"Селски" номера и пинизи - тема 2

  • 398 133
  • 5 956
  •   1
Отговори
# 2 460
  • при късмета
  • Мнения: 23 998
Кал разнасят и камионите от строежите. В този ред на мисли, като има сграда вместо зелена площ, няма кал, няма разнасяне. Пак се връщаме на това, че по-добре на мястото на сградата да има паркинг. Зелена площ така или иначе, няма да е

# 2 461
  • Мнения: 1 119
А недей си попожелава транспорта в Япония.
В Азия са толкова пренаселени градовете и транспорта е ад. А автобусите са им едни малки - ти детето и раницата -немислима гледка.


Азия, не само Япония е друга бира, не я набърквайте.
понякога наистина е така, но транспортът е много точен, защото улиците не са стеснени от паркирани от двете страни коли.
Япония наистина е друга бира. Показва как може да бъде хубаво за всички, когато се уважава обществото и реда.
Затова пък в Сицилия видях ситуации, които дори в България, са немислими. Та който както си го направи.

# 2 462
  • Мнения: 1 625
Кал разнасят и камионите от строежите. В този ред на мисли, като има сграда вместо зелена площ, няма кал, няма разнасяне. Пак се връщаме на това, че по-добре на мястото на сградата да има паркинг. Зелена площ така или иначе, няма да е
Има закон, който ги задължава да почистват гумите на техниката (камиони, багери и т.н.) при напускане на строежа. Не случайно е въведен.
За другото. Ми дай да махнем навсякъде градинките, за да има къде да се паркира. Не е нужно децата ни да виждат трева, дървета, цветя. Само коли, коли, коли. Ми отвратително е.

# 2 463
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Ама аз не искам да е като в Япония. Нито като в Сицилия. Нито като в Патагония.

Аз не живея в тези страни. Живея в България. И искам тук, в България, да се спазва договор между мен и местната администрация. Аз им давам пари във вид на данъци, а тя ми дава благоустройство, включително и паркомясто.

Защо държим да се спазват договорите между две фирми, има съдилища в случай на неспазване, има други форми на наказание? А когато става въпрос за договор между гражданин и администрация - способите за наказание са едностранни и все са в полза на администрацията?

# 2 464
  • при късмета
  • Мнения: 23 998
Кал разнасят и камионите от строежите. В този ред на мисли, като има сграда вместо зелена площ, няма кал, няма разнасяне. Пак се връщаме на това, че по-добре на мястото на сградата да има паркинг. Зелена площ така или иначе, няма да е
Има закон, който ги задължава да почистват гумите на техниката (камиони, багери и т.н.) при напускане на строежа. Не случайно е въведен.
За другото. Ми дай да махнем навсякъде градинките, за да има къде да се паркира. Не е нужно децата ни да виждат трева, дървета, цветя. Само коли, коли, коли. Ми отвратително е.
И камионите го спазват все едно. Никой не казва, че не трябва да има зелени площи. Казвам само, че пренаселването е основния проблем и като се реши той, ще се решат и останалите коментирани. Няма наплив към София, няма нови сгради, не се увеличава броя коли. Не колите са причина за тези проблеми, а точно обратното, те са последица

# 2 465
  • Мнения: 1 119
Договорът с местната администрация не включва паркомясто. Ако си купите хеликоптер, ще поискате площадка за кацане и хангар?Общината се грижи за транспорта, улиците и тротоарите. Моите покупки не са неин ангажимент. Данъците, които плащам са за поддръжката на тази инфраструктура.
Не казвам,че ще ги стигнем японците, но поне да вървим в тази посока. Струва си.

# 2 466
  • при късмета
  • Мнения: 23 998
Там е работата, че има задължение не само да поддържа инфрактуктората, а да я изгражда. Като се съобразява с всичко. Включително паркоместа около сградите. Според предназначението и общата им ЗП

# 2 467
  • here and now
  • Мнения: 4 207
Договорът с местната администрация не включва паркомясто. Ако си купите хеликоптер, ще поискате площадка за кацане и хангар?Общината се грижи за транспорта, улиците и тротоарите. Моите покупки не са неин ангажимент. Данъците, които плащам са за поддръжката на тази инфраструктура.
И тя е чудно поддържана?
Ако местната администрация прави това, за което и плащаш, то коли по тротоарите и в зелените площи няма как да има.

# 2 468
  • Мнения: 3 720
Аз плащам данъци и не шофирам. Но искам празни тротоари и зелени площи. Нямам. Намирам го за много селско.
 

# 2 469
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Аз плащам данъци и не шофирам. Но искам празни тротоари и зелени площи. Нямам. Намирам го за много селско.
 
Не се разбра какво нямаш, но по повод снимката - тая принцеса сигурно води принцчетата 3,4 километра до най-близката градина и след това ходи на работа. А сигурно след това със същото колело "бяга" от работа (защото няма 8 часов нормален работен ден) да ги равозва по разни кръжоци, курсове и извънкласни мероприятия.

# 2 470
  • Мнения: 10 880
Идеално се разбра какво няма лейди Рамкин. Празни тротоари и зелени площи без коли й липсват. Да, и кола няма.
И това на снимката си е най-нормална, средностатистическа жена/мъж, водещи децата на градина. Нормална гледка в доста държави в Европа.

Няма какво да вадите от 100 кладенеца вода, как без кола не може, пък няма паркоместа пък не знам какво.
Не е нормално да се паркира в тревни площи, за това дори се глобява, и по тротоари. Това е.
И цялата тази енергия ако се насочи към тези, които реално имат власт и им е работа да се погрижат за това, ще е много по-продуктивно.

# 2 471
  • Варна
  • Мнения: 36 597
Е, няма нужда и от обратното - да вадите от сто кладенеца вода как без кола може. За някои може, за други не. Да не говорим, че си зависи и от населеното място.

За паркирането по тротоари и тревни площи съм съгласна. Успявам да не го правя, но в противен случай ще си плащам глобите.

# 2 472
  • Мнения: 10 880
Като не можеш без кола си правиш сметката, къде ще я паркираш. И не се оплакваш, че трябва да вървиш 10 минути до там. Случва се, да. И вървиш.

И следиш за какво се ползват данъците ти и изискваш да е по предназначение.

# 2 473
  • Мнения: 10 372
Еми, селянията си съществува. От няколко години по нашата улица вдигат с паяк всеки, паркирал на тротоара. И вече няма нито една кола. Преди това многократно сме се карали със всякакви идиоти, които паркират на тротоара при поне 4-5 налични места на улицата. И целите тротоари са разбити. Не мога да го разбера това паркиране по тротоарите. Когато започнах да карам, няколко пъти спуках гума на малката си кола (вярно, че тогава бяха други гумите, по-лесно се пукаха) и оттогава принципно избягвам да качвам кола по всякакви тротоари и бордюри.

Последна редакция: чт, 04 мар 2021, 13:18 от Poni69

# 2 474
  • Варна
  • Мнения: 36 597
И аз избягвам, не заради глобите. Колкото и да не ми е лъскава и скъпа колата, тя ми трябва. Не искам да я троша по тротоарите или да я валям в треволяци и кал. Наскоро пукнах гума на потрошен бордюр. ДО него паркирах, съвсем по правилата, в рамките на синя зона. Голям кеф.

Общи условия

Активация на акаунт