Каква марка хладилник да избера

  • 47 478
  • 734
  •   1
Отговори

Анкета

Коя марка хладилници според вас е най-добра

Опции:

* Гласуването приключено: ср, 27 ное 2019, 19:35

# 450
  • Мнения: 40 310
Да, бая нагряват, ама то си е физика - все пак е топлинна машина. За да е студено вътре, топлина трябва да се "изхвърля" навън.

# 451
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
На моя Самсунг - новите модели  му е любимо да затопля около фризерната врата.

# 452
  • Мнения: 328
Благодаря ви за коментарите и съветите. Не успях обаче да намеря каквото търся при тези марки (Либхер ми идват малко скъпи, та не съм ги и гледала много). Исках 4 врати, максимално изчистен без мини бар и диспенсър. Явно ще се правят компромиси.

# 453
  • Мнения: 2 053
Здравейте, аз да ви кажа докъде я докарахме с дилемата с температурите на хладилника LG. Дойде човек, разглобява, но не намери проблем. После обаче донесе логер (уред за мерене специален за температурите). От няколко дена мерим и сменяме степени. Засега доста странни са данните. На 1ва степен 6,7 градуса, на 3та степен 4,8 градуса, на 5степен 6,2 градуса, а на 7ма степен 4,7. Тотално не разбирам какво става с този хладилник и искрено се надявам каквото му е сбъркано да може да се поправи на място, защото надали ще можем пак да го извадим и внесем в тази теснотия.

# 454
  • Мнения: 11 444
Това наистина е странно - 5-тата степен. Беше казвала, че нещата са много и неприятно студени, но пък тези температури по-скоро казват, че не е така...
Нали не променяте степента във фризерната част, защото двете са взаимно свързани.
Да видим какво ще кажат от сервиза.

# 455
  • Мнения: 2 053
Да, на мен и до сега са ми много студени на усещане. Той човека от сервиза каза, че този сух студ на този тип хладилници се усеща по-студен. Но пък после възникна проблема със степените. Да видим наистина понеделник какво ще кажат.

# 456
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 705
Така, и аз вече ще се меся тук. Дано бъса полезен на някого.

# 457
  • Мнения: 5 265
След седмично ползване на моето LG да дам отзиви https://techmart.bg/%D0%A5%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D … 0LG%20GBB-92MCAXP. Много съм доволна! Безшумен е, само понякога за една-две секунди издава звук, но това го пише и в книжката. Не използвам функция екофрендли, а фабричните настройки +3 и -18. Фреш зоната за месо и зеленчуци е много добра, специално оставих в едната три дена спанак, в другата - кайма и пилешки хапки. Всичко е чудесно съхранено. Мислих, че нямам нужда от фризерната част, но грешах ))). В горната кошница чудесно се събират пет кутии пица. Другите напълних с един куп замразени зеленцуци и плодове, ще добавя и пелмени. Добре, че нямаше наличен по-широк вариант. Просто нямаше да мине по нашето тясно стълбище. А, да, страничните части на този модел хладилник са напълно студени. Още веднъж - благодаря за препоръки!

# 458
  • Мнения: 11 444
Браво! Много се радвам. Това за възможното затопляне ти го казах аз.   Може да се случи за кратко и ако попаднеш на такъв момент да не се стряскаш, че е развален.
Фреш зоната е велико нещо, без нея аз не мога.

# 459
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 705
Да допълня, че в областта на уплътненията е нормално да е топъл.

# 460
  • Мнения: 5 265
И още един момент. Въпреки, че се води цвят - черен, в действителност вратички са  сивеещо черни. За мен е плюс, понеже идеално се връзват с плот и гръб на кухня.

# 461
  • Мнения: 11 444
На това му се вика " с един куршум-два заека!"  Hands Ok Hand

# 462
  • Мнения: 1 690
Знам, че сигурно е коментирано, но ми трябва съвет , плюсове и минуси. Кое е по- добре, и ще ми върши работа, единият модел е с отделение за месо и зеленчуци, а другият само за зеленчуци. Сега да кажа, че основно си държа месото във фризера ( купувам от домашни ферми наведнъж за цяла зима, и при нужда размразявам). Така, че това отделение за съхранение на прясно месо и риба, за какво друго мога да го използвам, при условие, че не съхранявам такива във хладилната част. Мога да оставам там да ми се размразява от фризера за другия ден, но за 4 паржоли, цяло отделение, не знам дали си заслужава, ако не мога да държа там нещо друго ( например млечни, но не съм наясно може ли в това отделение). Моля за съвет. Това са двата модела.
https://www.technomarket.bg/hladilnitzi/lg-gbp31dslzn-09173087

https://www.technopolis.bg/bg/Hladilnici-s-frizer/Hladilnik-s-fr … B61PZJZN/p/660211

Последна редакция: пн, 11 яну 2021, 16:16 от mileneira

# 463
  • Варна
  • Мнения: 1 555
Аз не разбрах,давате или искате съвет?

# 464
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Да допълня, че в областта на уплътненията е нормално да е топъл.

..че при мен даже егорещо около краищата на фризерната врата - долу е.

Общи условия

Активация на акаунт