Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте, малко е дълго заглавието на темата, но не успях да обобщя в по-кратък текст нашия проблем. Ситуацията е следната. Преди няколко дни изкарахме псевдокруп като имам предвид невъзможност за преглъщане и трудно дишане. От всичко което изчетох разбрах ,че класическите симптоми за ларингит са най-вече промяна в гласа , лаеща кашлица , температура, а при нас имаше само лека промяна на гласа , без кашлица , без температура. За една нощ нещата се влошиха много като на сутринта не можеше да преглъща и имаше затруднено дишане ( имам син на 9 м) . Така се озовахме в спешното. Нахправиха ни инхалация с физиологичен разтвор и пулмикорт. Искаха да останем в болницата, ние избрахме да се приберем с условието да правим инхалации на всеки час и спазваме всичко останало което ни кажат. След няколко инхалации се подобри значително. И така според педиатърката , той е предразположен към алергии и явно бил по-чувствителен на алрегени и по тази причина трябвало да се лишим от домашните си любимци. Искам също да уточня , че нито на мен нито на мъжа ми ни е известно някой в семейството да има астма , да има алергии към каквото и да било , сина ни е в контакт с животните от както се е родил и не само с тях , а и с др и до сега не е проявил никакви симптоми на алергия. Нз дали наистина има причина да се притеснявам или педиатърката просто си говори по учебник? Благодаря за всички отговори предварително.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 117
Сменете педиатъра!

# 2
  • INFJ
  • Мнения: 9 347
Аз бих потърсила второ и трето мнение. За мен е хубаво децата да растат с домашни любимци, и ако наистина няма здравословни причини, които да пречат, не бих ги лишила някой ден от такава радост.

# 3
  • София
  • Мнения: 38 476
Какви точно са домашните любимци?
При дете на 9м не може да се установи определна алегрия.
Все пак, махнете килимите и завесите и поддържайте перфекта хигиена. Хубава прахосмукачка поне един път на ден.

# 4
  • Мнения: 16
Живеем в апартамент, имаме котка която излиза най-много на терасата. Кучето съответно излиза на разходка. Котката е дългокосместа, кучето мопс. От към хигиена не мисля че имам пропуски , всеки ден се чисти с прахосмукачка дори по два пъти или колкото се наложи предвит две животни и дете.Смея да твърдя ,че вкъщи макар с животни и дете е по-чисто от колкото в къщи където няма нито деца нито животни.  Животните се обезпаразитяват редовно , ваксинира са и според мен се стараем максимално да не си създаваме сами предпоставки за каквото и да било. Нямаме килими, само ламинат и плочки.
Ще поискам и второ и трето мнение , но се допитват до вас ако някой има някакъв опит или повече инфо от мен по темата.

# 5
  • Мнения: 9 521
странно изказване на педито. при малките деца често се получава при вирус. моят до 4 г. ги правеше, израстват се. никога не е имало предположение, че е на алергична основа.

# 6
  • Мнения: 16
Да, в случая в основата е вирус, но нейната теза е че така като е имал по-тежки симптоми , а те не се срещали често , не всяко дете ги получавало , значи е по-чувствителен. Ии по пътя на нейната логика следващия път може да получи псевдокруп и в следствие на бактерия , което също се случва по-рядко. Общо взето на мен всичко ми звучи много хипотетично.

# 7
  • Мнения: 9 521
ние също имахме животинчета по време на кризите, дума не е ставало за махане. слава богу, джипката ни е доста адекватна. всъщност хич не е рядко срещано това с псевдокруповете.

# 8
  • Мнения: 6 148
Имала съм подобен случай с прочута в района педиатърка. Детето ми беше на годинка с някакъв безобиден обрив /вече не помня какво точно/, седи си на 2 метра разстояние - Имате ли котка? ... Имаме ... От котката е, трябва да я махнете.
Познайте кой махнах - котката на 15 години или педиатърката, дето посетих за първи и последен път?

# 9
  • Мнения: 3 137
Алергиите при бебетата нямат нищо общо с наследствеността, а с незрялостта на организма. Провокират се от най-невинни на пръв поглед неща и се израстват след определен период. Това, че не могат да се установят по кръвен път при толкова малки деца, не означава, че ги няма в действителност.
Дори да не се разделяте с животните, може би трябва все пак да се ограничи контакта им с детето, защото псевдокрупа е кошмарно изживяване. Трябва постоянно да се проветрява и да се чисти с моп или друго мокро почистване. Чистенето с прахосмукачка само вдига микробите във въздуха, освен ако не е с воден или някакъв супер филтър.

# 10
  • Мнения: 16
Да няма проблем ако е необходимо ще полагам още грижи за чистотата. Въпроса е дали тя има основание да смята ,че детето е чувствително и би получило псевдокруп отново от каквото и да било или само гадае.

# 11
  • Мнения: 9 521
гадае според мен. но ти се подготви, че най-вероятно това ще се повтори.

# 12
  • Мнения: 16
Благодаря ви , аз се бях притеснила, защото обожавам животните си и винаги съм смятала че те имат място в живота и на детето.

# 13
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ние нямаме животни и синът ми правеше псевдокруп 🤨

В Германия не го взимат толкова на сериозно, има без рецепта свещички, но не съм ги ползвала.

Помага студен и влажен въздух: аз го увивах с одеало и отварях прозореца. Обикновено зимата и нощем имаше пристъпи. Също около леглото провисвах влажни кърпи.

Счита се, че към 6-8г го израстват.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 36 600
Години наред сме имали животни - котка, куче, хамстери. Не съм имала проблеми. Докато изведнъж, на около 27 години, отключих астматични пристъпи. Беше някакъв кошмар, душах се буквално, гърдите ме боляха от невъзможност да дишам нормално. Ходих на пулмолог, после алерголог. Куп изследвания. Оказа се алергия към домашните любимци, а имах куче, което безумно обичах и не можех да си представя да махна. В крайна сметка не го махнах, но изкарах две години с инхалатор Вентолин и направих курс с инжекции. Нещата утихнаха, но и сега, почти 15 години след това, си държа инхалатор вкъщи и си имам едно на ум. А не е като да съм била почти бебе с никакъв имунитет по онова време.

Наистина потърсете второ мнение, но не изключвайте варианта лекарката да е права. Аз не махнах кучето, защото бях достатъчно голяма за да отговарям за себе си, а и нямах дете още. Но с дете в картинката... По-различно е.

# 15
  • Мнения: 16
За момента ще ги задържим , тъй като нямаме пряко основание да ги махнем. Ще видим с времето дали наистина присъствието на животните поставя детето в риск.

# 16
  • Мнения: 13 798
Правят се кръвни тестове на бебета и е обсъждано в бг мама много път.
Примерно ето тук. Ние сме правили по нашето населено място, но в София има повече възможности. Може да се окаже алергия към полени, влага, мухъл или тривиално - домашен прах .

https://m.bg-mamma.com/?topic=99291

# 17
  • Мнения: 9 521
аз не виждам основание да се правят тестове за алергии към момента. пак ви казвам - псевдокруповете се срещат често. израстват се с върастта. важното е да си подготвен с инхалатор и съответното лекарство при нужда.
на мен навремето се опитваха да ми внушат, че имам лаергия към котки. на сума изследвания и лекари ходих заради едни обриви. тогава джипито ми каза, че са на нервна почва, но трябваше да мине половин година и сума хапчета и мазила, за да установя, че е прав. е, така или иначе нямаше да махна котките, де.

# 18
  • Мнения: 13 798
Това е спорно твърдение.
И въобще тази така разпространена фраза " изчакайте детето ще го израсте " е нещо като народна мъдрост предавана от уста на уста ,  която обаче стои в много случаи доста далеч от истината. Дъщеря ми имаше подобни прояви още от 3-4 месечна възраст. Знаехме че е с алергии но не предприехме сериозни мерки. В резултат от 15 годишна  е астматик на алергична основа. Като походихме по пулмолози и алергология разбрахме, че много много по- рано е трябвало да направим доста неща, да предприемвм лечение с надежда да се смени ситуацията ... Всичко се разви така защото ние с мъжа ми чакахме именно "да го израсте" както бяхме масово съветвани.  

Навремето е едно , сега е друго. Има модерни методи за диагностика ,методи за десенсибилизация които биха облекчили ( далеч съм от мисълта за излекуване ) състоянието. Ако кръвният тест каже че нямате алергия към котки значи нямате. Ако каже че имате колкото и пъти да ви повтарят че е на нервна почва все тая. Живеем в други времена, знаем какви мерки да предприемаме. В моето семейство всички сме с алергии а дъщеря ми и мъжът ми в полиалегрии. Имали сме котки, аз чистя дома а съм минавала курс десенсибилизация с алергия към домашен прах .Важното е тези неща да се знаят, особено ако има начин да бъдат определени .

Последна редакция: чт, 31 окт 2019, 08:53 от _re_ge

# 19
  • Мнения: 9 521
ами то затова се следи, има много индикации, че може да е на алергична основа или че детето е предразположено и тогава трябва да се предприемат мерки. няма универсално решение, но да се твърди, че веднага трябва да се правят тестове на бебе е несериозно. да, всеки изхожда от своя опит, затова понякога не дава рационални подходи. явно и лекарката ви е за бой, защото е трябвало тя да ви насочи.
и да, в повечето случаи се израства, за което си има и много научно обяснение. моят също започна от 3 м.

# 20
  • Мнения: 13 798
Ако детето ви е постоянно с инхалатор и инжекции е джоба вероятно ще имате друго мнение....и за следващо дете няма да чакате да се случи да го израсте...
Но да всеки гледа от своята камбанария.

# 21
  • Мнения: 9 521
пак ви казах - затова се следи, има си индикации, което очевидно при вас не е било направено.
аз моя като ястреб го следях, точно защото не се доверявам само на твърденията на джипито. и, разбира се, на някакъв етап правихме консултация, макар да се виждаше, че се развива добре и става все по-леко състоянието, което е най-честият случай на развитие.
излишно плашите авторката. трябва да има повишено внимание и да се взимат навременни и адекватни мерки, нищо повече. 
 

# 22
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Най-лесно е да обвинят домашните любимци. Ами, ако това е в резултат на някакъв вирус? Най-добре е да направите консултация с друг педиатър и да проверите къде да направите тестове за алергия.
Моето дете също е правило подобни спазми, не чак толкова силни, за да се стига до болница, но никога ЛЛ не е подозирала котките ни. Единственият й коментар по темата за домашните животни беше след изписването от родилното - първите 3 месеца да не го събираме с котките.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 36 600
Никой не я плаши. Споделяме лични преживявания за да може тя да погледне ситуацията от различни страни. По същата логика аз мога да кажа "не я успокоявайте излишно", нали?

# 24
  • Мнения: 16
Причината за псевдокрупа сега беше вирус , но поради малко по-тежките симптоми , според педиатърката той е по-чувствителен и по някакъв начин предразположен към алергии и така се стигна до извода , че трябвало да махнем животните и да внимаваме с пухени възглавници завивки и т.н. Смята ,че следващия път (надявам се да няма такъв , ни може би ще има ) може да получи псевдокруп едва ли не от всичко. Искам да кажа че заради един псевдокруп не са оправдани крайните и мерки в каква обстановка да живее той . Възможно е, не отхвърлям и идеята че може и нещо др след време да повлияе , но за момента не мисля че имам основания да махна животните незабавно. Нейната реакция не беше... " ами възможно е внимавайте , наблюдавайте го " , а беше " ооо не трябва да махнете животните , в никакъв случай да няма контакт и с всякакви др пернати и домашни животни и т.н

С времето ако видим ,че има проблеми ще направим каквито е необходимо тестове и т.н за да се установи какво се случва , но за сега смятам че е излишно да се хвърляме в такива приключения. Ще си имам нещо на ум...

Последна редакция: чт, 31 окт 2019, 13:47 от AnMary

# 25
  • Мнения: 10 795
Моята 1годишна девойка не може да спи качествено и веднага се лепна диагноза глисти, щото имаме котка... Все домашните любимци са им виновни на лекарите, ако няма домашен любимец не знам как си поставят диагнозите... В крайна сметка няма глисти, и тоя път котарака отърва кожата Grinning За всичко все ни се повтаря „той е виновен, махнете го”. Не че няма и случаи, в които животното е причината, но масово по подразбиране ей така се поставят диагнози.

# 26
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
И как така поставиха диагноза глисти без изследване?
Да махна котките ми беше казала гинеколожката, която ми води бременността. Ама веднъж, защото й отговорх, че ще ги доведа в клиниката да го гледат те. Повече нищо не каза. Whistling
Помня веднъж нещо детето се беше изринало и питам ЛЛ - това да не е от котките? Тя ме погледна все едно съм тъпа и каза - алергията към котки се изразява със съвсем други симптоми.

# 27
  • Мнения: 10 795
Е, пуснахме излседвания, ама човека си каза още преди тях „За сега няма да махаМЕ котката” Joy Още повече, че е домашен котарак, не излиза навън и по-скоро малката ще му лепне глисти отвън с мръсните обувки, а не той на нея... И моята акушерка орева света за котката, после една докторица от 112, абе житвотното е враг номер едно на децата... Как сме израстнали на село, па и нашите родители, и баби и дядовци...

# 28
  • Мнения: 13 798
Явно така както ви чета моята гинеколожката е била напредничава и никога не е обвинявала котките за всички световни проблеми. Като забременях ( което е било преди 22 години )  нашите две котарак и котка бяха на две години , с нас от новородени. Гинеколожката ми каза - нашите баби чунким в стерилни условия са бременеели. Та така де. А както казах мъжът ми е с алергия към котки ( установена с кръвен тест ) ама те все в него се гушеха. Но като се почиства редовно дома , като се поддържа хигиена в тоалетната им и като няма много килими,мокети вълна завеси и други да събират косми и прочие - нещата много лесно се регулират.

Последна редакция: чт, 31 окт 2019, 21:18 от _re_ge

# 29
  • Мнения: 6 148
Всъщност алергията към котките е не към космите, а от котешкия пърхот.
Чела съм доста медицински статии за съжителство на дете с котка, които твърдят че сблъскването от самото начало с този алерген спомага да превъзмогването му и като цяло за по-добър имунитет срещу останалите. Т.е. точно обратното на това, което е казала лекарката на авторката - че от животните е по-уязвим.

# 30
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Някои ЛЛ са си останали само с обучението си от едно време и не си опресняват знанията. За семинари и подобни медицински неща трябва да се бръкнат в джоба, за да ги посетят, което не е по силите на всеки. И понеже държавата отдавна е абдикирала от соц си политика, то на обикновения човек му остава да чете за болести, алергии, лекарва, да търси 2ро и т.н. мнение...

# 31
  • София
  • Мнения: 38 476
Нашият доктор е преподавател в МУ. Не ни даде да правим тестове до 5, въпреки че аз настоявах и никога не е обвинил животните ни. Но все пак при малкия проблемът е кожен, не респираторен.

# 32
  • INFJ
  • Мнения: 9 347
Значи не е само моята лична, която смята, че трябва да махна котките... щото така. Просто, защото ги има.
Наистина да се чудим как сме оцелели като вид.

Последна редакция: чт, 31 окт 2019, 21:04 от Elunaria

# 33
  • Мнения: 16
Аз съм израстнала заобиколена от животни всякакви. В къщи винаги сме имали котки поне две , пропълзяла съм благодарение на това че сме имали малки котета и съм искала да ги хвана. Уважавам решението на родителите ми тогава да ме отглеждат по този начин и го следвам сега. Аз самата обожавам домашните любимци и искам и сина ми да ги обича, те са си като още две деца , и на тях им се играе. И аз  прочетох доста инфо за децата и животните иии реших за себе си ,че е по-логично контакта с животни да повлияе по-скоро положително за в бъдеще ии на мен ми се струва че педито си говори по учебника от едни време...

# 34
  • Мнения: 18 526
Всичко това е така, но ако мое дете се задушава и лекарят е на това мнение, няма да имам домашни любимци. Обожавам котки. Преди година и половина прибрахме у нас 2 малко котенца - бебето ми направи тежка алергична реакция с подуване на лицето, сълзене на очите, кихане, кашлица. Веднага ги преместих. Гледах ги на закрито в помещение 1 година, после ги пуснах навън.

Не знам как сте толкова убедени, че лекарят е измамник едва ли не и какви са ви познанията за алергии. Ваше право е да постъпите както решите. Струва ми се, че сте убедени, че всичко е преувеличено. А ако не е така?

# 35
  • Мнения: 16
Аз не изключвам напълно възможността животните по някакъв начин също да се окажат проблем , но за момента нямам причина да го смятам , псевдокрупа беше в следствие на вирус. Естествено че ако детето е алергично представлява неудобство е меко казано да имаме животно ще се лишим от тях, за момента аз не го излагам на риск. В случая няма установена абсолютно никаква връзка между псевдокрупа и животните. Педито предполага някаква теза , която ще следим но за сега за мен не е основателна.

# 36
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Никой не е казал, че лекарите са измамници. Споделяме, че поставят диагнози прибързано. Примерно в случая с глистите. Или в моя случай с гинеколожката, която се презастрахова със съвета да махна котките. Като разбра, че няма да ги махна ми направи изследване за токсоплазмоза, беше отрицателно и повече не е споменавала нищо за животните.

# 37
  • Мнения: 10 795
Аз сама си ходих да си правя за тоскоплазмоза и на котката правих. Щото акушерката не ме прати на изследване, само каза "няма място при бременна и бебе""... както и да.. да не се случва на никой детето му да има каквито и да е алергии. И аз не твърдя, че лекарите са измамници, просто като чуят, че имаш животно и почват да правят физиономии и бързи заключния. Разбира се, че трябва да се вземе в предвид наличието на животно, но не и да се отсича без други излседвания дали то е виновното.

# 38
  • Мнения: 6 148
За токсоплазмозата също съм чела много, че при дълго съжителство с котка е абсолютно безсмислено да се прави изследване - или вече е изкарана или има изградени антитела. Вероятността да го прихванеш от домашна котка е нищожна, рискът е в пъти повече от неизмити добре зеленчуци. Малко през 6-5 го пиша, не помня вече, било ми е материал за четене преди 4 години.
За глистите като споменахте ... Моята щерка скърца със зъби като спи, като казах на педиатърката тя веднага заключи, че има острици. Знаят само по старите книги да карат и това си е. От изследванията за детската се видя, че е чиста като сълзица. Но като казвам аз, че е наследствен фактор, тя - не, не, глисти са.

# 39
  • Мнения: 16
Ии аз имам случка с токсоплазмозата. Една братовчетка ми подметна ами ти знаеш ли за токсоплазмозата ,трябва да си направиш изследвания , когато си бременна е опасно. Аз прочетох за какво става въпрос ,защото в интерес на истината нз , не се бях сещала. Аз живея с котки от както се помня и през ум не ми беше минавало ,че може да крие опасност за плода. След като се информирах пак реших, че няма смисъл да си правя специални изследвания, тъй като ако някога съм имала токсоплазмоза е било отдавна най-вероятно , едва ли за 25 години съжителство с котки едва когато съм забременяла ще взема да прихвана. Ии въпреки това за всеки случай попитах гиноколога , той поне беше с всичкия си. Ии при моя въпрос амиии аз имам котка трябвали да се притеснявам той ми отговори ... в смисъл как да се притесняваш иии аз онемях 😐

# 40
  • INFJ
  • Мнения: 9 347
И откъде домашна котка ще се зарази с токсоплазмоза? Трябва да изяде заразено животно или вие да й дадете заразено, сурово месо. За мен, това пак малко граничи с параноя.

# 41
  • Мнения: 10 795
Знам, че токсоплазмозата се хваща и от неизмита зелена салата, например. Моя котарак обича всякакви треволяци, гризе всичко зелено що види, дори и зелена салата, листа на пресен лук и чесън и т.н. Та, за това го изследвах.

# 42
  • Мнения: 6 148
Моята котка не е яла никога нищо по-различно от котешка храна, че дори е лечебна, защото си има разни проблеми. Затова и дори не ми е минало през ума да правя подобни изследвания.
Това, което съм чела е че по-скоро от улични може да се прихване. Все пак като деца сигурно няма някой, който не е галил такава.

# 43
  • Мнения: 8
Когато се роди внук ми преди 9 г в къщи имахме 3 персийки и мопс.Веднага попитах личната лекарка дали е опасно за бебето и те казсче така се повишаеа имунитета на детето към алергии.Същото потвърди и ветеринаря.Дъщеря ми направи псевдокруп на 9 мес.без да имаме нито едно животно. В ИСУЛ ни казаха да държим тенджеря с вряща вода и лайка в случай на нова криза.Оказа се ефикасно.Слава богу оттогава нямаме проблеми.

# 44
  • Мнения: 889
Педиатърът не е алерголог. Диагноза за алергия, може да ви даде само алерголог, така че обърнете се към такъв. Вероятно случаят изобщо не е свързан с животните, но пак казвам, това може да се потвърди само от специалист. Наскоро детето на позната (3 г.) направи среднощна задушаваща кашлица и тичаха до спешното, оказа се усложнение от вирус. Не се отказвайте лесно от животните си, няма по-хубаво от това децата да растат в компанията на домашни любимци.

# 45
  • София
  • Мнения: 9 532
Аз също смятам, че е несериозно да се дава съвет за махане на домашния любимец без да са направени нужните изследвания за доказване на тезата, че той е причина за проблема. Личните ми наблюдения са, че лекарите когато не са сигурни за причината за даден проблем започват да изключват възможните причини една по една. Дом. любимец е възможна причина и лекари, които не са любители на животните с лека ръка могат да дадат препоръка за махане на животното от дома, защото едва ли са способни да си представят, че то е част от семейството.
Вече сте взели правилно решение според мен, а именно - второто мнение. Че дори и трето. Пожелавам ви успех и дано повече не се повтаря това, което сте преживели!

# 46
  • София
  • Мнения: 856
Елеонора, много момичета са ти дали съвет, но и аз да се изкажа. Дъщеря ми правеше ларингитни задушавания почти при всяко разбиляване( а те с тръгване на детско заведение зачестяват). Когато за първи път започна да се задушава, аз не изпаднах в паника, защото бях го виждала при сестра ми много пъти.
Не мисля, че е от котето, но се подготви с антиалергично и инхалатор. Не искам да те плаша, но когато се разболее и чуеш специфично лаещ гласец, се подготвяй . Хубаво е, че се израства. От 6-7 годишна не е имала този проблем.

# 47
  • Мнения: 16
От паника няма смисъл, болницата посетихме заедно с мъжа ми като преди това минахме през спешното и предвит това , че там ни изкараха едва ли не безотговорни останахме спокойни. Паниката е напълно излишна.

# 48
  • Мнения: 18 526
Извън темата за котките - впечатлена съм колко сте спокойни, когато детето се задушава...! Понеже сте го виждали и преди...на друг човек?

А когато лекар ви каже, че сте безотговорни, ставате също много спокойни....темата е пързалка за мен.

# 49
  • Мнения: 13 798
Това  спокойствието е с извинение от тотално невежество.   Но ние сме  имали смъртни случаи в рода заради алергия към ужилване от оси пчели та съм наясно какво може да се случи. Аз съм го преживявала с детето ми и най-страшно беше когато за пръв път получи астматичен пристъп от своите си алергени и ние със скорост двеста летяхме от забутания курорт към близкото населено място със спешен кабинет.

# 50
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Аз имам куче и преди да се роди бебето изчетох куп научни статии по въпроса, повечето казват, че напротив- контактът с алергена от разнна възраст (новородено) предпазват от алергии. Особено като не го носите наследствено аз не бих се притеснявала от животните. По-скоро се консултирайте за превантивни мерки и ако се случи пак пристъп какво да правите в домашни условия.

# 51
  • Мнения: 225
Оф, побеснявам, когато не се знае каква е причината, а най-лесното да е да обвиниш животното. Всъщност вече е доказано, че домашните любимци НАМАЛЯВАТ възможността да развиеш алергия. Мога да цитирам статии по темата. Жената просто не може да установи проблема. Бих посетила други лекари.

# 52
  • Мнения: 6 148
Бих посетила други лекари.
Ами много ясно. Кой си изхвърля другото "дете" на улицата, само защото някой си казал че трябва? Ако се налага 10 даже, изследвания, пълно разнищване до установяване на конкретна диагноза, а не подхвърляния във въздуха.
Разбирам, че е лесно на хора които не са имали животно вкъщи да го изпарят ей така, но ... не стават така нещата.

# 53
  • Мнения: 4 411
Нямам време сега да чета другите коментари, но влизам на бързо да кажа. Дъщеря ми правеше псевдо круп често. Имахме домашен любимец, но почина от старост. Никой не ни е съветвал да го изхвърляме, освен бабите й. Това за нас въобще не беше вариант.
Преборихме пристъпите с хомеопатия, колкото и странно да звучи. Ще разкажа за нашия случай по-късно, че сега не мога.

# 54
  • Мнения: 3 488
Сменете педиатъра Simple Smile.

# 55
  • Мнения: 16
Отново благодаря на всички независимо от заряда на коментра положителен или отрицателен. Опита си е опит и е от полза!

# 56
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Първата година и половина моят син изкара с котка, при това често на едно легло. После котето умря. И половин година по-късно детето започна да прави спазми. Нито котка, нито котешки косми, нито миризми - нищо нямаше около него. Просто есен, вируси.

Един ден се наложи да отидем при УНГ в ИСУЛ. Прехвален лекар. Мноооого добър, казваха.Прегледа той детето, пък пита: имаме ли домашни животни? Казвам - нямаме. Ми де да знам тогава - отговаря, - случва се. Елате на контрола след 10 дни.

След 10 дни вече имахме котка, осиновихме си я от улицата. Отиваме на контрола. Стандартния въпрос - дом. животни имате ли? Ми имаме. Аааа, махнете ги веднага! Уморявате си детето.

Казвам - Докторе, ама котката е от два дни? Вие, ако я махнем и след месец дойдем при Вас, кого ще обвинявате, вместо да лекувате детето?

Не стъпихме повече там. Жив и здрав да е...

Та мисълта ми е: не бъдете толкова категорично идеални майки. Нямате идея откъде ще ви ошамари животът.

# 57
  • Мнения: 4 411
Бях обещала да пиша. Само първите два пристъпа лекувах с това, което й изписаха при прегледа. След това изхвърлих всичко в коша и си намерих класически хомеопат. Да знам, че на повечето тук ще прозвучи несериозно, но при нас помогна. За година и половина успяхме да разредим честотата и продължителността на пристъпите и на втората година вече забравихме за тях.
Един единствен път не успях да овладея положението, ама това защото нямах от нейното лекарство и експериментирах с друго, за което съжалявам. В крайна сметка и до спешното стигнах, за което пак съжалявам, защото урбазона въобще не й помогна.
Сега също предпочитам хомеопатия и за радост детето ми боледува рядко. Може и късмет да е, но това е нашия вариант.

# 58
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Диагноза астма се поставя от пулмолог ,след направени изследвания.
За алергиите-направете тестове при алерголог.

# 59
  • Мнения: 13 798
Диагноза астма се поставя от пулмолог ,след направени изследвания.
За алергиите-направете тестове при алерголог.

Или от алерголог.

# 60
  • Мнения: 319
Скрит текст:
Ние нямаме животни и синът ми правеше псевдокруп 🤨

В Германия не го взимат толкова на сериозно, има без рецепта свещички, но не съм ги ползвала.

Помага студен и влажен въздух: аз го увивах с одеало и отварях прозореца. Обикновено зимата и нощем имаше пристъпи. Също около леглото провисвах влажни кърпи.

Счита се, че към 6-8г го израстват.
Може ли да ми кажеш какви са тези свещички?

Здравейте, как се справяте с това състояния? Кога разбирате че е време да отидете в спешно? На моят син (1г. И 10м) 2 пъти вече му се случва. Започва с шумно хъркане, събуждам го и вече трудно си поема въздух. Първият път направих Пулмикорт и докато ни приеме лекар в спешното се беше оправил. Искаха да ни приемат, но аз отказах, защото сами казаха че вече нищо му няма, но те да му сложели система за всеки случай. Вторият в чужбина пак същата история но останахме за една нощ в болница и му биха урбазон и 3 инхалации с адреналин. ( тук така практикуват). Проблема е че ако не се науча да се справя сама, излиза че на всики пристъп в Бургас, ще ни приемат в болница и ще го тъпчат с АБ и какво ли не. А зимния сезон и болестите сега започват.
Имам инхалатор и всякакви лекарства под ръка, но как се разбира, че сме за спешното?

Последна редакция: пт, 03 яну 2020, 13:00 от AnMary

# 61
  • Мнения: 4 411
Не съм я водила в спешното, освен един път, но там е моя грешка, че въобще отидохме, но пристъпа продължи необичайно дълго. Вината е моя, защото дадох друго лекарство, което не помогна, а само влоши положението.
При пристъп дори не я събуждах, след като им свикнах. Просто отварях широко прозореца и я местех при мен на спалнята, за да мога да я гушна под завивката. Спали сме поне по два три часа на отворен прозорец, за да се успокои добре.
Не съм правила никога инхалации, както и като изключим първите два пъти - и лекарства не съм давала след пристъп.
За да предотвратя такъв съм давала калциев глюконат, ако усетя промяната в гласа.
След втората година от началото на пристъпите "лекувах" с шуслерови соли, колкото и да ги отричат. Първата година, година и половина - класическа хомеопатия. Това беше нашето правилно решение, но не искам да убеждавам никого в него.

# 62
  • Мнения: 16
Здравейте , не мога да отговоря на въпроса кога разбираме че сме за спешно , защото за сега надявам се и така да си остане ни се случи само веднъж. Ние не бяхме подготвени, искам да кажа до тогава не знаех и не бях чувала никога за псевдокруп и съм сигурно ,че с много хора е така дори тези които вече са родители. Няма как да знаеш и да си подготвен за всичко. Ние го заведохме когато установих ,че освен че диша тежко не може и да преглъща-това беше нашия преломен момент. Нашия педиатър каза че ако се случи отново не е проблем първоначално да си направя инхалация вкъщи за да се успокои положението , но после задължително трябва да мине преглед.

Общи условия

Активация на акаунт