кога порасна косичката на Вашето бебе

  • 1 965
  • 20
  •   1
Отговори
Още когато излязохме от родилното с моята бебка и косичката и започна да пада. От два месеца нямаме никаква косичка и бабите в градинката ни мислят все за момченце  Sick. Макар че все се обличаме в розово  #2gunfire Моля Ви кажете кога ще й порасне косичка на малката Герганка, за да мога поне една фибичка да й сложа  newsm78.

# 1
  • Мнения: 3 360
Даничка,май е различно при децата.малката ми госпожица е на годинка вече и все още няма коса /е за фибичка-да,но за опашчица-не/На каката пък още на 6 месеца и връзвах чоки 4470.А и двете се родиха с много малко коса.Спокойно-ще порасне! Hug Laughing

# 2
  • Мнения: 8 505
При дъщеря ми бебешката коса не опада веднага,а постепенно.Беше много смешна,защото на места косата и се беше сменила,а на други не.Когато вече не оставяше косми по възглавницата,я остригах,за да и е егнаква навсякъде.
Започна да се сменя на 3м и спря да пада на около 6м.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Моя син не е оставал съвсем без коса. И неговата започна да пада, но в същото време започна да изниква нова. Сега вече почти я смени. Peace

# 4
  • Мнения: 4 806
много е различно. При все, че имам само едно момиченце, все заглеждам и другите деца и определено - едни имат повечко косичка, други по - малко (трети хич Simple Smile То си зависи и от възрастта. На 7 месеца моята щерка беше почти плешивичка - с едно перчемче отгоре. Сега (на1г9м) почти има повечко косица, колкото да връзваме опашчици горе и отстрани.

# 5
  • Мнения: 4 965
Ооооо, аз също си мислех, че децата ми са едва ли не плешиви. Родиха се почти без коса (само с мъхче), което първоначално израстна, а после започна да пада на етапи (първо отстрани, после отзад, после отгоре). До година и нещо косичките им бяха едни рехавки и им слагах панделки на голите тиквички, за да приличат наистина на девойки. И изведнъж започна един буен растеж. Буквално за няколко месеца косата им порасна - сега е по-дълга от моята и постоянно слагам разни ластичета и шнолки, за да не им пречи.
Спокойно, няма дете, което да е останало без коса, а и е далеч по-добре, че лятото няма да има какво да й запарва на вратлето. Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 3 820
На Дани косичката постепено започна да опада и на 2-я месец имаше коса само отзад.Изглеждаше като някой чичко Mr. Green,но постепенно започна да му израства и сега си има по цялата глава.

# 7
  • Мнения: 46 492
На всяко дете- разично, на София опада само отзад на тила и като започна да седи пак се появи, но винаги си е била с коса.

# 8
при всяко бебе е различно,но на нашата мадама започна да расте по-интензивно след 6 месец

# 9
  • Мнения: 4 668
Ще и порасне , спокойно !Всички деца са различни . Моят син пък досега два пъти и подстригван , защото му пречи косата ...
А и малко отклонение , ама много мразя този въпрос - момченце ли е ? Twisted Evil зададен за дете облечено в розово и с шапка с къдрички ...
- Следващият път кажи - " Ами момченце е , ама нещо е такъв женствен , не знам защо и така си го обличаме , с роклички...   "

# 10
  • Мнения: 922
На Вальо косата започне да расте след годинката...
Като гледам Деничка е на 8м и все още си е плешивичка...
С таткото се чудим дали да не й сложим обички, за да не й викат, че е момченце Joy

# 11
  • Мнения: 1 117
Валери се роди с коса, която до към шестия месец поокапа , но не напълно и на 1годинка маше една коса , опашки да навържеш Mr. Green

# 12
  • Мнения: 232
Спокойно  Даничка,няма нищо страшно!И моето слънчице няма много коса,но погледни от хубавата страна на нещата - в тая жега не се запотяват и омъзняват и заплитат нашите "косички".Не се притеснявай,ще поникне хубава гъста косица. Hug Laughing Heart Eyes  bouquet

# 13
  • Мнения: 1 097
На лео му опада през 2-та седмица отгоре косата и сега прилича на дядо си и по прическата  Joy
Обаче леееееко почна да му израства нова отдолу и не е чак толкова голо. Обаче перчема най-отгоре, дето го прави като китайски император си му седи. Ама и мен си ме кефи много  hahaha

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
На Ани косата не е опадала като беше бебе и чак като стана на 3 години /имаше рядка и с различна дължина коса, стигаша най-дългото до рамото/, решихме да я пострижем. В момента е с къса коса, но е значително сгъстена.
На малкото сега му опада косичката и започвада расте нова, но е все още в периода на наченки.
Така, че при всяко бебе е различно.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт