Как е при второ секцио?

  • 6 786
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 680
Възстанових се по-бързо, но ме болеше повече непосредствено след операцията.

# 16
  • Мнения: 959
Сто пъти по-лесно се възстанових и изобщо не ме боля.Явно медицината напредва.

# 17
  • Мнения: 19
Вторият път се възстанових много по-бързо и си взех бебка 24часа след раждането при мен. Напълно те разбирам за притесненията ,защото и аз изживях същите тъй като датата за второто секцио беше предварително уточнена. Просто се опитай да бъдеш спокойна доколкото можеш и всичко ще е о.к.
Успех!

Ангел 18.04.2000
Калина 9.12.2005

# 18
  • Мнения: 2 631
СУПЕР беше при мен! Peace
И при първото секцио /пълна упойка/ нямах проблеми, възстанових се много бързо и с мъжо сами сме си гледали детенцето... Но второто секцио /спинална упойка/ ми се стори песен! Възстанових се още по-бързо, дори и на килограмиWink Аз също си бях внушила, че едва ли не след второ секцио - ще съм развалина някаква Rolling Eyes, но всичко е ОК!
Не се притеснявай и УСПЕХ! Hug
Ще стискаме палци! Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 4 451
lala, и на мен след около месец ми предстои второ секцио и този въпрос живо ме интересува, че съм си малко страхливичка. А и бях чувала разни страхотии за второ секцио... Close .Но преди 2-3 дни срещнах една новородила мама втори път по този начин и тя беше толкова доволна и ентусиазирана след втората си операция. Каза, че много по-лесно и безболезнено е минало всичко, че на втория ден се разхождала с бебето на ръце в коридора Shocked, без изобщо да усеща болка и вървяла добре изправена, защото не усещала никакво придърпване. И ми каза:"А като ги гледах другите оперирани мами как вървяха приведени и се държаха за коремите... Те, милите не ми вярваха, че и аз като тях родих със секцио и то за втори път." И се поуспокоих малко. Но истината е в по-бързото раздвижване, не бива в никакъв случай да се залежаваме, че после много повече боли. Успех и като родиш, пиши!

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 319
Ох, момичета и аз треперя от страх. Вече сънувам кошмари, че ме режат...А съм още в 5 месец. Може би, защото първото секцио се наложи принудително, а сега си го зная.

Аз пък искам да питам КАКВА Е РАЗЛИКАТА МЕЖДУ ПЪЛНАТА И СПИНАЛНАТА УПОЙКА - от гледна точка на възстановяването?
По-бързо ли се възстановяваш във втория случай? Аз след първото секцио се чувствах като наркоманка поне 2 месеца...

# 21
  • Мнения: 1 866
Аз пък искам да питам КАКВА Е РАЗЛИКАТА МЕЖДУ ПЪЛНАТА И СПИНАЛНАТА УПОЙКА - от гледна точка на възстановяването?
По-бързо ли се възстановяваш във втория случай? Аз след първото секцио се чувствах като наркоманка поне 2 месеца...

Аз при първото секцио бях със спинална и нямах никакви проблеми с упойката. Даже глава не не ме заболя. Да не говорим, че и си видях веднага детенцето, почти като при естественото раждане, което за мен си е голям плюс. Останах доволна и сега пак така смятам да раждам.

# 22
Момичета, не можете да си представите колко добре ми се отразиха вашите отговори. И на мен ми предстои второ секцио след три седмици, и аз бях изпаднала в паника и си ходя със свито сърце, понеже ме е страх... Но разбирам, че не само аз съм така. Дано наистина възстановяването да е поне толкова бързо като при първото. Успех на всички!

# 23
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Аз раждах преди месец и половина с второ секцио. В интерес на истината възстанових се много, много, много по-бързо от първия път защото опита си каза думата. Принципа на проба и грешка при мен проработи безупречно. Искам да кажа, че след първото секцио знаех какво трябва и какво не трябва да правя за да се възстановя по-бързо. Първо, задължително исках спинална упойка (първото беше с пълна) второ, задължително се движех в леголото  колкото мога още същия ден и трето, колкото и да ме болеше в движението е истината за бързото възстановяване. Така, че втория път за мен беше много по-спокоен.

# 24
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Аз пък искам да питам КАКВА Е РАЗЛИКАТА МЕЖДУ ПЪЛНАТА И СПИНАЛНАТА УПОЙКА - от гледна точка на възстановяването?
По-бързо ли се възстановяваш във втория случай? Аз след първото секцио се чувствах като наркоманка поне 2 месеца...
Аз преживях и двете. Мисля, че всичко си зависи от организма. Някой нямат проблеми от пълната, но при мен имаше ужасна кашлица от тръбата (често се случва). От спиналната ме болеше малко главата няколко дни, но пиенето на много течности и ако се наложи преливането на течности със система върши чудесна работа. Иначе спиналната е за предпочитане дори и от медицинска гледна точка. При пълна упойка операцията до момента на изваждането на бебето трябва да протече изключително бързо понеже част от упойката влиза и в бебето. Затова тогава се действа експедитивно. Обикновено подобна упойка се прави само при спешно секцио, когато няма време да се реагира за друга упойка, или ако има някакви противопоказания за спинална (главоболие на родилката и други такива, че не ги помня от анкетата, която правят). И така, при спиналната или епидуралната се действа много по-внимателно и спокойно. Аз лично съм за спинална.

Общи условия

Активация на акаунт