Имало едно време в Чукурова | ВВ, Кьосем и други исторически сериали №16

  • 22 341
  • 735
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 3 246
Здравейте и от мен Simple Smile,
Благодаря за споделеното! Flowers Hibiscus
Честит рожден ден на Хилял! Всичко най-добро и в личен и в професионален план! Flowers Bouquet И подобно (на патерици) за Селин! Flowers Bouquet
И моите впечатления от серията:
Зюлейха: Зюлейха нямаше причина да обвинява Мюжгян в насилие над Аднан, защото Мюжгян никога не е показвала някаква неприязън към детето, дори напротив - многократно го спасява, което е нейният лекарски дълг, но отделно от това тя се държеше мило, топло и грижовно с детето. Както вече бях писала, много по-логично беше Зюлейха да помисли, че Мюжгян помага на Аднан, с когото нещо се е случило, а не да мисли за приложено насилие. Не знам, защо и как въобще й хрумна това на Зюлейха. Но, станалото - станало. Нататък, вместо Зюлейха да бъде благодарна на Мюжгян, че е спасила Аднан от задавяне или от сериозне проблем при поглъщане на острия камък, Зюлейха се отдаде на отмъщение заради нараненото си его. Нараненото его и желанието да накаже Мюжгян надделяха над благодарността за спасяването на детето и Зюлейха реши да "натопи" Мюжгян пред Йълмаз и да й навреди като й създаде проблеми с него. Какво целеше Зюлейха с това оплакване от Мюжгян?! Йълмаз да реагира и да се стигне до спор с Мюжгян...от който спор тя да бъде наранена. Много неприятна и грозна постъпка на Зюлейха. И нататък става още по-неприятно: Зюлейха натопи Мюжгян пред Демир и Хюнкяр като излъга, като премълча своето участие в ситуацията, както и добрата постъпка на Мюжгян относно Аднан. Първо, Зюлейха каза, че Мюжгян я притеснявала и ревнувала Йълмаз от нея. Така казано, човек остава с впечатлението за някаква продължителност и постоянност на проблемните моменти, а доколкото си спомням имаше само една случка с участието на Мюжгян - тази с количката, която дестабилизира Зюлейха и момента с Аднан. Зюлейха драматизира и преувеличава ролята на Мюжгян, като дразнител, защото самото присъствие на Мюжгян я тормози, а не нещо сторено конкретно от нея. Видяхме, как Зюлейха се ядоса, че Мюжгян ходела с ръка върху корема си, сякаш искала да каже: "Аз нося бебето на Йълмаз", но самата Зюлейха ходеше с ръка на корема и това е нормална поза за една бременна жена... тя го знае, но сякаш злобееше срещу Мюжгян и въплъти тази злоба в обвинения срещу нея. Второ, не си спомням Зюлейха да е говорила на Йълмаз да се изнасят от малкия конак, преди да започнат контракциите. Каза, че ако още веднъж Мюжгян й затръшне вратата пред лицето, то...и започнаха болките. Зюлейха излъга, че е говорила за изнасяне...всъщност, именно тя помоли Йълмаз да останат, за да му виждала лицето.
Не знам, но и на мен Зюлейха ми направи много лошо впечатление в тази серия. Няма да коментирам репликата към Мюжгян: "Не се разстройвай", когато детето на Мюжгян бере душа. Няма и да коментирам посещението й, въпреки ясната представа, че Мюжгян ги видя заедно с Йълмаз. Просто трябваше да остави Мюжгян на мира, без да й се натрапва с думи или с присъствие. За разлика от Демир и Хюнкяр, които изглеждаха искрени и притеснени за бебето на Йълмаз, Зюлейха сякаш остана равнодушна или не се трогна много-много и това ме изненадва. Именно враговете на Йълмаз показаха много по-голямо разбиране и съжаление и то искрено.
Мюжгян: тя носи много тежък товар, знае някои истини и това я дестабилизира. Не одобрявам избухването й с количката, но я разбирам...разбирам и последвалото отказване от приемане на извинението на Зюлейха. Думите на Зюлейха бяха тежки. Много ми е мъчно за Мюжгян, много й съчувствам и напълно разбирам и поведението й в коридора. Имайки информация, която никой не знае, че тя притежава, Мюжгян вече по друг начин "разчита" реакциите и думите на Зюлейха, както и погледите й от големия конак.
Браво за играта на Мелике! Още веднъж да го спомена...защото останах без дъх!
Демир: Не ми харесаха действията му в началото...пак юмруци, добре, че не извади пищова. А това: "Да беше родила на полето" даже не ми се коментира. Явно за него всичко друго е приет риск, но не и Йълмаз и Зюлейха на едно място. Но, да приемем, че това са думи, изказани в момент на емоция...така ми е по-логично. Много човечна постъпка впоследствие и искрено съжаление за Мюжгян и Йълмаз, които преживяват най-страшното за един родител. Подобно и за Хюнкяр - тя ми изглеждаше искрена, имаше сълзи в очите й, мисля, че се моли детето да оцелее. И двамата Яман показаха много голямо разбиране.
Фекели: силен човек, опора е той на младите. Има своите грешки, но като цяло е много положителен човек и добра душа. Единствено той беше най-адекватен и в утешаването и в начина на мислене и в реакциите.
Йълмаз: много ми беше тъжно за него, плаках с него и с Мюжгян! Адмирации на Угур също!
Съсипан, сломен, прекършен...това беше Йълмаз. Действаше според момента, опитваше се да се напасне във всеки един момент на динамичната ситуация. Думи, мисли, реакции...отговарящи на случващото се. Йълмаз искаше да спасят Мюжгян...така трябва и по принцип това е поведението в тези случаи. Какво му костваха тези думи...дори не искам и да си представям. Да не дава Господ на никого! После, когато се разбра, че детето е живо (защото се очакваше, то да се роди мъртво), започна вторият етап - нека то оцелее и какво ще стане, ако то не оживее. Болката от тази мисъл съсипваше и двамата...непосилна мисъл. Мюжгян търсеше виновник и това беше Йълмаз. Той пое всичко, така и трябваше. Добре, че Фекели и Саббахатин бяха до него и го изслушаха.
Сание: много ме трогна и тя. Харесаха ми моментите с момиченцето Узюм...мисля, че майка й е зле и ще я изгледат Гафур и Сание.

И накрая нещо друго: значи, за мен, Саббахатин избърза с това да вкарва Йълмаз при Мюжгян, за да я разубеждава. Мюжгян имаше отлепена плацента, което води до кръвоизлив и опсаност за живота от: загуба на кръв и/или отравяне на кръвта. Това, разбрахме, можеше да се случи за 7-10 дни. Но, Мюжгян беше стабилна в момента, можеха да проведат този разговор след няколко дни, не беше наложително, Йълмаз да се "натрапва" на Мюжгян, която ясно каза, че не иска да го вижда. И той и Саббахатин разбраха защо. Грешка на Саббахатин беше да позволи на Йълмаз да говори с нея толкова скоро.

Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 19:46 от dana78

# 676
  • Мнения: 28 053
Добро утро! Hug

От снощната премиера на "Възход на Османската империя"









Филмът на М. Боздаа "Турците идват: меч на справедливостта" се провали - в първите четири дни е прожектиран в 437 киносалона и е гледан от 116 930 зрители.



Щял да продължи да екранизира "историята" на своята страна, тоест ще продължи да фантазира. Mr. Green

Фрагман 2 за еп. 52 рус. суб.

https://vk.com/video-82230597_456240784?list=ae0f164fdf2e84f43c

Снимки и озет

 







Пак е виснала на вратата им, явно се напъва да ги разведе Rage











Цитат
«- Папа, моего сына нет...»😱

❓Неужели радость о ребёнке в особняке вдруг обернётся болью?💔
Особняк, в котором звучат слова «добро пожаловать», адресованные малышке Лейле, в то же время наполняется звуками пожара и Аднана!🤪🔥 С новостью о том, что на заднем дворе в стойлах начался пожар, одновременно прозвучала новость о том, что Аднана нигде нет, он вошёл в стойла!😱 Зулейха с криком бросается в огонь!😱🔥⚡ Ее пытаются удержать силой Хюнкяр и Демир!🤝 Все бросают свои силы на то, чтобы контролировать огонь, передавая ведра из рук в руки, и ожидают пожарных🙏🏻

❓Зачем Мюжгян звонила Йилмазу?🤔
В то время, когда Яманы бросают свои силы на борьбу с огнём, Мюжгян, не оставляя ни на миг своего сына в борьбе за жизнь, ждёт в больнице🙏🏻 Мюжгян, отказавшаяся разговаривать с Йилмазом с самого начала родов, звонит ему по телефону🙏🏻📲 Вот только она не сможет говорить из-за рыданий😭 Перепуганные не на шутку Йилмаз и Фекели в примчатся в больницу!🏥🚖

❗Госпожа Хюнкяр и Сание снова преследует Гаффура👀
Гаффур, под видом работы на ферме, продолжит ночами расплачиваться с долгом Хатипа Аги😎💸 Однако странность в его поведении будет настолько заметна, что Сание начнёт преследовать его🕵🏻‍♀ А следом и госпожа Хюнкяр ещё раз предупредит Гаффура, чтобы тот стоял смирно👌🏻🤬

❓Йилмаз и Демир снова начинают войну?⚡
Демир, который пытается найти решение для зерна, что хранится на складах, пытается расти, делая новые вложения💰 Когда он почти начал своё важное собрание, от подошедшего к столу Йилмаза он услышит то, от чего потеряет дар речи!💣💥 Йилмаз практически вытащил из земли топор войны!⚡ Демир и Хюнкяр застигнуты врасплох!😱🤭
❓Сможет ли Аднан спастись от пламени?🔥
❓Смогут ли Мюжгян и Йилмаз взять на руки своих детей?🙏🏻
❓Что сказал Демиру Йилмаз?😱

От фотосесията за сп. "Episode Dergi"



и клипче

https://vk.com/video-82230597_456240783?list=ced0e925ab1dbb71ca

Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 16:49 от LU4IQ

# 677
  • Мнения: 2 503
Привет!

Лу Heart Eyes ,
благодаря ти за всичко, което си споделила, изключително интересен пост. Flowers Hibiscus

Ще ми се да погледна "Възход на ОИ", но не знам дали времето ще ми позволи.
Имаме си бомбастичен фрагман. Очаква ни отново интересен епизод.
Демир прави катастрофа- ужас! Явно това ще е финалът на утрешния епизод. Дали Лейля е в колата или кошчето е празно?!
Зюлейха прекалява вече, какво ли прави пак у тях?! Нямам думи!!!

Клипчето със фотосесията им е много готино! Simple Smile)

Хубав следобяд!

# 678
# 679
  • Мнения: 3 246
Здравейте Simple Smile,
Благодаря за коментарите, снимките, фрагмана и превода! Blush
Кошчето не е това на Лейля, а на Керем Али в къщата на Йълмаз и Мюжгян. Вижда се синята възглавница, а кошчето е празно. Може би това е начална сцена. Не знам, как да тълкувам ситуацията, но може би, детето е оцеляло, но трабва да остане в болницата до датата, на която е трябвало да бъде родено. Дано!
Не ми харесва, обаче, нито избликът на Мюжгян, нито това, че Йълмаз се върна към отмъщението, нито фактът, че са още в малкия конак. Не мисля, че това е логично в действителност и дано СЦ имат добро обяснение, иначе няма как да повярвам или ще бъде прекалено изкуствено за нуждите на сценария. Странно би ми било, родители преживели такъв ад, които все още са в шок, защото има опсаност за живота детето им и такъв за увреждания, дори и да оцелее, да се занимават пак с дребнавите истории - ревност и отмъщение. Но, разбира се, в сериал няма как да покажат идилия по грижи за детето и то с години, няма да е интересно на зрителите. Да видим, как ще бъде представена ситуацията
Какво ли толкова казва Йълмаз на Демир, че Демир да изгуби и ума и дума и да бъде толкова бесен. Ще се спаси Демир, после е сцената с Хюнкяр в хола на конака, явно й разказва какво е станало и тя е с много изненадана, намръщена и ядосана физиономия.
Леля Бехидже или "надушва" нещо или Мюжгян й е казала истината за Аднан и тя сега ще "пече на бавен огън" Хюнкяр.
Къде ли отива Фекели? Притеснен е.
П.П. Много свежо клипче от фото сесията. Всички са в настроение и се разбират страхотно. Радвам се за приятната обстановка на сета.

# 680
  • Мнения: 28 053
Ира, не се притеснявай, шестте епизода са кратки, горе - долу колко два епизода на турски тв сериал.

Дана, и аз си помислих, че може Мюжган да е споделила с леля си за Аднан, но едва ли ще е това. Макар че като свари Зюлейха и Йълмаз в дома си...... Rage После с колата отива при Бехидже, плаче и ѝ разказва. Зюлейха е дебнала Йълмаз да се върне, знае, че Мюжган е в болницата. Крият старателно бебе Керем Али, кошчето му празно, но аз вярвам, че ще оживее. Няма друга причина Мюжган да остане при Йълмаз, а още не сме стигнали средата на сезона.
За друга тайна не се сещам освен за Ерджюмент. Но тъй като Бехидже овърша цяла Чукурова, може да е надушила нещо, което и ние не знаем. Или само я изпитва. Но не знае с кого си има работа - Хюнкар е желязна. Нали Мюжган не би искала да се разбере за Аднан - това го обсъждахме.
Шермин като разбере, че ще я съдят за лъжесвидетелство, пак ще се разбеснее. Може отново двете с Бехидже да са сътворили някаква гадост. Беше много смешна, когато Хатип ѝ каза, че е изяла парите, които търси от Яман /от наследството, нали му показа някакъв лист/.

За отмъщението - не съм изненадана от Йълмаз. Виж Зюлейха с бебе и току-що спасения Аднан пак да хукне напред-назад. Rolling Eyes  Shocked Не искаше детегледачка, а видяхме тя как опази Аднан - камъкът и пожарът са само последните случки. Но тя не се плаши, все някой ще ѝ спаси пак децата.

# 681
  • Мнения: 3 246
Здравейте Simple Smile,
Лучия Blush аз си мисля, че може би има причина за ситуацията със Зюлейха. Там, някак си ми е по-разбираемо. Но ще видим и Йълмаз и Мюжгян, може пък да е логично и при тях, ще видим. Единственото ми желание е да е смислено.
Аз нещо нямам желание в момента да гледам за "ОИ". Интересно ми е, обаче, какви са подбудите на Мара да помага на Фатих. Фатих събаря кръста от Агия София и я прави джамия...а Мара носи кръст на шията си и не се покръства в ислямска вяра. Странно противоречие. Някой ден ще изгледам поредицата. Искам да видя и Туба Simple Smile.

# 682
  • Мнения: 3 634
Здравейте! Animal Bee

Документалният сериал за възхода на Османската империя ще гледам, но филма за меча на справедливостта - не.

Обратното броене и Атв напомнят за епизода довечера:





Подготвям се за довечера и аз, бях забравила епизода и го гледам още веднъж. Много хубаво наистина е направена сцената пред родилното. Хареса ми още преди нея леката усмивка, която се появи на лицето на Демир, когато по телефона му съобщиха, че раждането е започнало. Пред залата Демир и Йълмаз се вслушваха в звуците, идваще отвътре и сякаш от някакъв друг далечен свят, за да уловят и разпознаят всеки гласа на своето дете. Мъжете и жените, ролите им в създаването на човешкия живот, много хубаво беше направена звуковата картина.

Зюлейха и Йълмаз поотделно и заедно са виновни за това, което се случи в болницата.
И не е нужно да са виновни пряко.
Двамата нямат право на тези тайни срещи. Особено, след като живеят врата до врата. Край. Или да вземат друго решение, което да съобщят на другите и също да сложат край. Откъде накъде, тя му се обажда и той бегом отива на тайна среща, какъв и е той в момента, или тя на него, за да се срещат тайно? Реакцията на всички останали е следствие, първопричината са Зюлейха и Йълмаз и тяхната в този момент вече отблъскваща любов. Йълмаз знае реакциите на Мюжгян, Зюлейха познава много добре Демир. Тровят живота на всички. Защо Зюлейха ще се оплаква от Мюжгян пред Йълмаз? Щом има нещо да каже, да го каже на самата Мюжгян, да го каже пред всички. Ако се страхува, че Демир ще се бие с Йълма – аз не се страхувам, че по въпроса за Мюжгян Демир ще се бие с него, да го каже на Хюнкяр, на Фекели. Зюлейха така хубаво се оплака на Фекели от Хюнкяр, да беше направила същото и за Мюжгян. Какъв и е Йълмаз? Откъде накъде ще обсъжда жена му с него? Да вземат едно решение и да го следват. Но, разбира се, Йълмаз си прави сметка да унищожи Демир, да си получи сина от Мюжгян и да бъде със Зюлейха. А Зюлейха от своя страна също поддържа огъня в Йълмаз за някой добър следващ ден. Но това е много голяма кошница, след като са оплели в нея живота на още толкова много хора, сред тях вече и деца, и някой някъде неочаквано ще се спъне или ще го спънат. Йълмаз помогна на Зюлейха да стигне до болницата, но заради тази среща той не успя да направи това за своята жена и своето дете.

# 683
  • Мнения: 28 053
Привет! Hug
Довечера ще има онлайн превод на Чукурова, в обичайното време ще публикуват линк. Но заради проблемите с онлайн превода на "Вавилон" явно имат притеснения за групата и затова в послеписа на поста в линка, са сложили резервния - за закрит достъп. Кликнете го и после последвайте с бутона "follow" вдясно на страницата. "Вавилон" и това не го спаси, но щом предлагат, аз веднага изпълних.

https://vk.com/turkiee?w=wall-46308288_120219

# 684
  • Мнения: 3 246
Здравейте и от мен в нашия ден,
Съгласна съм с голяма част от споделеното, но лично за мен думата "вина" в този случай е прекалено силна..., макар и описана като "непряка вина". Според мен, влияние върху ситуацията има, но чак пък вина....не.
Също така, лично аз, не мога да сложа на една везна ролята на Йълмаз и на Зюлейха в тази ситуация. Също така и самото въздействие върху случилото се в болницата. Ролята и активността на Зюлейха е много по-голяма в случая, а въздействието от участието на Йълмаз пък много по-силно.
Йълмаз нито е търсил Зюлейха, нито я е причаквал за разговор, нито е искал да я види по някаква причина. Зюлейха потърси Йълмаз, за да се оплаче от Мюжгян, защото егото й беше наранено.
Защо Зюлейха не се оплака на друг за Мюжгян? Много ясно - защото целта на Зюлейха, както вече бях писала, беше да накаже Мюжгян чрез създаване на напрежение в брака й. Как, ако Зюлейха се оплаче от Мюжгян на Фекели, Хюнкяр или на Демир, тя ще накаже Мюжгян? Никак.
Нейната цел беше Йълмаз, като съпруг на "виновната" Мюжгян да знае и да говори с нея, която от своя страна тя да се засегне, че той повдига въпроса и да последва спор, който да нарани Мюжгян и да разклати брака им.
Йълмаз откликна на обаждането, не само, защото това е Зюлейха, а защото до момента той се отзовава на всяко едно обаждане за разговор. Йълмаз не отказа дори и желанието за разговор от страна на Демир, не е отказвал разговор с Гюлтен, нито с Шермин. Той отиде на тази среща, за да види какво има да му каже Зюлейха. При срещата нито един от тях не показа любовни чувства, нито с думи, нито с език на тялото...това не беше любовна среща. Никой от тях не можеше да знае, че Мюжгян ще започне да ражда месец и половина по-рано, а Йълмаз беше оставил Бехидже с Мюжгян и нямаше идея, че лелята "духна" по свои задачи - да слухти и да създава интриги. Оттук и моето мнение: ролята на Зюлейха беше много по-активна за случилото се, а въздействието от присъствието на Йълмаз там беше много по-силно, защото това рефлектира върху Мюжгян. Да, Йълмаз можеше и да не отиде на срещата и да каже, че няма какво да говори със Зюлейха, а можеше и да остави Зюлейха да ражда на полето, както му каза Демир. Но, дали това е в характера на героя?! Не мисля. Дори не знам, дали Мюжгян или Демир в подобна ситуация биха изпълнили това, което съветваха.
Цялата случка е стечение на обстоятелствата, като подтикът за всичко беше разочарованието на Зюлейха, че извинението й не беше прието.
Не мисля, че човек, който не е в ситуацията може да оцени сложността й, ърудността й и мащаба й. От страни е много лесно да съветваме и да даваме акъли Simple Smile - да вземат решение, да изберат, да сложат край....но не всичко е толкова просто и лесно. Както има една приказка: "На чужд гръб и 100 тояги са малко", така че аз не се наемам да съдя чувствата на Йълмаз и Зюлейха един към друг. Защото освен любовта  има и други съпътстващи емоции, които често заемат връх. И двамата искат да са отговорни като съпрузи и родители, но и на сърцето няма как да се заповядва.
Хубав ден и до скоро! Simple Smile

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 17:41 от dana78

# 685
  • Мнения: 28 053
Дана, за предполагане не можеха да предположат, че Мюжган ще започне да ражда, но това какво е. След всичко, което се случи в предната серия, Йълмаз и Зюлейха 1000% да са сигурни, че Мюжган няма да ги свари, пак не трябваше да виждаме тази сцена.





Аз съм напълно убедена, че Зюлейха го прави нарочно с цел да унищожи брака на Йълмаз. А той го позволява. Нали каза на Мюжган, че му е нужна. Но Зюлейха с двете деца му е по - нужна. Впрочем тя каза ли му, че "брат" ѝ Вели я намери в Чукурова и я изнудваше. Не. Защото още не е разказала и как се омъжи за Демир като сестра на Йълмаз.
Зюлейха приспа вниманието на Демир и същевременно изостри докрай вниманието на Мюжган. Това не е отговорна майка. За съпруга е ясно - играе си ролята пред Демир.
Предстои отново Йълмаз да се извинява и обяснява пред Мюжган какви ги търси Зюлейха в дома им. А тя трябва да му зададе само един въпрос - как и на кого отмъщава.

# 686
  • Мнения: 2 503
Здравейте!

Благодаря ви за споделеното!

Абсолютно съм съгласна, че Зюлейха и Йълмаз имат голяма вина за случилото се. Като се замисля първоизточникът всъщност е Йълмаз, защото именно той направи двете жени съседки. Ако не бяха съседки, нямаше да се дразнят една друга чак толкова много, по- точно Зюлейха дразни Мюжгян с поведението си.
И защо звънни на Йълмаз, това вече беше прекалено. Защо му се вайка, чак засегната... И черешката на тортата беше , когато Мюжгян ги видя заедно в болницата. Не знам как успява да издържи Мюжгян, всъщност бебчето й дава стимул.
Много ми е чудно каква причина е намерила Зюлейха да ги посети отново... Neutral Face Все още не е ясно каква е причината за това посещение, но е твърде прекалено. И Йълмаз отново тича след нея... Горката Мюжгян, съсипаха я. Включвам в това число Йълмаз, защото той е причината за всичко това, лично мое мнение.

Дано успея да гледам довечера.
До после!

# 687
  • Мнения: 3 246
Здравейте Simple Smile,
Съгласна съм за новата сцена в малкия конак. Прекалено е, но да видим, каква е причината за това.
Лучия Simple Smile +1
Ирина Simple Smile
Значи, аз не съм на мнение, че вина има само и единствено Йълмаз. Да припомня още една поговорка: " Не е луд този, който яде баницата, а този, който му я дава." Мюжгян вече много отдавна знае истината, знае, че нещата се промениха след писмото, а знае за раната на Йълмаз още от начало. Видяхме, че той не й е казвал "обичам те" (един от разговорите им в спалнята им у Фекели. Тогава тя каза, че й е достатъчно той да е до нея и да я прегръща...а това създава различни очаквания и в Йълмаз).Мюжгян взе решение за всяка своя стъпка - никой за нищо не я е насилвал или изнудвал или принуждавал. Йълмаз тичаше след нея, но тя можеше да откже да се омъжи за него и да замине; Йълмаз я помоли да остане и да изгледат двамата бебето, но не отговори на въпроса, дали още обича Зюлейха...а мълчанието е красноречив знак и тя можеше да замине. Йълмаз нямаше да я спре насила и да я затвори насила. И сега, Мюжгян сама реши да придружи Йълмаз в малкия конак. Можеше да откаже, можеше да намери начин да го разубеди. Но тя се съгласи. Защото обича Йълмаз и това е по-силно от всичко: от чест, от достойнство, от логично и трезво мислене и т.н. Но, това е нейн проблем в крайна сметка. Ако не й харесва, защо не постави ултиматум на Йълмаз? Защо не поговори ясно и категорично с него? Защо не си събра багажа и не си тръгна у Фекели? Защо сега са пак в този малък конак след случилото се? Мюжгян се жалва на леля си, но защо не говори за това с Йълмаз? Защото я е страх той да не я изостави и това пак е нейн проблем...страхът никога не е решение, ако иска да живее нормално. Не може да се "огъваш" и да търсиш вината винаги в другите. Тя самата каза, че й е достатъчно само Йълмаз да е до нея, но сега вече това не й е достатъчно, ситуацията се промени, но Мюжгян някак си забрави да го каже на Йълмаз. За мен, основният проблем сега при нея е истината за Аднан, която тя щеше да научи дори и да си бяха останали при Фекели, но тази истина я "убива" и прави изблиците й на ревност някак си прекалено драматични за тези, които не знаят тя какъв товар носи.
Йълмаз също има вина и то голяма, не го отричам, но той не е единствен. И той, и Зюлейха и Мюжгян имат своята роля. Йълмаз можеше да не иска да се местят в конака. Да. Но и Мюжгян можеше да не се съгласи, а Зюлейха можеше и да не им се бърка, можеше да не тормози Мюжгян, можеше да не моли Йълмаз да остане в малкия конак (той хубаво се беше съгласил да си тръгнат).
Не мога да приема, че за всичко се обвинява само и единствено Йълмаз, защото имаме възрастни хора, които вземат своите решения и Йълмаз не може да отговаря и за тях и да бъде виновен и за тях.
Виждам, че и Зюлейха и Йълмаз се опитват да стоят далече един от друг, но не им се получава. Едно е да дадеш обещание, да знаеш, че е логично и че така трябва, но емоциите диктуват друго....сърцето казва друго и човек се поддава. Не оправдавам нито Йълмаз, нито Зюлейха, но не мисля, че в този случай има един виновен, а няколко. Кой повече, кой по-малко, но няма абсолютна вина при една толкова сложна и динамична ситуация.
До после! Simple Smile

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 18:39 от dana78

# 688
# 689
  • Мнения: 28 053
От изсмуканото от пръстите "отмъщение" на Йълмаз да живее под носа на Демир започна всичко. Мюжган можеше да не се съгласи, но го направи без да задава въпроси. Цялата тази сюжетна линия със съседството е подчинена на идеята да се задейства Зюлейха в посока разрушаване брака на Йълмаз и Мюжган. Бехидже буквално натика дневника на Мюжган в ръцете на Йълмаз, той прочете за страданията ѝ и какво направи, за да я отдалечи от дразнителя - няколко пъти повтори на Мюжган "ти прие/обеща". А сега стои пред празната кошара в дома си. Защото не предвиди, че освен страдание на Мюжган, причинява такова и на нероденото бебе.
На 38-ма сек. в клипа от Ваня Демир тича към горящата конюшня.
Ако Керем Али е оцелял, браво на авторите на фрагманите - много успешно успяват да внушат обратното.



Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 19:07 от LU4IQ

Общи условия

Активация на акаунт