Има ли място за всички на площадката

  • 9 283
  • 399
  •   2
Отговори
# 315
  • Мнения: 683
Родителите на бебета ще станем родители на 5 годишни и тогава друга песен ще пеем. На пързалките го редя между “големите” и го пускам. Все се намира някоя пролука докато се качат и обикновено се получават нещата. Ако някое си е припознало пързалката, му казавам, че бебето още не може да се пързаля и иска да се учи от батко/кака. Моля ги да му покажат как се качват и как се пързалят, да му “помогнат” и те влизат в роля. Така и с други неща - вчера искаше да развали чаеното парти на две девойки, които първоначално не си паднаха по идеята да им дигнат чашите и тортите във въздуха, а моя все натам го влече. Помолих ги да ни поканят, да ни почерпят с торта, да направят мляко на бебето и в един момент вече “седяхме” на една маса и децата се забавляваха. Това да се тръшам, да се сърдя като 5 годишно и да развалям настроението на всички не ми в представите за приятно прекарване с детето. Да не решите, че само вися по площадките и тормозя децата - обикновено го паса с 1-2 други бебета по поляните.

# 316
  • Мнения: 6 146
Това с площадка и фитнес съоръжения в непосредственост е изключителна недомислица. Трениращи никога няма, но виж децата са като залепени там.

# 317
  • София
  • Мнения: 62 595
Това е манипулация. Имаш късмет, че не си се случила навремето пред моите деца така да ги баламосваш! Simple Smile Номерата ти хич нямаше да минат пред мен. Завела съм си децата да играят, а не да "пасат" твоето, защото ти искаш.
Каква работа имате при големите да го буташ там? Минете подгответо на бебешките съоръжения и после отивайте в А-група!

# 318
  • Мнения: 18 477
Не е вярно, че на фитнес съоръженията няма трениращи. В нашия квартал има едни железа, поставени на 10-15 м. от детска площадка, където винаги има трениращи - и групи, и индивидуално, - по всяко време на деня. Леко кофти става, когато някой си зареже детето на площадката - понеже нали вече е голямо и няма нужда от непрекъснато присъствие, а ако има, все някой чужд родител ще се намери да го гледа, - и се чупи на железата, но напоследък май е рядкост, преди беше по-често.

# 319
  • Мнения: 11 565
Това с площадка и фитнес съоръжения в непосредственост е изключителна недомислица. Трениращи никога няма, но виж децата са като залепени там.

При нас са на отстояние около десет метра и си има винаги трениращи, особено пък след 17- 18. На още десет метра пък е заградената кучешка площадка. И там са едни драми с галенето на кученца...

# 320
  • Мнения: 6 146
Айде не било вярно пък сега. Аз за нашата говоря, не за вашата. Тук при нас никога, ама никога никога не съм виждала да се ползват от някой възрастен, камо ли групи. И отстоянието не е 10-15 м, а в ареала на самата площадка т.е. 2-3 метра. Поне някакво заграждение да бяха направили, защото са толкова опасни тия тежки железа, а няма дете от бебе до тийн дето не се катери там.

# 321
  • Мнения: 683
Andariel, не знам...в интерес на истината много “приятели” сме намерили така и вече го познават по име и го канят. То естествено си зависи и от децата, и от родителите. Никой не искам да ми пасе детето, оправям си го сама, но понякога, колкото и да ти е странно, на децата им харесва да почерпят някой, който харесва какво са направили. Е, ако някой родител дойде да ни разлее чашите, ще се извиня и ще напусна. Но в нормалната игра на малки и големи не виждам нищо лошо, а напротив и двете групи печелят по нещо. И нямам предвид само комбинацията 1-4, но и 4-10, 16-30, 35-60.

Освен това бебешки съоръжения няма. И най-бебешките площадки са си за 2-3 +, а пейките и поляните са от 0 месеца. По половин час на ден най-много отпускам за бебешка площадка и 0 за фитнеси, площадки 5+ и др. неща, които ми се струват неподходяи.  Но и после в живота ще трябва да се справят в разнородна среда, та...

# 322
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво печелят? Мислиш, че на големите им е целта на площадката да се занимават с малките? Само възрастните си мислят така. Виждаш ли, сама го описваш - твоето го било влечало и ти се намесваш в играта на други деца с цел да угодиш на своето, а не че особено ти пука за другите. Иначе щеше да пренасочиш траекторията на твоето и да оставиш децата с техния чай и сладки. И тъй като тези номера ги знам, наистина имаш късмет, че действието не се е разиграло преди петнайсет години с мен на два метра от въпросната игра или пързалка, защото на петата минута щях да те помоля да оставиш децата да играят на спокойствие. Всъщност на по-големите деца хич не им се занимава с малки, ама не смеят да откажат на възрастните, което на практика е лошо за самите деца, защото така и не разбират, че ги баламосват.

# 323
  • Мнения: 6 146
Единственото нередно, което виждам в примера на Oh! Carol е това, че в повечето случаи родителя прикляква с бебето и влиза в ролята на ментор и възпитател. Пълни главите на по-големите деца с негови си разсъждения и после моята идва и почва - ама тя така каза, че трябва да се прави, ама тя еди какво си ... Ето това ме дразни изключително.

# 324
  • София
  • Мнения: 62 595
Малко ли е? Идва някакъв стрейнджър и започва да възпитава чуждите деца! Че и на всичко отгоре си мисли, че им прави добро.

# 325
  • Мнения: 683
Може по нещо от всеки да научиш, както тук научаваме, че е позволено само деца с 1 мисец разлика може да си контактуват. Изключение са прави само за наборите в градината и училище. Интерсно защо обаче и 3-5 годишни идват да си играят с бебешките играчки и никой не си ги прибира да не пречат. По неволя пък ни се падна един акумулаторен джип, на който идват да се катерят и да карат половината налични подрастващи. Не ме дразнят особено обаче. Ако почнат да прекаляват и родител няма, ги манипулирам нещо и няма блъснати, нахапани, обидени, недоволни. След 3 години може друга песен да пея, след 10 също, а след 17 вообще няма да ми пука.

# 326
  • София
  • Мнения: 62 595
Карол, децата са на площадката, за да играят, а не за да учат някакви неща от някакви непознати хора. И не за да им внедряват бебета в играта. Ако оставиш децата от един блок или квартал на самоорганизация, те ще се групират по възрасти и със сигурност бебетата и малките деца ще са избягвани от големите. Класиката във филмите, помниш ли - "Иване, къде?" (Иван е на 7-8+) - "Отивам навън." - "Вземи и Митко да играе с вас." (Митко е на 4-5). "Защоооооо! Не го искам." - "Ако не го вземеш няма да излезеш!".
След 20 ще ти запука, защото може да се окажеш в ролята на баба. Тогава можеш да си копираш директно постовете от тази тема. Wink

# 327
  • Мнения: 30 802
... от 3 до 12 е като са събереш на едно място 15-годишни и 30-годишни

Още по-голяма е разликата между 3 и 12 - като да събереш маймуни с марсианци.

# 328
  • Мнения: 683
Andariel, не е точно така, защото и 3-4 годишните се бутат при бебетата, най-вече за да им вземат играчките и да ги разбутат. На тях обаче майките вече не им висят на главите, някои даже хич ги няма. А децата учат като играят (поне така пише по книгите и такива са ми кратките наблюдения). Дали ще е на толерантност и внимание към по-слабите или на нещо ново от по-големите, все се попива. На никой не му се е накривила шапката като сме се намесили 3 минути в нечия игра, то кое бебе мислиш, че ще те чака 5 минути да минеш да го изгониш? Какво става със самоорганизацията (възпитанието и толерантността) на по-големите скоро се видя в нашия парк, където монтираха първата люлка за инвалиди, която оцеля няколко часа. За мен като цяло всичко, освен агресията и рушенето са приемливи, а трудно дете или родител могат да ме засегнат. Всички си имаме различни норми и граници. Разбрах го когато още имах куче и в рамките на 10 дни един път ми се скараха, че давам на дете да пипа кучето и един път, че не давам. Не може да угодиш на всички...

# 329
  • Мнения: 6 146
О, Карол ... точно като ника стана моята въздишка, едно е вярно обаче, че след 3 години ще мислиш по друг начин. Като те чета, още си в начинаещите.
Не, не е приемливо да шепнеш на децата как да играят, след като те самите имат своя концепция в главата. Дали да харесват все още бебешки играчки или не, това си е тяхна работа. И спирам дотук, не че не мога да разгърна чаршафа, но нали и ти трябва да си научиш поред уроците. Ще видим дали ще си щастлива някой си да манипулира, твой израз, и твоето дете. Нещо, което си наливала с фуния месец наред.

Общи условия

Активация на акаунт