Студенти ~ набор 2000 ~ Тема 59

  • 38 301
  • 269
  •   1
Отговори
# 180
  • Варна
  • Мнения: 499
Скрит текст:
пробвам скрит текст през телефон с писане на командите

# 181
  • Пловдив
  • Мнения: 2 416
Може ли да попитам дали децата ви започнаха работа. Моят син се кани да търси, но се притеснявам ученето да не пострада.

# 182
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Моят работи от миналото лято, когато му искаха 3 седмици стаж от ТУ. Остана във фирмата на 4 часа. Засега е ОК, макар парите да са малко. По специалностра му е и научава доста, поне по негови думи. По сесиите не ходи на работа, учи вкъщи. Няма изостанали изпити, че даже и оценките не са тройки.

# 183
  • София
  • Мнения: 17 278
При моя син не става, те си учат нон-стоп почти като на училище- домашни , проекти, протоколи, упражнения, тестове имат почти всяка седмица. Трудно му е, остават му изпити за на есен също. Сега има точно един месец от края на сесията до първата поправка, ще учи. Дори на почивка ще ходят евентуално края на септември след поправката.
Казала съм му, че ще го издържам, докато учи, важното е да завърши.

# 184
  • Пловдив
  • Мнения: 2 416
На моя синковец му предложиха да води упражнения по някакъв предмет (дизайн на анализи или нещо такова) на втори курс втория семестър на 2021/2022, а за първия семестър по друг предмет ако се откаже друг студент. Той иска да приеме, да започне и редовна работа. Но аз съм сериозно притеснена, че ще му дойде в повече. Твърди, че колегите му масово работели.
А реално през изминалата година учи толкова много ( точно както го описва Бърди), не знам изобщо възможно ли е такова съвместяване. 4 часа наистина е добър вариант, дано намери такъв тип работа.

Иначе приключи втори курс края на юни. С компанията му бяха на море за 3 нощувки, сега са в Италия за 4 нощувки. Намериха евтини билети до Бари. Почива активно, защото наистина голямо учене падна.

# 185
  • София
  • Мнения: 18 025
Едната ми девойка си е в Германия въпреки дистанционното именно заради работата. Успява да съвмести 6-7 часа  работа седмично в отделение  по чернодробно-панкреатична хирургия на университетската клиника (взима кръв от вени, слага абокати) с наистина адското като обем учене.. Толкова рядко се чуваме Sad, чакам само тя да звънне, за да знам, че е  свободна за малко.

Другата  за сметка  на това си беше тук месеци наред  и само за изпитите си пътуваше до Германия. Съответно  не работи освен  като мой персонален шофьор, де...Laughing Но ако ситауцията с короната остане относително овладяна поне и няма поголовни затваряния, ще си търси работа  вече и тя през новия семестър.

Иланг-иланг, честито за седмокласника! Да е успешен като батко си! Simple Smile

# 186
  • Пловдив
  • Мнения: 2 416
Толкова рядко се чуваме Sad, чакам само тя да звънне, за да знам, че е  свободна за малко.

Може би точно това ми е скритата драма. Защото няма да му остава време да се прибира, а и да обръща внимание на брат му.

пенсионирана русалка, благодаря! Наистина много се радваме. Седмокласникът е много различен от баткото. Дано намери своя път и да пребори мързела си.
Трудно е като си имал примерно и ученолюбиво дете второто да ти се падне супер мързеливо и без капка мотивация. Много ресурс от усилия, емоции, говорене, санкции, нерви съм изхабила. Надявам се този подарък, който получи да го промени в по-добра насока.

# 187
  • Мнения: 1 173
И моят ще е асистент във ФМИ, само 4 часа е седмично, повече за престиж, отколкото за пари, разбира се. Не мисля, че ще му пречи,, не се е презорил. Учи доста сериозно и оценките му са от най-високите, но има и много свободно време. Ех, най-добрите времена са това...пак да съм студентка... Simple Smile

# 188
  • София
  • Мнения: 1 040
И моята бъдеща лекарка не може засега да работи.Ученето и сесиите са много дълги и тежки.Сега е малко на моренце, да презареди за нов.година.Само дано са присъствено обучение.

# 189
  • София
  • Мнения: 17 278
Според мен 6-7 часа на седмица може би е окей, особено щом е във факултета и ще се съобразява с ученето.
Ох, да, дано са присъствено, че аман.

# 190
  • София
  • Мнения: 1 173
Моята дъщеря работи само лятото на морето. Сега е за трета година. Иначе по време на учебната година -   не си дава зор. Сега трети курс, трябва да кара някъде стаж, та ще се наложи да започне нещо. Учи икономика и финанси с френски в СУ

# 191
  • Русе
  • Мнения: 2 153
И моето гардже си е в Париж. Много тежка година, не мога много да разбера колко учи за училище, но постоянно е на снимки някъде, ден и нощ. Чуваме се само докато пътува от точка А до точка В. Успеха и е много висок и съответно се класира за желаната специалност 3-ти курс. Спечели и обучение за един месец в Гранд Еколь, в който ще кандидатства на зима. Сега е на стаж. Иска да започне някаква работа, различна от гледане на куче, но аз лично не виждам как ще стане, имайки предвид постоянните проекти в които участва и подготовката за кандидатстване и училище.
Ще ходи до Берлин за седмица и ще си дойде за 2 седмици преди училище. Започват на 5-ти септември.

П.П. германките 😎може ли да споделите дали искат нещо на границата освен сертификат.

Последна редакция: сб, 31 юли 2021, 10:54 от elan

# 192
  • Варна
  • Мнения: 499
Може ли да попитам дали децата ви започнаха работа. Моят син се кани да търси, но се притеснявам ученето да не пострада.
Моята щерка нито си е търсила работа, нито има намерение да работи. Дойде си вчера от София и ще отпочива малко, а после ще учи да поправката от първи семестър по органична химия.

# 193
  • Мнения: 6 695
Малко да раздвижа темата, моята студентка ми го изпрати. ВУЗ-а няма да го споменавам още.
Във вашите ВУЗ-ове има ли такова изискване? Какво мислите по въпроса?

# 194
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 544
Синът ми, учи медицина ,в Тракийски Университет . Няма такова изискване за започване на учебната година . Друг е въпроса ,че още не се знае дали ще са присъственно или онлайн. Което, за мен , е живо престъпление - да учиш медицина онлайн.

Общи условия

Активация на акаунт