Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - Тема 64

  • 45 101
  • 760
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 3 046
Белият перваз става като продължение на рамката на бялата врата и кореспондира с това на тавана. В конретния случай и показаната снимка категорично съм за бялото, както писах по-рано, но нямах възможност да напиша защо. За почистването обаче не мога да кажа нищо, нямам наблюдения.

# 301
  • Мнения: 40 865
Паркета си има точния цвят перваз, ама и  той е МДФ и някакси не ми харесва самия "принт" - изкуствено ми е. Ако сложа пък друг PVC дървесен ще стане едно мазало...бели врати, 1 цвят ламинат, друг перваз и кухненската част е цимент гранитогрес - манджа с грозде Joy

Тук съвет няма. При мен беше лесно - паркет дъб масив, и перваз дъб масив. Съвсем еднакви са и се сливат. Няма ли дървени первази и към твоя паркет?

# 302
  • Мнения: 7 106
Аз съм с белите первази на Arbiton от  4-5 месеца вече  (в кухня, хол и коридор) и за това време няма поражения върху тях. Прахосмукачката ми е кютукът на Реймбоу и се е случвало да ги чукна, за сега нямат наранявания или одраскано. Събират прах отгоре, но аз имам малка мека приставка и като пускам прахосмукачка с приставката обирам праха и върху тях. С мокра кърпичка се чистят лесно, където се наложи.
В общи линии са компромисно решение. На финала на безкраен ремонт  и финанси Bowtie беше добро решение, но ако имах финансова възможност, възможност да ги видя и пипна на живо и кой да ми ги монтира бих избрала пак на Arbiton, но полиуретановата серия, която се води и водоустойчива и може да се пребоядисат след време. Или дървени високи, боядисани в бяло. за догодина в стаята на дъщерята точно такива съм замислила.

# 303
  • Мнения: 1 359
Jeini, и аз категорично съм за белия перваз. Би ли споделила моля какъв е цветът на стените? Имам коридорче с бели врати и мисля да препиша от теб Simple Smile Помещението изглежда страхотно уютно. И мен ме дразнят первазите в сериите с ламината. Уж са си в комплект и не би трябвало да има разлика, а винаги са с няколко отенъка по- различни.

# 304
  • Мнения: 39 309
И от мен- бели первази!

# 305
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 775
Jeini, и аз категорично съм за белия перваз. Би ли споделила моля какъв е цветът на стените? Имам коридорче с бели врати и мисля да препиша от теб Simple Smile Помещението изглежда страхотно уютно. И мен ме дразнят первазите в сериите с ламината. Уж са си в комплект и не би трябвало да има разлика, а винаги са с няколко отенъка по- различни.
Хола е с Крафт мастър, но след 4 ръце пак имаше забележки и взехме същия цвят за другите стаи на dulux

в крайна сметка се оказа, че основата е проблем ( варова мазилка и шпакловка).
Мога тези дни ако държиш да видя точния цвят и на Крафта и да ти го напиша.

# 306
  • Мнения: 2 992
И ние сме с бели первази навсякъде и то 11 см. Нямат наранявания или изцапване, което да ме е затруднило или отнемало кой знае колко време. Робот се удря в тях често и пак няма приблем. Боядисахме касите на вратите в бяло и много ми харесва как се получи.

# 307
  • Мнения: 1 359
Jeini, благодаря!:hibiscus: Ако не те затруднявам ще ти бъда благодарна, ако можеш да провериш цвета и на Крафта (когато ти е удобно). Интересно, съвсем еднакъв цвят ли са двете бои?

# 308
  • Мнения: 2 452
Аз категорично съм за бели первази макар хиляди майстори да се опитват да ме откажат. Забелязала съм че несъвместими цветови комбинации между под и стени стават съвсем приемливи или направо хубави когато между тях има бял перваз. Така че особено когато има цвят по стените съм твърдо за.

# 309
  • Мнения: 4 669
Аз пък се съмнявам да е така. При светли стени, да, бялото ще се върже, ама при цветни Thinking, не ми се вижда тази работа. И ако вратите са някакъв друг цвят, не бял, съвсем ще отсичат тия бели первази и ще са като кръпки. Никога пък не ми беше идвало на акъл за такова нещо.

# 310
  • софия
  • Мнения: 25 447
Ако вратите са различен от бял цвят, но рамката е бяла, е супер с бели подови первази.

 Общо взето рамката на вратата следва подовия перваз като цвят, но не е задължително.


Това не ми харесва. Реални снимки. Рядко подовите первази са точно цвета на подовата настилка и става манджа с грозде.
Скрит текст:

Последна редакция: ср, 11 дек 2019, 09:33 от zvаnchе

# 311
  • Мнения: 2 992
Скрит текст:

Не знам дали стана добре качването на снимката. Голям индианец съм с техниката. Утре ще кача и други снимки, само тази имам в тел.
Много ми допада с белите первази как се получи.

Скрит текст:
Не мога да обърна снимката. Съжалявам!

Последна редакция: ср, 11 дек 2019, 17:20 от rosss

# 312
  • тук и там
  • Мнения: 11 526


rosss, харесва ми как се е получило . Уютно е  у вас! Обожавам камини...но ние нямаме,за съжаление.

# 313
  • Мнения: 8 067
При бели стени няма никакъв смисъл да е бял перваза... при цветни е красиво, особено ако има и таванен корниз Simple Smile
и бели каси (качвала съм снимки от вкъщи). Навсякъде сме с бели первази и цветни стени, само в коридора (който е с чупки и е малък) сме с перваз като гранитогреса.

rosss, много уютно е станало Hug

# 314
  • Мнения: 2 992
Пенева, Kaisia благодаря! ❤❤❤
Това, което ти имаш впредвид е с 25 см антрацит первази. Опитвам да кача снимки:
Скрит текст:




Последна редакция: ср, 11 дек 2019, 11:42 от rosss

Общи условия

Активация на акаунт