Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - Тема 64

  • 45 108
  • 760
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 1 423
Малко картинки от интериорния стил, очертаващ се като хит за следващата година - Japandi, комбинация от скандинавски и японски стил. Тъмни нюанси и светло дърво, черно и бяло, монохроматични акценти и растения,  естествени материали, цветови контрасти и минимализъм в изобилие. Аз твърде не си падам, но предполагам, че на много от вас ще ви хареса.









# 346
  • Мнения: 4 671
и на мен много не ми допада, няма живинка.  За цветните тавани и това ми идва в повече, харесва ми акцентът да е в стените, или в мебелите.

# 347
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Аз бях писала преди за джапанди. Харесвам го, обичам минималистични, семпли, изчистени и ненатруфени интериори. Многоцветните лично мен ме натоварват.

# 348
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Mаксимализмът се завръща между другото. Simple Smile Със сигурност и в двете течния има страхотни примери за чудесен интериор, но и залитане в крайностите не липсват.

# 349
  • Мнения: 8 070
Аз много харесвам скандинавския дизайн, но... вкъщи много бързо всичко "обраства"  в нещица Smiling Imp Новият ни дом е по-скоро "English home" с ретро нюанс... и пълзящ хаос, който с усилия възпирам Close
Накратко: харесвам минимализма на картинка, вкъщи ми е удобно/уютно с хилядите неща навсякъде (картини, снимки, книги, вазички, възглавнички, завеси и перденца...с розички, ако може) Relaxed

# 350
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Peneva_a  и аз така Simple Smile
Много харесвам нинимализма, но много бързо става максимализъм у нас. Нужна е голяма дисциплина и педантичност за да се поддържа, аз я нямам явно.

# 351
  • Варна
  • Мнения: 7 505
И аз така като вас - на картинки - в блогове, сайтове, списания, видеа ми харесва. Но не ми се получава в реала.

Имаше един лаф  за работното място - на който му е празна главата му е празно и бюрото  JoyJoyJoy
и се успокоявам с това. Сега някой да не се засегне Innocent

# 352
  • Мнения: 38
И аз така като вас - на картинки - в блогове, сайтове, списания, видеа ми харесва. Но не ми се получава в реала.

Имаше един лаф  за работното място - на който му е празна главата му е празно и бюрото  JoyJoyJoy
и се успокоявам с това. Сега някой да не се засегне Innocent
Аз сигурно имам най-пълната глава тогава!

# 353
  • софия
  • Мнения: 25 453
А аз съм с най-празната. И на десктопа на компа имам тематични 2 фолдъра, в които са файловете по текущата работа. Мразя да ми е натрупано и разхвърляно, и да трябва да преровя купчини, за да ползвам това, което ми трябва. Когато ми е нахвърляно забравям какво има. Оправдание винаги може да бъде намерено за всичко. Виж, в шкафовете вече е  малко по-различно - прибрано, но не най-подредено.

Последна редакция: нд, 15 дек 2019, 06:53 от zvаnchе

# 354
  • София
  • Мнения: 1 423
Аз много харесвам скандинавския дизайн, но... вкъщи много бързо всичко "обраства"  в нещица Smiling Imp Новият ни дом е по-скоро "English home" с ретро нюанс... и пълзящ хаос, който с усилия възпирам Close
Накратко: харесвам минимализма на картинка, вкъщи ми е удобно/уютно с хилядите неща навсякъде (картини, снимки, книги, вазички, възглавнички, завеси и перденца...с розички, ако може) Relaxed

Аз даже и на картинка не го харесвам особено, едно ми е такова сухо и стерилно, колкото и да е красиво. Не знам защо, повечето интериорни снимки на такива стилове съдържат не повече от двайсетина книжки "за цвят" и едни такива гоооли, чииисти от всичко повърхности - абе тия хора много подредени, бе, аз като знам как вкъщи на абсолютно празна изчистена от всичко маса буквално след 15 минути вече няма празно място, като се настаня да бачкам, не е за мен тоя минимализъм, ама хич... Smiling Imp

# 355
  • Мнения: 7 106
Аз и не му вярвам много на педантичния минимализъм от снимките. Стимката запечатва един момент, а след него нали трябва да ядеш, спиш, да се преоблечеш, да проснеш пране, детето да си играе с поне 5-6 играчки едновременно....
За хора, които са без деца, цял ден на работа и прибирайки се вечер само да изпият чаша вино и да си легнат сигурно е осъществим. Но как да стане, като аз например работя от дома, съпругът се прибира рано от работа, детето сяда да учи и има учебници и тетрадки на всяка маса и масичка? А семейства с по 2-3-4 деца? Ами че ти тъкмо си прибрал всичко по шкафовете и най-малкото е обърнало коша с легото и дърпа батко си за крачола, който пък е наредил по секцията 5-6листа с акварел да съхнат за новият му комикс Joy. В цялата тази картинка има и едно куче, което тича след топката си или една котка, която току-що е съборила елхата Grinning.
Та минимализмът е за снимки в блогове и списания, в реалният живот и в моята къща конкретно е невъзможен.

# 356
  • тук и там
  • Мнения: 11 527
При нас идеята беше такава-за скандинавски стил.Общо взето се вместихме-що се отная само за материали и цветове  в началото..И след това къщата започна да придобива  някакъв собствен облик-съвсем не толкова близък до скандианвският стил. По сайтовете нещата изглеждаха съвсем различно-но там всеки детайла е пипнат от дизайнер,осветление и т.н ,и се получава перфекната снимка.Забелязала съм че по снимките на Икеа -има известен хаос и неподреденост,така че да  има живот във декорите,и да не изглежда стерилно..Но дори и "хаоса" е пипнат  от дизайнери и е някак цветово аранжиран.. .На живо-съвсем не  е  така обаче. Онзи ден даже установих че къщата ни тук,започва много да прилича на тази във БГ като интериор. Та има ли живот във къщата- има и някаква неподреденост, някакви неща-които изглеждат не на място ,всякакви малки  и не толкова малки нередности, но и някаква собствена енергия ,която сякаш обитателите предават на къщата си.

Последна редакция: пн, 16 дек 2019, 09:48 от Kaisia

# 357
  • DE
  • Мнения: 9 068
Нашият апартамент в чужбина нарочно го обзавеждахме да е почти като българския. Искахме да ни е познато Crazy

# 358
  • тук и там
  • Мнения: 11 527
Ние не сме търсили нарочно този ефект..но на практика така се получи.Имаме  една абстрактна, страхотна(според нас) картина на стари къщи ,подарък от моите родители (която обаче ние си избрахме)- та си пренесохми и  ние накаква част от Бг.

Последна редакция: нд, 15 дек 2019, 10:51 от Kaisia

# 359
  • София
  • Мнения: 229
Ние не сме търсили нарочно този ефект..но на практика така се получи.Имаме  една абстрактна, страхотна(според нас) картина на стари къщи ,подарък от моите родители (която обаче ние си избрахме)- та си пренесохми и  ние накаква част от Бг.

Творбата на Георги Петров ли е? Страхотна!

Общи условия

Активация на акаунт