Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - Тема 64

  • 44 914
  • 760
  •   1
Отговори
# 1
  • София
  • Мнения: 1 408
Благодаря за новата тема.Чета тук всичко с голям интерес.Благодаря и на специалистите, които винаги са услужливи със съвети, насоки, линкове.

# 2
  • DE
  • Мнения: 9 068
Да кажа и аз масите  Grinning
Харесвам маси с пачи крак, в България съм с такава
Скрит текст:
Когато дойдохме в Германия нарочно си търсих подобна маса, сега съм с подобна на долната снимка, за мен това са най-удобните маси, тези с крака не харесвам, защото постоянно се удрям в краката и като седна ми  пречат  Blush ooooh! Laughing
 
Скрит текст:

# 3
  • Мнения: 40 312
И в старата ми кухня имах пачи крак точно по тези съображение. Но пак малко пречи на краката. И сега се ъпгрейдвах до маса с централна колона и метален лист за основа. Това вече никак не се усеща - може да се стъпва по листа, но не го риташ. Само при мен не е лъскав, а от шлайфан инокс, че се цапа по-малко. Но иначе е такъв тип:

# 4
  • Мнения: 12 473
Аз определено искам стъклена маса, и да не е с много масивни крака, защото смятам да я местя често.

# 5
  • Мнения: 40 312
Имала съм стъклена - драска се. И после (мен поне) много дразнят драскотините. Затова на холните си масички сложих гранитогресни плочи вместо стъкло, в подходящ цвят да пасне с останалата мебелировка.

# 6
  • Мнения: 1 359
Благодаря за новата тема! Flowers Hibiscus

Да кажа, че не съм забравила да снимам спалнята с кораловата венецианска фигура, а просто все още не е боядисана, вече 3 седмица  Grin

Харесвам масите с централна конзола, показани от Черна станция. Точно такава съм набелязала за вкъщи. Ползвала съм кръгла разтегателна, овална разтегателна, квадратна разтегателна и какви ли още не, стъклена пък категорично отбягвам, след горчивия ми опит с надраскана холна маса, ползвала съм и такава с пачи крак. Може би, ако трябва да ги степенувам, последните които бих си взела са пачи крак и стъклени. Нямат угодия нито с поддръжка, нито в комбинирането им с околния стил. Но мое мнение, не споря с никого. Simple Smile

# 7
  • тук и там
  • Мнения: 11 398
Благодаря за новата тема !:hibiscus:
Стъклената маса има вероятност да тежи даже повече от  такава от МДФ или ПДЧ и др..(това по повод местенето).

# 8
  • Мнения: 2 869
Благодаря за новата тема! Да се включа и аз с мнение за масите.В стария ни апартамент бяхме с такава https://mebelenbazar.bg/image/cache/data/producti/gadevski/masi/ … arion-270x270.jpg
Много тежка, добре че бяхме с гранитогрес в кухнята, че когато се налагаше да я местя направо я сурках по пода. В разтегнато състояние, хич не беше стабилна, ама много здрава. Ползвахме я 16 години и нищо и няма. Сега сме с такава бял гланц МДФ, много съм доволна, лека е и сама я местя.
https://s12emagst.akamaized.net/products/21323/21322082/images/r … c8802ef0_full.jpg

Последна редакция: вт, 05 ное 2019, 12:40 от Natt***

# 9
  • Мнения: 12 473
Съгласна съм, ама на мен ми харесва стъклото, защото дава простор на пространството, а не го изпълва като плътна маса от дърво или мдф.

# 10
# 11
  • Мнения: 40 312
Красиви са, ама:
- се драскат и чарът им силно страда от това
- не могат да се разтягат
- когато почнеш да си режеш пържолата гледаш през плота краката на отсрещния и евентуално под късата поличка на някоя девойка.
- ако са само от стъкло като тези горе имат мнооого остри ръбове

По тази причина ги намирам за подходящи основно за маси за кафе/холни маси, но не и за трапезария. И ако не са кръгли, да имат дървена рамка.

# 12
  • Мнения: 12 473
Имам голяма стъклена маса, върху която от 2 г се извършват срашни ежедневни безчинства. Храненето не го броя дори. Няма нито една драскотина?

Но старата дървена - е с олющен лак, нацепено покритие  тн.

Като си режа пържолата - има покривка отдолу..))

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Харесвам стъклените маси, наистина не натоварват пространството, но няма да си го причиня, имала съм и само с парцала ходех по нея и пръскалото. То за един ден и прашлясва, и пръстенца остават.

Иначе спор няма, много се бях запалила и по прозрачни столове, но с времето все повече ми евтинеят, естествено съм гледала реплики.

За хол мога да прежаля една стъклена, ама нееее няма, една помощна странична и толкова.
 

# 14
  • Мнения: 39 050
О, последната показана стъклена масичка е много красива.

Общи условия

Активация на акаунт