The Ordinarу + DECIEM (Тема № 4)

  • 51 721
  • 775
  •   1
Отговори
# 525
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Shinsou, благодаря за съветите. Това за влажната кожа не го знаех. Със сигурност ще пробвам така. Иначе винаги слагам крем след като съм сложила хиалурон Hug

# 526
  • софия
  • Мнения: 1 707

 

В случая да, очаква се да става така. Хиалуроновата киселина работи най-добре когато се нанася на влажна кожа тъй като хиалуроновата киселина абсорбира вода, желателно от околната среда. Когато няма влага, за която да се захване изсмуква водата от кожата и започва да опъва. Опитай да нанесеш серума на влажна кожа веднага след измиване, или както много съфорумки съветват "сандвич" с розова вода - навлажняваш с розова вода, серум, пак навлажняваш, запечатваш с крем. Принципно е желателно дори кремовете, които имат хиалуронова киселина в състава си да се нанасят на влажна кожа, именно поради тези причини.

А в случай, че след нея се нанася Матриксил или Ресвератрол-трябва да се чака хк да попие с водата ли?
Ако е смесена с Вит.ц на прах ?

# 527
  • Мнения: 135
Честно да си призная и аз понякога не знам как да комбинирам продуктите Grinning С матриксила нямаш никакви проблеми с нанасянето на влажна кожа, той си е със вода тъй че може да е част от "хиалуронения сандвич", НО матриксила НЕ бива да се смесва с витамин Ц! С ресвератрола опитай да го нанасеш без да чакаш и виж какво ще стане или пиши на Дъ Ординери, знам, че отговарят на такива въпроси.

# 528
  • Мнения: 1 709
Аз съм нова тук и много дълго слушах момичето, което ме консултира в Дъглъс, така че си взех тези двечките

На прост език обяснено, първата прониква дълбоко, втората има за цел да запечата в кожата това, което е проникнало. За мен резултатът от тези двата е УАУ и съм супердоволна.

# 529
  • Мнения: 1 985
Може ли да споделиш как ги използваш?

# 530
  • Мнения: 4 611
Аз си взех марин хоалуроникс (може и да съм го писала, не знам) и съм доста доволна. Прави кожата мека и хидратирана. Понамалих използването на киселини - до веднъж седмично. Ниацинамидът го слагам само вечер. Откакто намалих количеството продукти за една рутина кожата ми се чувства по-добре.

# 531
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 013
От около месец и половина използвам MARINE HYALURONICS, NIACINAMIDE и LACTIC ACID и някаква кой знае каква промяна не виждам освен, че понякога ми излизат бели пъпчици и кожата сякаш е пресушена на места (явно не хидратирам достатъчно), но пък май не се омазнява толкова както преди. Свиване на порите не забелязвам, както и намаление на черните точки. Използвам продуктите само вечер.

# 532
  • Мнения: 1 532
Аз спрях NIACINAMIDE не виждам никаква ползва от него.Предимно за свиване на порите го използвах но ефект 0 .
2 месеца му дасох шанс,а и без него ми е много по-добре.Инъче си усещах кожата лепкава.
Киселини ползвам 2 -3 пъти седмично.
От салициловата маска също не виждам голям ефект.

# 533
  • Мнения: 352
При мен ефекта от Niacinamide + zinc беше доста добър - ползвам го сутрин и веднага след него нанасям Moisturizing Factors. Проблема със сухотата на кожата на места + малки пъпчици се появи след като попрекалих с lactic acid 5%, но след като я ограничих до два пъти в седмицата / ползвам я само вечер/, нещата се нормализираха.

# 534
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 013
Аз не съм прекалявала с млечната киселина, използвам я два пъти в седмицата, също само вечер.

# 535
  • Мнения: 235
Витамин C във вит. F на Оrdinaly не ми щипе изобщо. А емулсията им преди това едвам я изтрайвах- поне 10-15 мин, яко щипане. https://theordinary.com/product/rdn-ascorbyl-tetraisopalmitate-s … in-f-30ml?redir=1

# 536
  • Lost in a fairytale ...
  • Мнения: 714
Момичета, някой сеща ли се за добра алтернатива на Салициловата к-на? Виждам, че са пуснали маска, а аз мислех, че просто ще я реформулират. За мен беше много добър продукт, който за жалост спряха.

# 537
  • Мнения: 5 081
Момичета, някой сеща ли се за добра алтернатива на Салициловата к-на? Виждам, че са пуснали маска, а аз мислех, че просто ще я реформулират. За мен беше много добър продукт, който за жалост спряха.

Пише, че продукта се ъпдейтва, т.е да очакваме по-усъвършенствана версия, а маската си е друг продукт.

# 538
  • Мнения: 975
В сайта на култ бюти пише, че се очаква март месец да е наличен отново.

# 539
  • Мнения: 435
Маската със салицилова киселина е налична в сайта на Deciem. Разтворът не е наличен в момента. Впрочем, аз сега откривам, че са пуснали и маска, някой, който е ползвал и двете може ли да ги сравни? Има разлика въобще в ефекта или само текстурата е различна?

Общи условия

Активация на акаунт