Дълго разочарование след "провал"

  • 5 447
  • 149
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 937
Има и един друг момент - когато свалиш бройката, за да не си пошла, а мъжът срещу теб решава, че си задръстена. Joy
Между другото, никой ухажор не ме е питал за бройката ми. Стана ми любопитно как Авторът получава тези данни - или става дума за дами, чиито подвизи са легенда?

# 31
  • Мнения: X
Има и един друг момент - когато свалиш бройката, за да не си пошла, а мъжът срещу теб решава, че си задръстена. Joy
Между другото, никой ухажор не ме е питал за бройката ми. Стана ми любопитно как Авторът получава тези данни - или става дума за дами, чиито подвизи са легенда?
И аз същото се чудех ?
Пита ги директно ли ? Сигурно след такъв въпрос едва ли следва каквото и да е продължение ?

# 32
  • SF
  • Мнения: 20 771
Има и един друг момент - когато свалиш бройката, за да не си пошла, а мъжът срещу теб решава, че си задръстена. Joy
Между другото, никой ухажор не ме е питал за бройката ми. Стана ми любопитно как Авторът получава тези данни - или става дума за дами, чиито подвизи са легенда?

О, това трябваше да бъде втората част на поста ми, но съм забравила да я напиша. Явно колко мисля в тази посока. Simple Smile
Как става така, че ме интересува, важно ми е, а и задавам въпроса даже!!! "Ти с колко жени си спал?"
Ако каже с 2, окей.
Но ако отговорът е  нещо като 63, просто не искам да знам как е протекъл процесът на преброяването.

# 33
  • Мнения: 24 467
Направо да те питам, авторе, понеже от много приказки - файда - йок!
Можеш ли на практика да формулираш в 1-2 изречения проблема си? Кое е туй, дето ти тежи? Но бъде точен и кратък, без да обясняваш произход, емоции, евентуални последици? И без да поставяш оценки - на себе си и на околните.
...
За мен, примерно, всеки пълнолетен човек е мъж или жена. Момчета и момичета са в детска възраст до пълнолетие.
Като един възрастен човек какво всъщност искаш да промениш в живота си? Другия месец? Другата година? За какво точно търсиш помощ? Пак - с 1-2 изречения максимум, ако е възможно.
Дори самото изчистване и формулиране на кратко на проблем и питане ще ти помогне да се замислиш и да се подредиш. Човек изпада иначе в дупки и се обърква, оплитайки се сам в многословие.

Последна редакция: пн, 04 ное 2019, 11:25 от Judy

# 34
  • Мнения: X
Авторът каза, че приятелки му споделяли. Демек жени, с които няма интимни отношения.

# 35
  • Мнения: 8 937
Е той тогава от какво се жалва, щом нямат интимни отношения?!?
Или просто в знак на възмущение към моралния упадък на близкото му обкръжение? Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 24 467
Е той тогава от какво се жалва ...?!?
...

Това се надявам да уточни.

# 37
  • Мнения: 18 686
Сега се сетих, че той може да е приятелят, който планирал дете, обаче узнал бройката на възлюбената си, и панически я зарязал. Мисля, че обикновено хората съдят по предходните си връзки - за желани/нежелани качества на следващите партньори, каквито на предишния партньор са му липсвали, или е притежавал, за вземане на поука за собственото поведение в предишна връзка.  Така от нищото са решиш, че всички потенциални гаджета са навъртели километраж, ми се връзва точно толкова, колкото да съм убедена, че всички мъже си бият жените, при положение, че с нито един партньор не ми се е случвало подобно нещо. Нали, по-скоро бих била оптимист, че щом досега не съм попадала на такива, е малко вероятно да ми е приоритет точно липсата на този недостатък при избор на мъж

Плюс това на 25, повече от година без гадже, излиза, че сериозните му връзки са били до 23-годишна възраст. Ние, лелите, веднага си представихме общо домакинство, сметки, задължения, ама нищо чудно да са се влачели няколко месеца в детската стая или квартирата, да са се виждали по кафенца и ей ти сериозната връзка.

# 38
  • Мнения: 2 310
Погледни положително на нещата - все пак са ти казали цифрата искрено.
А, че кои са тези, дето ще си кажат цифрата искрено? Вероятно са разделили поне на две, а също и не са включили тези, с които "не се брои", както каза и Бил Клинтън под клетва то само френска любов не било секс.
И аз смятам, че по-малко бройки е по-добре, и то не по физиологични причини (приемаме, че всеки се грижи за здравето си и взема предпазни мерки, макар че не за всички важи). Ами защото с всеки следващ намалява способността за свързване и взаимност, всички помним като тийнейджъри как първата любов е вълшебна и неповторима, втората малко по-малко уникална, следващата още по-малко, а пък вече като станат 25-30 са просто като смяна на носни кърпички, всяка е просто поредната и нищо особено не можеш да изпиташ към нея. С какво ще изненадаш една жена, в какво ще си ѝ първият и най-добрият, ако преди теб са минали 30 други и ти си 31-ви? Един свирил на китара, друг имал уникално чувство за хумор, трети бил богат, на четвърти му бил 25 сантиметра, на пети не знам си какво си, и можеш да бъдеш сигурен, че с всички тях в нейното подсъзнание ти ще трябва да се съревноваваш. И съревнованието няма как да е в твоя полза във всички отношения - във всяко нещо все ще има някой от бившите да те е превъзхождал.
Откъде обаче ще ги търсиш такива с минимален брой предишни, не знам, нито пък и знам по какво точно ще ги познаеш. Има някои признаци, но в техен интерес е да не си пишат бройката на челото, ами да я прикрият, което не е толкова трудно.

# 39
  • Мнения: X
Във всеки случай: не я мисли.

Момченце вече не си, но не си и чак толкова стар, че да се вайкаш за морала на хора, които така или иначе не те интересуват. Остави го намира светът, той си върви, накъдето е тръгнал.

В най-добрия случай ще срещнеш някоя, която така ще ти завърти главата, че ако ще и 50 да е имала преди теб, няма да те интересува. Истинската любов не търпи такива сметки, с колко преди теб, с колко след теб, по колко на година и на десетилетие.

И просто няма как да не цитирам тук моята любима баба Виви... "Любовта винаги трябва да е лесна."
Всъщност направо слагам линк, в случай, че ти се чете:

https://www.mila.bg/article/5089547

# 40
  • Мнения: 30 802
Оф, тоя аргумент пък ми е най-смешен, да търсиш такава с малко бройки, за да не те сравнява, все едно не може да се ориентира какви мъже има и не те вижда какво си след няколко години. Няма нужда една жена да е виждала 25-сантиметров, за да е недоволна от единствения в живота 12-сантиметров.

Това пък за първата тийн любов...смешна работа.

Та така, общо взето ако си ръб и нямаш качества, жената рано или късно ще го забележи, и не щото е ковра и е сменяла мъже като носни кърпи. А просто щото си ръб без качества.

# 41
  • Мнения: 3 186
Погледни положително на нещата - все пак са ти казали цифрата искрено.
А, че кои са тези, дето ще си кажат цифрата искрено? Вероятно са разделили поне на две, а също и не са включили тези, с които "не се брои", както каза и Бил Клинтън под клетва то само френска любов не било секс.
И аз смятам, че по-малко бройки е по-добре, и то не по физиологични причини

Ти па, хората са толкова смотани. Виж съседната тема.

Има някои умишлено целят голяма бройка и даже се фукат. По-модерно е да си добър и обигран в секса, отколкото тепърва да се учиш. Смотаността е недостатък, не ценност.

# 42
  • Мнения: 19 674
Той се притеснява, че е в някаква емоционална апатия.
Авторе, твърде много ги мислиш нещата, страхуваш се подсъзнателно, затова правиш преграда, бягаш от емоцията, сякаш си изтръпнал. Съзнанието ти се страхува да не бъде изоставено, предадено, ако се отдаде емоционално на друг човек.
Дай си време и не ги мисли по този начин нещата – чувствам/не чувствам/ама защо не чувствам?; употребени/неупотребени/морал.
Ти си слагаш някакви измислени морални рамки, търсиш опора и оправдание да избягаш от емоция и отношение с други хора (жени, защо не мъже, ако ти харесва). Отпусни си съзнанието и за себе си признай какво ти харесва, какво търсиш, няма значение дали е човек бил с 20 партньора в живота си или само с 1. Важното е на теб какво ти допада и одобряваш. От гледане на хората как живеят, какво изпитват няма да получиш собствен емоционален опит, а с годините ще ставаш все по-затворен и нерешителен.

С една дума – дай си шанс.
И да се провалиш пак, пак ще е по-добре от живот в апатия.

# 43
  • София
  • Мнения: 38 210
Права е Базила.
Разреши си да живееш, да чувстваш, да се радваш.
Не си слагай ограничения.

# 44
  • Мнения: X
Тъкмо да контрирам на Крис глупостите, Сирен ме е изпреварила.
Не е нужно въобще да спиш с някого, за да го прецениш, че не става. Аз като съм имала 8 месеца неконсумирана връзка в гимназията, да я броя ли сериозна, или като няма секс - не е връзка?
И друг въпрос с повишена трудност - сериозна ли е връзка, която вече се е разпаднала?

Общи условия

Активация на акаунт