"Селски" номера и пинизи - тема 2

  • 398 000
  • 5 956
  •   2
Отговори
# 1 740
  • Пловдив
  • Мнения: 14 329
Може, само да не е в съчетание с "дебел", "огромен" и пр. Wink

# 1 741
  • Мнения: 13 223
Аз пък не мога да разбера каква е тая злоба към пълните хора. То не беше гъз, то не беше чудо. Някой са дебели от мързел и лакомия, други от лошо здраве и лекарства. Никой няма право да ги съди и обижда. Грозно е.

То си зависи от поведението на пълния човек, има и много пълни хора возещи се по ГТ и ги срещаме навсякъде, но никой няма да тръгне да ги коментира.
Но пък защото са пълни някои хора не означава, че няма да се отразява когато са невъзпитани.

# 1 742
  • Мнения: 920
Аз пък не мога да разбера каква е тая злоба към пълните хора. То не беше гъз, то не беше чудо. Някой са дебели от мързел и лакомия, други от лошо здраве и лекарства. Никой няма право да ги съди и обижда. Грозно е.
Принципно си права.
Но в почти всички случаи, когато са обиждани и критикувани, това е като откат за тяхната злоба и завист към слабите /поддържащи формата си/ жени.
Не твърдя, че всички пълни или дебели жени са злобни и завистливи, но повечето са. И с това те сами настройват другите срещу себе си, абсолютно заслужено.

# 1 743
  • Мнения: X
Обобщено - на никого не му пука кой дебел и кой слаб. Но когато сме обидени от нечие поведение, обичаме да изтъкваме негативните им черти и е най-лесно да започнем от външния им вид. По принцип избягвам класификации, обаче забелязвам същата тенденция при мен.

# 1 744
  • Мнения: 859
Всъщност, подигравките на тема външен вид са точно от комплексирани хора, които по друг начин не могат да се почувстват значими, а им е нужно. Никой няма да ви завижда за едните килограми, ръст, коси, бюст, дрешки или нещо друго подобно, успокойте се най-накрая и дишайте! Дразнят се хората на високомерни и невъзпитани "кифли" (и от двата пола ги има), не на красотата и "поддържането". И ако простаците все пак успяват да наранят някого с думи и дела, то другаде ще им "сипят" от същото и ще си мълчат вече.

Колкото до бременните - не мисля, че тези промени могат да се сбъркат с обикновено напълняване или по-широки дрехи. Прекалено специфични са. В този смисъл забелязвам, че в транспорта все по-рядко мъже ще се решат да отстъпят място на бременна, да помогнат за количка и т.н. Случвало се е от цял автобус, пълен с видимо здрави мъже, жените да станем, при това - и възрастни вече такива. "Силният пол" седи и гледа любопитно, или е забил поглед в така важния телефон. Определено не оставя хубаво усещане.

За пренасяне на количка също мисля, че е добре първо да се попита има ли жената нужда от помощ. Някои не искат чужд човек да пипа количката, причини много. Може и любезно да се отклони помощ, не както в горното мнение, разбира се.

Разказът на Уиш за истеричната бабичка с отворени джобове на чантата ме подсети, че аз пък съм за темата за "муните" - чантата ми е все отворена, за да ми е по-лесно, да не се повреждат циповете и ... все нещо изпада. Много пъти добронамерени хора са ме подсещали, учтиво съм благодарила.

# 1 745
  • Мнения: 1 625
И когато бях просто дебела, и сега, когато бях бременна, ако някой ми отстъпи, усмихвам се и сядам. Случвало ми се мен да стана и да ми се сопнат, че "Аз не съм бременна". Знам, че е гадно. Щом ми стават благодаря и сядам, все тая причината.
Не виждам причина да страдат другите, защото аз съм "дебела". Завист не изпитвам, опитвам се да гледам с хумор на собственото си положение. Но има хора, които направо прекаляват. Един вид, ама те горките, колко страдат, заради хората, с проблем с теглото. Колко разбират как е трудно, как.... И всичко в този тон. Ехооо, аз имам огледало, имам и глава на раменете си. Нямам нужда от набиване на канчето, ама и такова "съчувствие"... По-добре не.
Напълняването е болест във всеки един случай. Обществото трябва да спре да го съди като козметичен проблем и да започне да го приема за здравословен. Тогава ще може да махнем и тази стигма, което ще доведе до повече хора, търсещи решение.

# 1 746
  • София
  • Мнения: 4 283
Поради здравословен проблем съм като бременна в 6-7 месец. Ама съм пълна само на корем. Редовно ми стават. Аз се усмихвам и сядам. Или отказвам учтиво. Ама чак пък да се озъбя. Комплекси.

# 1 747
  • Пловдив
  • Мнения: 14 329
...
Но в почти всички случаи, когато са обиждани и критикувани, това е като откат за тяхната злоба и завист към слабите /поддържащи формата си/ жени.
Не твърдя, че всички пълни или дебели жени са злобни и завистливи, но повечето са. И с това те сами настройват другите срещу себе си, абсолютно заслужено.
Ахъм. А като отслабнат, стават благи като повечето слаби.
А, пардон - те не умеят да отслабват, тоест да поддържат формата си. И обратно - слабите се поддържат и не надебеляват.

# 1 748
  • София
  • Мнения: 13 560
И аз смятам, че трябва да си доста семпъл, за да те топли мисълта, че си слаб/слаба. 
Хората са различни, с различна структура, килограми, пропорции, черти на лицето, коси....
Явно съм доста зле, защото нито един от тези критерии не оказва влияние върху изграждане на връзка с друг човек, било то интимна или чисто приятелска.
Но не съм и в пуберска възраст де.

# 1 749
  • Мнения: 920
Ахъм. А като отслабнат, стават благи като повечето слаби.
А, пардон - те не умеят да отслабват, тоест да поддържат формата си. И обратно - слабите се поддържат и не надебеляват.
Не знам какви стават дебелите като отслабнат и какви стават слабите като надебелеят, отношението ми и към двата вида жени е неутрално, защото за мен са важни личностните им качества, не теглото им.
Споделям мнението си на база лични наблюдения.Тъй като не спадам нито към слабите, нито към дебелите, съм безпристрастна в такива ситуации, но за съжаление фактите са си факти. Работя в среда, където достатъчно много коментари и проявено отношение от едните към другите ми дават правото да споделя личното си мнение. Заради което, разбира се, не е нужно да се засягат всички.

# 1 750
  • София
  • Мнения: 13 560
Ахъм. А като отслабнат, стават благи като повечето слаби.
А, пардон - те не умеят да отслабват, тоест да поддържат формата си. И обратно - слабите се поддържат и не надебеляват.
Не знам какви стават дебелите като отслабнат и какви стават слабите като надебелеят, отношението ми и към двата вида жени е неутрално, защото за мен са важни личностните им качества, не теглото им.
Споделям мнението си на база лични наблюдения.Тъй като не спадам нито към слабите, нито към дебелите, съм безпристрастна в такива ситуации, но за съжаление фактите са си факти. Работя в среда, където достатъчно много коментари и проявено отношение от едните към другите ми дават правото да споделя личното си мнение. Заради което, разбира се, не е нужно да се засягат всички.
Няма как да не спадаш в едно от определенията. За едни си дебела, а за други слаба. Определенията са в главата на този, който ги прави. И ако трябва да следваме твоята логика, то ти си надута, защото си слаба, или злобна, защото си дебела и понеже не си нито едно от двете, според теб, значи си и злобна и самодоволна.Не го кзвам като обида към теб, просто използвах поста ти, за да онагледя, колко е несериозно обобщаването.

# 1 751
  • Мнения: 9 650
И слаба, и дебела, все съм си злобарка. Единственият лек да спра да съскам е да се наспя, децата да си приберат играчките и да научат без да викам и ако може някой друг да сготви и простре прането. Благодаря Simple Smile)).

# 1 752
  • София
  • Мнения: 13 560
И слаба, и дебела, все съм си злобарка. Единственият лек да спра да съскам е да се наспя, децата да си приберат играчките и да научат без да викам и ако може някой друг да сготви и простре прането. Благодаря Simple Smile)).

Ха ха, и аз съм злобна като заваря къщата нагоре с краката Simple Smile.

# 1 753
  • София
  • Мнения: 19 207
Аз също напълнях непропорционално на корем. Някои дрехи спрях да нося точно защото с тях неведнъж ми правиха място. Обикновено благодаря, все пак приемам за комплимент, че им изглеждам във фертилна възраст (бях на 45+ години).
А сега с този ковид - празни места да искаш. Разбира се - в повечето случаи на външната седалка, за да те затруднят да седнеш до тях, което вече е по темата. Не всички са за 2 спирки.

# 1 754
  • Мнения: 9 650
Някои по-високи не могат да влязат на вътрешната седалка, не е за да те ограничат Simple Smile))

Общи условия

Активация на акаунт