Частни детски градини - София (тема 12)

  • 82 735
  • 754
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 5 461
Здравейте, можете ли да ми препоръчате ясла за дете на 1 годинка!? По възможност да не е само на чужд език, тъй като гледам из сайтовете на някои, че изобщо не говорели с децата на български, а на мен това не ми допада.
Другото, на което държа, е помещенията да са достатъчно големи за децата, да не са наблъскани вътре, тъй като и доста такива има.

Ако е и в южните квартали, ще е супер, но не е задължително.
Ще се радвам на идеи, благодаря!
Моето дете не е посещавало ясла и не мога да препоръчам от личен опит,но ми харесва концепцията на Бобче Топче за адаптацията,може да разгледате.

# 481
  • Мнения: 464
Здравейте, можете ли да ми препоръчате ясла за дете на 1 годинка!? По възможност да не е само на чужд език, тъй като гледам из сайтовете на някои, че изобщо не говорели с децата на български, а на мен това не ми допада.
Другото, на което държа, е помещенията да са достатъчно големи за децата, да не са наблъскани вътре, тъй като и доста такива има.

Ако е и в южните квартали, ще е супер, но не е задължително.
Ще се радвам на идеи, благодаря!
Доверие, Редута, пак не личен опит, но близки приятелки, които бяха изключително доволни от грижата за децата.

# 482
  • Мнения: 62
Здравейте!
Имам една н такъв казус - детето ми юли месец ще навърши 2 години.
Има ли някаква възможност по-рано да го запиша на частна ясла или нещо тип кооператив, но аз да не се връщам на работа до края на майчинството ми, но в същото време да получавам обезщетение?

# 483
  • Мнения: 6 166
На частна ясла - не; на кооператив или детски център - да. Питате дали са регистрирани по МОН и ако да - значи не записвате.

# 484
  • Мнения: 481
Здравейте, имате ли отзиви за частни детски градини за кв. Иван Вазов?

# 485
  • Мнения: 146
Здравейте,
дали някой може да ми даде актуална информация за Детска Градина Рай в Малинова долина или Таткова градина отново в Малинова долина? Всякаква информация ще ми бъде полезна. Най-вече ме интересува какво е отношението на персонала към децата, също и такси, ако е възможно.
Благодаря!

Малко късно виждам. Аз съм ходила в Рай преди 2 години и не ми харесаха няколко неща. Първо, стаите са много тъмни. Двора е под огромен наклон. Директорката не спря да повтаря как се първата частна градина - еми да де, ама то и интериора им е такъв. Всичко беше доста старичко. Отделно от това ....мен дежурен въпрос ми беше какво правят с децата все са болни, но все пак ги водят на градина. Отговорът беше - нямаме такива, което всички знаем, че е почти невъзможно Simple Smile Отделно постоянно говореше за прегледи в градината, собствен персонал - то се оказа че имат една сестра 2 пъти в седмицата.

# 486
  • Мнения: 37
Бях питала на предишната страница за детска градина в "Люлин" (по-точно за отзиви за "Светлина" или "Ерих Кестнер").

Да дам сега малко информация - "Ерих Кестнер" не отговориха на въпроса ми дали ще имат прием за учебната 2022/23г., но ден след запитването ми от страницата им изчезна изобщо информацията за наличието на детска градина. По всичко изглежда, че вече няма да предлагат тази услуга...

И да си питам пак - актуални отзиви/мнения за "Светлина" или идеи за частна детска градина в "Люлин"?

# 487
  • Мнения: 3 944
Моето дете е в Светлина, нямам забележки. Получавам адекватна и постоянна обратна връзка, излизат навън, хранят се с качествена храна. Имат тематични седмици, различни занимания, Мис-ките са супер мили.

# 488
  • Мнения: 37
Моето дете е в Светлина, нямам забележки. Получавам адекватна и постоянна обратна връзка, излизат навън, хранят се с качествена храна. Имат тематични седмици, различни занимания, Мис-ките са супер мили.

Благодаря, Аmélie!
Това е за филиала в "Овча купел", нали? Колко деца/персонал са в групата?

# 489
  • Мнения: 3 944
Имат две мис-ки, 11 или 12 деца бяха по списък, ще те излъжа. Отделно имат преподавател по музика, английски, не помня дали нямаше и по друго.

# 490
  • Мнения: 53
Може ли някой да предостави повече информация отност ЧДЯ Цветенце в Борово? Навсякъде пише, че се влиза трудно и всички са доволни, но нищо конкретно.. По колко дечица са в група, получавате обратна връзка за развитието на детето, какво представлява адаптацията?

# 491
  • София
  • Мнения: 2 409
Аз съм писала много пъти. Много съм доволна. Общо към 15-18 деца са. Разделят ги по занимания от време на време. Извеждат ги винаги освен при порой и силен вятър. Обратна връзка има, помагат са всичко, съветват кога детето е готово за махане на памперс/биба и тн.
С тъга отписах моя, като трябваше да тръгва първа група в ДГ. На много неща го научиха според мен. Имат малко дворче с много неща вътре. Помагат за адаптацията много.
При проблеми реагират адекватно.
Мога само да ги хваля.

# 492
  • Мнения: 53
Много благодаря за изчерпателната информация! Simple Smile
Колко човека се грижат за тях?

Аз съм писала много пъти. Много съм доволна. Общо към 15-18 деца са. Разделят ги по занимания от време на време. Извеждат ги винаги освен при порой и силен вятър. Обратна връзка има, помагат са всичко, съветват кога детето е готово за махане на памперс/биба и тн.
С тъга отписах моя, като трябваше да тръгва първа група в ДГ. На много неща го научиха според мен. Имат малко дворче с много неща вътре. Помагат за адаптацията много.
При проблеми реагират адекватно.
Мога само да ги хваля.

# 493
  • София
  • Мнения: 2 409
4 или 5 мисля, не знам дали са по цял ден или на смени, но има доста. Отделно идват външни по английски и йога. Директорката е бишва медицинска сестра освен нея има поне още една медицинска сестра. Реално така и не разбрах коя е леличка и коя “възпитателка”. Мисля че постоянно са поне три жени с тях. Ако някое дете прояви симптоми за нещо - вирусно или друго заболяване, се съобщава на родителя, за да си го следи. Преди пандемията държаха на бележката от педиатър при отсъствие. Сега мисля не държат. Мисля че са ваксинирани всички.
Съобразяват се с нуждите на децата. Нашият ядеше салатата за десерт, защото ако почне с нея, не яде друго. Друго детенце имаше нежелание за зеленчуци/плодове, мъчиха разни тактики да хапва. Мисля, че спят по около 7 деца в стая.

# 494
  • Мнения: 53
Наистина звучи много добре. Още веднъж благодаря Simple Smile

4 или 5 мисля, не знам дали са по цял ден или на смени, но има доста. Отделно идват външни по английски и йога. Директорката е бишва медицинска сестра освен нея има поне още една медицинска сестра. Реално така и не разбрах коя е леличка и коя “възпитателка”. Мисля че постоянно са поне три жени с тях. Ако някое дете прояви симптоми за нещо - вирусно или друго заболяване, се съобщава на родителя, за да си го следи. Преди пандемията държаха на бележката от педиатър при отсъствие. Сега мисля не държат. Мисля че са ваксинирани всички.
Съобразяват се с нуждите на децата. Нашият ядеше салатата за десерт, защото ако почне с нея, не яде друго. Друго детенце имаше нежелание за зеленчуци/плодове, мъчиха разни тактики да хапва. Мисля, че спят по около 7 деца в стая.

Общи условия

Активация на акаунт