Тъмни кръгове под очите...

  • 2 713
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте,синът ми е на 19 години и от няколко месеца работи за една компютърна фирма.Проблемът е,че от скоро започнаха да му излизат много тъмни сенки под очите и с нищо не можем да ги махнем,опитвали сме с всякакви кремове,но уви...Знаем,че проблема е от компютъра,затова и написах отначало с какво се занимава,но за момента няма как да спре да се блещи пред монитора по цял ден,все пак това му е работата...Имате ли някакви идеи как може да премахнем тези сенки или поне да ги скрием някакси?

# 1
  • Мнения: X
Според мен е добре да се направят едни очила с защита от лъчите на монитора. Попитайте в някоя оптика.

# 2
  • Мнения: 15
Той ползва някаква програма за скриване на сини светлини,или лъчи на дисплея ама не знам..Може и да ходя да попитам.Благодаря за съвета...

# 3
  • Мнения: 63
Не съм чувала за такава програма. Има очила, предназначени за работа с компютър, които предпазват от сините лъчи. Ползвам такива и очите ми са доста по-отпочинали. За тъмните кръгове преди време един доктор ми даде следните прости съвети - лицето никога не се мие с топла вода, само със студена (за пример ми даде свежите кожи на скандинавските народи), сутрин масаж с кубче лед, два пъти в седмицата маска с белтък под очите. При упорство ефектът е невероятен. Но трябва да сте редовни.

# 4
  • Мнения: 427
Не съм чувала за такава програма. Има очила, предназначени за работа с компютър, които предпазват от сините лъчи. Ползвам такива и очите ми са доста по-отпочинали. За тъмните кръгове преди време един доктор ми даде следните прости съвети - лицето никога не се мие с топла вода, само със студена (за пример ми даде свежите кожи на скандинавските народи), сутрин масаж с кубче лед, два пъти в седмицата маска с белтък под очите. При упорство ефектът е невероятен. Но трябва да сте редовни.

Аз също съм мн доволна от маската с белтък. И то не само за под очите. Има много добро стягащо действие, намалява омазняването при мазна и смесена кожа.

# 5
  • Мнения: 15
Как се прави тази маска? Може ли малко подробности? Търсих в интернет,но има няколко различни вида..

# 6
  • Мнения: 63
Знам, че има много варианти - с добавяне на мед, кисело мляко и пр. Аз правя най-простия вариант - разбива се суров белтък и се нанася на добре почистено лице. Белтъкът ще стегне докъм 10-15 мин. Просто ще усетите как кожата се стяга. Аз не стоя повече от половин час, защото кожата започва да опъва и щипе. Аз лично премахвам белтъка с топла вода с лайка, след което хидратирам. Когато нямам време просто нанасям маската с белтъка преди баня и просто я измивам под душа. Кожата просто засиява, особено при редовна употреба. Не забравяйте да хидратирате добре след сваляне на маската.

# 7
  • Мнения: 427
Знам, че има много варианти - с добавяне на мед, кисело мляко и пр. Аз правя най-простия вариант - разбива се суров белтък и се нанася на добре почистено лице. Белтъкът ще стегне докъм 10-15 мин. Просто ще усетите как кожата се стяга. Аз не стоя повече от половин час, защото кожата започва да опъва и щипе. Аз лично премахвам белтъка с топла вода с лайка, след което хидратирам. Когато нямам време просто нанасям маската с белтъка преди баня и просто я измивам под душа. Кожата просто засиява, особено при редовна употреба. Не забравяйте да хидратирате добре след сваляне на маската.

И аз съм на този вариант. Само да допълня, че се прави не повече от 2 пъти седмично, защото иначе изсушава прекалено.

# 8
  • Мнения: 818
Аз винаги съм имала тъмни кръгове. Пробвах какво ли не - скъпи кремове и серуми, суров картоф, краставици, студен компрес - никакъв резултат. Това с белтъка за първи път го чувам, веднага ще пробвам Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 239
Памучени тампони в изстудена лайкова вода може да помогнат. Лайката има лек избелващ ефект. Ползвала съм ги при преумора и тъмни кръгове. Иначе сутрин понякога ползвам розова вода, просто за освежаване на вида.

# 10
  • Мнения: 15
Момичета,опитахме всичко,но без резултат.Купихме такива очила за компютър,слагахме краставици,картофи,яйца,тампони напоени с мляко и какво ли още не,но без грам резултат.Преди никога не сме имали такъв проблем...

# 11
  • Мнения: 2 239
Момичета,опитахме всичко,но без резултат.Купихме такива очила за компютър,слагахме краставици,картофи,яйца,тампони напоени с мляко и какво ли още не,но без грам резултат.Преди никога не сме имали такъв проблем...

Повечето от тези методи са натурални. Не се отказвайте, но имайте предвид че може да отнеме по-дълго време от 10-15 дни 🤞🏻 Успех!

# 12
  • Мнения: 15
Здравейте отново,момичета.Вече близо 3 месеца се борим с гадните кръгове,но без никакъв резултат...Четох някъде,че витамин А помагал много за такива случаи,но никъде не мога да намеря как точно се ползва въпростният витамин..Пие ли се? Маже ли се? Ако някоя от вас има идея,ще съм много благодарна да я сподели.Просто това ни остана последна надежда...

# 13
  • Мнения: 427
Здравейте отново,момичета.Вече близо 3 месеца се борим с гадните кръгове,но без никакъв резултат...Четох някъде,че витамин А помагал много за такива случаи,но никъде не мога да намеря как точно се ползва въпростният витамин..Пие ли се? Маже ли се? Ако някоя от вас има идея,ще съм много благодарна да я сподели.Просто това ни остана последна надежда...

Витамин А е полезен за кожата, би могла да пиеш на таблетки. Внимавай само да не превишаваш препоръчаната доза. За мазане - не бих те съветвала да можеш около очите, може да си докараш някоя алергия.

# 14
  • Мнения: 15
Ами ще мислим друга опция тогава...Четох из разни чуждестранни сайтове за напояване на тампончета с топло мляко.Ще опитаме,пък ако има някакъв резултат задължително ще пиша.Знам,че много хора имат такива проблеми...

Общи условия

Активация на акаунт