"Селски" номера и пинизи - тема 2

  • 398 094
  • 5 956
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 10 352
Не виждам за какво толкова да ти е жал за наемателите. Един простак е такъв и като собственик и като наемател. Финият, възпитан човек също си личи, съответно такова е и отношението към него. В блока на свекърва ми живеят млади хора на квартира, точно над тях - то са чалги и купони, отказват да участват в чистенето на сняг, че били наематели, отказват да плащат режийните за блока - ми как да ги гледат? В нашият блок живееха млади хора - прекрасни, възпитани, всички ги харесвахме. Не виждам защо към всеки наемател отношението трябва да е едно и също.

# 556
  • Мнения: 427
А защо трябва да ни трогва отношението на хора, от които по никакъв начин ни не зависи битието? Някой от съседите не ме харесва или ме гледа от високо? Дори не ги забелязвам, като се разминем във входа казвам "добро утро", "добър ден" и толкова. Домоуправителката е симпатична, сяда да изпием по едно кафе понякога когато идва за таксите. Явно не мисли, че сме втора категория хора, щом сме под наем. Аз дори досадни колеги, които всеки ден са на два метра от мен успявам да не забелязвам. Общувам си с тези, които са ми приятни, останалите ги поздравявам за здравей и довиждане. Ако седна да нищя кой какво си мисли за мен и как се чувства, няма да смогна да си свърша работа  Ill С шефа ми също сме от много различни планети. Усещам, че не ме харесва, сигурно и той усеща, че не го харесвам, но какво от това? Говорим си по работа и толкова.

# 557
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
На мен това скоростно маркиране, хвърляне на стоките и подхващане на следващия клиент, преди предният да си е събрал нещата ми е непонятно и сигурно скоростно ще ми вдигне кръвното, ако ми се случи, ама с “ни-тЪ-видях” простаците постоянно се сблъсквам. Супермаркетът претъпкан, вият се опашки, които пресичат напречни пътеки, по които купувачи минават и все още пазаруват, повечето възпитани хора оставят метър разстояние за последните...е, винаги се намира някой да се намърда в дупката - “А, сори, не видях.” Ми как ще видиш, те другите 10-15 човека отзад са педя високи и си носят покупките в шепички.

# 558
  • Мнения: 10 352
А защо трябва да ни трогва отношението на хора, от които по никакъв начин ни не зависи битието? Някой от съседите не ме харесва или ме гледа от високо? Дори не ги забелязвам, като се разминем във входа казвам "добро утро", "добър ден" и толкова. Домоуправителката е симпатична, сяда да изпием по едно кафе понякога когато идва за таксите. Явно не мисли, че сме втора категория хора, щом сме под наем. Аз дори досадни колеги, които всеки ден са на два метра от мен успявам да не забелязвам. Общувам си с тези, които са ми приятни, останалите ги поздравявам за здравей и довиждане. Ако седна да нищя кой какво си мисли за мен и как се чувства, няма да смогна да си свърша работа  Ill С шефа ми също сме от много различни планети. Усещам, че не ме харесва, сигурно и той усеща, че не го харесвам, но какво от това? Говорим си по работа и толкова.

Да, не трябва да те трогва. Но явно си плащаш таксите за входа, че черпиш и домоуправителката. Това вече показва отношение.

# 559
  • при късмета
  • Мнения: 23 995
Не е ли опасно входната врата де се заключва с ключ? Ако стане някакво бедствие, земетресение, пожар и трябва бързо да се излиза ще се изпотрепете на заключената врата, като безкрайно нелепата трагедия в Индиго. Май селския пиниз е на собствениците, че не им са дават пари за нормална входна врата с механизъм, която си стои така или иначе заключена и се отваря с бутон или чип

# 560
  • Мнения: 10 352
Зависи колко голям е блока. При нас също заключваме, но живеем десетина човека.

# 561
  • Мнения: 500
s.v.s , с този изказ думите ви нямат никаква тежест

# 562
  • Мнения: 197
Какъв изказ? Просто да се спазват елементарни правила..Не може табелата да ти е под носа и да се правиш на ударен...Да,не им се дават пари за чип и ако вратата не се заключва-стои си цял ден отворена....и това го правим с цел поне малко да се предпазим от набези,поради зачестилите кражби в района!Толкова ли е трудно???И други наематели имаме и нямаме проблем и не съм решила хората.Просто образно обясних за леля ти и селския и пиниз...Но тук половината,четоха през редовете и половината "квартиранти "се засегнаха неоснователно!!!

# 563
  • Мнения: 5 059
Не мисля, че една заключена врата ще спре крадец.
Ако някой е решил да го направи - ще ви обере и с 3 заключени врати.
Преди няколко месеца спахме една вечер на зееща входна врата.
Чак на сутринта я забелязах.През нощта даже се разбудих,защото чувах някакви гласове,реших че ми се е сторило, а явно са били комшиите 😂

# 564
  • Мнения: 10 352
Заключената врата може да не спре сериозен крадец, но поне ще спре някой, решил, че може да използва входа за тоалетна (какъвто случай имахме при нас)

# 565
  • Мнения: 197
Сега за вратата се хванахте и кражбите обсъждате...🤔😉Не е скучно с Вас!!!

# 566
  • Мнения: 1 918
С теб пък е доста скучно. И не е нужно да слагаш по няколко препинателни знака, досадно е. Затвърди ми мнението - ако говориш така на съседката си, тогава разбирам защо не затваря.

# 567
  • Мнения: 197
А вие по рождение ли сте злобна или с годините натрупахте стажа? И не ме познавате , за да  ми говорите на "Ти"-пореден селски пиниз!🤔

# 568
  • Мнения: 500
Бях 5 години под наем, на никой не му пречеше да ми събира редовно парички за какво ли не, обаче на събранията - аз като наемател нямах никакъв глас....но след това наемателите все криви.... За мен това си беше дом и се грижех за него като такъв.
АКо някой влезе да ме обере, 99% от откраднатото ще бъде мое имущество. Едва ли ще тръгнат печки и матраци да мъкнат 'тайничко' през нощта.
В момента живея във вход с автоматично затваряща се входна врата. 2 пъти се опитаха да ме оберат през нощта, добре че се будя лесно, та не се стигна до 'влизане'.

# 569
  • Мнения: 1 918
А вие по рождение ли сте злобна или с годините натрупахте стажа? И не ме познавате , за да  ми говорите на "Ти"-пореден селски пиниз!🤔
Започнах да говоря на вие в първия ми отговор към теб, но просто не предизвикваш уважението ми, за да продължа да говоря на вие.
Не бях злобна, тук във форума ме развалиха 😁

Общи условия

Активация на акаунт