Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - Тема 64

  • 45 033
  • 760
  •   1
Отговори
# 240
  • Варна
  • Мнения: 1 916
При нас е подобно. Вратата ни е тясна и ако сложа щори, кутията им ще пречи на пълното и отваряне и съвсем ще е неудобно за минаване. Само роло щорите биха станали, но може и да мухлясат (ново строителство, конденз).
Затова ще направим корнизи с дъга, до пред вратата и тънко + плътно перде.
След 10тина дни ще видим как ще стои.

# 241
  • Мнения: 262


Мисля обаче да има и нещо зелено.. накъде съм според вас? Правилна посока или..

# 242
  • Варна
  • Мнения: 4 057
meggle94 изглежда добре, зелени клонки елхови, сега е тематично.

В рамките може и добри снимки на сладкиши. Ева Тонева е страхотна, може би ще даде съгласие да изложиш някои нейни снимки. А може и на ваши специални неща.

# 243
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Корнизите за таван на какво разстояние от тавана се слагат по принцип. Няма радиатори и други пречки.

# 244
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Корнизите за таван на какво разстояние от тавана се слагат по принцип. Няма радиатори и други пречки.

Моите са на тавана.

От този тип с бленда.

# 245
  • Варна
  • Мнения: 1 916
doris а на какво разстояние ги монтирахте на тавана. Имам предвид колко напред.
И аз взех такива с бленда, но за спалнята и детската с по-тясна. Ще видя как стои и ще реша за дневната дали да е по-широка.
Твоята бленда каква е?

# 246
  • Варна
  • Мнения: 4 057
doris а на какво разстояние ги монтирахте на тавана. Имам предвид колко напред.
И аз взех такива с бленда, но за спалнята и детската с по-тясна. Ще видя как стои и ще реша за дневната дали да е по-широка.
Твоята бленда каква е?
Меря да е малко пред перваза на прозореца , ако има,10-15 см. за да падат свободно плохите. Блендата ми мисля е 10 см. за да скрие  перделъка.

# 247
  • Мнения: 40 737
doris а на какво разстояние ги монтирахте на тавана. Имам предвид колко напред.


Толкова, колкото падащото перде да не се подпира от перваза или радиатора (което от двете стърчи повече напред).

# 248
  • Мнения: 4 658
Корнизите за таван на какво разстояние от тавана се слагат по принцип. Няма радиатори и други пречки.

Моите са на тавана.

От този тип с бленда.


хубава снимка, тънките перденца откъде са?

# 249
  • Варна
  • Мнения: 4 057
aDream снимката е от нета да демонстрирам корниза. Аз имам по-особено виждане за тънките пердета, харесвам съвсем прости изчистени бели, не органза, тя някак става незабележима, Когато се сложи на прозореца и дори и с подсиления шев отдолу ми се струва, че не прави хубави равномерни плохи. Не харесвам орнаменти и дантелени фигури - а бе дюс мама Simple Smile.
Дори и съвсем прост бял воал на прозореца със своята снежна белота ми се струва, че озарява прозореца. Харесвам и естествените тъкани памук и лен, все се каня на тензух, но намирам 90 см ширина, не, че ми е проблем, той е толкова фин, че няма да си личи когато са доближат отделните части, но все пак.

# 250
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 174
Аз лично не виждам място за чудене newsm78 Каквито пердета на прозорците, със същите продължавате и за вратата.
Съгласна съм от естетическа гледна точка, няма две мнения. Но тази врата ще се отваря доста често- кошът за боклук ни е на терасата, там пушим, вкъщи не. И най- малко тези неща  предполагат десетина пъти отваряне и затваряне, отделно другите излизания. И се чудя дали ще е практично? Дефакто пердетата трябва да да почти постоянно прибрани в ъгъла към прозореца и дали няма да стане много сбито там🙄
Скрит текст:
При нас е подобно. Вратата ни е тясна и ако сложа щори, кутията им ще пречи на пълното и отваряне и съвсем ще е неудобно за минаване. Само роло щорите биха станали, но може и да мухлясат (ново строителство, конденз).
Затова ще направим корнизи с дъга, до пред вратата и тънко + плътно перде.
След 10тина дни ще видим как ще стои.
Притеснява ме отварянето на вратата дали няма да е затруднено от пердетата. Ще се радвам да споделиш отзиви като станат готови и се ползва реално вратата

Последна редакция: пт, 29 ное 2019, 15:11 от AnMary

# 251
  • Мнения: 40 737
Аз лично не виждам място за чудене newsm78 Каквито пердета на прозорците, със същите продължавате и за вратата.
Съгласна съм от естетическа гледна точка, няма две мнения. Но тази врата ще се отваря доста често- кошът за боклук ни е на терасата, там пушим, вкъщи не. И най- малко тези неща  предполагат десетина пъти отваряне и затваряне, отделно другите излизания. И се чудя дали ще е практично? Дефакто пердетата трябва да да почти постоянно прибрани в ъгъла към прозореца и дали няма да стане много сбито там🙄

Ми при мен е така и не ми е проблем. А може и пердето да не се сбива в ъгъла, а да се дръпне към обратната страна, да се отвори вратата и после пак да се изтегли пердето. Така се проветрява, минава се лесно и не влизат мухи. От април-май до септември-октомври у нас най-често е така, като сме си вкъщи.

# 252
  • Мнения: 9 754
Преди много години, като си търсех корниз (това, на което се закачат пердетата), в един магазин ми се скараха, че това било релса, а корниз е това, на което му казвате бленда. Това само между другото, няма особено значение.
На мен вратата на балкона ми е с комарник, перде пред нея пуснато не мога да оставя, ако ще влизам/излизам често. То не е само напред-назад, ами напред-назад с нещо в ръцете. И ако пипна с ръчички бяло перде десетина пъти на ден, значи трябва да го пера 2 пъти седмично.
През студената част на годината обаче може да си стои пуснато пред вратата при мен, защото почти нямам излизания на балкона.

# 253
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Аз лично не виждам място за чудене newsm78 Каквито пердета на прозорците, със същите продължавате и за вратата.
Съгласна съм от естетическа гледна точка, няма две мнения. Но тази врата ще се отваря доста често- кошът за боклук ни е на терасата, там пушим, вкъщи не. И най- малко тези неща  предполагат десетина пъти отваряне и затваряне, отделно другите излизания. И се чудя дали ще е практично? Дефакто пердетата трябва да да почти постоянно прибрани в ъгъла към прозореца и дали няма да стане много сбито там🙄

Ми при мен е така и не ми е проблем. А може и пердето да не се сбива в ъгъла, а да се дръпне към обратната страна, да се отвори вратата и после пак да се изтегли пердето. Така се проветрява, минава се лесно и не влизат мухи. От април-май до септември-октомври у нас най-често е така, като сме си вкъщи.

Така е. Много неестествено ще ми е вратопрозорец - прозореца с перде, вратата със щора. Аз залагам на евтини бели пердета, често ги пера и сменям, това за тънките. За дебелите мога да отделя и по солидна сума. Simple Smile

# 254
  • Мнения: 40 737
A, аз освен тънките пердета си имам и роло щори, много съм доволна от тях. Щорите също са и на прозореца, и на вратата.

Общи условия

Активация на акаунт