Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

"Селски" номера и пинизи - тема 2

• 171 430
  • 2 530
  •   1
Отговори
# 1 950
Срещу кучешки лай има електронни каишки.

Аз също имам куче и я дресирахме с електронна каишка без никакъв проблем - като извибрира или й пусна звук знае, че е в издънка, и каквито и щуротии да е решила да прави - спира. Функцията срещу лаене е същата и може да се зададе да е автоматична.

# 1 951
Това звучи толкова варварско, кучето нали е част от семейството, на кой друг член от семейството ще сложите такова нещо.

# 1 952
Ма тя само леко вибрира или издава тих звук. С нищо не наранява кучето. То е същото като да кажеш на малко дете "Не" - или и това е варварско?

# 1 953
Както детето, така и кучето много бързо научават какво значи думата "не", вече дали слушат е отделен въпрос. Кучето комуникира с лаенето си, няма да седне и да вие цял ден защото е много щастливо.
Не знам защо в тази тема постоянно се сравняват кучета с деца Simple Smile

# 1 954
И аз не знам Simple Smile

Все тая - който както намери за добре да си се грижи за кучетата и за децата Simple Smile

# 1 955
Ма тя само леко вибрира или издава тих звук. С нищо не наранява кучето. То е същото като да кажеш на малко дете "Не" - или и това е варварско?

Е, пробва ли я да видиш как е? Според теб защо ще спира да лае, ако му е приятно или безразлично от каишката? Спира, защото го удря ток или чува звук от диапазона, в който му действа болезнено, всеки път, като лае, и това при всички положения му причинява някаква болка, която не иска да изпита отново.

# 1 956
Не е ток - звук е или вибрация! Казах го вече няколко пъти. И да - пробвала съм го разбира се - аз не съм си взела куче, за да го мъча. Спрете се вече.

# 1 957
Ти и кучето не усещате този звук по еднакъв начин. Трудно ми е да се спра в такива случаи. Само кучето си знае дали го мъчиш или не...

# 1 958
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
Не е ток - звук е или вибрация! Казах го вече няколко пъти. И да - пробвала съм го разбира се - аз не съм си взела куче, за да го мъча. Спрете се вече.
Слуха на кучето е 7 пъти по-силен от човешкия. Вие може да сте си пуснали тиха музика, но за кучето ви не е така! То я чува много по-силно! Вие може да чуете една пиратка като пукане, но за слуха на кучето ви това е равносилно на взрив!

# 1 959
Има кучета, които страдат много от това да са сами. Има методи, за намаляване на стреса от изоставяне. Повечето устройства уж са одобрени като безвредни, но те не премахват причината. Животното няма да лае, но ще страда. Използването на клетка работи добре. Не се заключват, а са място, в което кучето се чувства спокойно.
Пробвали сме свирка за котки и кучета и се оказа, че аз чувам тези честоти. Децата и мъжът ми не. Адски е гадно, директно в мозъка ги усещам.

# 1 960
  • при късмета
Слуха на кучето е 7 пъти по-силен от човешкия. Вие може да сте си пуснали тиха музика, но за кучето ви не е така! То я чува много по-силно! Вие може да чуете една пиратка като пукане, но за слуха на кучето ви това е равносилно на взрив!
Звуците, които чуват и кучета и хора, за кучетата не са по-силни.Те чуват по-далечни звуци, защото имат по-силен слух, а не усилено, нещо което се чува и от хората. А тези, които кучетата чуват, а хората не, са на различни честоти, а не различно силни.
Кучегоните са на този принцип, на каишките доколкото ми е известно са съвсем различен принципа.

# 1 961
Как е възможно да имаш по-силен слух, но само за далечните шумове не за близките. Какво странно нещо са животните Simple Smile

# 1 962
  • при късмета
Просто да имаш по-силен слух, означава, че чуваш и по-далечни шумове, а не само тях. Т.е., ако има един и същи източник на звук, той си е еднакво силен, ако човек го чува от 500 метра примерно, кучето ще го чуе 3км. и половина, ако слуха му е 7 пъти по-силен. Наистина ли трябва да се обясняват тези неща?

# 1 963
  • Варна
Темата на кучкарска ли я обърнахте?

# 1 964
Не е до сила на слух, а до честоти.

Общи условия

Активация на акаунт