Майски бръмбарчета 2020 - Тема 2

  • 24 951
  • 735
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 23
Здравейте, в 14 седмица съм и все още нямам корем ....На вас започна ли да ви личи? Не съм правила раная БХС и ФМ, не знам дали ще отида за втората, дала съм кръв и урина и всичко е нормално..Сега в събота ще дам и микробиогия и цитонамазка и ми остана консултация с алергог и кардиолог, най вероятно ще посетя кардиолога си в София в Доверие и в Окръжна алерголог...Имам пролапс на митралната клапа (генетично) и алергия към упойки при операция за ингвинална херния, за малко щяха да ме изпуснат, издух се цялата и се тресех а ми бяха правили тестове ....Имам и хроничен апандесит и хроничен цистит и много се притеснявам за раждането, вие така ли сте? На 19г. Съм от град Златица и ми е първа бременност...А забравих да добавя, че съм 44кг бях 41..С желязодефицитна анемия съм но зя сега учудващо всичко ми е наред, интересно е, че вчеря ми прилоша и ми се подкосиха краката, зави ми се свят и си усещах сърцето в главата едвам се освестих, много ми се гади и нищичко не хапвам почти и повръщам също, бях на системи 10 дни но няма разлика....Извинявам се за дългото обяснение, но просто споделям...😊😊

# 256
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Добре дошли на новите момичета!

Моето БХС излезе и резултата за Даун е зле...Утре давам кръв за Пренатест и започва голямото чакане.
С лекаря ми се чухме два пъти, вдъхна ми много надежда и се опита да ме успокои, но...
Утре пак ще говорим като отида на ЖК.
Стиснете по един палец за нас, моля!

# 257
  • Мнения: 679
Момичета, приключих с прегледа и кръв дадох за БХС. Всичко е наред от прегледа, има си крачета, ръчички, сърце, стомах всичко нормално. Ще видим и като излезе кръвта.
Пола- предположение за момиченце Purple Heart /така си мислех и аз/. Много сме щастливи.

# 258
  • Мнения: 170
Мария, знам, че каквото и да ти кажа, пак ще се притесняваш, но сама беше казала, че този резултат е само статистика и е важно какво доктора е видял на ФМ. А той ти каза, че всичко е наред, нали? Ако имаше нещо притеснително в размерите щеше да каже. Аномалии на плода се виждат на ФМ от добър специалист. Резултата да не би да е от годините? Изобщо не са много, но с всяка година, особено след 30, рискът според БХС нараства, но това са само статистически данни. Стискам много много палци! Всичко ще е наред!

# 259
  • Мнения: 45
Мария-  успокой се сега нямаш нужда от тревожни мисли... Твоят лекар когато те види ще ти кажи дали нещо го притеснява, до колкото знам нухалната гънка и нейните размери са един от важните фактори именно за Даун. Стискам палци всичко да е наред и нека не забравяме че БХС е статистика, а не диагноза и има много слъчаи в който показва голям шанс за Даун и се раждат живи и здрави деца (както и обратното) стискам палци на вас и на всички нас на финал да гушкаме здрави бебета.

# 260
  • Мнения: 70
Мария, аз съм сигурна, че всичко ще бъде наред. БХС  е главно статистика и доколкото и аз знам по-важни за резултатите от ФМ. В много подобни случаи се оказва, че бебчето и е съвсем здравичко. Горе главата! Flowers Four Leaf Clover

# 261
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Мишле, поздравления, много се радвам за теб! И честита принцеса!

Charming_11, права си до последната запетайка. И въпреки това ревах като магарица, като видях резултата. При мен риска е висок не заради възрастта, а заради хормоните - free beta hcg над нормата.
И Троянчев и Георгиоски са категорични, че трябва да се направи пренатест или амниоцентеза. Като препоръчват първото, защото амниото все пак крие риск.
А на ФМ всички показатели са повече от перфектни и там няма грам съмнение за проблем. Нухалната гънка е чудесна - 1,4
Ще направим Пренатеста със сигурност. Утре ми взимат кръв и до 14.11. трябва да излязат резултатите.
Благодаря ви момичета! Наистина е успокояващо, като прочетеш няколко положителни реда.

# 262
  • София
  • Мнения: 211
Мария, правилно са ти казали лекарите, все пак те гледат изследвания и би било глупаво, да не кажа направо безотговорно въпреки добрата ФМ, да не те посъветват да направиш пренатален тест или амнио. Просто са длъжни да кажат. И все пак, добрите ехографски изследвания, както и статиситческия вид на излседването БХС, са предпоставка за едни хубави резултати от пренатеста, вярвам, че ще е така Simple Smile

# 263
  • Мнения: 679
Мария, стискам палци всичко да излезе наред на пренатеста и като излязат резултатите да се зарадваш на момиченцето и да си спокойна до края на бременността.
Много е хубав тази група и подкрепата, дори и била тя с няколко мили изречения.

# 264
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 136
Мария, миналата седмица бях на ФМ и там споделих с проф. Балев резултатите си от БХС.  Имах притеснение относно PPaP, той ми каза, че това са статистически изчисления и като цяло ме успокои, че всичко е наред. Обясни ми обаче, че на ФМ не може да се разбере дали детето е със синдром на Даун, защото физическите му показатели не са по- различни от тези на другите бебета. Каза, че има два метода единият е пренатест с 99% точност, а най-добре, но и рисков е метода амниоцинтеза. И Аз сега в сряда като отида при АГ то ще се консултирам за пренатест, хем искам, хем пък този 1%дето не дават гаранция за резултата знам ли, притеснява ме. Щом са си оставили вратичка с него, значи имат пропуски.

# 265
  • Мнения: 919
Добре дошли на новите. Simple Smile
Мишле честито. Simple Smile Стискам палци за прекрасни резултати.
Мария, надявам се даже да подранят резултатите, за да не се притесняваш излишно време и да са отрицателни за всичко. Hug
Бечинка, нищо няма да е 100%, амниото наистина е малко по-точна, но все пак си има риск от това, каквото и да решиш се надявам след това да си спокойна. Simple Smile
Стискам палци за всички ни. Flowers Four Leaf Clover

# 266
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Бечинка, за Пренатеста четох, че за Даун резултата е 100%, а за другите синдроми 98-99%, ама къде ги четох и може ли да се вярва не знам. То толкова информация ми мина през главата, че вече е пълен батак.
Подкрепата, макар и виртуална, е голямо нещо, момичета! Благодаря ви и дано при всички ни нещата да се наред!

# 267
  • София
  • Мнения: 211
Мария, миналата седмица бях на ФМ и там споделих с проф. Балев резултатите си от БХС.  Имах притеснение относно PPaP, той ми каза, че това са статистически изчисления и като цяло ме успокои, че всичко е наред. Обясни ми обаче, че на ФМ не може да се разбере дали детето е със синдром на Даун, защото физическите му показатели не са по- различни от тези на другите бебета. Каза, че има два метода единият е пренатест с 99% точност, а най-добре, но и рисков е метода амниоцинтеза. И Аз сега в сряда като отида при АГ то ще се консултирам за пренатест, хем искам, хем пък този 1%дето не дават гаранция за резултата знам ли, притеснява ме. Щом са си оставили вратичка с него, значи имат пропуски.
Въобще не искам да споря с лекар, но това, че на фм не се виждат физически маркери на Даун не съм съгласна. Повечета деца със синдеом на Даун имат проблеми със сърцето, липсва носна костица (имат типично чипо носле), както и други. Достатъчно е да видиш в уикипедия за Синдром на Даун. Факт е,че има такова които нямат проблеми със сърце или друго, но са доста по-малък процент.

# 268
  • Мнения: 23
И все пак благодаря за вниманието, което ми отделихте...Може да ме премахнете от групата, тъй като никой не ме отразява...Лека вечер, не очаквайте включване от мен!! Въпреки всичко пожелавам лека бременност и леко раждане на всички ...

# 269
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 136
MALCHO11, наясно съм със физическите особености на дечицата със синдром на Даун. В ежедневието си работя в терапевтичен център с деца с различни синдроми и състояния, вкл. с деца със синдром на Даун и синдром на Едуардс. Просто споделям казаното от професора при който бях на ФМ миналата седмица. И да факт е, че не всички деца със синдрома има сърдечни проблеми.
radi_144, добре дошла! Повечето от нас не могат да реагират веднага на отговорите публикувани в темата, не е  нищо лично. Относно написаното от теб  вече сме писали много в тази и в предходната тема и предполагам за това не са ти отговорили момичетата. Решението ти за напускане на групата е лично, ние и да искаме не можем да изтрием никого. Ако останеш според мен ще ти бъде полезно, но ти си знаеш най-добре!

Лека и спокойна вечер!

Общи условия

Активация на акаунт