Номинации за най-голяма муня - № 2

  • 82 301
  • 767
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 2 220
Една малко дълга мунщина от оня ден. Трябваше да водим малкото на кръв и урина. ММ сложил колектора и го разнася из вкъщи 1 час да го чака да се изпишка. Събрахме заветната течност и беж към болницата. Обаче кака ви муня сложила колектора в чантата, не да го държа в ръка, нали. На регистратурата отварям аз чантата, колектора се изсипал, но останало много малко на дъното. Причерня ми и не знам как да кажа на ММ, защото: той закъснява вече 2 часа за работа, чакал е малкия 1 час да свърши работата, народ в чакалнята и адска жега вътре, малкия гладен. Измънках аз, служителките казаха ще стигне течността. Ще живея!
Давам на служителката направлението, като съм сметнала, че е 29ия ден и важи. Да, ама не, вика изтекло е. Пак ме гледат на кръв🙄 Викам ще плащаме. ММ ми подава портмонето си, отварям и вътре нищо, ни 1 лв. Цялата чакалня ги гледа странно, малкото мрънка, ние се суетим къде са тия пусти пари. Нашичкият ги забравил в дрехите от предния ден. Добре, че му бяха превели заплатата по-рано, че изтегли и платихме, иначе ще трябваше да идваме друг ден. Много мразя да нося малкото по изследвания 🤯

# 346
  • France
  • Мнения: 12 243
О, неее! Горките! Представих си картинката Joy

# 347
  • Мнения: 2 220
Остави, препотих се 15 пъти, един добър мъж преди нас на опашката ни пусна, сигурно от съжаление 😀 А предния ден си изтървах телефона на плочките и дисплея умря, с него и аз..каръщина и мунщина ме преследват всеки ден.

# 348
  • Стара Загора
  • Мнения: 423
Отивам днес да си поръчам храна за вкъщи от едно заведение, докато чакам да стане, излизам да изпуша една цигара. Връщам се и на вратата се засичаме с един мъж и едно момиче. Държи вратата и ме чака да влезна, аз му казвам да излезне, няма проблем. Той настоява, че съм била жена да влезна. Поглеждам момичето и му казах, че той пък е с дете и е спредимство. Момичето направи физиономия, ама нищо не каза, ама и яз не загрявам. Влизам и се усещам каква тъпотия съм казала. Вярно, че беше дребничка, ама не приличаше на дете. Извиних й се няколко пъти, ама още мисля каква голяма чайка съм Neutral Face

# 349
  • софия
  • Мнения: 2 463
споко, аз съм на 30 и все още чувам 'да мине детето' , 'детето е преди мен' , 'дете ти няма ли да...' , особено зимата,когато съм опакована с цветни якета, шапки с пумпали и раница Wink

# 350
  • София
  • Мнения: 5 937
Всяка сутрин приготвям кутия със следобедна закуска на детето за училище и я слагам на шкафа за обувки в коридора. Тя си я взима от там и си я слага в раницата. Една сутрин съм супер заспала и естествено изнервена и закъсняваме. Виждам, че кутията я няма и пращам детето да я вземе от кухнята. Тя отива, обаче се бави супер много време. Аз естествено почвам да викам, тя твърди че кутията я няма, аз мисля че ме лъже и нарочно се мотае (прави ми ги тези номера понякога). Отивам в кухнята, кутията наистина я няма. И тогава ми просветва, че я приготвих и я върнах обратно в хладилника. После се извиних на детето.
Малкият е преместен в градина в друг квартал, че нашата е в ремонт. Баща му го кара и взима, че му е напът, но много късно се прибират. Аз го взимам само в петък, защото това е единствения ден, в който съм до обяд. Та взимам го аз и виждам как си слага пижамата в раницата. Питам: Защо си взимаш пижамата? То ме гледа неразбиращо. Е как защо бе мамо, да се изпере. Аз пак не зацепвам, и му викам че утре с кво ще спиш. Детето вече още по учудено: Нали е петък? Аз не е петък, как че е петък. И 5 минути спорим с детето петък ли е или не..........Около нас беше пълно с други родители...

# 351
  • София
  • Мнения: 4 262
споко, аз съм на 30 и все още чувам 'да мине детето' , 'детето е преди мен' , 'дете ти няма ли да...' , особено зимата,когато съм опакована с цветни якета, шапки с пумпали и раница Wink

Мен цял живот са ме мислили за по-малка. Ама доста по-малка. Но върхът беше, когато точно на 37мия ми рожден ден съм застанала с тогава 6-годишната ми дъщеря пред входа и чакам доставка (тя е с мен, защото не смея да я оставя сама горе, доставката въобще не се знае кога точно ще дойде). Приближава се една жена, която разнася реклами и вестници, помолва да ѝ отворя входа, приближава се към мен, поглежда щерката, после мен и  шепне тихо:
-Тя: Да не сте майка и дъщеря?
Аз: Да.
Тя:  Няма да ѝ давате да Ви вика "мамо"!
Аз /втрещено/: Защо?
Тя: На колко години сте я родили?
Аз: На 30.
Тя /учудено/: А на колко години сте сега?
Аз: Ами... днес ставам на 37...
Тя: Олееее... аз Ви помислих за тийнейджърка

# 352
  • София
  • Мнения: 39 711
Пуснала съм си YouTube на телевизора. Спира. Нямало нет. Изключвах го, включвах го, нет нямало. Той ме ми каже.
Телефонът ми също пее, че няма wifi. Компа леко ошашкан... няма нет. Рутерът си свети отвсякъде. Няколко пъти го рестартирах, даже и оптиката вкл. и изкл. Нищо.
Звъня на ММ и му казвам да се обади на провайдерът и да ги пита к'в им е проблема, щот нали разбираш нет няма.
Даже мислех да му казвам, че ни трябва нов рутер. ММ само каза "ама той нет-а трябва и да се плаща". Аз се пъна, че нямам черен екран с червен надпис "плати" на компа.
Платих си и имам нет Joy

# 353
  • Sofia
  • Мнения: 26 185
Кухненската ни маса е със стъклен плот,всеки ден сигурно по 10 пъти я пръскам с препарат и бърша.Все обвинявам другите,че не пазят Angry
Реших,че с тъмна покривка,незадържаща петна,ще си реша проблема,но не става и така...,защото от както я сложих всеки ден все нещо точно аз разсипвам на нея-кафе,мляко,супа...и трябва да се пере Confused ...преди малко сока от каната се изля на покривката вместо в чашата Blush

# 354
  • Мнения: 5 952
AnMary това миналата година в един такъв дъждовен ден го играхме. Прибираме се няма нет няма и телевизия. Ама имахме случай едни квартиранти във входа разкачили половината блок и се вързали за някакъв мач и цял ден никой не се обадил. От тогава звъним и проверяваме. Обясниха хората, че не сме платили и  в дъжда бягах да плащам, че ми трябва не само за форума, ам и за работа...
Да е подредя с последната изцепка.
Преди няколко дни правя мъфини, почри съм готова, ожаче още кафето не доизпито, слагам всичко без брашното, в същоо време приготвям и храна за кучето на село и вместо в кофичката му изсипвам всичко в сместа.Хапна супича с захар, яйца и мляко, а за децата наново бърках мъфини.

# 355
  • European Union
  • Мнения: 1 361
Отговарям на имейли на английски. Шефовете много държат всяко писмо да започва с "Dear" и първото име на човека. Отговарям на един, който се подписал Хауърд Смит и под него Джон Смит стрийт. Познайте дали не започнах писмото със "скъпи Джон". Умрях от срам, след като той ми върна отговор. Дано поне успея да разреша проблема, да не се налага да го препращам на шефката.

# 356
  • София
  • Мнения: 9 416
Като подхванахте ниските хора и аз да се включа. Щерката беше на около годинка когато на път за кварталната градинка минавахме покрай един плод зеленчук, който до момента не бях посещавала. Продавачката беше доста ниска жена с къса коса и младежки вид и се обличаше с дънки и унисекс суитчери. Първите 5-6 пъти не ми направи впечатление, че е ниска, нито облеклото й, защото все беше зад плота, а той е повдигнат на платформа. Отиваме един ден с малката и гледам отпред едно около 12-годишно момченце реди стоката. Приликата му в лице с продавачката е уникална и реших, че й е син.  Логично решавам, че дете няма как да продава, а продавачката никъде не се вижда. Обяснявам на щерката, че плодове ще купим на връщане, защото бързахме за някъде. На връщане вече жената си е зад плота и ни пита как така днес толкова късно идваме. Казах й, че сутринта е имало едно момченце, а ние сме бързали и не сме могли да я дочакаме. Тя ме погледна въпросително, но имаше опашка и не сме се обяснявали. Мина още известно време и я видях как от плота излиза отпред и изведнъж става доста по-ниска. Тогавя загрях, че онзи път не съм видяла сина й, а нея самата.

# 357
  • София
  • Мнения: 39 711
Моята мунщина продължава.
Звъня сутринта на ММ и се обясняваме за това-онова. Казвам му, че ще си пусна туба на ТВто, ама ми трябва телефона, щот с дистанционното на ТВто ми е малко неудобно. Споменах му, че часовникът ми доста често започна да се разкача от телефона и "ето, никъде го няма тоя телефон". С думите "уф, къде ще го търся пък сега" започвам да обикалям в хола и да се оглеждам. Разхилих се като се усетих, че телефонът ми е на ухото. ММ и той се хили кат ряпа и пита "намери ли го, а? Намери ли го?" Joy

# 358
  • Карлово
  • Мнения: 4 572
Имаме празник днес. Снощи правя муравейник, руски десерт с подсладено кондензирано мляко кутия, масло и други неща, отделям част от сместта за бонбони рафаело. Оставям нещата в хладилника за днес. Днес вадя едни бадеми, слагам кокос в чиния и ще въртя топчетата рафаело. Извахдам купичката със сместта, която си отделих снощи. Ми тя че е бяла бяла е, ама много се рони. сигурно много кокос съм сложила. Я да видя дали ако я овъртя в кокоса ще се стегне, ами не ще. Я да опитам. Ами май и кондензираното мляко е малко, понеже не е сладко и..........Rolling Eyes има вкус на извара! Бях я забравила напълно тази извара!

# 359
  • Мнения: 47 887
По принцип има рецепта за Рафаело с извара, но трябва да си се настроил Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт