Избор/Мнение за комбинирана пералня със сушилня?!

  • 57 713
  • 767
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 918
Аз съм с Електролукс с термопомпа и понякога има мъх извън филтъра, но не винаги. Мислех, че е защото не е бил почистен като хората. Не ми е пречило и не съм викала техник.

# 241
  • при моите любими
  • Мнения: 2 526
Попаднах на този уред https://technovision.bg/Model.aspx?ID=4950&CatID=20 с инверторен мотор е. Не видях никъде инфо дали има филтър за мъх. Недостатък, че е на немски. Предлагат и вариант за удължена гаранция.

# 242
  • Мнения: 2 764
Много отдавна следя коментарите и всички , които хвалят АЕГ 9та серия. Като наш клиент в Италия Електролукс са ми много познати, в последните 2 години работя активно със заводите им там. Конкретно с АЕГ - много от R&D са от старите АЕГ служители, както и същото важи за инженерите и автоматизацията. Та по темата - АЕГ 9та серия за Източна Европа беше създадена, защото щяха да ги глобят заради непокриване на еконормите, и двоен стандарт. И направиха 9та серия комби. Колко е добра и качествена няма да коментирам , инженерно се залага 6 години живот на 9та серия и 5-7г. на 7ма. Има предимства и недостатъци при комби с термопомпа, но аз бих препоръчал на всеки да си купи 7ма серия, защото разликата от около 500 лева няма да се компенсира от по нисък разход, а работата е еднаква при двете на сушене. В някой отношения 7ма серия е по-издръжлива, но това е при наличие на фактори като повече влажност в помещението, температура под 5 градуса и т.н. Филтъра за мъхове е една екстра, която се сложи да се вдигне цената и да се отличи модела от един на Бош в Словакия и това е. Функцията за почистване е достатъчно добра, че да почиства достатъчно адекватно мъховете и пералнята да изкара живота си. А гаранцията на мотора 10 години е просто маркетинг. Този мотор е последното, което ще се повреди в АЕГ. Ползват на Ленце мотори, които са си направо вечни.

# 243
  • Мнения: 40 847
Е, за мен удобството от филтъра си струва. А 6 години планиран срок на експлоатация може и да не е толкова лошо, зависи по какъв стандарт се измерват, защото животът на пералнята е на брой пранета, не на години. Ако някой пере по два пъти на ден, а друг по 2 пъти на седмица, все 6 години ли ще изкара? Та интересно ми е по колко пранета седмично/годишно са броени за да се каже 6 години. Интересно ми е и какви са лагерите и казанът. Би трябвало да са добри лагери за 1600 оборота, ама кой знае.

# 244
  • Мнения: 2 764
По принцип нямам право да казвам технологично нещата, но лагерите са на INA модел, а барабана и казана е правен в Латвия. И толкова. И няма значение дали се ползва или не, самата умора на материала е заложена на 6 години. Пералнята няма да се счупи, сушилните елементи обаче ще заминат. Особено няколкото 3Д принтирани дистанционни втулки и шайби, които иначе са доста важни като място на възлите. Интересното е, че при 7ма серия не са такива, а са си метални, защото не издържат на генерираната температура. При 9та серия максимума е 65 градуса вътре и няма проблем, но при стандартната с нагреватели минава 80 и материала омеква.

При Електролукс комбинираните нещата са много по зле иначе, там след 3та година на сушене почва и тропане често, материалите са полски (металните части).
Е, за мен удобството от филтъра си струва. А 6 години планиран срок на експлоатация може и да не е толкова лошо, зависи по какъв стандарт се измерват, защото животът на пералнята е на брой пранета, не на години. Ако някой пере по два пъти на ден, а друг по 2 пъти на седмица, все 6 години ли ще изкара? Та интересно ми е по колко пранета седмично/годишно са броени за да се каже 6 години. Интересно ми е и какви са лагерите и казанът. Би трябвало да са добри лагери за 1600 оборота, ама кой знае.

# 245
  • Мнения: 40 847
Каквото, такова. При липса на друга алтернатива с такива параметри пак такава ще си купя след 6 години. Ама все се надявам да са поне 8, защото няма начин бройката пранета да не влияе изобщо. А може би може и да се ремонтира и да се сменят тези части.

# 246
  • Мнения: 2 764
Резервни части има, но самата ценова политика на Електролукс е такава, че по добре да си купиш нов уред, вместо да ремонтираш стария. А и те често продават целите възли. Примерно програматор да се смени на 9та серия е около 800 лева. А доставната цена програматора настроен е 11 евро. Идва от SKS OY Финландия. И с доста други неща е така, но каквото-такова. Аз у нас съм със Сименс комби, което си домъкнах от Швеция, а на вилата с АЕГ 9та серия, но за UK пазара.
Каквото, такова. При липса на друга алтернатива с такива параметри пак такава ще си купя след 6 години. Ама все се надявам да са поне 8, защото няма начин бройката пранета да не влияе изобщо. А може би може и да се ремонтира и да се сменят тези части.

# 247
  • Мнения: 40 847
E, до шест години може да затегнат контрола и да няма за ОК и за Източна Европа, а да са еднакви.  За сега купувам каквото има на пазара.

# 248
  • Мнения: 2 764
E това няма да се случи, то си е пазарно разделение от много години в много сфери. И в нашата фирма продаваме различни машини за САЩ и Европа. Качеството винаги е много по добро за САЩ и Япония.
E, до шест години може да затегнат контрола и да няма за ОК и за Източна Европа, а да са еднакви.  За сега купувам каквото има на пазара.

# 249
  • Мнения: 40 847
A защо АЕГ дублира и триплира успешния модел девета серия като пусна още една деветка, но с леко влошени показатели (1400 вместо 1600 оборота и някои функции), а също и едно Електролукс с подобни параметри ( и с термопомпа), но малко по-скромен дизайн?  Какви са разликите между тях?

# 250
  • Мнения: 2 764
Вариации на модела доколкото знам се пуснаха , защото перални с монетници, които се монтират допълнително в някой страни, искат да са с по-малки габарити и по-икономични. Доколкото знам затова пуснаха и по-малките модели.

# 251
  • Мнения: 40 847
Вариации на модела доколкото знам се пуснаха , защото перални с монетници, които се монтират допълнително в някой страни, искат да са с по-малки габарити и по-икономични. Доколкото знам затова пуснаха и по-малките модели.

Не са по-малки. Едното АЕГ е неразличимо от другото, само по характеристики или ако се загледаш много в панела. А Електролуксът напомня на стария дизайн на АЕГ, но също не е по-малък. Някаква друга причина трябва да има, но за мен е необяснимо - два идентични и едва различими модела на АЕГ девета серия???

# 252
  • Мнения: 2 764
Е разхода на енергия и по-малки евтини мотори с нагреватели. Принципно знам, че е заради монетници, но незнам повече за случая. Разлика в цената предполагам, има?
Вариации на модела доколкото знам се пуснаха , защото перални с монетници, които се монтират допълнително в някой страни, искат да са с по-малки габарити и по-икономични. Доколкото знам затова пуснаха и по-малките модели.

Не са по-малки. Едното АЕГ е неразличимо от другото, само по характеристики или ако се загледаш много в панела. А Електролуксът напомня на стария дизайн на АЕГ, но също не е по-малък. Някаква друга причина трябва да има, но за мен е необяснимо - два идентични и едва различими модела на АЕГ девета серия???

# 253
  • Мнения: 40 847
Там е работата, че и разликата в цената май е символична - 10% я намира сега, но по-едно време 1400 оборота даже беше по-скъпа...   Е,  Електролуксът естествено е по-евтин, защото е по-евтината марка, ама не много. А двете АЕГ-та са сходни по цена - по принцип май никой не ги купува, ако не са в някаква промоция, та ценообразуването е малко мъгливо.

https://www.tehnomix.bg/peralnya-sas-sushilnya-aeg-l9wbe49w

https://www.tehnomix.bg/peralnya-sas-sushilnya-aeg-l9wbc61b

Последна редакция: пн, 24 фев 2020, 18:18 от Черна станция

# 254
  • Мнения: 2 764
Ще проуча по подробно, че се готвят сега да затварят фабриката нещо, днес получихме уведомления.

Общи условия

Активация на акаунт