Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - Тема 64

  • 44 909
  • 760
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 3 100
Да, 8м/4,40м е помещението, не е сниман плана на цялата стая, но размерите се виждат. Такова помещение няма нужда от пространството на бокса, за да изглежда просторно.

Имах предвид не просто поставянето на шкаф наобратно, а изграждането на малка стена от комина по посока вратата, така че комина да остане в хола, като стената е примерно 100-140 см. Входа може да се затвори с плъзгаща врата, а може и без никаква врата да си остане.
На тази стена, плътно до комина, може да се сложи шкаф/бюфет, примерно.
 

# 646
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Изваждам от скрития текст на полярното мече, че е много хубаво, много нежно.

# 647
  • Мнения: 2 450
Точно тази снимка на Polar bear и аз днес намерих и много ми хареса.даже и като размери мисля е подобно на нашия бокс.
Ще прочета и разгледам още веднъж идеите ви да видим кое ще измъдря. Ние в момента сме с отделна кухня и хол и още не мога хубаво да преценя в една холокухня кой вариант ще ми е най-удобен.

# 648
  • Мнения: 540
Niss, съветвам те да отидеш и видиш на място този шкаф, ъгловият. Да, красиво изглежда, но е голяма загуба на вътрешен обем. С телефон съм, но драснах в червено глухия обем, който се получава. Предложения механизъм от Дорис е добър, както и въртящ се. Много повече полезен обем имаш. Не бързай с него. Премисли, и чак когато си сигурна че въпреки загубата го искаш, си го вземи.
Дано ми се разбират драсканиците 😊😊😊

# 649
  • Мнения: 2 450
Да разбрах схемата благодаря наистина не се оползотворява добре така. Определено ще видим всички варианти за механизми просто мислех техническата част да я прехвърля на ММ ама няма да стане явно.

# 650
  • Мнения: 2 816
Да разбрах схемата благодаря наистина не се оползотворява добре така. Определено ще видим всички варианти за механизми просто мислех техническата част да я прехвърля на ММ ама няма да стане явно.

Има майстори за техническата част, в случая - майстор, който ще проектира и изпълнява проекта за кухня. Той да даде акъл Simple Smile

# 651
  • Мнения: 6 213
Охххх от майстори акъла е само един 😂
“Така както го искаш, ми.. НЯМА да стане” 😂

За шкафовете в ъглите- или вариант със завъртане, или този, не знам как се казва-първо се изтегля едната част на механизма, после излиза другата. Ъгловите чекмеджета наистина не са практични.
И ако си изберете някой механизъм го заложете в началото на проектирането с точни размери(шкафа да е по размери на механизма), за да не се окаже после “този не става, другия с 5 см не пасва”-личен опит.

Последна редакция: ср, 15 яну 2020, 20:26 от second

# 652
  • София
  • Мнения: 8 348
Аз затова и казах, че трябва да се намери изпълнител, който да изпълни идеите или да ги отхвърли като невъзможни, обаче наистина невъзможни, а не просто в стил Това не се прави.
Приятелка плати една камара пари за кухня и не и дадоха да промени размери и дълбочини на шкафове на милиметър, защото те така работели и точка.

# 653
  • Мнения: 7 917
При мен горен ъглов шкаф е с чупеща се вратичка (панти). Много е удобно Blush
Долен ъглов шкаф нямам, там е друга организацията... При нас майстора ми изпълни всички чепати идеи.

# 654
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Аз затова и казах, че трябва да се намери изпълнител, който да изпълни идеите или да ги отхвърли като невъзможни, обаче наистина невъзможни, а не просто в стил Това не се прави.
Приятелка плати една камара пари за кухня и не и дадоха да промени размери и дълбочини на шкафове на милиметър, защото те така работели и точка.
Къде са тези майстори?!
Досега все съм попадала на някакви, на които трябва да обяснявам защо го искам така, как се прави и какви материали да се вложат. Повечето изпълняват втората част като ги отхвърлят като невъзможни, но то е защото изобщо не са в час с новости или си работят по един и същи начин и не могат да си представят, че има и други възможности или по-скоро не им се занимава, все пак друго е да вземеш парите за познато и лесно изпълнение, вместо да си усложняват живота.
От всичко най-трудно е с майсторите, освен това трябва да ги надзираваш, за да не те поставят при свършен факт.
При кухнята на мама се получи така, дадох им проект за двоен шкаф с две чекмеджета и две вратички, а получихме това:
Скрит текст:

Кухнята не е нищо особено и сложно, никакви механизми само панти и газови амортисьори, съвсем орязан бюджет.
Но когато дълго време си карал без кухня и вече ти е втръснало от всичко... Само смениха вратичките заради дръжките, поне да не изглеждат толкова убийствено дразнещи!
И се опитваше да ме убеди, че то видите ли нямало как, е само споменах, че с по  една обикновена бленда, щеше да се реши въпроса и започна да се моли да не прави наново шкафа и да разглобява всичко, като намали и от цената за компенсация.
Поне шкафа с аспиратора го уточнихме предварително, макар да ме убеждаваше, че е невъзможно! Няма как такъв аспиратор, който не е за пълно вграждане, да се сложи на шкаф с вратичка по-широка от 60 см.


Последна редакция: чт, 16 яну 2020, 08:53 от Doris

# 655
  • Мнения: 589
Аз смятам най - добър вариант ъглов шкаф с две врати които се отварят една срещу друга и се слагат панти ,които се отварят на 135градуса. Имам такъв, но е на 500км. и няма как да го снимам. За мен лично всички тези механизми са много скъпи и не може да сложиш много неща в тях.

# 656
  • Мнения: 2 992
Аз смятам най - добър вариант ъглов шкаф с две врати които се отварят една срещу друга и се слагат панти ,които се отварят на 135градуса. Имам такъв, но е на 500км. и няма как да го снимам. За мен лично всички тези механизми са много скъпи и не може да сложиш много неща в тях.

Не съм съгласна.
Имах кухня с ъглов шкаф с въртележка на два етажа долния шкаф. (Ъгълът с двете вратички се отварят заедни и въртиш въртележката - имаш достъп до всичко. Няма толкова удобно нещо. И бях събрала всякакви пакетирани неща и бъркани на долния ред, а горния беше пълен с подправки, бульончета, сладкарски боклучета, мини шишенца и кутийки)

Имах и горен шкаф с по-малка въртележка, но на 3 ет.

Долният шкаф, поради по-големия радиус, събираше повече неща.

( Кухнята е правена 2007г)

# 657
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 743
От къде купувате или поръчвате online килими на изгодни цени?
Гледам vivre, знам че и domko предлагат и с това се изчерпвам.

# 658
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Имам въпрос относно пердета.
Какви варианти имам?
Не виждам начин да падне пред парното.
Или да мисля варианти за щори?

Благодаря!

Последна редакция: пт, 17 яну 2020, 09:09 от *Бенджи*

# 659
  • Мнения: 6 213
Всъщност искаш ли да падне пред парното?
Единственото което ми прави впечатление е странната дължина. Бих взела друго, стигащо до пода.

Общи условия

Активация на акаунт