Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

"Селски" номера и пинизи - тема 2

• 169 044
  • 2 459
  •   9
Отговори
# 2 070
В разгара на първия локдаун, мой доста близък познат се фукаше във фейса как то4но това ще прави като види хора по улиците с маски - тогава не бяха задължителни още и бяха кът, който искаше нямаше и откъде да си купи.... интелигентен, образован 4овек, много ме изненада с простащината си и го блокирах от яд.

Лятото съвсем слу4айно го срещам и по4на да ми се оплаква как го е тръшнал вирусът, над месец ни жив, ни умрял. До болница не стигнал, късмет изкарал, но още се бореше с последствията... много ми се искаше да го питам още ли му е забавно да се бъзика с хората, които се притесняват за здравето си по една или друга при4ина. Защото има хора с нарушен имунитет, с хрони4ни заболявания, адски много ситуации, които не знам защо хората не от4итат, освен ако не им опре на тях.....

Последна редакция: сб, 23 яну 2021, 17:00 от elfesea

# 2 071
Ние така се смеехме с моя приятелка, но това беше първият ден от извънредното положение, още не знаехме какво ни чака. Аз се ядосвах, че на една опашка, жената отзад все се буташе наблизо, колкото и да се дърпах. Приятелката ми ме посъветва да се закашлям, за да си осигуря веднага дистанция.

# 2 072
Преди месец ремонтираха съседната улица и с паяк местеха колите.Пред входа ни пльоснаха една която не е в движение.Ремонта приключи,а бричката е още отпред и заема мястото на някой от входа,който може да си паркира на това място.Мъжът ми няколко пъти говори по телефона с някакви от общината и уж щяха да предприемат нещо,но нищо не се случва...,пита и тези с паяка които всеки ден са тук и вдигат...казват да сме събрали сумата и да ги викнем или да се избута по някакъв начин,да пречи на движението и щели тогава да я вдигнат...
На зелена площ може да я избутате. Зад блока ни така се появи отнейде някаква кола на тревата. Съседи знам че писаха в онлайн формата на Столична община и я вдигнаха.

# 2 073
Чудих се дали постът ми е за тук или за темата "Най-нелепият подарък", но реших все пак тук да го пусна...

Хипер селско още от време оно като се подарява книга да се надписва "За еди кой си, по случай еди кой си" и изобщо да се пише каквото и да било. Все едно да купиш картина и отгоре да се разпишеш на кого я подаряваш, от кого е и т.н.... сакън, притежателят да не забрави кой я е подарил. Rolling Eyes
Не мога да разбера откъде е дошла тази грозна мода.
Толкова ли не може подаряващият да купи една картичка за стотинки и да си напише вътре посланието, а картичката да пъхне в книгата, та все по книгите трябва да се пише.

Надпис върху книга смятам, че е приемливо да бъде оставен само и единствено от автора на книгата (дали послание или афтограф).

# 2 074
  • Пловдив
А за мен не е селско

# 2 075
А е селско писането в книга защото?

# 2 076
На картините също се пише на гърба.

# 2 077
И на снимки на времето се пишеше на гърба. Имам такива подарени фотки от съученици. Но младите не знаят и им се струва селско. Пък може и да е. Но тогава така беше Simple Smile

# 2 078
Работата ми е със стари книги,  тези от соца специално почти всички всички са с посвещение. На мен ми е много мило да ги чета, това е било съвсем нормално. Виждала съм много сладурски надписи с детски почерк от типа на"От Гошко за мама и тате 1982г." Също така и не само подаряващите книги от приятели или роднини слагат такива посвещения. Има страшно много с "Еди кой си съюз/училище/завод награждава ..... за успех/принос" и т.н.
Селското ми е да видя какво са ползвали за да си отбелязват страниците. Grinning

# 2 079
Обожавам подарени книги с послание. Като картичка, но с много повече съдържание и мисъл.
Имам и книга за постижения в училище и ми е супер хубав спомен. Също е надписана.
Не виждам абсолютно нищо селско в това.

# 2 080
Аз имам подарена книга от баща ми и надписана вътре. Баща ми вече не е между живите, но посланието написано вътре в книгата го зная на изуст, а ако ми го беше казал твърде вероятно бих го забравила защото тогава бях на 18г.

# 2 081
Имам една единствена книга с надпис - енциклопедия на пътешественика, подарена за рожден ден. Толкова красиво е изписано, толкова мили думи са, свързани с книгата и мен, от толкова любими приятелки, че се умилявам всеки път като го видя. Селско е последната дума, за която се сещам.

# 2 082
И аз имам такава книга, надписана от класната ми. Много ми е скъпа. Пазим и първата готварска книга, подарък на мама от татко,  с посвещение, в негов стил, с типичния му хумор. Но такива селяни сме ние ...

# 2 083
  • София
Аз имам подарена книга от баща ми и надписана вътре. Баща ми вече не е между живите, но посланието написано вътре в книгата го зная на изуст, а ако ми го беше казал твърде вероятно бих го забравила защото тогава бях на 18г.

Скрит текст:
Вчера бе годишнина от смъртта на моя баща, какво не бих дала за книга с послание за спомен от него Simple Smile

# 2 084
Явно има хора, които са просто по-педантични към вещите си. Искат подаренето да им е изрядно чисто и хубаво. Няма нищо лошо, ама чак пък селско... може да предупредиш ако още някой ти подарява книги с посвещение, че предпочиташ посвещението в красива картичка. Все пак не всички дарствени надписи са от любимите ни хора, може любимата ни книга да е с посвещение от някой неприятен бивш/бивша Grinning
П.П. Големи прегръдки ви изпращам момичета, аз нямам книга с посвещение от баща ми, но понеже беше човека с най-красивия почерк, когото познавах, все го карах да ми надписва бележниците. Пазя си всички бележници до 5-ти клас, когато се спомина.

Общи условия

Активация на акаунт