата на гуруто от 150 бомбона месечно? Много ми е интересно вашето мнение по темата .

Последна редакция: ср, 20 май 2020, 23:03 от Sarmatian

# 106
  • София
Кой му гласува на тоя 150 хил. заплата, след като великата инвестиция е на огромна загуба?

# 107
В нормални музеи и места като Царевец или Плиска таксата е от рода на 2-3лв. Така че където са 30 там са и 50лв. Знаеш ли какво значи порядък? И ако отиде семейство с 1-2 деца ще минат ли с 30лв или общата сметка ще клони към 80лв?

# 108
Кой му гласува на тоя 150 хил. заплата, след като великата инвестиция е на огромна загуба?
 Не знам кой му е гласувал тази заплата, ама докато ни забавлява колко много обичал България, всеки месец месията си прибира парите, а сектантите тънат в мизерия. Двама вярващи познавам които си дариха всичко което имат и двамата са до гуша в лайна, но се възхищават на Ивелин колко бил успял. Предполагам, че и двамата като деца доста са падали на главите си.

# 109
Някаква несравнима разлика ли има в цените, че не разбрах? Говори се за 50лв, а то било 30 на човек. Като отидат 2-3 колко ще излезе - струва ми се, че ще надхвърли 50лв.

Като няма разлика дай ми 50 лв на заем, аз ще ти върна 30 и сме чисти😅
От самото начало писах коментар - отговор на въпроса дали бих инвестирала. От тогава за съжаление ми излизат известия и от време на време като търся нещо в сайта виждам, че в темата кипи бурна дискусия, от едни и същи хора - странно при положение, че ако са се включили САМО за да отговорят на въпроса дали биха инвестирали, би трябвало отдавна да са забравили за тази тема.
Та, няма да давам акъли, няма да се заяждам - явно това ви интересува доста, просто ми е странно, че господина, който е пуснал темата се е регистрирал малко преди да я публикува. И отделно е супер активен 😁😁 В женски сайт. За майки.
Чао!

# 110
че в темата кипи бурна дискусия, от едни и същи хора - странно при положение, че ако са се включили САМО за да отговорят на въпроса дали биха инвестирали
И кои са тия?

Къде пише за 150хил заплата? Ако е вярно - чисто, нагло и грубо източване. Не знам как би го обяснил после на инвеститорите и при толкова "акционери" не би ли трябвало да му одобрят заплатата? Накрая да не се окаже, че парите реално са при други, а тоя само "носи" отговорност, т.е. ако ще убиват някого да е той.

# 111
Странни хора сте Вие сектантите...   Търсите във всичко конспирация и врагове а не можете да видите по - далеч от собственият си нос. Врете се в личното пространство на всеки, досаждате, лъжете а след това защо хората не ви харесва ли. Толкова ли не разбирате, че по делата ви съдят какви сте? С какво сърце искате от родителите на едно дете да си продадат жилището и да ви поверят парите си? Жалки човечета сте, ампутирани от морал и достойнство. Съжалявам ви защото сте бездушни и безкруполни а се опитвате да играете ролята на морални стожери в обществото.

Последна редакция: чт, 21 май 2020, 20:19 от Ivan Ivanov 652030

# 112
По конституция България е свободна страна и всеки има право писмено или устно да изказва мнение. Виждам обаче в сектата не е така и когато някой друг изкаже мнения различно от вашето вие реагирате като опарена. Какво значение има колко е входа на Дисниленда при условие, че това начинание не се вписва в пазарната ниша? След като мога да посетя някой парк или да отида на туризъм в планината дали ще ви оставя парите си на вас? Кое бих предпочела, посещение на спиращо дъха място свързано с нашата история бит, или новопостроени бетонни сгради в които ми разказват свободни съчинения и треперят от жажда за пари? Събудете се, не може да излъжете и манипулирате всички! Повечето българи не са глупави и от 1000 км. надушват измамниците!

# 113
В нормални музеи и места като Царевец или Плиска таксата е от рода на 2-3лв. Така че където са 30 там са и 50лв. Знаеш ли какво значи порядък? И ако отиде семейство с 1-2 деца ще минат ли с 30лв или общата сметка ще клони към 80лв?

Вие цифрите тук ги нямате за нищо 😀

2-3 лв може да е било по соц време, сега е 6 лв. за възрастни - източник http://museumvt.com/bg/%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%B8-%D1%83%D1 … 1%83%D0%B3%D0%B8/

И някой неща се доплащат допълнително - беседи, снимки на артефактите и т.н.
И плюс това е стопанисвано от държавата, а не е бизнес, както е в случая на ИП, който трябва да заплаща на служителите си, да има бюджет за събития и международни форуми и още куп други неща, което е много различно.

Заплата от 150 000 лева? Това ми звучи като новина от Шок или уикенд. Къде го видяхте това? Да взема и аз да кандидатствам за такава длъжност.😀

Аз съм ок някой да не харесва нещо и да си изкаже мнението, това е пътя да видим подобрения и развитие.

Аз самия не харесвам много места и не ги посещавам, но и не им отделям внимание, нито съчинявам истории за хората, които ги управляват. 😀

Благодаря за веселите емоции тук.

# 114
Вие цифрите тук ги нямате за нищо 😀
Цифри са следните знаци: 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9. Говорим за числа, но явно ги бъркаш "двата щата".

# 115
Миналото лято посетих Плиска и входът беше само три лева за човек. После посетих и " Историческа пирамида" където заплатих семеен билет 70 лева. От Плиска останах доволен въпреки, че нищо не се е променило там за последните 30 години. От храмът  на алчните  ( Исторически парк) бях отвратен поради ред причини които съм описал в предишните ми коментари. Сега, относно заплата на Ивелин трябва да попитате самият него защо той се хвали пред сектантите колко получава. Тези цифри съм ги чувал много пъти от ваши колеги брокери. Това те заявяват и пред други хора, като не крият възхищението си към горнооряховския измамник. Поне се разберете какво ще лъжите всички заедно за да не изпадате в неудобни ситуации. Да ви попитам вас, ще купите ли едни нови маратонки " Adidas" от мен за 25000 лева? Предполагам, че няма да се съгласите нали? Тогава защо продавате на другите хора акции без никакво обезпечение на цени 250 пъти над реалната им стойност? Не сте ли банда мошеници и спекуланти които плачете за затвора?

# 116
Специално за цената от 250лв при номинал 1лв нещата не са толкова трагични - и Google излязоха с едни цени навремето, които после се вдигнаха. Естествено не 250 пъти за няколко месеца. Ясно е, че искат да заобиколят закона като държат капитала на границата под регулации, а искат да наберат доста повече пари. Но ако тоя взема подобна заплата, значи чисто и просто прави бързо източване на парите към джоба си по сравнително легален начин. Не може току така да преведат парите от фирмена сметка в лична само защото някой има право да извърши превода, но ако са получени като заплата е друго. Имаше подобни случаи около 1999г покрай .Com балона в САЩ - правят фирма за търговия по интернет, набират милиони от борсата, после шефовете си пишат заплати по 200 хиляди, пътуват първа класа по света уж по работа и след 1-2г парите "свършили", хайде чао (и благодаря за рибата, както се казваше в книгата).

# 117
Миналото лято посетих Плиска и входът беше само три лева за човек. После посетих и " Историческа пирамида" където заплатих семеен билет 70 лева. От Плиска останах доволен въпреки, че нищо не се е променило там за последните 30 години. От храмът  на алчните  ( Исторически парк) бях отвратен поради ред причини които съм описал в предишните ми коментари. Сега, относно заплата на Ивелин трябва да попитате самият него защо той се хвали пред сектантите колко получава. Тези цифри съм ги чувал много пъти от ваши колеги брокери. Това те заявяват и пред други хора, като не крият възхищението си към горнооряховския измамник. Поне се разберете какво ще лъжите всички заедно за да не изпадате в неудобни ситуации. Да ви попитам вас, ще купите ли едни нови маратонки " Adidas" от мен за 25000 лева? Предполагам, че няма да се съгласите нали? Тогава защо продавате на другите хора акции без никакво обезпечение на цени 250 пъти над реалната им стойност? Не сте ли банда мошеници и спекуланти които плачете за затвора?

Царе сте тук на художествените изпълнения. Нито съм брокер, нито съм от секта, нито съм част екипа на ИП, нито продавам носени маратонки. Пиша като човек, който харесва това, което са направили и защото видях случайно неточен коментар относно актуалните цени.

Не знам какви ясновидски способности имате, за да може да определите къде работя, кой ми е шеф, изобщо имам ли шеф, пардон вожд и т.н.

Това да съдиш за някого на база 2 коментар във форум е доста красноречиво.

Успех във вашите начинания.

# 118
  • София
Християнчо, ние ще си пишем, каквото си искаме, понеже не нарушаваме правилата на форума. Ако на теб не ти харесва, не си длъжен да четеш.
Да, разбрахме мнението ти, че това е една велика и грандиозна бизнес идея....за твое и на много други хора съжаление обаче, едва ли ще просъществува дълго. Даже на замъка в Равадиново давам повече живот.

И някой неща се доплащат допълнително - беседи, снимки на артефактите и т.н.
И плюс това е стопанисвано от държавата, а не е бизнес, както е в случая на ИП, който трябва да заплаща на служителите си, да има бюджет за събития и международни форуми и още куп други неща, което е много различно.

М да, именно! Всеки бизнес преди да стартира трябва да направи разчети на дейността си. Това дали и как ще плаща на служителите нас изобщо не ни вълнува. Единственото, което интересува посетителите е дали срещу парите си ще получи нещо, което да си струва.
Не съм ходила там, но няма и да отида. 70 лв. вход, плюс допълнителни пари за всяко нещо, ай мерси!

Ако на някой му се ходи, не го спирам, нека ходи.....
Ако някой има пари за "инвестиране" там, нека си ги дава. В свободна страна живеем.

# 119
Soul Free-чо, напълно си прав/а. Пишете каквото желаете, стига да е проверена информацията, а не свободни съчинения, стил "Едно мамче каза".

Никъде не съм твърдял колко грандиозно и велико е. Оставих снимки, от които всеки сам може да провери.

Това колко ще просъществува е твое мнение, а не факт. Защо се отписва нещо, което тепърва стартира?

Разбира се, че посетители не ги интересува какво стои зад цялата услуга, те искат повече стойност от сумата, която са платили.

И на мен не ми харесват цените в Marriott и Хилтън. Спал съм там, спал съм и в по евтин хотел с по добро обслужване. Трябва ли да създам тема във форума и да се оплача? Не, просто не ходя там повече. Даже не се и сещам за тях.

Относно изказването на мнение за нещо, което дори не сте посетили е меко казано смехотворно.

И така, мили Soul Free-чо. Радвай се на живота, хубав nickname имаш. Simple Smile

# 120
  • София
Ще пиша, каквото си искам, няма нужда да ти давам отчет дали и как е проверена информацията.
Както казах по-нагоре, всеки е свободен да посети грандиозната бутафория, ако има време, пари и желание. Може да си мислиш, че в темата не усещаме твоята свързаност с ИП, но ние доматите с колците не ги ядем.
Може да си пуснеш тема за Хилтън или за каквото си искаш. Това е твое право. Дали ще има и какви ще са коментарите, това е друг въпрос.
Мога да пиша негативни мнения и твоя нескопосан опит за реклама няма да ми промени мнението.

ПС: Това е публичен форум, ако не ти харесва, може да си направиш собствен, в който да възвеличавате великия парк и неговите труженици.
Може дори и в тема във форума да я направиш, да си четете възхвалите един друг....

ППС: И, не, тази глупост няма да я посетя, освен ако не ми дават пари. За 70 лв. семеен билет, не ставай смешен.....като гледам на опашка се редят на входа....

# 121
Както е тръгнало скоро протежетата на Ивелин ще започнат да ни казват и какво да ядем и как да се обличаме. Очаквам и закон да се гласува в НС за задължително посещение на " Исторически парк".

# 122
  • София
По цял свят има тематични паркове, няма лошо. Обаче, този точно е малко далече от туристическите дестинации, защо ми е да си развалям ол инклузива с час -два път за да гледам фалшиви крепости? Или да се вдигам от София/Пловдив/Благоевград (абсурд)? Нито е на морето, нито е удобно от най-големите градове.
Финансирането и инвестирането са ясни, нищо чисто и светло няма. И накрая какво - избираш възможно най-евтино място (земя, труд, подкупи, всичко), а инвеститорите плащат като за топ локация на 5 км от Албена.

# 123
Ще пиша, каквото си искам, няма нужда да ти давам отчет дали и как е проверена информацията.
Както казах по-нагоре, всеки е свободен да посети грандиозната бутафория, ако има време, пари и желание. Може да си мислиш, че в темата не усещаме твоята свързаност с ИП, но ние доматите с колците не ги ядем.
Може да си пуснеш тема за Хилтън или за каквото си искаш. Това е твое право. Дали ще има и какви ще са коментарите, това е друг въпрос.
Мога да пиша негативни мнения и твоя нескопосан опит за реклама няма да ми промени мнението.

ПС: Това е публичен форум, ако не ти харесва, може да си направиш собствен, в който да възвеличавате великия парк и неговите труженици.
Може дори и в тема във форума да я направиш, да си четете възхвалите един друг....

ППС: И, не, тази глупост няма да я посетя, освен ако не ми дават пари. За 70 лв. семеен билет, не ставай смешен.....като гледам на опашка се редят на входа....

Явно ти липсва нещо. Твоето мнение е капка в морето. Не се опитвам да го променя. Напротив, уважавам го.
Но глупавите заключения, които си правиш на база коментари във форум за непознат и опитите да четеш между редовете хич не ти се получават.

Още в началото съм написал, че не крия пристрастията си, защото не живея в саксия и знам, че има много полемика около Исторически Парк. Не веднъж съм ставал свидетел на размяна на далеч по цветущи коментари от тези тук, без да взимам участие.

Не знам с кого сте си писали преди и какви са били тези хора, но слагате всички под общ знаменател и през цялото време като развален грамофон пишете едно и също "Няма да си променя мнението..."

Никой не ви е молил да го променяте. Запазете си го, моля.

На мен ми е странна тази нетърпимост от хора като вас към всеки, който каже нещо хубаво по адрес на Исторически Парк. За първи път виждам такава реакция.

# 124
  • София
Не съм спряла никой да се изказва.
Моля,  заповядайте, споделете, каквото имате да кажете.

И, да, липсва ми нещо - търпимост към лъжите и начина, по който се обират хората за сметка на сектата.

# 125
Защо мнението на госпожата да е капка в морето Християне? Може би само вашите мнения са от значение а всички останали нямат право на глас? Ако мнението й е без значение нямаше да  се дърлиш толкова дълго с нея и да се опитваш да я убеждаваш колко е невероятен този проект. Ти твърдиш, че не сте секта, нали така? Сега отговори ми честно, карали ли сте новопостъпилите ви членове да правят списъци с 1000 техни познати с описание на това какво работят и какъв е финансовият им статус, интереси и контакти? Щом сте честни и почтени хора, тогава защо не включите писмено обещаните дивиденти в договорите за продажба на акции? Ето копие от ваш такъв договор и там липсва каквато и да било поета отговорност за обещанията които щедро раздавате на всички. [/img]

# 126
Още в началото съм написал, че не крия пристрастията си, защото не живея в саксия и знам, че има много полемика около Исторически Парк. Не веднъж съм ставал свидетел на размяна на далеч по цветущи коментари от тези тук, без да взимам участие.
Има място под слънцето за неща като ИП. Проблемът е когато са повод за измами. Защото има 2 вида пирамиди или примерно дедесарски фирми (далечни понятия са, но имат нещо общо). В единия случай (на пирамида) имаш фирма с приемна с каси, охранител с хубав костюм и нищо друго. Цялата работа е да се внасят пари и да се рекламират високи лихви. Нищо реално. При по-изтънчените пирамиди има реална дейност. Може да е символична, може да е и мащабна като ИП. Обаче когато всичко реално струва 5 милиона, а са вкарани 80 милиона - нещата замирисват съмнително. Като споменах дедесарските фирми да развия и там вариантите. Пак може да има фирма с едно помещение под наем, едно бюро, 10 папки и един компютър втора употреба. Обаче фирмата върти документооборот и точи ДДС. Мина времето когато данъчните току така се лъжеха, но имаше такъв период като описаната картинка. По-модерната форма на дедесарска фирма е нещо съвсем друго. Има реална дейност, складове, стока, няколко камиона, десетки служители, счетоводен отдел, осигуровки. Направо мощен бизнес. Само че всички реални приходи примерно са за 1 милион на месец, а покрай него се прибират пряко или косвено 3 милиона ДДС. Това което искам да кажа е, че може да виждаш реални неща, може да са доста скъпи, сложни и грандиозни, НО това не значи че не може да е една голяма измама. Всичко което чета за ИП говори, че нещата са измамни макар и с вложен доста строителен материал. Бих искал да се убедя в противното, но силно ме съмнява, че е възможно.

# 127
Защо мнението на госпожата да е капка в морето Християне? Може би само вашите мнения са от значение а всички останали нямат право на глас? Ако мнението й е без значение нямаше да  се дърлиш толкова дълго с нея и да се опитваш да я убеждаваш колко е невероятен този проект. Ти твърдиш, че не сте секта, нали така? Сега отговори ми честно, карали ли сте новопостъпилите ви членове да правят списъци с 1000 техни познати с описание на това какво работят и какъв е финансовият им статус, интереси и контакти? Щом сте честни и почтени хора, тогава защо не включите писмено обещаните дивиденти в договорите за продажба на акции? Ето копие от ваш такъв договор и там липсва каквато и да било поета отговорност за обещанията които щедро раздавате на всички. [/img]

Sarmatian, ние си водим дискусия с г-жата, никой не се опитва да убеждава другия. Поне аз съм с такова впечатление. Искам да разбера защо мислят така хора като вас.

И това към вас, драги Sarmatian, повтарям, не съм част от екипа им и не работя за тях. Да, познавам ги, да помагали са ми, когато съм имал нужда, аз на тях също. Посещавал съм Исторически Парк и ми е харесал. Толкова. Не се занимавам с финанси и инвестиции. Мисля, че достатъчно красноречиво ви го написах. Имам чувството, че си пиша с бот, който си знае само едно и също.

Относно "Защо мнението на госпожата да е капка в морето?" - Защото и моето и вашето също са капки в морето. Прочетете ми всичките коментари, никъде никой не убеждавам. Това са ваши интерпретации. Явно сте комуникирали с други хора, които са доста емоционално въвлечени в това, което правят. Аз не влагам емоция, стана ми интересно и затова продължавам дискусията. Искам да разбера защо реагирате толкова агресивно.

Продължавам по ред на въпросите - Дали мен са ме карали да дам информация за всичките си контакти. Не са.
/Ще отворя една скоба, защото аз не виждам нищо лошо една компания да иска да има профил на кръга от познати на техен служител. Това е съвсем нормална търговска процедура на много компании, които се занимават с директни продажби. В десетки книги за продажби го пише. Аз самия съм го правил за моята компания, с мойте контакти/

Към BCD, благодаря, че ме запозна накратко как се правят измами. Дано използваш знанията си да се бориш против тях, а не да ги създаваш. Казваш, че искаш да се убедиш в противно, а кое те е накарало да имаш сегашните си вярвания?

Един интересен въпрос ми се върти в главата, познавате ли някой или поне да сте видяли някъде достоверна информация за човек, който е вложил пари и се е оплакал от това свое действие, че са го излъгали? Не говоря за такива, които просто са се разсърдили, че някой е бил по агресивен към тях с цел да им продаде нещо и те са го изгонили, това и в мобилните оператори го има и още къде ли не.

# 128
Въпросче към сектантите, Вие ще инвестирате ли в компания която за последните три години е два милиона на загуба? Какви мантри ни развивате тук  при условие, че сте пред фалит? Какво значение има дали входът на бутафорията е 30 или 50 лева като никой не иска да има нищо общо с вас? Целият ви подход към клиентите е грешен и антипазарен. Вместо да си извадите поука от миналата година, Вие пак искате да дерете кожи от бедният български народ. Със селските си номера далеч няма да стигнете.

# 129
  • София
Нека си пише господинът, вероятно си и вярва....

Като има пари за хвърляне, нека инвестира. Да пълни чуждите джобове.

# 130
Аз едно нещо не мога да разбера, защо всички се правите на ощипани моми покрай Ивелин " Истината"? Обучавате брокерите да бъдат агресивни и настъпателни. Потъпквате всякакви елементарни етични и човешки норми а след това питате каква е тази неприязън към сектата на алчните в обществото ? В предишните коментари една дама беше написала, че вместо" Добър ден" сектантите ти казват дай пари и тя е дяволски права. Идват някакви охльови и се държат с теб всякаш си им длъжен с нещо. Започват да ти казват как трябвало да живееш и кой трябвало да ти управлява активите. Когато поискаш гаранции за инвестицията си изчезват като насрани. Всичко което вършите е на ръба на закона и ако прокуратурата функционираше адекватно отдавна сагата с бандата измамници събрали се около " Историческа пирамида" щеше да е приключила. Имаше хора които се жалваха срещу сектата само, че липсваше реакция от страна на органите. За мен КФН си свършиха работата като предадоха случая на Района прокуратура - Варна а те защо не си изпълниха задълженията е повече от ясно. Докато има чадър над сектата от страна на " Герб" и " ДПС" ще я има тази пирамида. На всички ние ясно къде отиват паричките на инвеститор - дарителите. Вие щом харесвате мошеници и морални дегенерати ги уважавайте. Ваше право е да избирате хората които ще са ваше обкръжение. Аз не правя компромиси и никога не работя с измамници. Щом ги харесвате толкова залагайте всичко което имате и станете част от въздигането на България. Нали ги подкрепяте?

Последна редакция: нд, 24 май 2020, 22:29 от Sarmatian

# 131
Аз едно нещо не мога да разбера, защо всички се правите на ощипани моми покрай Ивелин " Истината"? Обучавате брокерите да бъдат агресивни и настъпателни. Потъпквате всякакви елементарни етични и човешки норми а след това питате каква е тази неприязън към сектата на алчните в обществото ? В предишните коментари една дама беше написала, че вместо" Добър ден" сектантите ти казват дай пари и тя е дяволски права. Идват някакви охльови и се държат с теб всякаш си им длъжен с нещо. Започват да ти казват как трябвало да живееш и кой трябвало да ти управлява активите. Когато поискаш гаранции за инвестицията си изчезват като насрани. Всичко което вършите е на ръба на закона и ако прокуратурата функционираше адекватно отдавна сагата с бандата измамници събрали се около " Историческа пирамида" щеше да е приключила. Имаше хора които се жалваха срещу сектата само, че липсваше реакция от страна на органите. За мен КФН си свършиха работата като предадоха случая на Района прокуратура - Варна а те защо не си изпълниха задълженията е повече от ясно. Докато има чадър над сектата от страна на " Герб" и " ДПС" ще я има тази пирамида. На всички ние ясно къде отиват паричките на инвеститор - дарителите. Вие щом харесвате мошеници и морални дегенерати ги уважавайте. Ваше право е да избирате хората които ще са ваше обкръжение. Аз не правя компромиси и никога не работя с измамници. Щом ги харесвате толкова залагайте всичко което имате и станете част от въздигането на България. Нали ги подкрепяте?

Разбирам. Благодаря за времето и усилията ви в тази тема. Няма смисъл да продължаваме тази комуникация.

# 132
Един интересен въпрос ми се върти в главата, познавате ли някой или поне да сте видяли някъде достоверна информация за човек, който е вложил пари и се е оплакал от това свое действие, че са го излъгали?
Това, че някой е вложил пари и все още не е разбрал, че никога няма да ги получи не значи че проблем няма. Ето ти една стара тема, която навремето следях преди да приключи "бизнесът". Имаше няколко надъхани глупаци, вероятно пряко заинтересувани или просто глупави. Може да прегледаш 3-4 страници напред и назад и да се поинтересуваш за цялата схема. Преди да издиша пак нещата изглеждаха много перспективни, печеливши, "за смели инвеститори", "чакай да видиш" и т.н.

https://mrejov.com/viewtopic.php?f=21&t=1771&start=50

Накратко - ставаше дума за "инвестиране" т.е. даване на пари на фирма, която уж дава под наем GPS тракери на транспортни фирми и те плащат солиден наем (защото имат по 100 хиляди лева/евро за цял ТИР, но нямат 500лв за тракер - що да не дават наем на Сульо). Около година събираха наивници, накрая шоуто приключи както се очакваше. Пиша го защото и ИП вероятно е в някаква междинна фаза - потърси коментари от оптимистичния период на тоя форум и си помисли твоите твърдения от типа "да сте видяли някъде достоверна информация за човек, който е вложил пари и се е оплакал...". За тая пирамида с GPS тракерите аз познавам човек, който беше оптимист-вложител и накрая се оплака, че парите ги няма. Няколко месеца ги залъгваха с напразни надежди как всеки момент ще се правят преводи и ще получат някакви пари.

Последна редакция: вт, 26 май 2020, 16:58 от BCD

# 133
  • София
Лелееее, наистина трябва да си много наивен за схемата с наема на GPS-и. То звучи като лъжа отвсякъде.....

# 134
Звучи като знаеш, че вече го няма. Но по времето на активност като те наобиколят 5 човека, които познаваш и ти се хвалят как печелят всеки месец - не е трудно да се размечтае някой.

# 135