"Селски" номера и пинизи - тема 2

  • 398 101
  • 5 956
  •   1
Отговори
# 5 385
  • Мнения: X
Сега се замислих как аз се нареждам... Май винаги изчаквам зад човека преди мен. Но не за да не го прередя, аза да не се прецакам като чакам на празно гише. А ако се появи някой да обслужва, обикновено пита кой е наред.

Въпреки всичко независимо кой кого и как е прередил, не е окей директно да се разкрещиш. На няколко пъти съм напомняла съвсем любезно, че аз също чакам на опашката. Само с една баба се скарах, която се опитваше да се промуши между мен и стената и беше с пълна кошница, а аз имах само една картичка.

# 5 386
  • Мнения: 9 619
В тези аптеки, никога не съм се редила (не знам дали въобще има в моя град), но като ви чета - системата им е глупаво организирана.
Най-близкото подобно нещо е в кварталния Изи пей. Чакаме на една опашка и което гише се освободи първо - клиента отива на него. Не схващам логиката да се редим на отделни гишета - на едното да минат 10 човека, а на другото 2ма да чакат 1 час...

В конкретната ситуация щях да изчакам зад жената с децата. Логично е всички, влезли преди мен в аптеката просто да са преди мен... А когато се появи аптекар (без значение на коя каса) да кажа "госпожата е преди мен", защото тя е... преди мен....

# 5 387
  • Мнения: 10 352
Както написах по-нагоре, много често клиентът на аптеката дава рецепта, или иска нещо и аптекарят отива да го търси. Понякога отива и в склада или между рафтовете, ако клиентът не е намерил стоката, която е изложена на свободен достъп. Как мога да знам дали чака на празната каса или й търсят нещо някъде. Не обичам да се пререждам и не го правя, но в случая при две свободни каси, не виждам защо да се наредя на единствената заета.

# 5 388
  • София
  • Мнения: 12 006
И аз не виждам смисъл при 2 или повече каси, от които едната заета - да се наредя на заетата, т.к. както вече се спомена, понякога аптекаря отива да търи в склада или м/у рафтовете.

# 5 389
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 269
След като се организираха група за подпомагане на бежанците от Украйна във фб,веднага налазиха и мошеничките .
Бежанците са предимно майки и баби с деца.
Молят за вещи от първа необходимост,бебешки неща,дрехи за големи деца,спално бельо...
Едната мошеничка излъга ,че е приютила бежанци и събира помощи за тях,а също и че иска помощ да им плати тока.
Хората и приготвили колети,а тя им поискала и пари да сложат.
После я разконспирираха,че се е регистрирала в различни групи и иска да и пращат всякакви размери детски , дамски,мъжки дрехи и обувки. Накрая се оказа,че никого не е приютила.Каза,че била в затруднено положение и се възмути,че само на украинци сме помагали.
Разгледахме и профила във фб-на снимката двама здрави млади хора.

Същата жена,след като беше разкрита изчезна.
И днес сутринта виждам-
Тя писала възмутена как всички помагали само на бежанци,а за българите в беда никой нищо не правел.
Това било показност и лицемерие.


Не знам дали да нарека това селски номер,защото не искам да обиждам хората живеещи на село.
Това долно същество решило да прави пари от нещастието на майки и бебета няма капка срам и съвест.


Честит празник на всички българи!

Последна редакция: чт, 03 мар 2022, 22:21 от Veronikaaa

# 5 390
  • Пловдив
  • Мнения: 14 357
Тоя малоумен рев как било лицемерие да се помага на украинци, докато българите водели постоянна тежка война с глада и мизерията, е залял Фейсбук; знаем от опит, че при събиране на помощи винаги се намират и измамници... обаче такова, признавам си, не очаквах - да се съчетаят двете. "Кефи" наглярката (един вид, принудена съм да лъжа, щото не помагате и на мен). Hushed

# 5 391
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 269
Аз разбирам да помагаме на хора,които наистина имат нужда,без значение дали са българи или не.
Ама млада и здрава жена да лъже,да проси пари и вещи от хората ,вместо да работи-не,такава не заслужава нищо.
Между другото-на снимките и се вижда,че е с гадже на почивка.

# 5 392
  • Мнения: 10 352
Това са точно хората, които убиват човещината.

# 5 393
  • Пловдив
  • Мнения: 14 357
Вероника, ами да, то там е наглият пиниз - тя нужда няма. На мен просто ми стана смешно, че съчетава двете "тенденции".
Вместо да си кюти, след като е станала за резил... Wink

# 5 394
  • Мнения: 4 986
А някои просят по групите и после продават в други групи във фейса.

# 5 395
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 269
Вероника, ами да, то там е наглият пиниз - тя нужда няма. На мен просто ми стана смешно, че съчетава двете "тенденции".
Вместо да си кюти, след като е станала за резил... Wink

Да,това е най-грозното.
Вместо да се засрами,тя плюе.
И не е само една за съжаление.

# 5 396
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Има достатъчно читави организации и пунктове, където този, който иска да помага, ще го направи. Измами е имало и винаги ще има, затова луди са онези, които пращат на случайни хора. Точно затова и нямам фейсбук. Нямам нужда някой да ме лъже или да намирам лъжлива информация. Отделно че си спестявам хилядите кафенца, котенца, поздрави за добро утро и кога мамин златен се е оригнал.

# 5 397
  • гр.София
  • Мнения: 210
Темата замря 😕

# 5 398
  • Мнения: 10 352
Точно днес си мислех, че отдавна не сме писали в тази тема, сетих се, че отдавна не съм чела и Афродита, сигурно трябва да я пишем в липсите.

# 5 399
  • Мнения: 2 553
Минала седмица на Южното ни черноморие бях тотално втрещена от обслужващия персонал почти на всяко място, което посетихме. Караха ни се навсякъде за всевъзможни неща - защо сме пипнали някаква шапка на сергията за шапки, защо сме с куче (вързано на каишка) - 500 лева била глобата, по ресторантите трагедия - кисели сервитьорки и бланширани картофи за 9 лева! Но кулминацията, където вече с глас се смях, беше на едни чадъри. Гледаме цена 8 лева чадър, 8 лева шезлонг. Ок, ние сме 4 човека - ще си платим да сме "на лукс", както се майтапи дъщеря ми. Разполагаме се, при което пристига едно момиче и ни казва, че освен таксата за чадъри и шезлонги, има задължителна минимална консумация от бара - 40лв. Сега, как да ви кажа - ние си пийваме и хапваме на плажа по баровете по цял ден. Правим сметки доста над 40лв. Но така поискани не става. С глас се смях. Преместихме се 2 метра в ляво на следващите чадъри. Направихме сметка в ресторанта 120лв. за обяд само.. Сладоледи и фрапета не се коментират. Но нищо не взехме от въпросния бар.

За мен е тотална селяния да взимат и такса за чадърите, и "такса бар".

А приятел разказа, че на плажа в Синеморец имало нещо като беседка, цената за ден за която е 400лв. + 100лв. такса плаж! Satisfied Такса плаж - какво е това? Satisfied

Общи условия

Активация на акаунт