Строеж на къща в Пловдив

  • 588
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте отново, много ще съм благодарна, ако някой, който е строил скоро къща или строи в момента може да ми помогне. Интересува ме каква е ориентировъчната цена за строеж на къща 2 етажа, вътрешна и външна изолация, ток, вода, общо взето всичко до ключ? Реални ли са цените в интернет? В интернет варират от около 450 евро до 800 евро на квадрат, а мои познати(които не са строили и не са строители) твърдят че ще ми излезе много повече. Нямаме все още количесвена сметка и проект, защото искаме да се запознаем първо със разходите, времето което ще ни отнеме и дали въобще си заслужава да строим къща. Просто ще се радвам, ако някой сподели колко квадрата къща, колко му е струвала! Извинявам се предварително, ако темата вече я има, но не успях да я намеря!

# 1
# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 833
Здравейте,
Много трудно може да се даде отговор на вашият въпрос. Да започнем все пак от някъде. Ако нямате избени помещения, основите в общия случай няма да са толкова дълбоки. Изолация ако имате външна, вътрешна не ви е необходима (изключение на тази под първа плоча, на тавана и към гаражи ако има такива). Форма и вид на стълбите също са от значение, големина и форма на покрив, големина и форма на прозорци, отдалеченост от водопровод, електропровод, дали сте в район с висока вероятност за археологически находки. Съществено значение е и достъпност на парцела за строителна техника и механизация (има машини за всичко, но по-специалните са на осезаемо по-високи цени). Каква ще е дограмата, входна, интериорни и гаражни врати също са от значение. ВиК зависи от количеството санитарни възели и отстоянието на самата къща от водопровод и канализация за включване. За 800 евро на квадрат обаче ще имате луксозна завършена до ключ къща (без цената на парцела), а за крайните квартали на града като нищо и той ще е в тази цена. При всички положения обаче трябва да сте наясно какво точно искате и да си намерите добър архитект. Най-важното е да запомните, че цена в строителството без архитектурен план, армировъчен план, ВиК, ел. инсталации, и цялата проектна документация не може да бъде дадена и който ви каже обратното просто ще ви излъже и ще си имате пролеми на по-късен етап. Ако някой ви каже, че за двуетажна къща от 200 кв.м. ще ви вземи еди колко си пари без да е погледнал проектните книжа, без да ги е сметнал (обикновено това отнема поне няколко дни), просто говори ей така и в последствие можете да си имате големи проблеми. Имайте предвид, че съгласно закона всичко с площ над 100 кв. м. трябва да е построено от строител вписан в Централния професионален регистър на строителите, за което съответния строител е проверен и е получил лиценз. Изисквайте представяне на удостоверението му от ЦПРС.

Последна редакция: сб, 02 ное 2019, 21:40 от In4hi

Общи условия

Активация на акаунт