Какво разбирате под термина родих?

  • 3 798
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 352
Цитат на: pandora
Цитат на: Gercho
Абсолютно, ама абсолютно съм съгласна с теб!
Това не значи, че родилите със секцио са по-малко майки или по-лоши майки. Просто термина "раждане" свързвам със самия акт на излизане на бебето от корема по естествен начин - т.е. през родовия канал,.
А секциото за мен си е операция. Жената слабо участва в процеса, да не кажа хич.


Мдаааа, на нас със секциото щъркела ни ги носи tooth  stork-boy  stork-girl

 Stuck Out Tongue  Просто такава асоциация правя. Не съм искала да обидя майчетата, които са родили със секцио. Както казах не смятам че са по-лоши майки или нещо подобно... Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 46 492
Акушерките си имат един лаф, че няма бременна, дето да не е родила, ама като гледам се намериха умници и това да оспорят!

# 47
  • София
  • Мнения: 717
Цитат на: new*
Цитат на: beep
Въпросът ми се вижда смешен. Една колежка все ми натяква, че не съм изпитала удоволствието от нормалното раждане. Ми да беше дошла тя да роди нормално седалищно предлежане! Секциото не ни прави по- лоши майки!



Да, то пък един кеф нормалното раждане, едно възвишено...  аре нема нужда.


Ню, хич не съм съгласна, недей така.........Тук става въпрос за нещо строго индивидуално. Всяко раждане е уникално само по себе си и след като си родила секцио не можеш да знаеш какво е нормалното.....
Иначе спор няма, раждането, независимо как е протекло, не ни порави повече или по-малко майки!

# 48
  • Мнения: 61
Честно казано и аз си бях задавала същия и анестезиоложката ми ме постави много точно на място. Представяш ли си как някои мамета се мъчат по 10-12 часа и не могат да изкарат бебчо и това е. И след всичките им мъки трябва да преодолеят и болката и последствията от секциото. Е, не можем да кажаем, че те не са раждали! И пак повтарям, въпросът е по-скоро философски, нали Laughing ! Поздрави!

# 49
  • Мнения: 285
Нов Живот! Това е истината, която една бременна жена извървява до момента на раждането. Според мен, изобщо не може да се конкретизира единствено момента на самото раждане...всичко е наниз от мигове...новината за новия живот, първите сладки ритничета, всички онези нощи в които мечтаем, изборът на име...Самото раждане е просто финалът на всичко това и смятам, че изобщо няма значение как е протекъл той. Индивидуално е!!! При мен например беше много леко, само за час и някакви минути...нормално раждане, станах след час и половина и повече не легнах...
Истината за мен е в цялата магия на бременността. Майка - това означава да изградиш в мечтите и мислите си и да дадеш с тялото си новият живот. Останалото е просто взаимозависимо...специалисти, нашите психически възможности, физически също и прочие.

# 50
  • Мнения: X
Цитат на: Ина
Нов Живот! Това е истината, която една бременна жена извървява до момента на раждането. Според мен, изобщо не може да се конкретизира единствено момента на самото раждане...всичко е наниз от мигове...новината за новия живот, първите сладки ритничета, всички онези нощи в които мечтаем, изборът на име...Самото раждане е просто финалът на всичко това и смятам, че изобщо няма значение как е протекъл той. Индивидуално е!!! При мен например беше много леко, само за час и някакви минути...нормално раждане, станах след час и половина и повече не легнах...
Истината за мен е в цялата магия на бременността. Майка - това означава да изградиш в мечтите и мислите си и да дадеш с тялото си новият живот. Останалото е просто взаимозависимо...специалисти, нашите психически възможности, физически също и прочие.

Да така е. За съжаление ако беше достатъчно само да родиш нормално в кански мъки, за да си добра майка, всичко щеше да е много лесно. А то истината е, че всичко започва мноооого преди да се появи бебчо....по един или друг начин.

# 51
  • Мнения: 496
Цитат на: Ина
Нов Живот! Това е истината, която една бременна жена извървява до момента на раждането. Според мен, изобщо не може да се конкретизира единствено момента на самото раждане...всичко е наниз от мигове...новината за новия живот, първите сладки ритничета, всички онези нощи в които мечтаем, изборът на име...Самото раждане е просто финалът на всичко това и смятам, че изобщо няма значение как е протекъл той. Индивидуално е!!! При мен например беше много леко, само за час и някакви минути...нормално раждане, станах след час и половина и повече не легнах...
Истината за мен е в цялата магия на бременността. Майка - това означава да изградиш в мечтите и мислите си и да дадеш с тялото си новият живот. Останалото е просто взаимозависимо...специалисти, нашите психически възможности, физически също и прочие.



Много съм съгласна с това твърдение!!!! Flutter
Забелязах, че в този форум майките са ужасно заядливи, само някой да се усмели да пусне тема, която не им се нрави и айдеееее - изяждат го жив  Twisted Evil
Хайде стига де, хората си имат различни мнения и право на тях! Аз лично когато прочета нещо, което не ми харесва просто не пиша в тази тема, а не се заяждам ненужно, но явно има доста агресия, която има да излиза  Thinking
Защо не си отворите една тема: Боксова круша ", например и не си подхвърляте крушета там като ви е нервно?!?
Хе-хе, мен може да ме нападате колкото си искате на мен не ми пука, нищо не е в състояние да ме извади от радостта ми, че ще ставам мама!!! Heart Eyes
И съм пълна с любов и добро настроение, може и вие да опитате ...
Целувки на всички  Hug

# 52
  • Мнения: 5 468
Тази тема, е още едно доказателство, че има хора из форума с психически увреждания. Хора, които се фукат най-пошло, колко болки са изтърпели, в името на бебето си. Които се опитват да насадят чувство за вина, на тези със секцио, че не са изтърпели болките и разбира се, веднага има майки, които се опитват да се "защитят" пред психарите, че те са взели да раждат естествено, ама не са могли и после се наложило секцио. Демек - и аз съм видяла, какво е болка при раждане.
Искам да кажа, че точно тези, които пускат такива теми, са отвратителните свекърви след време и сега още не им се забелязва това, защото са млади и може би, симпатични. Когато одъртеят и освирепяват съвсем, та се превръщат в онези дърти свекърви, които все мърморят - Ние раждахме така и  нищо ни нямаше. Ние правихме така и ей така... Отвратително!
Гледайте си работата и се мъчете колкото си искате. Болките си не ги навирайте в очите на другите, а си ги запазете дълбоко в съкровените си кътчета на сърцата.

# 53
  • Мнения: 2 792
А, че са били бременни могат ли да казват, поне cry

# 54
  • Мнения: 1 263
Ами аз съм от тези, които не са раждали Embarassed ... А!....т'ва малкото от къде се появи? Thinking Като си гледам белега, едва ли съм била само наблюдател....
Цитат на: ralitza03
Ако е до писъците и аз мога да си попищя на воля след секциото, но едва ли това ще ме направи по-истинска майка и ПО-РОДИЛА Grinning

Хе-хеее! Сетих се за "българките" с по-тъмния тен - като раждат  пищят колкото може повече, за да ги уважава родата.... Страшна логика!

# 55
  • Мнения: 562
Цитат на: new*
Тази тема, е още едно доказателство, че има хора из форума с психически увреждания. Хора, които се фукат най-пошло, колко болки са изтърпели, в името на бебето си. Които се опитват да насадят чувство за вина, на тези със секцио, че не са изтърпели болките и разбира се, веднага има майки, които се опитват да се "защитят" пред психарите, че те са взели да раждат естествено, ама не са могли и после се наложило секцио. Демек - и аз съм видяла, какво е болка при раждане.
Искам да кажа, че точно тези, които пускат такива теми, са отвратителните свекърви след време и сега още не им се забелязва това, защото са млади и може би, симпатични. Когато одъртеят и освирепяват съвсем, та се превръщат в онези дърти свекърви, които все мърморят - Ние раждахме така и  нищо ни нямаше. Ние правихме така и ей така... Отвратително!
Гледайте си работата и се мъчете колкото си искате. Болките си не ги навирайте в очите на другите, а си ги запазете дълбоко в съкровените си кътчета на сърцата.



 Joy  Joy  Joy  Joy

  202uu   202uu   202uu

# 56
  • Мнения: X
Цитат на: new*
Тази тема, е още едно доказателство, че има хора из форума с психически увреждания. Хора, които се фукат най-пошло, колко болки са изтърпели, в името на бебето си. Които се опитват да насадят чувство за вина, на тези със секцио, че не са изтърпели болките и разбира се, веднага има майки, които се опитват да се "защитят" пред психарите, че те са взели да раждат естествено, ама не са могли и после се наложило секцио. Демек - и аз съм видяла, какво е болка при раждане.
Искам да кажа, че точно тези, които пускат такива теми, са отвратителните свекърви след време и сега още не им се забелязва това, защото са млади и може би, симпатични. Когато одъртеят и освирепяват съвсем, та се превръщат в онези дърти свекърви, които все мърморят - Ние раждахме така и  нищо ни нямаше. Ние правихме така и ей така... Отвратително!
Гледайте си работата и се мъчете колкото си искате. Болките си не ги навирайте в очите на другите, а си ги запазете дълбоко в съкровените си кътчета на сърцата.


   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap

# 57
  • Варна
  • Мнения: 5 526
Цитат на: pretty_witty
A тези, дето са родили секцио не планово, а по кофти стечение на обстоятелствата след 1 век контракции и на тях ли са им ги родили? ooooh!  Thinking  ooooh!  Thinking

Тъй като не знам откъде се вземат иконките Good posting мога да кажа само браво на това, което си написала.
Е аз като пробвах да раждам 6 часа със системи и други, накрая взеха, че отнякъде ми извадиха едно бебе.
Ама наистина някой хора нямат какво да правят по цял ден.

# 58
  • Мнения: 4 965
Добре, съгласих се  Imp .
Мен са ме извадили от корема на майка ми като тумор, а децата ми случайно са ги открили в корема ми при рутинна коремна операция.
8-те месеца, в които носих децата си и треперих за живота им, лежах по болници и всекидневно се молех да са живи и здрави + трите дни мъки, контракции и болки - са били само във фантазията ми.
Ама няма ли кой да заключи тази тема, че стана прекалено  Close .
Само искрено се надявам Кенга да не се "изпусне" някой ден пред детето си, че не го е родила, защото децата имат много богата фантазия...

# 59
  • Мнения: 4 965
И още нещо (последно от мен). Ако някой ден имам и трето дете (дай Боже) и него мисля да не раждам  Twisted Evil .

Общи условия

Активация на акаунт