"Селски" номера и пинизи - тема 2

  • 398 173
  • 5 956
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 197
Прочетете си ЗДвП. Joy Умишленото каране бавно не се толерира, колкото и да им се иска на някои.
Хайде,покажи ми в закона къде го пише,че ми стана интересно...🤔Някои тук четат между редовете....И в голям филм влязоха....Нито е имало предпоставка за ПТП,нито намалил ,защото ми е кеф...пропуснах автобус да се включи в движението...И чичо ти каруцар, отзад откачи,че си позволих да пусна автобуса и от кога в градски условия е в нарушение да се кара с 30-40 км.😈

# 256
  • София
  • Мнения: 12 006
Направо съм измумена колко хора са ок с идеята да си правят каквото си искат на пътя, вкл. дейстия които не се толерират от закона, както и да раздават правосъдие на околните както им скимне. То затова е такова положението по пътищата.
Иначе пък за автобуси, които със спирането са на ляв мигач, нищо че тепърва чакат пътници хич не сме го виждали, мда. Ако е чакала такъв да слязат и да се качат хората, нормално да я опсува и освири.

Прочетете си ЗДвП. Joy Умишленото каране бавно не се толерира, колкото и да им се иска на някои.
Хайде,покажи ми в закона къде го пише,че ми стана интересно...🤔Някои тук четат между редовете....И в голям филм влязоха....Нито е имало предпоставка за ПТП,нито намалил ,защото ми е кеф...пропуснах автобус да се включи в движението...И чичо ти каруцар, отзад откачи,че си позволих да пусна автобуса и от кога в градски условия е в нарушение да се кара с 30-40 км.😈
Чичо ти каруцар откачил и ти след него Joy В наурешие е твоето поведение, да ти го припомня пак:
2-ри пример-Минавам покрай спирка на Градски транспорт-автобус е пуснал мигач ,за да се включи в движението, ествественно намалих и го пуснах....Господина зад мен,който беше на прилична дистанция,като ме застигна -започна да ме нарежда и да ми свири....Grin
Беше наказан, като карах с  30 км.на път,където не може да ме изпревари ....Joy
И си прочети закона, там го пише, срамно и опасно е да излизаш на пътя без да го знаеш. Току-виж си понаучила и нещо друго за шофирането. Bowtie
ПП: И на форума е добре да прочетеш правила - флууда е забранен. Или и това искаш да ти покажа къде го пише? Joy

# 257
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Между другото, 30 км/ч е съвсем нормална и препоръчителна скорост като се минава покрай детски градини и училища. А автобусите са с предимство, доколкото знам, така че съвсем нормално е да го пусне. И ще намали, да, няма да се блъсне в него я.

# 258
  • Мнения: 18 498
30 км. ч. е точно скоростта при която вероятността блъснат човек да почине е около нулата.

# 259
  • Другата България
  • Мнения: 37 264
Всъщност някой изобщо запомни ли откъде тръгна спора? Или и тук, като навсякъде не е важно да четем и да мислим, а да се изкажем, на всяка цена, непременно и задължително?
Никой не твърди, че трябва да се "лети" в градски условия с над 70 км/ч, или в извънградски с над 120. Ставаше въпрос за хвалбата на потребителката, че е "наказала" Мунчо, карайки умишлено с 30 км/ч, за да го изнерви. И поне аз това коментирах, че така се създават предпоставки за ПТП и се изнервят по-лабилни водачи/ки, така и до саморазправа на пътя се стига, засичане, неправилно изпреварване и въобще много ситуации, създаващи напрежение на пътя. Което можем да избегнем.

# 260
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Тук, в Калифорния, наистина има закони, по които е нелегално да се кара “прекалено бавно” и могат да те глобят. Само че, рядко се прилага...обратното е по-големият проблем.

Мен пък, не знам дали може да се определи като селско, ама ми скъсват нервите, че като цяло не пазят колите - и собствените си и тези на околните. По паркинги, до тротоари - отварят, блъскат, стържат боя, огъват ламарини - и с лъскавите каляски и с таратайките.

Според мен няма опасна и безопасна скорост, когато говорим за блъскане на човек. В този ред мисли, замисълът на закона за намалена скорост покрай училища и градини не е ли по-скоро шофьорът да има време да реагира и да спре навреме, когато дете изскочи на пътя?

Последна редакция: сб, 14 дек 2019, 16:43 от Etereia

# 261
  • Мнения: 13 270
Не ми отговорихте как "неселски" да се отнасяш с идиотите на пътя, че да не си мислят, че всичко им  позволено и правила за тях не важат.

# 262
  • София
  • Мнения: 18 699
Питай тия дето докладват и трият постове.Grinning

# 263
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 205
Сега и мен ще ме обявите за селянка, но аз много рядко пускам автобус, .
Скрит текст:
и то когато ме притисне и се навре насила. Да пуснеш автобус, значи, че все едно пътуваш с автобуса - бавно, с изчакване на спирките, ако няма уширение и в добавка дишане на изгорели газове. В лентата, в която заставам за завой, винаги се навират и автобусите за направо, защото веднага след кръстовището им е спирката. Независимо, че нямат предимство, с размерите си избутват всички и това обикновено ми струва поне един светофар. Така че, също доста се ядосвам, когато някой пусне автобус отпред. Е, не показвам пръсти и не псувам гласно поне.

Ами да, такава си. Добре, че не всички са като теб, иначе нямаше да има градски транспорт.
Като изключим факта, че автобуса вози доста хора (в колата са един-двама, рядко повече), да му се даде път е дори чисто "колегиално" към автобусният шофьор.
Аз винаги пускам общественият транспорт, основно от уважение към труда на тези хора - цял ден по улиците, и носят отговорност за живота на хората, разправяйки се със всякакви участници в движението - селяни, граждани, комплексари и гадняри.
Ама то Господ е създал първо себе си Grinning

Последна редакция: сб, 14 дек 2019, 20:32 от Радика

# 264
  • пак там
  • Мнения: 2 885
И никой не се сеща, че този джигит, унизен и принуден да се влачи излишно,след това ще отпере с бясна скорост и може да блъсне някой отсреща. Ама нали го е направил след мен, какво значение има? Съвестта ми ще е чиста, а?

Нейсе.

Когато ме подпрат отзад, ако имам възможност се изнасям и се извинявам с фарове. Ако сметна, че ме подпират излишно (случая с девойката), и ако имам възможност, докато съм спряла, за секунди включвам на задна, белким се усети. Ако не се усети - проблемът си е негов, изчаквам първа възможност и тръгвам. Но това съм аз все пак, аз не се боря за надмощие над никого на пътя.

# 265
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 015
Събуди ме детето, ставам, отварям прозореца да погледна навън, деня се очертава слънчев, и около мен почват да хвърчат гълъби и парчета хляб! Някои от съседите отгоре решил са храни "птичките". Свинщина,  в общи линии!

# 266
  • София
  • Мнения: 19 249
Бяха питали мъжа ми дали е нарушение бавното шофиране. Ами, все още не е, дори да не ни изнася.
И аз се ядосвам, като гледам как сутрин по Цариградско някои май си доспиват в колите и правят опашка, ама...

НО в конкретната ситуация съм съгласна нахалникът да бъде озаптен, след като съфорумката никому не е пречела. Ясно, че няма да го превъзпита, но на такива трябва периодично да се набиват канчетата

# 267
  • софия
  • Мнения: 2 463
как може в градска среда в малки улички ! 30км/ч да е селска проява! Аз живея в Люлин , панелната част, тук аз трябва да ходя по булеварда, защото не мога да се вредя на улицата от незаконно паркирани коли. На места има колчета, и единствения начин да си качиш джипа е да се мушнен в пролуката на пешеходната пътека. Стоях половин час закована като пирон докато две мутри уонаби-та се опитваха да излязат.
Същото е на пазара. Аз съм пред сергия застанала, на тротоар! Свирка ми някакъв джип да се махна от тротоара, че да паркира.....еми и там стоях половин час без да мръдна, докато онова не се отказа. Не мога да понасям наглостта на тенекиите !

# 268
  • София
  • Мнения: 11 484
Това пък "малки улички" от къде дойде?

# 269
  • Пловдив
  • Мнения: 14 399
Без квалификациите съм съгласна с Радика. И почти винаги пускам автобусите напред.

За ниската скорост се отнася ей това:
Закон за движението по пътищата
Чл. 22. (1) Водачът на пътно превозно средство не трябва да се движи без основателна причина с твърде ниска скорост, когато по този начин пречи на движението на другите пътни превозни средства.

Иначе на мен са ми малко смешни онези, които много настояват, че имало такъв текст. Даже не говоря за хората във форума, имам един познат такъв, не пропуска да го каже при всеки повод и да натърти, че в други държави глобявали за това. Почти все едно изважда табела "джигит". Wink

Последна редакция: пн, 16 дек 2019, 11:53 от Магдена

Общи условия

Активация на акаунт