Какво разбирате под термина родих?

  • 3 790
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 421
Мен пък повече ме е страх от секциото, тоест не бих го предпочела...но ако е по мед. причини...няма начин:) ...това в коя категория ме слага според теб...
аз не съм някаква смелчага...просто едното е операция, и човек се възстановява по-бавно, отколкото от едно нормално протекло раждане...

# 16
  • София
  • Мнения: 3 787
Цитат на: nikol78
Родих = дадох живот!


Абсолютно.Какви са тези глупави въпроси?

# 17
  • Мнения: 928
Я престанете да спорите и се замислете за това,какво изпускат мъжете;как никога няма да усетят онези ''сладки болки'',онова особено и неповторимо чувство,когато  даваш живот на едно малко същество;как със сълзи на очи,тръпнеш в очакване да го дариш с първата целувка,първата прегръдка и най-дълбоката и истинска любов-от МАМА.

# 18
  • Мнения: 1 616
Цитат на: kinga
Не ми се сърдете аз така съм родила Embarassed И то защото ме беше страх от раждането, а не по медицински причини!
Не мисля например да описвам как са ме рязали, но се възхищавам на тези майки, които са родили по естествен начин това е всичко! И когато чета за емоциите  им чак ме хваща яд, че аз съм проспала такъв велик момент Cry
Обожавам мойто бебе повече от всичко на света!

Simple Smile Една от най-незабравимите "емоции" на моето раждане беше двуседмичната болка в задника от огромни хемороиди..Simple Smile..Не съм забравила и трите поредни нощи,в които не можах да спя от болки,а през деня ми биеха Диазепам,за да поспя,но не ме хващаше...Simple Smile..Да не говорим за грубото отношение на акушерките... Confused Не бих упрекнала никоя жена за това,че е родила секцио-независимо какви са причините..Все пак най-важното е,че даваме живот на здрави и хубави бебчета..Не си струва да се съжалява-появата на дете е достатъчно радостно събитие,за да омаловажи всички обстоятелства около раждането!..Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 19
  • Мнения: 17 402
Въпросът ми се вижда смешен. Една колежка все ми натяква, че не съм изпитала удоволствието от нормалното раждане. Ми да беше дошла тя да роди нормално седалищно предлежане! Секциото не ни прави по- лоши майки!

# 20
  • Мнения: 1 502
Цитат на: nikol78
Родих = дадох живот!


  202uu   202uu   202uu
Абсолютно съм съгласна, аз  родих със секцио, не защото съм се страхувала от раждането, а защото тъпите доктори след 22 часа напъвания и опити да стане нещо, установиха, че бебо е много голям за моите размери  и нищо няма да се получи, та благоволиха да ме резнат. Идеше ми да ги:2gunfire:

# 21
  • Мнения: 90
Ами ти ако така го чувстваш за себе си, можеш така да си казваш. Моето раждане започна като нормално и след 5 часа мъки в родилното се наложи да ме оперират, но не защото предварително така съм искала. Не мисля, че притесненията и болките са ми били спестени. ..

# 22
  • Мнения: 4 629
Po estestven pat ili sekcio - rajdaneto si e rajdane. Neznam po kakvi prichini nqkoi bi si pomislil, che ednoto e rajdane, a drugoto ....kakvo operaciq li??????????????

# 23
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Съгласна съм с майката, която казва -да родиш, значи да дадеш живот.
Майките със секциото ги боли не по-малко, само че след това. И рискът за майката е голям.
Това е ненужен спор, има ли значение как???
А тези жени, които раждат естествено, а после изоставят детето, могат ли да кажат "родих"???
Казва се раждане с операция и толкоз...

# 24
  • Мнения: 3 394
AЗ РОДИХ - В 18 ЧАСОВИ КАНСКИ МЪКИ И ПИСЪЦИ![/size] Затова се чудя защо всички напоследък говорят само за секцио, епидурални упойки и т.н.? Толкова ли сме кекави българките или просто лекарите си правят техните далавери за наша сметка /в случая ваша, защото аз съм в UK/ #Cussing out Но ми е жал после за тези , които са РОДИЛИ с операция , защото тяхното възстановяване е кошмарно , сигурно Cry Но да родиш значи да сътвориш най-неповторимото нещо на света, да дадеш живот на една нова и необикновена по своему душа е ВЕЛИКО Flowers Four Leaf Clover

# 25
  • Мнения: 46 436
Цитат на: Adriana
AЗ РОДИХ - В 18 ЧАСОВИ КАНСКИ МЪКИ И ПИСЪЦИ! Затова се чудя защо всички напоследък говорят само за секцио, епидурални упойки и т.н.? Толкова ли сме кекави българките или просто лекарите си правят техните далавери за наша сметка /в случая ваша, защото аз съм в UK/ #Cussing out


Не разбирам само хвалиш ли се с това? По-добра майка ли си? Повече майка ли си от нас? Трябва да се чуствам виновна, че съм родила секцио ли? И в крайна сметка какво спечели от това?

# 26
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: kinga
Смятам, че майките родили със секцио би трябвало да пишат
"оперираха ме"! Като по-скоро пасивни наблюдатели!
Вие как смятате?

Абе жена, ти в ред ли си #Shocked  #Shocked  #Shocked

# 27
  • Мнения: 46 436
Цитат на: Adriana
AЗ РОДИХ - В 18 ЧАСОВИ КАНСКИ МЪКИ И ПИСЪЦИ![/size] Затова се чудя защо всички напоследък говорят само за секцио, епидурални упойки и т.н.? Толкова ли сме кекави българките или просто лекарите си правят техните далавери за наша сметка /в случая ваша, защото аз съм в UK/ #Cussing out Но ми е жал после за тези , които са РОДИЛИ с операция , защото тяхното възстановяване е кошмарно , сигурно Cry Но да родиш значи да сътвориш най-неповторимото нещо на света, да дадеш живот на една нова и необикновена по своему душа е ВЕЛИКО Flowers Four Leaf Clover


Промени го, но и на него ще отговоря!
Родих секцио след 9 часа контракции, болеше първите 2 часа след секциото/но не толкова като при контракциите/, на 8 ден не чуствах нищо, възстановяването е индивидуално! Да, аз знам какво са контракции и мога да сравня двете ситуации, за разлика от теб, затова казваш 'СИГУРНО'
Цитат на: Adriana
...............защото тяхното възстановяване е кошмарно , сигурно Cry ...............


Хайде говори за неща, които си преживяла, а не за градски легенди!

# 28
  • Мнения: 4 965
Адриана,
Не знам дали съм кекава, но по-добре ти опитай да родиш близнаци по естествен път - при положение, че едното бебе е заседнало в таза и не може не само да мръдне, а дори няма къде да расте повече.
Относно далаверите - никой не си е правил такива на мой гръб, защото родих напълно безплатно и условията бяха повече от прекрасни.
Възстановяването ми не беше кошмар - напротив. Още на другата сутрин станах, а на 5-тия ден раната ми се беше затворила (вярно е, че толкова бързо възстановяване е рядкост, но все пак).
При положение, че съществуват упойки не бих родила в кански мъки, а този, който е измислил секциото (лично мое мнение) е направил едно велико добро на човечеството.
И още нещо (и аз не разбрах дали се хвалиш, що ли) - това, че си в UK с нищо не променя нещата - тръгне ли да излиза едно бебе, обикновено излиза от едно и също място (в случая от едно от двете) - независимо в коя точка на света се намираш.

# 29
  • Мнения: 4 965
Цитат на: Adriana
...............защото тяхното възстановяване е кошмарно , сигурно Cry ...............


Хайде говори за неща, които си преживяла, а не за градски легенди![/quote]

  202uu

Общи условия

Активация на акаунт