Имам нужда от спешен съвет. Аз живея и работя в чужбина вече 15 години. Работя в частна детска градина като учителка. Записах малката ми дъщеря( на 1 god и 7 месеца) в съседната група с друг учител. Дъщеря ми беше с баба си около 6 месеца преди това в къщи. Бабата се върна в БГ, а дъщеря ми тръгна с мен на градина. След пътуването на бабата , дъщеря ми започна да е залепена за мен през цялото време. До тоалетна отивам с нея. Както и да хвърля боклука. Шефката на градината ми направи компромис и ми позволи да я взема при себе си, в моята група. Първият ден всичко премина горе-долу добре. Тя яде с всички други деца, заспа с всички и като цяло беше добре. Вторият ден обаче беше много труден. Много често плачеше и вдигаше ръчички да я взема. А когато опря до обедня сан, заради умората и превъзбудата започна да креши и плаче неудържимо. След половин час плач заспа. Но след събуждането беше залепена за крака ми през цялото време и мрънкаща до края на работния ден-до 16 часа. Когато я питам дали иска пак на градина казва че не и започва да плаче. Как да постъпя? имаше моменти през вторият ден , в които тя виждаше как другите дечица ме прегръщат и как и аз ги прегръщам... На няколко пъти тя дойде и ги избута... Иначе в къщи си има и батко и никога не е проявявала ревност...но в градината явно е различнo...не знам как да постъпя... Притеснявам се, че Ако я прехвърля в другата група ще и остане за цял живот чувството на изоставеност. Тя не говори и езика. в къщи говорим само на български... Когато беше при мен аз и превеждах и в това отношение и беше по-лесно... Чудя се какво да правя.. Напрежението от тази ситуация ми се отразява и на мен. И почти сам готова да напусна работа. Какво бихте ме посъветвали?

Скрит текст:
Imam nujda ot speshen syvet. Az jiveya i rabotya v chujbina veche 15 godini. Rabotya v chastna detska gradina kato  uchitelka. Zapisah malkata mi dashterya( na 1 god i 7 meseca) v sasednata grupa s drug uchitel. Dashterya mi beshe s baba si okolo 6 meseca predi tova v kashti. Babata se varna v BG, a dashterya mi tragna s men na gradina. Sled patuvaneto na babata , dashterya mi zapochna da e zalepena za men prez cyaloto vreme. Do toaletna otivam s neya. Kakto i da hvarlya bokluka. Shefkata na gradinata mi napravi kompromis i mi pozvoli da ya vzema pri sebe si, v moiata grupa. Parviyat den vsichko premina gore-dolu dobre. Tya yade s vsichki drugi deca, zaspa s vsichki i kato cyalo beshe dobre. Vtoriat den obache beshe mnogo truden. Mnogo chesto placheshe i vdigashe rachichki da ya vzema. A kogato oprya do obednia san, zaradi umorata i prevazbudata zapochna da kreshi i plache neudyrjimo. Sled polovin chas plach zaspa. No sled sybujdaneto beshe zalepena za kraka mi prez cyaloto vreme i mrankashta do kraya na rabotnia den-do 16 chasa. Kogato ya pitam dali iska pak na gradina kazva che ne i zapochva da plache.
Kak da postypya? imashe momenti prez vtoriat den , v koito tya vijdashe kak drugite dechica me pregryshtat i kak i az gi pregryshtam... Na nyakolko pyti tya doide i gi izbuta... Inache v kashti si ima i batko i nikoga ne e proyavyavala revnost...no v gradinata yavno e razlicno...ne znam kak da postypya... Pritesnyavam se, che Ako ya prehvarlya v drugata grupa shte i ostane za cyal jivot chuvstvoto na izostavenost. Tya ne govori i ezika. v kashti govorim samo na balgarski...
Kogato beshe pri men az i prevejdah i v tova otnoshenie i beshe po-lesno...
Chudya se kakvo da pravya..
Naprejenieto ot tazi situacia mi se otrazyava i na men. I pochti sam gotova da napusna rabota. Kakvo bihte me posavetvali?


P.S. Izvinyavam se mnogo za latinicata. Tyrsya ot kyde da svalia bg klaviatura.
Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: пн, 28 окт 2019, 13:25 от Не се сърди, човече