"Селски" номера и пинизи - тема 2

  • 398 153
  • 5 956
  •   1
Отговори
# 5 400
  • София
  • Мнения: 35 088
В Тока бар на Градина е същата тъпащина.
Първият ден и не разбрах, защото освен 25- те лева за шезлонг и чадър, сметката ми беше над 120 лв.
Вторият ден отидох в 13ч, до 14:30 бях притеснена три пъти ще искам ли нещо от бара освен кафе, вода и фреш?
Защото аз може да не поръчвам, но ще ме таксуват 100 лв консумация за двата шезлонга, за мое добро един вид….

# 5 401
  • София
  • Мнения: 709
На Тасос на втория ден от почивката едва си намерихме къде да хапнем. В три  ресторанта влизахме и никой  не идва да ни обслужи. Чакаме, чакаме, няма никой. Чак  в четвъртия благоволиха да ни обслужат.  А на плажа , за да ползваш шезлонг и чадър трябва всеки човек да има консумация от поне 30 евро. Това  беше на Ла Скала.

# 5 402
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 023
На плаж в Аланя, срещу 10лв на ден даже идваха да ни мият краката от пясъка и там където нямаше дървени плочки до морето между шезлонгите мокреха пясъка, за да не изгориш докато се оридвижваш от и към водата. Не знам дали се разбра.
В Гърция надолу по островите е ок, тук ги разглезихме.

# 5 403
  • Мнения: 4 828
В Гърция тази година сервитьорката отказа да ни обслужи, защото я беше страх от кучета. Трябваше да поръчвам на бара и да си взема сама напитките. По принцип нямаше да е проблем, ако беше казала веднага, а не чакахме 20 минути преди колегата й да дойде да ни извести.

# 5 404
  • Мнения: 1 415
По повод горните коментари, все повече разбирам и дори одобрявам тези, които бойкотират почиването по българското Черноморие. И според мен, малко са нещата, които могат да те привлекат там. Точно изобилства  от селски номера, абсурди и тарикатлък.


# 5 405
  • Мнения: 9 355
Аз пък почивам в Китен, плащам 7 лева чадър и никой нищо не иска от мен. За без пари толкова.

# 5 406
  • Пловдив
  • Мнения: 14 388
А аз сядам на постелка в свободната зона и хептен никой нищо не иска. Нищо не разбираме ние, дето ходим на нашето море. Wink

# 5 407
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 754
Ние си носим сгъваеми столчета, тип рибарски с облегалка, чадър и огромна постелка. Свободни зони колкото щеш.
2020 си направихме истински кефа на плаж Перла в Приморско, но тогава цените и условията бяха прекрасни. Комплект чадър, 2 шезлонга и масичка - 12,50 лв - чадърът нов и голям, шезлонгите новички и приятни, разстоянията между отделните комплекти-огромни. Направо да ти направи кеф да плажуваш и да си харчиш паричките на бара за фрапенца и биричка. Но едва ли вече и там е така, това беше някакъв бонус заради Ковид. На всички останали плажове в Китен и Приморско плажните артикули едно че бяха по-скъпи и друго - набутани един върху друг буквално. Тази година, ако идем, ще си носим всичко, при все че вече сме и с бебе.

# 5 408
  • Мнения: 2 553
А аз сядам на постелка в свободната зона и хептен никой нищо не иска. Нищо не разбираме ние, дето ходим на нашето море. Wink

Същата работа сме и ние. Ходим на Юг на свободни плажове, тк сме с малко дете и куче, и на платените не е разрешено. Да, но за зла беда от тази година тези свободни плажове вече също са платени. За кучета е забранено, за деца - все още не. Satisfied

# 5 409
  • Пловдив
  • Мнения: 14 388
Не съм срещала чисто платени плажове, без свободни зони. Но може и да има. Не беше ли обаче задължително да има свободна зона?
Иначе селски пинизи на морето има в изобилие, ама чак пък хич нищо да не струва на нашето море... В интерес на истината, на запомнящ се пиниз не помня да съм се натъквала лично на морето и нищо лошо не мога да кажа от собствен опит. И до късмет си е, но дотук не мога да се оплача.

# 5 410
  • Мнения: 2 553
Свободни зони има в някой краен ъгъл, но от тази година е забранено за кучета. Разрешено е само на неохраняеми плажове, каквито така и не открихме. Тези, които миналата година бяха, вече не са. Това имах предвид и приключвам, да не ставам досадна вече с тия кучета и деца. Satisfied

# 5 411
  • Мнения: 2 749
Началото на юли бях на Златни пясъци и нямаше проблем за кучетата. Но не ни пуснаха на платена зона, защото не можело за нашия хотел там. Можело до пътеката, където не ме устройваше, защото кучките ми са пазачи /😂 мини-пинчери /. Иначе стоим в свободната зона, но този ден не носехме чадър, че имаше силен вятър. Но си купихме набързо един чадър, а зоната си остана на 2/3 празна, както и за всички дни, докато бяхме там.

# 5 412
  • София
  • Мнения: 19 249
Тази година 1. хората вече са като отвързани, дори най-големите хипохондрици 2. - горивата поскъпнаха и се гледа към по-близката Гърция.

# 5 413
  • софия
  • Мнения: 268
Всеки плаж има 20 или 30% свободна зона, и там винаги е най-спокойно. Почивката зависи как ти ще си я направиш.
Аз обожавам нашето черноморие и не бих го заменила изцяло с гърция. Аз не искам никой да ми слугува и да ми ближе краката.
По заведения не ходим. Къща за гости на брега на морето , имаш си кухня , имаш си локалното пазарче. Имаш си гледаката и огромната тераса. Просто трябва да с търси.
Ако отидеш в голям хотел с още 2000 поситетели , наистина не разбирам как точно ще си 'починеш' от големия град...

# 5 414
  • Пловдив
  • Мнения: 14 388
Не е по темата, само да кажа, че почивката не е само от големия град  - всеки според вкуса си.

Общи условия

Активация на акаунт