Банята - 35 тема

  • 54 077
  • 805
  •   2
Отговори
# 585
  • Мнения: 21
Скрит текст:
Избрах такъв линеен сифон https://www.kristin.bg/product/1399/lineen-sifon-inox-style-s-re … alen-flanets.html български е - единствения с дължината, която ми трябваше.  Всъщност гледах и посочените, които са дадени в Герака, но не се доверих на китайската неръждаема стомана - на фона на всичко друго в тая баня разликата в цената я пренебрегнах.

Обаче чучур с прибиране нямаше друг освен китайски и съдейки по него май съм сбъркала - https://www.ebay.de/itm/Welfenstein-Wanneneinlauf-schwenkbar-Bad … K50-/254389632694


Наклона как ще е с линеен сифон - струва ми се заради това майстора е казал за вратата (ако се отваря навътре де). Моята е навътре, но нивото е равно с коридора в най-високата си част и по-ниско от него в частта със сифона и добре, че е така защото някой път пяната от шампоана успява да затрудни малко сифона (той е с плочка, така че може би е нормално)

Моята баня е нюню, но с голям наклон (май два см на метър беше, но може и да лъжа) - в топло време изсъхва напълно за 20 минути, но си купих моп само за подсушаване и минавам след миене  и плакнене - мия пода след всяко мое къпане с малко веро.

Това е мопа - минавам за минута с една ръка - много съм доволна, след него е напълно сухо за 5 минути - нямам паравани и завеси.
https://tonex1.com/%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B5%D1%81%D0%BE%D0%B0%D1 … yDuvR1NxLl8TgqvRc


Нивото на банята е по-високо от останалия апартамент. Като най-високота част трябва да е до вратата
Доволни ли сте от българския линеен сифон  Inox Style? Смесителя виждам , че е Welfenstein. Звучи като немски бранд. Добро качество ли е?

# 586
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 29
Най-важното условие на сифона е чашката да е пласмасова, не алуминиева или поне неръждаема, иначе Welfenstein като марка мисля е ОК.

# 587
  • Sliven
  • Мнения: 249
Здравейте! Аз пак тук с въпросче - има ли някой мнение за аксесоарите та GROHE? Взехме такива смесители и ми се ще и аксесоарите да са такива - двойна закачалка за баня, държач за тоал. хартия. Устойчиви ли са в мокро помещение? Благодаря! Simple Smile

# 588
  • Мнения: 15

…... по- скоро не, защото има някои счупени или пукнати плочки,...…..

Бубе, разбрах.  Blush
Жалко, че е така, защото с боя наистина би било най-безболезнено.
Явно ще трябва да залепите нещо, като сигурно ще е най-добре преди това да запълните по-големите поражения.
Успех.  Hug

Извинявайте, че се включвам със закъснение, но бих искала да попитам каква боя е подходяща, как се ползва и дали се нанася директно върху плочките и фугите? Мерси.

# 589
  • Мнения: 3 096
Някой може ли да каже каква би могла да бъде причината за следното нещо? В блока сме без парно, но с топла вода. Нагласям водата, така че да тръгне топлата вода, спирам я и като се върна след съвсем малко и я пусна пак, след един момент тръгва студена вода... Доста е неприятно, защото първоначалното нагласяне е, за да не чакам да потече топлата вода, защото подмивам бебе...

# 590
  • Мнения: 9 754
Някое майсторчЕ от блока е бърникало в настройките на абонатната станция. Или пък районният топлотехник от Топлофикация е разбъзикал настройките, намалил е температурата.
Имахме същия проблем миналата пролет. Викахме топлотехника няколко пъти, черпихме го - не се оправи. Накрая двама ядосани съседи отидоха директно в топлофикация и са се карали там. Дошъл е цял екип, връткали са и са нагласявали час и половина и проблемът се оправи.
Третият вариант е от самата Топлофикация да са намалили температурата на входящата вода, ако са решили, че вече е топло и да икономисват. Но това не можете да го докажете.

# 591
  • София
  • Мнения: 1 742
Някой може ли да каже каква би могла да бъде причината за следното нещо? В блока сме без парно, но с топла вода. Нагласям водата, така че да тръгне топлата вода, спирам я и като се върна след съвсем малко и я пусна пак, след един момент тръгва студена вода... Доста е неприятно, защото първоначалното нагласяне е, за да не чакам да потече топлата вода, защото подмивам бебе...
Някой е затворил циркулацията. Най лесно можете да видите дали е топла тръбата на която няма водомери.

# 592
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 29
Open MouthOpen Mouth
Здравейте! Аз пак тук с въпросче - има ли някой мнение за аксесоарите та GROHE? Взехме такива смесители и ми се ще и аксесоарите да са такива - двойна закачалка за баня, държач за тоал. хартия. Устойчиви ли са в мокро помещение? Благодаря! Simple Smile


Ако и те не са качествени, не остана на какво да заложиш реално
За да не ръждясват - поилирана стомана или нертждавейка от реномирани производители..., те обаче не са никак евтини. Некачествените след 2-3-4 г ръждясват


Някой може ли да каже каква би могла да бъде причината за следното нещо? В блока сме без парно, но с топла вода. Нагласям водата, така че да тръгне топлата вода, спирам я и като се върна след съвсем малко и я пусна пак, след един момент тръгва студена вода... Доста е неприятно, защото първоначалното нагласяне е, за да не чакам да потече топлата вода, защото подмивам бебе...
По-вероятно е да смесва някъде (в някое жилище)топла и студена и по линията на най-малката съпрова водата често да мени налягането и съответно да тече ту топла, ту студена, т.к. постоянно си менят налягането.
Получава се при некачествен едноръкохватков смесител, а решение се намира много трудно, може да се хване по сметката за вода защото всеки месец ще има различни показания на водомерите - ту влиза през топлия, ту излиза през студения и обратно и става мрак Rolling Eyes!!!
В ВиК дружеството трябва да се разгледат внимателно сметките на целия вход и където има непостоянна консумация всеки месец, или различна и тя не отговаря на живущите - там ще да е проблема! Търсите различната сметка..., в София в Център за услуги на Софийска вода примерно, но това ще отнеме доста време със сътрудник...
Успех

# 593
  • Sliven
  • Мнения: 249
Здравейте, като пазарихме материалите за банята не знам защо тъй сглупихме да вземем за тази малка баня с тоалетна подовите плочки да са с размери 30 на 60. (Бяха към комплекта на стенните). Сега ми се виждат много големи за това малко помещение. Ние така или иначе още чакаме майстора на дойде и той ще си каже как ще е най-добре да се наредят, но ако може майстор да се включи как ще е удачно? А ето това е помещението и как ще бъде разположението. От ляво на вратата, където е душ помещението ще има праг, за да не се мокри цялата баня.

# 594
  • Португалия
  • Мнения: 3 893
не е задължително да изглежда зле,зависи от десена-дали се слива или е повтарящ се мотив

# 595
  • София
  • Мнения: 1 742
Здравейте, като пазарихме материалите за банята не знам защо тъй сглупихме да вземем за тази малка баня с тоалетна подовите плочки да са с размери 30 на 60. (Бяха към комплекта на стенните). Сега ми се виждат много големи за това малко помещение. Ние така или иначе още чакаме майстора на дойде и той ще си каже как ще е най-добре да се наредят, но ако може майстор да се включи как ще е удачно? А ето това е помещението и как ще бъде разположението. От ляво на вратата, където е душ помещението ще има праг, за да не се мокри цялата баня.


Можете подовите плочки да ги завъртите на диагонал спрямо стенните.А не сте ли мислили вариянт да преместите вратата на мястото на душа.На нейното вясто да сложите мивка 50см.А душа да го сложите на стената отсреща.При сегашното положение ако сложите преграда ще ви е неудобно да използвате мивката.

# 596
  • Sliven
  • Мнения: 249
Можете подовите плочки да ги завъртите на диагонал спрямо стенните.А не сте ли мислили вариянт да преместите вратата на мястото на душа.На нейното вясто да сложите мивка 50см.А душа да го сложите на стената отсреща.При сегашното положение ако сложите преграда ще ви е неудобно да използвате мивката.
За съжаление няма как да преместим вратата, защото и коридора е много малък и няма да е удобно. Пък и ако сложим мивката срещу моноблока на мястото на вратата няма ли да е тясно? Единствено се двоумим дали да не сложим шкафовете с мивката срещу душа в левият ъгъл на банята, но тогава пък ще се мокрят непрекъснато. Долният шкаф ще се монтира на стената и няма да е стоящ. А каква е необходимата ширина на пространството на моноблока, за да е удобно на стоящият, за да не си блъска ръцете в стената и в мивката?

# 597
  • Варна
  • Мнения: 1 557
На първа страница на темата в първия пост  има информация за всички размери.Натиснете бутона "Скрит текст" и ще ги видите.

# 598
  • Мнения: 13 182
На толкова малка баня не слагайте праг, просто направете добър наклон към сифона и ще изсъхва бързо. Иначе, ако нямате сифон и в тоалетната част ще трябва да попивате постоянно, защото само прага няма да пази нищо.

# 599
  • Sliven
  • Мнения: 249
На толкова малка баня не слагайте праг, просто направете добър наклон към сифона и ще изсъхва бързо. Иначе, ако нямате сифон и в тоалетната част ще трябва да попивате постоянно, защото само прага няма да пази нищо.
По принцип идеята ни е да има сифони и от двете страни и да сложим една завеса за баня и за това да има и праг, за да не се мокри поне мааалко цялото помещение, че е доста неприятно.
... но приемаме всякакви практични съвети Relaxed

Общи условия

Активация на акаунт