Звукови и ултразвукови четки за зъби

  • 50 875
  • 97
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 853
Здравейте!
Може ли да споделите мнения и опит за звуковите и/или ултра-звуковите четки за зъби!
Благодаря за вниманието!

Последна редакция: нд, 03 ное 2019, 10:32 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 63
Звукова четка за зъби ми беше препоръчана от мой близък доктор наскоро по повод едни проблеми с венци и устна кухина (често избиване на афти). Бях много скептична дали да инвестирам толкова пари, но бях отчаяна и бях готова да пробвам всичко. Факт е, че ако нямах проблеми едва ли щях да се навия на такава инвестиция. Не знам дали четката реши проблема или един куп други мерки, които предприех. Факт е, че чувствам зъбите си по-чисти и меките тъкани по устата - по-малко раздразнени. Но трябва да я ползвам по-дълго време, за да мога да измеря истинските й ефект и ползи. Естетически не мога да видя промяна, но здравословно сякаш има. Зависи по какъв повод искате да я ползвате и какви очаквания имате - по-скоро естетически или по-скоро здравословни. Не пречи информативно да адресирате въпроса си и към зъболекарите от форума - има специална тема за това, вслучай че ви интересува по-професионално мнение.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 448
Ползвам четка със соник ефект (т.е. ултразвукова) от 10 години.
Моята е Omron и струваше невероятните за тогава 170 лв. Избрах я, защото консумативите ѝ са евтини (два накрайника/ четки струват 7.80, което е много разумна цена). Четката е японска и е невероятно добра (за съжаление вече не ги предлагат на нашия пазар) и си е върнала многократно 💰.
Вече нямам зъбен камък и ходя веднъж на 1-2 години да почистват плака евентуално. За тези 10 години съм правила 1 зъб, който счупих с костилка Joy , но редовно ходя на прегледи.
Ползвам и лидълска четка, добра е и тя и струва около 40 лв, но ако не се запаси човек с глави/четки, не пускат резервни.

Няма да съжалявате за инвестицията!

# 3
  • Мнения: 2 838
А какво ще кажете за четките на Philips sonicare?
Какво по-точно да гледам, когато избирам четка?
На този етап ми допадат моделите 5100 или 6100,чудя се кой от двата да взема, но мисля да изчакам черния петък.

# 4
  • Мнения: 1 871
От 2 години използвам Philips sonicarе diamond черна е, сменям си само главите през 2 месеца и не мога никога да се върна към нормална четка.

# 5
  • Мнения: 91
Здравейте и от мен! Много дълго време обмислях и проучвах тези електрически звукови четки за зъби. В крайна сметка, бях купила комплект от 2 четки, с едно зарядно - Sonicare FlexCare Електрическа звукова четка за зъби HX6912/51. За съжаление, този модел, на мен лично не ми пасна, продадох моята, а след известно време и втората, която беше на мъжа ми. Препоръчам този комплект четки за зъби на хора със здрави зъби и венци. Не ми харесва това, че няма степен на интензивност. Този модел е много агресивен. Не е подходяща за хора, с чувствителни венци, въпреки че пишат за постоянство и какво ли не, моите венци започнаха да прокървяват от нея и то доста.
Когато сложих брекети вече се наложи да използвам отново такъв тип четка - ултразвукова, но не и електрическа (изрично бях предупредена). Та, в момента използвам - Sonicare DiamondClean Smart Електрическа звукова четка за зъби HX9924/47. Четката е доста скъпа, но цената определено е оправдана. Това беше единственият вариант на четка, която да е ултразвукова и да има степени на интензивност. Използвам я вече от 1 година и 3 месеца.
Мъжът ми използва - Sonicare ProtectiveClean 5100 Електрическа звукова четка за зъби HX6859/29. До колкото знам от него е много доволен от този модел и няма никакви оплаквания.
Също така, бих ви препоръчала и Sonicare AirFloss Ultra – чисти междузъбно пространство HX8331/02.
Това е, което бих могла да ви споделя от моят опит за продукти на Philips. Надявам се да съм била полезна!

# 6
  • Мнения: 1 405
Здравейте и от мен! Много дълго време обмислях и проучвах тези електрически звукови четки за зъби. В крайна сметка, бях купила комплект от 2 четки, с едно зарядно - Sonicare FlexCare Електрическа звукова четка за зъби HX6912/51. За съжаление, този модел, на мен лично не ми пасна, продадох моята, а след известно време и втората, която беше на мъжа ми. Препоръчам този комплект четки за зъби на хора със здрави зъби и венци. Не ми харесва това, че няма степен на интензивност. Този модел е много агресивен. Не е подходяща за хора, с чувствителни венци, въпреки че пишат за постоянство и какво ли не, моите венци започнаха да прокървяват от нея и то доста.
Когато сложих брекети вече се наложи да използвам отново такъв тип четка - ултразвукова, но не и електрическа (изрично бях предупредена). Та, в момента използвам - Sonicare DiamondClean Smart Електрическа звукова четка за зъби HX9924/47. Четката е доста скъпа, но цената определено е оправдана. Това беше единственият вариант на четка, която да е ултразвукова и да има степени на интензивност. Използвам я вече от 1 година и 3 месеца.
Мъжът ми използва - Sonicare ProtectiveClean 5100 Електрическа звукова четка за зъби HX6859/29. До колкото знам от него е много доволен от този модел и няма никакви оплаквания.
Също така, бих ви препоръчала и Sonicare AirFloss Ultra – чисти междузъбно пространство HX8331/02.
Това е, което бих могла да ви споделя от моят опит за продукти на Philips. Надявам се да съм била полезна!
Това за междузъбното пространство зъбен душ ли е?

# 7
  • София
  • Мнения: 154
0т 8г използваме с мъжът ми Philips Sonicare. Сменихме различни модели, тъй като имат склонност след като им изтече срока на годност да се развалят (някои и по време на гаранцията), но четките са уникални, а като вземеш удължена гаранция е ок. Аз съм със склонност към образуване на подвенечен зъбен камък, с много чувствителни открити шийки на зъбите и с кървене на венците - от както ползвам четката не са ми прокървявали, дори по време на двете бременности. Кариеси не са ми правени от години, зъбен камък чистя 2 пъти в годината, но е много малко и го правя заради венците.
Определено препоръчвам с две ръце четките на Philips.

# 8
  • Мнения: 91
Здравейте и от мен! Много дълго време обмислях и проучвах тези електрически звукови четки за зъби. В крайна сметка, бях купила комплект от 2 четки, с едно зарядно - Sonicare FlexCare Електрическа звукова четка за зъби HX6912/51. За съжаление, този модел, на мен лично не ми пасна, продадох моята, а след известно време и втората, която беше на мъжа ми. Препоръчам този комплект четки за зъби на хора със здрави зъби и венци. Не ми харесва това, че няма степен на интензивност. Този модел е много агресивен. Не е подходяща за хора, с чувствителни венци, въпреки че пишат за постоянство и какво ли не, моите венци започнаха да прокървяват от нея и то доста.
Когато сложих брекети вече се наложи да използвам отново такъв тип четка - ултразвукова, но не и електрическа (изрично бях предупредена). Та, в момента използвам - Sonicare DiamondClean Smart Електрическа звукова четка за зъби HX9924/47. Четката е доста скъпа, но цената определено е оправдана. Това беше единственият вариант на четка, която да е ултразвукова и да има степени на интензивност. Използвам я вече от 1 година и 3 месеца.
Мъжът ми използва - Sonicare ProtectiveClean 5100 Електрическа звукова четка за зъби HX6859/29. До колкото знам от него е много доволен от този модел и няма никакви оплаквания.
Също така, бих ви препоръчала и Sonicare AirFloss Ultra – чисти междузъбно пространство HX8331/02.
Това е, което бих могла да ви споделя от моят опит за продукти на Philips. Надявам се да съм била полезна!
Това за междузъбното пространство зъбен душ ли е?

Да, точно зъбен душ. Много съм доволна, особено за брекетите ми върши страхотна работа!
Ето това е моят модел:
https://www.philips.bg/c-p/HX8331_02/sonicare-airfloss-pro-ultra … terdental-cleaner

# 9
  • Мнения: 10 965
Philips Sonicare - добре че е подарък, иначе едва ли щях да съм очарована от инвестицията Simple Smile
Все още имам чудесни венци и зъби, без съществени проблеми и без образуване на зъбен камък - по показания на зъболекаря ми и по лично усещане; но все пак предпочитам от години меките четки (Curaprox Supersoft ми е любимата).
Е, след внимателно еднократно ползване на филипса болките във венците отшумяват по 2-3 дена. Кървене няма, просто ме болят - явно вибрацията е твърде силна, а този модел няма регулиране на скоростта. Опитите продължават, но видимо не е за всеки.
В комплекта е и препоръчаният модел зъбен душ, него ще дам на дъщеря ми, че й предстои поставяне на брекети - дано да е по-малко травмиращ и да върши по-добра работа.

# 10
  • Мнения: 1 405
Philips Sonicare - добре че е подарък, иначе едва ли щях да съм очарована от инвестицията Simple Smile
Все още имам чудесни венци и зъби, без съществени проблеми и без образуване на зъбен камък - по показания на зъболекаря ми и по лично усещане; но все пак предпочитам от години меките четки (Curaprox Supersoft ми е любимата).
Е, след внимателно еднократно ползване на филипса болките във венците отшумяват по 2-3 дена. Кървене няма, просто ме болят - явно вибрацията е твърде силна, а този модел няма регулиране на скоростта. Опитите продължават, но видимо не е за всеки.
В комплекта е и препоръчаният модел зъбен душ, него ще дам на дъщеря ми, че й предстои поставяне на брекети - дано да е по-малко травмиращ и да върши по-добра работа.
От колко време си миете зъбите с Curaprox Supersof и аз съм я купувала, но имах усещането ме не мие и минах отново на твърда четка и сега на електрическа, но на орал б

# 11
  • Мнения: 10 965
От колко време си миете зъбите с Curaprox Supersof и аз съм я купувала, но имах усещането ме не мие и минах отново на твърда четка и сега на електрическа, но на орал б
От няколко години. Може би ако човек е свикнал с твърда четка и по-силен натиск, електрическите да са ОК. Иначе нямам проблем с "усещане, че не мие", все пак зъбите са добре измити, когато са здрави и не събират плака (а това се вижда при зъболекаря).

# 12
  • Мнения: 91
Аз също обмислях варианта за Oral B, електрическа четка /с кръгла глава/. Когато разпитах за нея събрах 3 мнения. Едното е от зъболекър, второто е от лицево-челюстен хирург и третото е от моя позната /която я използваше с години/. Интересното е, че нямат нищо общо помежду си тези хора, освен мнението, което изказаха. А то е, че дългата употреба на този модел четка, причинява оголване на венци и проблеми в бъдеще. Тази моя позната дори претърпя операция при пародонтолог на венците си, като хирургът и е казал, че този модел четка доста и е помогнал за състоянието им. Като че ли вече се бях отказала да я имам като вариант за използване. Но в последствие и ортодонтът ми ме улесни в избора, след като забрани електрическата четка и сега съм с ултразвукова.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 966
Привет, ето и моя опит - до сега у дома имахме една ОралБ и след нея два други модела на Филипс. Преди 2 седмици Филипса сдаде багажа и взех тази - Sonicare ProtectiveClean 4500 Електрическа звукова четка за зъби.
Мога да кажа, че съжалявам, че предишния Филипс не се развали мноооого по-рано и да си бях закупил нещо ново като Sonicare ProtectiveClean 4500 далеч по-рано! Много различна в позитивен смисъл и двойно по-чистеща я усещам, като напълно си заслужава, поне според мен! Гореща препоръка от мен за този модел Hands Ok Hand

# 14
  • София
  • Мнения: 11 942
А какво ще кажете за този модел Philips HX6762/35?
В момента се предлага като чст от лоялната програма на Билла.

# 15
  • Мнения: 282
От месец ползвам ултразвукова четка от ДМ (нов модел е). Взех я за 50лв,намалена от 60.Резервните глави струват 13лв (2бр.).Има няколко режима-за избелване, почистване,масаж, но аз я ползвам на режим "чувствителни зъби", най-приятен ми е. Скоростта се регулира. Заредена батерия издържа около и над 10 дни(при обещани 7). Не съм имала кървене, въпреки че венците ми са чувствителни. Усещам зъбите си невероятно чисти след ползване. Препоръчвам като по-бюджетна алтернатива на марковите ултразвукова четки.

# 16
  • Мнения: 2 838
На мен пък точно зъболекарката ми каза, че понеже мия зъбите си с мека четка, явно не успявам да измия добре последните зъби и имам доста натрупан зъбен камък именно там. Та явно не е много добре да се мият само с мека четка или поне да се редуват.

# 17
  • Мнения: 2 725
Бихте ли ми предложили бюджетен вариант на ултразвукова четка, искам да купя 2 за Коледа  - за мен и половинката.

# 18
  • София
  • Мнения: 853
Чела съм, че най-добрия вариант са Medium-четките. Soft са за хора с проблемни венци.
Благодаря на всички за отговорите и препоръките! Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 405
И на мен всички зъболекари ори които съм ходила все ми казват за medium четките, меките са били за хора с операции и Т.н.
Аз от както се помня мия със medium или hard четки. Пробвах и меките но имам усещането че не съм ги мила изобщо, едни грапави и с налепи. После след меката четка ги минавах с навлажнена мека кърпа с цел премахването на налепите. Пробвала съм и тази на curaprox но много мека ми идва и след нея пак минавам с навлажнена кърпа

# 20
  • Мнения: 5 813
Този модел е доста стар модел. Старата четка на мъжа ми, която още работи и той използва за кратки командировки е такава. Няма нищо общо с новите модели, които са с няколко режима.

Първите ни четки бяха Орал би с въртяща глава, после минахме през 2-3 модела на Филипс. Не препоръчвам Орал би изобщо, и съм 100% за Филипс, но новите модели 9 серия и нагоре. Зъбите са полирани и чисти, без наранение венци. От зъбния душ на Филипс не съм доволна изобщо и съм в търсене на професионален. Разранява венците, прекалено агресивен е.

Старите модели на Филипс изобщо не могат да се сравняват с по-новите. Това е един от случаите, когато смятам, че последните модели не са само рекламен трик. В Амазоните и разни сайтове в Германия се появяват на доста приемливи цени.

# 21
  • София
  • Мнения: 11 942
Този модел е доста стар модел. Старата четка на мъжа ми, която още работи и той използва за кратки командировки е такава. Няма нищо общо с новите модели, които са с няколко режима.

Първите ни четки бяха Орал би с въртяща глава, после минахме през 2-3 модела на Филипс. Не препоръчвам Орал би изобщо, и съм 100% за Филипс, но новите модели 9 серия и нагоре. Зъбите са полирани и чисти, без наранение венци. От зъбния душ на Филипс не съм доволна изобщо и съм в търсене на професионален. Разранява венците, прекалено агресивен е.

Старите модели на Филипс изобщо не могат да се сравняват с по-новите. Това е един от случаите, когато смятам, че последните модели не са само рекламен трик. В Амазоните и разни сайтове в Германия се появяват на доста приемливи цени.

Това отговор на моя въпрос за предлаганите в Билла четки ли е?

# 22
  • Мнения: 91
.♥.Fancy.♥.
Flushed - направо съм в шок за мнението Ви, отностно зъбния душ. Аз съм в процес на лечение с брекети, зъбите ми са много чувствителни, венците още повече. Казвам го, защото всеки ден използвам зъбен душ на Philips /публикувала съм точния модел в по-горен коментар/ и нямам такива проблеми.

# 23
  • Мнения: 5 813
.♥.Fancy.♥.
Flushed - направо съм в шок за мнението Ви, отностно зъбния душ. Аз съм в процес на лечение с брекети, зъбите ми са много чувствителни, венците още повече. Казвам го, защото всеки ден използвам зъбен душ на Philips /публикувала съм точния модел в по-горен коментар/ и нямам такива проблеми.

Чудесно за вас.
Моят душ е друг модел и ми разранява венците. Не съм със супер чувствителни венци. Тъй като търся активно нов, чета отзиви за много модели и марки. Вкл. и за по-новите модели на Филипс. Определенено не са с големи суперлативи, сравнено с други.

Змия, да.

# 24
  • София
  • Мнения: 11 942
Благодаря, ще разгледам по-новите модели.
Но ще съм благодарна и на препоръки за конкретни модели.

# 25
  • Мнения: 5 813
Моята е по-стар модел Diamond clean. С 5 режима е. Има разлики между тях - избелване, чувствителни зъби, плака и т.н. И съм доволна. Ползвам ги всички. Сега гледам, че последните модели освен 5-те режима имат и отделно 3 степени на интензивност, което е още по-добре. Така ще можеш да си я пригодиш точно за твоята чувствителност. Разни зареждащи чаши и т.н. ги смятам за излишни. Ако намерите последен модел само със зарядно си е супер. Освен зарядното ползвам единствено кутията за транспортиране - съвсем проста. Иначе имам някакво устройство за дезинфекция, което е ползвано броени пъти.

# 26
  • Мнения: 1 405
.♥.Fancy.♥.
Flushed - направо съм в шок за мнението Ви, отностно зъбния душ. Аз съм в процес на лечение с брекети, зъбите ми са много чувствителни, венците още повече. Казвам го, защото всеки ден използвам зъбен душ на Philips /публикувала съм точния модел в по-горен коментар/ и нямам такива проблеми.

Чудесно за вас.
Моят душ е друг модел и ми разранява венците. Не съм със супер чувствителни венци. Тъй като търся активно нов, чета отзиви за много модели и марки. Вкл. и за по-новите модели на Филипс. Определенено не са с големи суперлативи, сравнено с други.

Змия, да.
Бихте ли споделили какво имате предвид от разранява е. Кървене, болки или рани? Аз имам един професионален на доктор Майер с 10 степени, но го ползвам на 2 за предните зъби и 4 та на задните.

# 27
  • Мнения: 5 813
Ударната сила е прекалена и започват да кървят.

# 28
  • Мнения: 1 405
Разбирам, както аз увелича степените кървят. Препоръчвам ти на др Майер, има 10 степени и 5 приставки и 2 резервни. Много е добър но е настолен. Аз го купих по препоръка на една съфорумка и съм много доволна, имах силно възпаление около 1 завъртян зъб. Пих антибиотик, гелчета но нищо не помогна или само за кратко успокои.  В началото много кървеше и на 1ва степен, но вече с упокояването го ползвам на 2ра или 3та точно там

# 29
  • Мнения: 5 813
Благодаря! Ще ги проуча. Аз така или иначе гледах настолни.

# 30
  • Мнения: 71
Някой ползва ли четките, които се предлагат в БИЛА срещу точки?

# 31
  • София
  • Мнения: 853
Бих искала да попитам, някой от вас знае ли, дали тези четки са подходящи при зъби с коронки?
Питах и в темата с въпроси към стоматолози, но до момента отговори няма.

# 32
  • Мнения: 16 868
Аз имам 1 коронка, не съм имала проблеми.  Ползвах Филипс соникеър. Не виждам причина да не се използват.

# 33
  • Мнения: 304
Здравейте, може би тъп въпрос  и все пак... има ли разлика между звукова и ултразвукова четка за зъби и каква е тя.
Търся да купя за детето - 8 г. Виждам на Филипс онлайн, ще съм благодарна ако препоръчате по-бюджетна такава. Не знам какво да гледам, просто съм в ужас - изведнъж й се развалиха всички зъби

# 34
  • Мнения: 1 405
Здравейте, може би тъп въпрос  и все пак... има ли разлика между звукова и ултразвукова четка за зъби и каква е тя.
Търся да купя за детето - 8 г. Виждам на Филипс онлайн, ще съм благодарна ако препоръчате по-бюджетна такава. Не знам какво да гледам, просто съм в ужас - изведнъж й се развалиха всички зъби
За постоянни или млечни зъби става въпрос. Ако са постоянните, току що излезлите е възможно защото те още са с по тънък емайл доколкото знам. Както почти на 80% от хората първите постоянни (6-ти) зъби са С пломба или липсват Sad. Трябва по добре почистване на дъвкателните страни

# 35
  • София
  • Мнения: 154
Моята госпожица е на почти 6г и използва детската четка с приложението, но тя е малка и и е интересно. Според мен взимайте смело, като човек който ползва Филипс от вече 8г определено мисля че си заслужава. Но си вземете удължена гаранция

# 36
  • Мнения: 304
да, точно това търся да взема, но се загубвам в термини и опции. Затова ми стана странно каква е разликата между звукова и ултразвукова и ако има такава, коя е по-добра.

Иначе те всички й са развалени, без предните, които правихме преди около 7-8- месеца.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 448
Няма такова понятие "звукова" четка за зъби.
Ултразвуковите са базирани на високочестотни трептения (от порядъка на 40 000- 65 000 в минута), които разрушават плаката- почистването на зъбен камък е на същия принцип.
Другите четки са просто електрически (с кръгли въртящи се глави) и яко разраняват венците.
Освен читави четки, е задължително използване на вода за уста (има детски такива).

# 38
  • Мнения: 1 397
Здравейте!Ако някой е ползват тези четки,моля да сподели впечатление.
Благодаря! https://waterpulse.bg/brush/

# 39
  • Мнения: 1 411
И аз идвах към темата, за да попитам точно за същата четка като тази, която Anelia20 е показала.
Някой ползвал ли я е ?
Много се чудя между нея и една на Dr. Mayer ( имам орален душ на марката и съм доволна ).
В интерес на истината тази на Waterpulse ми хареса повече външно от другите ултразвукови четки, но да не е само това хубавото в нея.

# 40
  • София
  • Мнения: 5 693
Някой ползва ли четките, които се предлагат в БИЛА срещу точки?
Аз също се интересувам🙄Хубави ли са?

# 41
  • Мнения: 1 421
Здравейте!
Аз се интересувам от четките на Филипс и по-специално ме интересуват резервните глави. За всеки модел четка само по един вид глави ли има или мога да си избера различни и да си ги сменям? Има ли някакъв номер/размер, с който да трбява да се съобразя?

# 42
  • Мнения: 91
Здравейте!
Аз се интересувам от четките на Филипс и по-специално ме интересуват резервните глави. За всеки модел четка само по един вид глави ли има или мога да си избера различни и да си ги сменям? Има ли някакъв номер/размер, с който да трбява да се съобразя?

Здравейте! По принцип да, има си определени модели глави, спрямо четките за зъби. Иначе разликите в главите са спрямо Вашите изисквания. Дали да бъдат за чувствителни венци, антиплака, избелващи и т.н. Също така разликата е, дали главата да изпраща сигнал към приложението на телефона или не /ако четката няма приложение/. Вкъщи имаме 2 различни модела четки за зъби на Philips и в момента сме с еднакви глави, защото бяхме забравили да купим други /а както знаете, те се ползват месеци../. В сайта на Philips можете да намерите модела четка за зъби, която Ви интересува и там ще Ви бъдат посочени главите, които да използвате.
Надявам се, че съм била полезна! Simple Smile

Последна редакция: чт, 12 мар 2020, 08:08 от Vicky7o

# 43
  • Мнения: 1 421
Много благодаря Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 5 170
А каква е разликата в почистващата сила при 31 000, 39 000, 62 000 трептения?
Не се ориентирам кои са новите,  кои са старите модели? 
Изцяло се загубвам в тези четки...

# 45
  • Мнения: 716
Здравейте! От известно време имам желание да си закупя от четките за зъби на Philips Sonicare. Изчетох тук темата и разгледах всичките модели на марката. Ту се спирам на някой от последните модели, ту си казвам, че по-евтин вариант ще върши същата работа. Така преди време си взех фотоепилатора с 4 приставки на Philips, а се оказа, че ползвам 2 и беше безсмислено даването на 980 лв. Та затова ако някой може да препоръча модел, от който е доволен ще съм много благодарна.

# 46
  • Мнения: 1 411
Ние сме с втора серия gum health и сме доволни с мъж ми. Показвах я на зъболекарката ми, защото аз за всичко се допитвам до нея и тя също каза, че е добра.
Май разлика има в импулсите, аз обаче така и не се навих да хвърлям една камара пари за новите модели и грабнах тези, които бяха в комплект двечките и съм доволна.
С проблемни венци съм само да вметна.

# 47
  • Мнения: 716
Ние сме с втора серия gum health и сме доволни с мъж ми. Показвах я на зъболекарката ми, защото аз за всичко се допитвам до нея и тя също каза, че е добра.
Май разлика има в импулсите, аз обаче така и не се навих да хвърлям една камара пари за новите модели и грабнах тези, които бяха в комплект двечките и съм доволна.
С проблемни венци съм само да вметна.
И аз заглеждам комплектите, че хем са по-изгодни, хем с един куршум 2 заека. Какво ще рече втора серия? Всички модели са с номера.
Редактирам се - питах Гугъл и видях втората серия.

# 48
  • София
  • Мнения: 9 879
Ще минавам и аз... в клуба.
Тесни междузъбия... доста кариеси, ще се наложи и конец. Но кое е най-доброто на Филипс?
Също и зъбен душ ще трябва взема  - понеже конците не са ми много любима манипулация и с него ще се налага по-рядко да ги чистя с конец.
Орал Б не ми ги препоръчаха зъболекарите.

Това обаче ме озадачи - така ли е?
https://bg-mam.ma/p/618550/40143282

# 49
  • Мнения: 716
След доста чудене от миналата седмица съм с Philips Sonicare 5100, комплекта от 2 бр. Изчаках да мине малко време и ползване, за да преценя. Има видими разлики в цвета на зъбите. Още се свиква с вибрациите, но като цяло съм доволна.

# 50
  • Мнения: 301
Ще минавам и аз... в клуба.
Тесни междузъбия... доста кариеси, ще се наложи и конец. Но кое е най-доброто на Филипс?
Също и зъбен душ ще трябва взема  - понеже конците не са ми много любима манипулация и с него ще се налага по-рядко да ги чистя с конец.
Орал Б не ми ги препоръчаха зъболекарите.

Това обаче ме озадачи - така ли е?
https://bg-mam.ma/p/618550/40143282

Здравейте,
Каква точно беше причината да не го я препоръчат?

# 51
  • Мнения: 2 725
Здравейте, спряла съм се на Philips Sonicare Easy Clean HX6511/50.

Някоя от вас ползвали я и какво ви е мнението за тази четка?

# 52
  • Мнения: 2 114
Здравейте, отскоро имам ултразвукова четка зъби на Филипс - определено съм доволна.
Имам един въпрос - Как зареждате четката? Постоянно ли я държите в чашката, за да се зарежда, или я зареждате напълно и я ползвате докато заряда падне?

# 53
  • Мнения: 10 729
Здравейте. Имате ли мнение за ултразвуковата четка Nevodent?

# 54
  • Мнения: 38
Здравейте, аз се интересувам от Curaprox  Hydrosonic Pro. Ако някой може да изкаже мнение ще съм много благодарна. Hands Pray

# 55
  • Мнения: 1 397
Здравейте, аз се интересувам от Curaprox  Hydrosonic Pro. Ако някой може да изкаже мнение ще съм много благодарна. Hands Pray

Не е точно отговор на Вашият въпрос,но обикновените четки на Curaprox са много добри. Като цяло съм любител на марката и ще бъда благодарна,ако ги пробвате да споделите мнение!

# 56
  • Мнения: 17 934
https://www.emag.bg/el-chetka-za-zybi-philips-sonicare-let-s-sta … -88/pd/D5KXH9BBM/

Тази четка гледам е някакъв базов модел, става ли за брекети? Коя важна функция няма? На какво да обърна внимание? Къде се продават с удължена гаранция?

# 57
  • Мнения: 2 114
https://www.emag.bg/el-chetka-za-zybi-philips-sonicare-let-s-sta … -88/pd/D5KXH9BBM/

Тази четка гледам е някакъв базов модел, става ли за брекети? Коя важна функция няма? На какво да обърна внимание? Къде се продават с удължена гаранция?
Тази четка е само с един режим на работа. Моята е с 5 и аз ги ползвам всички. Режимите са: за избелване, за полиране, за венци, сенситив, за почистване.
Трябва да решиш дали ще те удовлетворява този един режим, който и да е той.

# 58
  • Мнения: 17 934
Кой модел е вашата? Да , предпочитам да има различни режими, а не някакви изгъзици, които не са ми важни- чашка за зареждане, приложения и т.н.

# 59
  • София
  • Мнения: 5 693
Аз използвам тази https://ofisitebg.com/product/komplekt-elektricheski-zvukovi-che … ean-4500-hx683035
Подходяща и за брекети 🌺

# 60
  • Мнения: 2 114
R@N, моята е тази https://www.philips.bg/p-p/HX9342_02/sonicare-diamondclean-sonic … ectric-toothbrush
Чашката за зареждане е необходимост.

# 61
  • Мнения: 17 934

Защо? Какъв е проблема с другия тип зареждане?

# 62
  • Мнения: 2 114
Никакъв предполагам.
За чашка не се заплаща допълнително, тя е включена в комплекта и не се заплаща допълнително. Мисля, че не можеш да избираш между видове зареждане. Съответните модели си вървят със съответното зареждане.
Написах ти за чашката, защото съответните модели си вървят с нея.

# 63
  • Мнения: 17 934
Никакъв предполагам.
За чашка не се заплаща допълнително, тя е включена в комплекта и не се заплаща допълнително. Мисля, че не можеш да избираш между видове зареждане. Съответните модели си вървят със съответното зареждане.
Написах ти за чашката, защото съответните модели си вървят с нея.

Тези модел с чашката са ми доста скъпи, какво повече правят, това ми е любопитно. Иначе ми е ясно, че за тях си е необходимост, за другите не е

# 64
  • Мнения: 2 114
R@N, казах ти в предходен пост - различават се по брой и вид режими на работа. Логично, че различните режими водят до различни резултати.
Повтарям се - остава ти да прецениш кое ще те задоволи, един или няколко режима на работа.

# 65
  • София
  • Мнения: 5 693
R@N,,аз съм доволна от моята ,ползвам я от почти месец.Купих я за 169 лв.С два режима на работа е.Намира се и в комплект от 2 броя на цена от около 240 лв

# 66
  • Мнения: 17 934
R@N,,аз съм доволна от моята ,ползвам я от почти месец.Купих я за 169 лв.С два режима на работа е.Намира се и в комплект от 2 броя на цена от около 240 лв

Точно тях гледах май, не мога да преценя какви функции искам, защото не съм ползвала никога. Ще пробвам тези най- вероятно

# 67
  • София
  • Мнения: 5 170
Модел 2100 не включва адаптер.
Написали,  че спестяваме 90 000 пластмасови бутилки. Откъде да взема?
Няма и упътване за употреба, никакво - не пише колко време се зарежда първоначално. Само изискванията за безопасност.

# 68
  • Мнения: 5
Здравейте,  дали са съвместими накрайниците за евтините модели? Спряла съм се на четка под 100лв.  И се замислих дали мога да ползвам от по-скъпите накрайници.

# 69
  • Мнения: 2 114
Здравейте,  дали са съвместими накрайниците за евтините модели? Спряла съм се на четка под 100лв.  И се замислих дали мога да ползвам от по-скъпите накрайници.
За коя марка четки говориш?
Ако е за Филипс, накрайниците са универсални за всички модели на марката.

# 70
  • Мнения: 5
Здравейте. Търся да купя четка за зъби за дъщеря ми(на 9 г.). Досега е имала електрически няколко пъти, в момента използва обикновена механична, но не си мие зъбите добре и искам да й взема по-хубава. Четох, че ултразвуковите са най-добрия вариант, но в Емаг намерих ел.звукови, електрически и съвсем малко модели ултразвукови. Някой би ли могъл да ми разясни каква е разликата между трите вида и да ме насочи на какво да се спра? Искам да е нещо хубаво, което да не й създаде проблеми в бъдеще.

# 71
  • Мнения: 2 114
Вземете си ултразвукова на Филипс. По-евтините им модели имат по-малко програми и извършват по-малко трептения в минута.
Съответно има накрайници за 3+, 7+ и т.н. години.
Ние вкъщи ползваме една четка (основа) и всеки си слага неговия накрайник.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 966
Скрит текст:
Здравейте. Търся да купя четка за зъби за дъщеря ми(на 9 г.). Досега е имала електрически няколко пъти, в момента използва обикновена механична, но не си мие зъбите добре и искам да й взема по-хубава. Четох, че ултразвуковите са най-добрия вариант, но в Емаг намерих ел.звукови, електрически и съвсем малко модели ултразвукови. Някой би ли могъл да ми разясни каква е разликата между трите вида и да ме насочи на какво да се спра? Искам да е нещо хубаво, което да не й създаде проблеми в бъдеще.

AnjieTorosyan - аз бях в сходно търсене и се спрях преди няколко месеца и избрах тази четка: PHILIPS SONICARE For Kids HX6352/42

https://www.philips.bg/c-e/pe/electric-toothbrushes/sonicare-for … Csticker_original

Много сме доволни, защото миенето на зъби се превърна в забава, тъй като приложението Sparkly е увлекателно и зарибяващо за децата - първо мият зъбите точно, колкото въпросния Sparkly си ги мие всеки ден по - 2 пъти 2 минути, а след всяко миене получават подаръци, спрейове да го оцветяват децата и тн. Също четката има 8 лепенки, с които да се сменя целия дизайн. Въобще, заслужава си, според мен. Hands Plus1

# 73
  • Мнения: 310
Здравейте,

Ортодонтката ни препоръча Соникеър четка, която да е ултразвукова. Прочетох мненията назад, но не съм сигурна за дете на 12 г. дали да взема детска или за възрастен направо. Също така ми се иска да е подходяща и за брекети.
Някой с скорощни впечатления може ли да се включи?
Ако може да се сменят накрайниците и да се ползва базата от няколко човека със смяна на накрайник, както е написано по-горе би било супер

# 74
  • Мнения: 2 114
Здравейте,

Ортодонтката ни препоръча Соникеър четка, която да е ултразвукова. Прочетох мненията назад, но не съм сигурна за дете на 12 г. дали да взема детска или за възрастен направо. Също така ми се иска да е подходяща и за брекети.
Някой с скорощни впечатления може ли да се включи?
Ако може да се сменят накрайниците и да се ползва базата от няколко човека със смяна на накрайник, както е написано по-горе би било супер
Накрайниците се сменят, спокойно. Всеки ползва неговия си.
Филипс имат специални глави за различните възрастови групи, като се започне с 3-годишните. Моето дете е на девет и от две години ползва такава четка. Не съм купила детска, ползваме една основа, като всеки слага неговия си накрайник.

# 75
  • Мнения: 1 737
Да се включа с питане-купих си четка за зъби Филипс HX 6877, като в комплекта е поставен накрайник с обозначение W. Искам да купя още накрайници и питах онлайн търговец, който ми каза, че този с W бил смотан и най-добрите били С3. Ама за тях чета, че са средно меки, а W се води с твърд косъм. Видях, че новите са А-Premium all in one... Та, кой да избера?

# 76
  • Мнения: 2 114
Аз ползвам С3 и от тях до момента съм най-доволна, като съм ползвала още няколко модела, точно а премиум ол ин уан не съм ползвала.

# 77
  • Мнения: 5 813
Да се включа с питане-купих си четка за зъби Филипс HX 6877, като в комплекта е поставен накрайник с обозначение W. Искам да купя още накрайници и питах онлайн търговец, който ми каза, че този с W бил смотан и най-добрите били С3. Ама за тях чета, че са средно меки, а W се води с твърд косъм. Видях, че новите са А-Premium all in one... Та, кой да избера?


https://cavarii.com/2020/07/09/what-are-the-differences-between- … eplacement-heads/

# 78
  • Мнения: 2 838
Аз ползвам C2 и съм доволна. Други накрайници не съм пробвала де, от две години купувам само този модел.

# 79
  • Мнения: 1 737
Има голяма разлика, между W и С 3. W е доста твърд и направо ми беше травмирал венеца до коронката. С 3 е доста по-мек и е по приятно усещането. Сигурно А ще са добри, но тях ще ги пробвам след време.

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 6 174
Здравейте,

и аз издирвам ултразвукова четка подходяща за чувствителни зъби и венци на прилична цена.Използвам четка Софт.Доколкото разбирам трябва да гледам Филипс.Засега си купих зъбен душ на Панасоник /по препоръка на зъболекаря ми /и съм много доволна, ползвам го само на първа степен, засега, дори и тя ми се струва доста силна на моменти, но няма кървене.От по-силните беше се разкървил венеца при проблемните места.Образувам зъбен камък доста и се надявам да се предотврати донякъде поне.

Приемам съвети за модел.

# 81
  • Мнения: 528
Здравейте,никога не сме ползвали ел.четки за зъби с ММ.Реших да купя и той ми казва”ако няма да е ултразвукова по-добре да не взимаме”
Та искам аз да купя нещо,което да знам,че си заслужава.Ясно ми е,че всеки човек си прави преценка според бюджета си.Хората си купуват и 2 за 100лв и една за 1300лв.Това му е ясно,че вс е с различен бюджет.Просто аз не обичам да сменям често нещата си и предпочитам да дам малко повече пари,но да съм послушала съвет на някои,който разбира и да не го сменя уреда скоро.
Марката ,която ще купя е Philips,пр бих искала някакъв среден вариант,гледах в emag Diamond clean 9000 два броя за 670лв.Има и по евтини,но не съм наясно дали са ултразвукови.Ако може препоръка

# 82
  • Мнения: 2 114
Само да вметна, че два броя не са ви необходими, освен ако единият от вас не ходи често по командировки.
Ползвате едно тяло и различни глави.
Преди около 2 години купихме нашата за около 300 лв., имаше някаква промоция.
Разгледайте сайтовете на магазините тип “Техно-“ и вижте за намаления. Всички на Филипс са ултразвукови. Цената е различна според броя на програмите (нашата например е с 5) и брой трептения (нашата - 62 или 65 000, не помня точно).

# 83
  • Мнения: 528
Благодаря ти много за съвета.
Доколкото виждам са два основни вида ProtectiveClean и DiamondClean.Гледайки цените,предполагам,че втория вид е по-добър.
Исках да попитам само за зареждането има ли значение дали модела ще е с чашка или с друга станция?

https://www.technopolis.bg/bg/Chetki-za-z%C3%A0bi/Chetka-za-z%C3 … X9911-88/p/800002
 
https://www.technopolis.bg/bg/Chetki-za-z%C3%A0bi/Chetka-za-z%C3 … 3?tab=description тук разликата мжду двете в цената не е голяма,но броя движения са двойни.

За комплект видях този
https://www.technopolis.bg/bg/Chetki-za-z%C3%A0bi/Chetka-za-z%C3 … 2?tab=description и бих искала да попитам той по-скоро като по-скъпия единичен модел ли е?Благодаря

# 84
  • Мнения: 2 114
Аз бих взела тази, която е с по-голям брой движения.
Не мога да дам мнение за другите начини за зареждане, нашата е с чашка. Питайте в магазина има ли някаква разлика.

# 85
  • Мнения: 1 737
Аз съм с Protective clean и четката има три режима на работа - Clean, White, Gum care, както и три нива. Честно казано, не усещам разлика в режимите, ползвам на втора степен. Знам, че новите и скъпи модели имат пет режима, малко безсмислено ми се вижда, освен ако нямате излишни пари за даване.

# 86
  • Мнения: 5 813
Има съществена разлика всъщност в режимите. И още повече, ако се използва и конкретна глава за съответния режим. Има глави за избелване, интердентални за джобове, плака и т.н.

Сменила съм през годините 3 модела на Филипс.
Критериите за избор са повече трептения и опция за регулиране на силата на трептене(когато например са ви разранени венците) + видове режими.

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 6 174
Fancy, коя е тази глава за плака.Аз съм и с джобове тук - таме, не много.Не мога да се мия вече с твърди четки.Още оглеждам, но ще е Филипс, защото само при тях виждам, че има избор на глави и изобщо на модели.

# 88
# 89
  • София
  • Мнения: 9 879
Добра оферта, има и опция 5Е с абониране. И да калъфа
https://www.ibood.com/offers/de/s-de/o/2x-philips-sonicare-elekt … paign=webgains_de)

# 90
  • Мнения: 126
На мен ми причини пукнатини по емайла...

# 91
  • Мнения: 1 737
На мен ми причини пукнатини по емайла...
Кое по-точно?

# 92
  • Мнения: 126
На мен ми причини пукнатини по емайла...
Кое по-точно?

Ултразвука

# 93
  • Мнения: 4 122
А базовият модел philips sonicare 3100 струва ли си?

# 94
  • София
  • Мнения: 1 354
Много тъп въпрос, ама може ли някой да ми обясни как точно исе използва ултразвукова четка? Движите ли я като обикновена четка или само я допирате до всеки зъб?
И също така позвате ли някакви специални пасти за зъби?

# 95
  • Мнения: 2 114
Само се премества от участък на участък. Тя сама си извършва движенията по изчеткването.
Няма специална паста за зъби за ултразвукови четки.

# 96
  • Мнения: 1 737
Моля, за малко помощ! В рамките на година и половина вече подменям трети път ел.четка за зъби Филипс Соникеър. Искам да питам, когато измивате зъбите, махате ли накрайника, за да чистите остатъците от вода и паста там или оставяте четката. Последните два пъти железния жлеб,на който се захваща накрайника се разбива и вече не знам как да я съхряанявам...

# 97
  • Мнения: 2 114
Вкъщи ползваме една и съща четка Филипс Соникеър вече трета година.
След ползване всеки си маха накрайника. Аз и съпругът ми с навлажнена ръка я поизмиваме и подсушаваме, детето ги пропуска тези подробности.
Периодично почиствам четката със спирт.

Общи условия

Активация на акаунт