Дискова херния - 19

  • 59 154
  • 736
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 6 159
Благодаря сърдечно на всички! Окуражихте ме!
Ели - ТАЛ, имам само Ривотрил, пия 1/2 табл.от 0.5 мг. от него, но за изследването в понеделник ще изпия цяла таблетка Blush

Човек като е подготвен ,че това изследване е около 25-30 мин. , може да се стегне и да си наложи  да мисли за нещо друго . Аз просто не бях ориентирана , не бях разговаряла с никого преди това и  се шашнах Grinning

Успешна "борба" в понеделник !

# 286
  • Мнения: 20 143
Мен и за 5 минути са ми правили в Иван Рилски, много ме беше яд как ме претупаха, 300 кинта ей така.

# 287
  • Мнения: 19 289
Там май апаратът е доста стар.
Аз затова питам имате ли впечатления от този в Софиямед. То важно е и кой снима.

# 288
  • Мнения: 20 143
Не е по-стар от този в Исул, там имах чувството, че се разпада. 😸 Но пък хората ме държаха 20 минути и ми разчетоха подробно, за разлика от тия в Иван Рилски....
За Софиямед не съм чела отзиви. Погледнах в сайта, но не видях да пише колко Тесла е, повечето са 1,5, като тук там на някои места има и по 3.

# 289
  • София
  • Мнения: 2

В Софиямед си правих последно резонанс преди около година и нещо. Апарата не е първа младост, като че ли не е от най-добрите. Но екипа определено е много добър - началник е д-р Чупетловски, страхотен и като човек и като професионалист, винаги можеш да влезеш да ти разчете и коментира резултата.

# 290
  • София
  • Мнения: 1 180
Мъжът ми е много доволен от ЯМР в Русев в 5 градска в София. Каквото беше разчел д-р Марков, се потвърди на 100 процента след това. Баща ми също ходи там.

# 291
  • в пустинята
  • Мнения: 191
Здравейте, някой опериран от ДХ, посещатавал Хасковски минерални бани, по кл. Пьтека?

# 292
  • Мнения: 6 159
Lirena  , как мина  ЯМР-то ?

# 293
  • Мнения: 20
Здравейте,
Имам хернии от ляво, но от време на време получавам бодежи и на места по десния крак.
Някой имал ли е подобни симптоми?
Благодаря

# 294
  • Мнения: 1 893
Ели, благодаря,  че попита Hug
Без никакъв проблем,  изобщо не почувствах тези страхотии, за които бях чела. Дори си гледах Grinning
Тропането и тракането също не бяха нещо непоносимо. Явно при всеки е индивидуално. Ето, аз нямах никакъв проблем.
Исках да споделя с вас резултата, тъй като невроложката ми е в болнични, а не мога да разбера от написаното колко дискови хернии имам всъщност.
Удачно ли е попитам тук?

# 295
  • Мнения: 20
Ели, благодаря,  че попита Hug
Без никакъв проблем,  изобщо не почувствах тези страхотии, за които бях чела. Дори си гледах Grinning
Тропането и тракането също не бяха нещо непоносимо. Явно при всеки е индивидуално. Ето, аз нямах никакъв проблем.
Исках да споделя с вас резултата, тъй като невроложката ми е в болнични, а не мога да разбера от написаното колко дискови хернии имам всъщност.
Удачно ли е попитам тук?

Кога ще видиш невроложката?
Аз лично не смятам, че е неудачно, но тъй като не сме специалисти може да те объркаме и наплашим излишно.
Решението си е твое.

# 296
  • София
  • Мнения: 425
Записвам се тук. Имам проблеми, някакви изменения на прешлени, изследвания никакви, само ЕМГ правих.
От три седмици отново ме боли, най-вече като седя. Ще ходя за направление и отивам на невролог. Ходила съм веднъж при такъв, изписа ми диклофенак дуо, носене на колан и гимнастика. При предишната криза купих колана, горе-долу облекчава, но имам чувството,  че сега като го носих, започна нещо да ми прещраква в десния крак.
Личния лекар ми изписа Вимово, май няма особен ефект от него.

# 297
  • Мнения: 2 303
Здравейте! Записвам се при вас.
Имам проблем, скована съм от петък и съм на легло. Във вторник вече нямах болки,  само движенията ми бяха все още ограничени в областа на кръста. Но едно кихване и ме върна в изходна позиция. Според личната имам дх. Прати ме на рентген-там всичко е добре. Ще ме праща на невролог с молба за скенер. Днес говорих с няколко невролози, обясниха ми че тук така не пращат на скенер и ЯМР. Трябва едва ли не да си скован продължително време и да не се повлияваш от лекарства за да ти дадат направление.
При мен от три, четири месеца се появяват схващания , които преминават без лекарства само с гелчета за по няколко дни. Имах и усещането, че нещо не е наред с тялото ми, като болки тук, там по гърба и кръста, стягане на мускулите в тази област. Но това сковаваме и болката.......От Варна съм. Моля някой, ако може да ми препоръча читав невролог.

# 298
  • Мнения: 2 303
Извинявам се за обърканото обяснение, но съм по-емоционална от болката.

# 299
  • Мнения: 2 483
Благодаря за отговора.На мен гел не са слагали.Микродисектомия ми правиха.

Какво е мнението на турските неврохирурзи за гела? Очевидно, че е безсмислен, след като не са Ви "издоили" едни 1000 € за него?!

Общи условия

Активация на акаунт