Студенти ~ набор 2000 ~ Тема 59

  • 38 241
  • 269
  •   1
Отговори
# 105
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Цитирането и употребата на същите думи в друго изречение не са еднакви неща и почти винаги водят до различен смисъл.
Както и да е. Спорът е безсмислен. Още повече, че никой от нас не е бил там или в кухнята на нещата, за да знае точно кое, как е проведено и защо.

Последна редакция: пн, 03 фев 2020, 15:37 от elan

# 106
  • София
  • Мнения: 6 094
Дами, ще се намеся с молба за миналогодишните минимални балове за УНСС, ако някой ги има.

# 107
  • Мнения: 2 076
университетът на сина ми преди малко обяви 14 дни изцяло онлайн-обучение след края на пролетната им ваканция, която пък свършва тази неделя; пишат, че който още не се е върнал в кампуса, е силно препоръчително да си остане вкъщи и от там да участва в лекциите

по вашите университети как е, има ли някакви обявени мерки покрай COVID-а?

# 108
  • Мнения: 6 259
Засега не. Пускат ежедневно информация. Вчера пишеше, че студентка е информирала че е тествана и е носител,  но не е болна. В карантина е. Отделно препоръчват на тези, които са пътували до италия, китай, хонг конг и са се върнали наскоро, да спазят карантинен период. Останалите си ходят на лекции.

# 109
  • София
  • Мнения: 6 094
Здравейте! Не съм следила темите ви и не зная дали тук има родители, чиито деца учат в УНСС, но ако някой има минималните балове от предишни години, моля го да ми ги напише. Рових в нета, но информацията е много оскъдна.

# 110
  • Мнения: 2 076
целият семестър на AUBG от днес до края му ще бъде само онлайн, тази седмица цялата имаха лекции така и се установи, че работи стабилно системата, така че и изпитите ще ги провеждат онлайн

като разбрах преди малко, се изненадах леко - стори ми се малко драстично да го решават отсега, но явно американците са си по-предпазливи, а и семестърът свършва на 8 май, така че и без това не остава много време

синът ми снощи се видя със съученици и приятели от НЕГ и АК, които учат в Лондон и Амстердам - при тях също са обявили затваряне на университети и си остават тук, а двама-трима се прибират до дни, още един от Делфт чака да му съобщят същото и на него

скапани времена, вместо да живеят пълнокръвен студентски живот се случва този екшън.... но ще преминем и през това

# 111
  • Карлово
  • Мнения: 4 616
И СУ минава на дистанционно обучение от днес.

# 112
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Париж, затварят от понеделник до второ нареждане. Реши да не се прибира, за да не разнася евентуални зарази и да не се излага на такива в самолета и по летищата. Изпитите им са в средата на април и имат да снимат. Идея няма как ще се случи това. От университета пратиха мейл, че ще ни уведомяват своевременно какво ще предприемат, т.к. само лекциите могат да се качат на платформата, но няма как да се случват упражненията и снимките. Ще видим. Позапаси се с храна за 2-3 седмици, че всичко е опразнено по суперите. И така. Отвратителна ситуация, първо стачката на транспорта, сега това. Страхотна първа година.

# 113
  • София
  • Мнения: 650
За ТУ нещо някай да е чул за онлайн обучение по време на карантината?

# 114
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 171
Синът чул за след 24ти. Ама знае ли се...

# 115
  • Мнения: 32
В Софийският университет вече има нова заповед на ректора.Удължават срокът по старата до 10 май.Засега!!!

# 116
  • Мнения: 6 663
В Софийският университет вече има нова заповед на ректора.Удължават срокът по старата до 10 май.Засега!!!
[/].

Последна редакция: пн, 23 мар 2020, 15:58 от marinadp

# 117
  • Мнения: 2 076
за училищата вече има инфо как се справят, а какво правят университетите, споделете? при сина ми засега всичко върви както обичайно, с изключение на това, че не си е в кампуса, а в стаята си вкъщи - лекциите им са в същите часове както са си по програмата за семестъра, правят си проектите, дадоха им датите за окончателните семестриални изпити и дори излезе първоначална версия на списъка с курсовете, от които да избира за следващия семестър - при тях това е важно, защото в началото на втори курс вече е добре да знаят какви специалности /Majors/ ще завършват, за да планират кога и как да вземат изискуемите базови предмети преди специфичните за мейджъра

така че по академичната част нещата си вървят гладко, мъка му е за извънакадемичните занимания - разни конференции и събития на клубовете му, за които работиха много, но, естествено, са отменени, и изобщо за студентския живот; на мен сърцето ми се скъса като отидохме да му приберем нещата от кампуса - чак тогава ни стана съвсем ясно колко се е привързал към мястото и приятелите си там; но... това са бели кахъри на фона на другото

програмата за бригадите в САЩ уж не е отменена официално, и си вървят процедурите, даже днес започна да си попълва заявлението за виза, ама, честно казано, не го виждам аз това да стане в следващите месеци...

# 118
  • Мнения: 6 663
за училищата вече има инфо как се справят, а какво правят университетите, споделете? при сина ми засега всичко върви както обичайно, с изключение на това, че не си е в кампуса, а в стаята си вкъщи - лекциите им са в същите часове както са си по програмата за семестъра, правят си проектите, дадоха им датите за окончателните семестриални изпити и дори излезе първоначална версия на списъка с курсовете, от които да избира за следващия семестър - при тях това е важно, защото в началото на втори курс вече е добре да знаят какви специалности /Majors/ ще завършват, за да планират кога и как да вземат изискуемите базови предмети преди специфичните за мейджъра

така че по академичната част нещата си вървят гладко, мъка му е за извънакадемичните занимания - разни конференции и събития на клубовете му, за които работиха много, но, естествено, са отменени, и изобщо за студентския живот; на мен сърцето ми се скъса като отидохме да му приберем нещата от кампуса - чак тогава ни стана съвсем ясно колко се е привързал към мястото и приятелите си там; но... това са бели кахъри на фона на другото

програмата за бригадите в САЩ уж не е отменена официално, и си вървят процедурите, даже днес започна да си попълва заявлението за виза, ама, честно казано, не го виждам аз това да стане в следващите месеци...

Интервютата за визи за САЩ са преустановени за неопределен период от време във всички държави по света.

# 119
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Как сте хора? Надявам се всички да сте здрави. В Париж затварянето продължава до 15 април. Щерката вече почва да откача леко - не е излизала от 14-ти от къщи. Имат дистанционно обучение от началото на седмицата и доста проекти за правене доколкото разбрах. Добре че е това, че поне е заета с нещо. При тях положението е доста тежко с вируса и усещам, че се е поуплашила, макар да не казва и не иска да излиза изобщо.
Родителите явно са скочили за реимбурсиране на част от таксата за обучение или компенсация от тази за догодина, както заради това, така и заради стачката на транспорта. Реално някои деца не са ходили на училище повече от 2 месеца от общо 7-те. Ако има някой в частен университет може ли да сподели какво се случва при тях.
Вече не знам за кого да се притеснявам по напред - за нашите ли, дето не мога да ги озаптя да си стоят в къщи, за нея ли дето имат 800 в болница само в нейния квартал, за в къщи ли, обърнала съм се на бюро връзки и дезинфекционна станция. То чак трагикомично става.

Общи условия

Активация на акаунт