Справяте ли се сами в голям град без роднини?

  • 1 065
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Привет на всички,

Останах самотен родител с три деца след раздяла с партньора ми. Две от децата ни са близнаци в градинска възраст, по-голямото е в училище. Ужасно ме е страх дали ще се справя. Обмислям да се върна при родителите си в по-малък град. Сега живеем в София, имам хубава работа, финансово сме добре, но ми трябва и помощ с децата, а такава имам много инцидентно. На кръстопът съм.
Приемам всякакви мисли и съвети Simple Smile Има ли хора в сходна ситуация?
Благодаря на всички предварително! Надявам се да почерпя сили от вас.

# 1
  • Мнения: 25 675
Не мисля, че ако се върнеш в малкия град ще цъфнете и вържете. Трябва те първа да търсиш нова работа, градина, училище...
Опитай да си продължите ежедневието, може да потърсиш жена почасово да помага, ако можеш да си го позволиш. Не е лесно сама, но мисля че си длъжна да останеш в големия град, в името на децата.
Винаги можеш да се върнеш при вашите, ако изнемогваш.

# 2
  • Мнения: 10 681
Да ти кажа, може да се забатачат още повече нещата. Ако буквално се върнеш при родителите ти, колко ще се издържите? Ти си свикнала отделно от тях, те са свикнали сами. Колкото и да са мили и добри, шанса да се изпокарате за битовизми е голям. Така ще се окажеш сама, в малкия град, с децата, без перспективна работа. С родителите ми сме само на гости. Трудно се издържаме повече от 2 дена. Просто сме станали съвсем различни, с различни разбирания и ежедневие. Не бързай според мен да се отказваш от сегашния си живот.

# 3
  • Мнения: 11 737
На колко е голямото дете? Ако е по-голямо и можеш да разчиташ на него ще е по-леко.
Друг фактор е дали сте в собствено жилище или плащате заем/ наем - дали можеш да си позволиш разхода по него сама.
Ако си останала сама след развод, бащата ще помага ли за децата?
Вариант е платена помощ или родител да дойде при теб в София.
Зависи и от твоята работа и работно време, колко болнични можеш да вземаш, може ли при необходимост да работиш от вкъщи или да вземаш дете с теб. Ако си с нормално работно време и детето е на занималня ще се справиш докато всички сте здрави. Разболее ли се някое дете става по-сложно, особено ако децата боледуват често. Най-сложно е ако ти се разболеешили трябва да влезеш в болница с едно от децата. Обмисли вариантите за такива случаи.
Ако трябва да обобщя - при  подходящо работно време, организираност, рядко боледуващи деца - намери начин да останеш в София. В противен случай търси вариант за помощ, но пак остани в София. Да се върнеш в родния град е добре само ако можеш да си намериш подходяща работа с добро заплащане. Тогава близостта на родителите и тяхната помощ, особена ако имаш и жилище ще е предимство.

# 4
  • Мнения: 2
Mama Ru, на 8 е голямото и сме на квартира. Засега няма вариант родителите ми да идват тук дългосрочно.
За бавачка си мисля, да. С работата успявам и от вкъщи при боледуванията. А случаите, които си изброила с боледуванията, и мен ме плашат. Високоплатена работа там едва ли ще намеря, нещо дистанционно по-скоро си мисля.
Ту ме хваща паника, ту ме отпуска и си казвам, че тук сме си супер и никъде не ми се ходи...
Благодаря Ви за мненията!:heartbeat:

# 5
  • София
  • Мнения: 4 262
Ще се справиш. ще ти е доста трудно, но със сигурност ще си по-добре. Като отидеш в малкия град и нямаш хгубава и платена работа кел файда, че ще спестиш от квартира. Няма да говоря за емоционалната травма за децата от свикването с околния свят тук и местенето. А за това, че ще се влошат отношенията с родителите и ще си скапеш нервите повече от трудния живот, макар и сама няма да говоря

# 6
  • Мнения: 667
Справям се сама, в София, откакто бяха съответно на 9 м. и на 3,5 г. - вече 8 г. Само че с 2 деца (но по-малки) и собствено жилище...

Отначало работех от къщи, а когато бяха на 4 и на 7г., започнах работа. Не ми е минавало през ум да се връщам при нашите. Само лятото са при баба си за месец-два.
Не ми е било кой-знае колко тежко. Свиква се, въпрос на организация.

Последна редакция: пт, 01 ное 2019, 16:05 от aaa73

Общи условия

Активация на акаунт