Каква марка хладилник да избера

  • 47 492
  • 734
  •   1
Отговори

Анкета

Коя марка хладилници според вас е най-добра

Опции:

* Гласуването приключено: ср, 27 ное 2019, 19:35

# 285
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Преди около година купихме един Либхер. Не съм сигурен за точния модел, висок малко над 2 метра. Правен е в България, но това не ме тревожи особено. Гаранция 3+3 години, тоест удължена.
Много ми се искаше да взема един Бош широк 70 сантиметра, но нямаше да мога да го събера.
На ЛГ доста оглеждахме моделите, но жената нещо не им хареса чекмеджетата и освен това тъкмо им бяха вдигнали цените. Затова взехме Либхера. Беко също имаха прилични модели.
В интерес на истината, ако имах място щях да си взема хладилник и фризер по отделно, с височина около 1,5 метра. Мисля си, че така ще е много по-удобно и функционално. Ако някой слънчев ден успея да си построя малката къща за която вече съм купил парцела, вероятно така ще направя...          Wink

# 286
  • Мнения: 11 445

П. П. За който ще купува също сега да знае, че няма удължена гаранция от LG. В сайта тази, която я пише при регистрация на продукта е за перални и сушилни май, но не важи за хладилници. В Технополис това ми обясниха.
Точно така. Съвсем ясно и с големи букви си е написано на сайта на LG:
https://www.lg.com/bg

# 287
  • Мнения: 8 695
Когато се наложи да купя нов акумулатор за колата и казах на моя автомонтьор на когото имам пълно доверие,че смятам да купя от марката БОШ,той категорично възрази:"В никакъв случай не купувай на БОШ! Акумулаторите им са скапани!"
Това го казвам само като информация. Може пък хладилниците на БОШ да са им супер качествени. Не знам.

# 288
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Когато се наложи да купя нов акумулатор за колата и казах на моя автомонтьор на когото имам пълно доверие,че смятам да купя от марката БОШ,той категорично възрази:"В никакъв случай не купувай на БОШ! Акумулаторите им са скапани!"
Това го казвам само като информация. Може пък хладилниците на БОШ да са им супер качествени. Не знам.


Този твой познат автомонтьор нещо те будалка...! Акумулаторите на Бош са едни от най-добрите. Това, че в България се предлагат ментета на много места е съвсем друга работа.
Освен това е добре да знаеш, че монтьори, майстори по сервизи и всякакви продавачи на авточасти гледат да ти предложат това от което ще вземат по-голям комисион в момента.

# 289
  • Мнения: 2 053
Днес закупихме този модел на LG https://www.lg.com/bg/hladilnitzi/lg-gtp523dscl#pdp_where
Базов е, нищо особено, но пък като размери е идеален. Аз до последно се чудех много за Самсунга като на man_darin_ka, по-лъснат е и с повече екстри като фреш зона и други, но фактически накрая реших да заложа на по-здрав компресор, че ми се ще да работи по-дългичко живот и здраве, защото изобщо тая хамалогия по ваденето и вкарването на хладилник не ми се иска скоро да си я причиняваме пак.

# 290
  • Мнения: 9 685
Лъвли, честита придобивка, безпроблемно да си го ползвате!
Не знам защо смяташ, че е базов модел? Всичко необходимо си има. Важното е да върши работа, пък лъскав или не, не е толкова важно, поне за мен.

# 291
  • Мнения: 11 445
Честит и да ви служи дълго!

# 292
  • Мнения: 2 053
Много искам да благодаря на всички, които тук се включихте да коментирате.
П. П. Базов имам предвид, че няма никакви почти екстри, но те повечето екстри отиват в моделите с долна камера явно като гледам, тези с горна рядко имат такива.

# 293
  • Мнения: 133
Март месец правихме кухнята, и се бях спрял на Либхер, Бош и ЛГ. Бош-а ни отказа заради чекмеджето за плодове и зеленчуци - 1 цяло, с височина около 25 см. и за 1 нещо да вземеш от него трябваше да го вадиш цялото - и е много грозно. ЛГ ме отказа заради компресора- ОК, инверторен е, но няколко модела разгледах в магазините и всички бяха с китайски компресори, а и вътре не е нищо особенно. Та взехме Либхер - с италиански компресор, Подредбата е страхотна, имаш на разположение през 3-4 см. място за полица, да си ги наредиш по собствен вкус, има и 1 полица, която се разделя на 2 - аз съм ги сложил 2-те половинки 1 в/у друга на най-високия ред и се събират кофички от кисело мляко или големи буркани и остава 1 пръст разстояние. А отдолу има 2 чекмеджета, които са на колелца и са супер удобни. Единствен минус за мен е, че не е инверторен компресора и се чува като се включва - но пък разходните норми ги дават с А+++, така, че него взех.
Да допълня само,че е 201 см.

# 294
  • Мнения: 11 445
Доктора46, в голяма грершка си з акомпресорите,които използват ЛГ. Моят най-стар е на 18 години и никога не е изключван, освен ако не е спирал тока. Другият е по-нов.И двата са китайски, за протокола.

Lovely, ЛГ през последните години нещо ограничиха моделите с горна камера. Може би е според търсенето.

# 295
  • Мнения: 133
Аз написах защо съм се отказал, пък ти си имаш свое виждане. Затова има предостатъчно марки и модели - кой каквото си хареса. Не може да се харесва на всички хора едно и също. Просто споделих каква беше моята дилема, и защо предпочетох едното пред другото.

# 296
  • София
  • Мнения: 11 945
Доктора46, в голяма грершка си з акомпресорите,които използват ЛГ. Моят най-стар е на 18 години и никога не е изключван, освен ако не е спирал тока. Другият е по-нов.И двата са китайски, за протокола.

Lovely, ЛГ през последните години нещо ограничиха моделите с горна камера. Може би е според търсенето.

Не знам какъв е компресорът, но моят ЛГ е купуван през пролетта на 2001. Работи безотказно все още. При това е прибран в шкаф от 9 години и вентилацията е зле.

# 297
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
ЛГ са бившите Голдстар - правеха осново видеокасетофони  до 1995-1996 г.  не помня точно до кога сега...първите ЛГ-та от първите години 1999 г- 2000 г.  баяха много здрави!
 - някъде  около 2005-6-2007 г. се усетиха че вече е време техниката да не държи по 18-20 години - а по 7-8-9 години.

Без значение марката вече всички нови модели умират двойно по-бързо  от старите от преди 20 г....

-та няма никаква база за сравнение на ЛГ от 2000 г. с днешното....
днешното даже има вероятност и 5 г. да не издържи без голям ремонт.

Най-плачевен факт е със Сони - добре че не прамвят хладилници-перални!  
Днешните модели Сони  телевизори и телефони са тотален  отпадък.  
Същесвуват само благодарение на фотоапаратите и плейстешън - само при тях са добре.

# 298
  • Мнения: 9 685
5 години без проблеми, ако си изкарат уредите и са някакъв среден клас като цена, значи си избиват парите, според мен.
Както съм споменавала, моят ЛГ изкара почти 22 г. - от края на 1998 г. до преди 3-4 месеца. Един път му е сменян компресорът за това време. Един Електролукс изкара доста по-малко време, към 6-7 години, пак с 1 смяна на компресор.
Един Индезит много стар гледам, така бръмчи, като Мраз, направо като на форсаж е, аха да литне.

# 299
  • Мнения: 2 869
Уредите преди нямат нищо общо с уредите сега, като надеждност. Днес ни напусна един Силтал, купен от ММ през 1995г. За това време му е сменяна само една платка. От няколко години не го ползвахме, че живеем в друго жилище, но хладилника си работеше.

Общи условия

Активация на акаунт